Chowańce: Różnice pomiędzy wersjami

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
(Znane chowańce)
 
Linia 65: Linia 65:
 
<gallery type="slideshow" widths="250">
 
<gallery type="slideshow" widths="250">
 
Gryf (anime) wygląd postaci.jpg</gallery>
 
Gryf (anime) wygląd postaci.jpg</gallery>
*'''?''': Jedyny poznany dotąd gryf, jest chowańcem [[Sirzechs Lucyfer|Sirzechsa]] lug [[Grayfia Lucyferiusz|Grayfi]].
+
*'''?''': Jedyny poznany dotąd gryf, jest chowańcem [[Sirzechs Lucyfer|Sirzechsa]] lub [[Grayfia Lucyferiusz|Grayfi]].
 
|-
 
|-
 
! style="text-align: left; vertical-align: top; background-color: rgb(120, 0, 0); border-color: black; width: 650px; height: 10px;"|Cyckowy Robal
 
! style="text-align: left; vertical-align: top; background-color: rgb(120, 0, 0); border-color: black; width: 650px; height: 10px;"|Cyckowy Robal

Aktualna wersja na dzień 16:40, 14 paź 2019

Chowańce (使い魔 Tsukaima) są potworami i nadnaturalnymi istotami, pojawiającymi się w serii High School DxD. Magicznie łączą się z diabłami, jako ich sojusznicy, lub słudzy.

Zdolności[edytuj]

Chowańce są podstawowym wymogiem każdego diabła. Mogą pomagać swoim panom w najróżniejszych zadaniach; zbieraniu informacji, wysyłania i przyjmowania wiadomości oraz wykonują inne prace, które mogą im wymyślić ich panowie. Diabły mogą też mieć więcej niż jednego chowańca, czego przykładem jest Akeno. Chowance mogą dysponować najróżniejszymi umiejętnościami, w zależności od swojego gatunku. Na przykład chowaniec Asi, będący smokiem, pełni funkcję jej ochroniarza, zaś chowaniec Isseia, Ryuuteimaru, pełni funkcję środka transportu. Diabły mogą także przyzywać swoje chowance i nadawać im imiona.

Obowiązki[edytuj]

Chowańce mogą wykonywać dla diabłów najróżniejsze prace. Mogą zbierać informacje, lub przenosić wiadomości, szpiegować oraz roznosić ulotki z magicznymi kręgami..

Znane chowańce[edytuj]

Nietoperz (?)

Jego rasa jest nieznana.

 • ?: Rias Gremory posiada obecnie jednego chowańca, ale jego imię nie zostało ujawnione. w tomie ósmym Issei opisał go jako nietoperza, który jest tego samego koloru, co włosy Rias. W anime kilka razy przybierał postać ludzkiej kobiety, co może sugerować, że jest płci żeńskiej.
Kot (?)

Jego rasa jest nieznana.

 • Shiro (シロ): Shiro jest chowańcem Koneko Toujou. Jego futro jest białego koloru, a oczy, podobnie jak u jego pani, mają piwny kolor.
Małe oni (?)

Rasa bliżej nieznana.

 • ?: Akeno Himejima posiada obecnie jednego takiego chowańca (w anime ujawniono, że potrafi się rozmnożyć), a Isseia opisał go jako małego demona oni z japońskich legend.
Mały ptak (?)

Jego rasa jest nieznana.

 • ?: Ptak jest chowańcem Kiby. W tomie ósmym Issei opisał go jako małego ptaka, ale w anime nie został on pokazany.
Feniks (?)

Jego rasa jest nieznana.

 • ?: Chowaniec Risera pojawił się tylko w anime i z wyglady przypomina legendarnego feniksa. Riser potrafi też widzieć przez jego oczy.
Smok Chochlikowaty

Najwyższej klasy smoki normalnej rangi, które potrafią używać potężnych, niebieskich błyskawic. Według Mistrza Chowańców, Smok Chochlikowaty może zostać oswojony tylko jako smoczątko, gdyż kiedy dorośnie, będzie poza kontrolą. Jest też uważany za najlepszego z możliwych chowańców.

 • Rassei: Rassei jest chowańcemAsi. Ma niebieskiego koloru łuskę i atakuje błyskawicami.
Gryf
Cyckowy Robal

Jego rasa jest nieznana.

 • ?: Chowaniec wygnanego diabła. Wyszło na jaw, że uwielbia piersi.
Skidbladnir

Skidbladnir jest legendarnym statkiem, stworzonym przez krasnoludy. Podobno istnieje bardzo niewiele takich statków. Skidbladnir jest żywy i bez czyjejkolwiek pomocy porusza się w powietrzu.

 • Ryuuteimaru: to chowaniec Isseia Hyoudou, którego ofiarował mu Surtr Drugi w pobocznym opowiadaniu z tomu trzynastego. Początkowo miał postać małego stateczku (Issei porównał go do zabawki), ale może rosnąć i zmieniać postać, w zależności od wpływu mocy swojego pana. Pomimo małych rozmiarów jest silny i potrafi latać, niosąc swojego właściciela. W przyszłości może się stać żywym, latającym pałacem dla haremu Isseia.

Potencjalne chowańce[edytuj]

Innymi istotami, które teoretycznie mogą się stać chowańcami, są:

Smoczy Królowie[edytuj]

 • Tiamat: Pomimo iż Tiamat nie pojawiła się jeszcze w serii, to w pobocznym opowiadaniu „Wymagania chowańców”, została wspomniana jako kandydatka na potężnego chowańca.

Undine[edytuj]

Undine zostały opisane jako człekokształtne istoty, o niebieskich, pofalowanych włosach i muskularnych ciałach. Są wodnym typem świętych duchów.

Dziewięcio-głowa Hydra[edytuj]

Najważniejszą cechą hydr jest wyjątkowo silna i zabójcza trucizna, która może zabić nawet nieśmiertelnego diabła. Mistrz chowańców stwierdził nawet, że hydry są tak niegodziwymi istotami, że potrafią się zbuntować przeciwko własnemu panu.

 • Co najmniej jedno z tych stworzeń mieszka w Lesie Chowańców. Rias Gremory zaproponował, aby go poszukać i zrobić z niego chowańca Isseia.

Śluz i macki[edytuj]

Śluz jest galaretową substancją o zielonym odcieniu i mieszka w Lesie Chowańców. Nie ma żadnego realnego kształtu i wciąż się zmienia. Według Mistrza Chowańców śluz uwielbia pożerać damskie ubrania.

Macka jest podłużnym organizmem, który współpracuje ze śluzem podczas ataków. Odżywia się wydzielinami kobiecego ciała.

 • Śluzik: to imię które Issei Hyoudou nadał śluzowi, który napadł na dziewczyny z Klubu Okultystycznego. Został jednak zniszczony, przez co chłopak nie mógł z niego zrobić swojego chowańca.

Jak je zdobyć[edytuj]

W nocy, podczas pełni, diabły udają się do Lasu Chowańców, gdzie mistrz pomaga im je schwytać i oswoić.

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Chowańce&oldid=14284