Crom Cruach

Z High School DxD Wiki
Wersja Nightwing (dyskusja | edycje) z dnia 14:22, 22 mar 2018

Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Crom Cruach
Kana クロウ・クルワッハ
Romaji Kurō Kuruwahha
Zarys postaci
Rasa Smok
Przezwiska Smok Okrągłego Półksiężyca
Mroczny Smok
Mroczny Smok Półksiężyca
Szef (nazywany tak przez Grendela)
Pan Czarny
Kolor włosów Czarny i blond (w ludzkiej formie)
Kolor oczu Heterochromia - czarny (lewe oko), złoty (prawe oko)
Status osobowy
Powiązania Smok Zła
Brygada Chaosu (poprzednio)
Qlippoth (poprzednio)
Drużyna Rias
Stan postaci Żyje
Ranga Smok Zła

Crom Cruach jest najsilniejszym ze wszystkich Smoków Zła, znanym jako Smok Okrągłego Półksiężyca. Obecnie należy do Qlippothu, wchodzącego w skład Brygady Chaosu.

Wygląd zewnętrzny

Crom Cruach potrafi zmieniać swoją postać i przybrać wygląd człowieka. W ludzkiej formie wygląda jak wysoki mężczyzna z mieszaniną czarnych i złotych włosów oraz heterochromicznymi oczami, z których jedna tęczówka jest złota, a druga czarna.

W swojej prawdziwej postaci, Crom Cruach wygląda jak olbrzymi czarny smok, otoczony przez złoto-czarną aurę. Ma też parę wielkich skrzydeł, co klasyfikuje go jako zachodniego smoka.

Osobowość

W przeciwieństwie do reszty Smoków Zła, Crom Cruach jest spokojny i cichy. Mimo iż kocha walczyć, to zawsze uważa zlecone mu zadania za priorytetowe.

Vali stwierdził, że Crom Cruach jest jeszcze większym maniakiem bitew niż on sam, a te wszystkie lata, kiedy był nieobecny, spędzał na treningach, zarówno w świecie ludzi, jak i w Zaświatach. Crom lubi prowadzić walkę jeden na jednego i nienawidzi, kiedy ktoś miesza się do pojedynku.

Crom Cruach jest też bezlitosny wobec swoich wrogów, co pomogło mu zyskać sławę Smoka Zła.

Historia

W przeszłości Crom Cruach musiał porzucić swoje terytorium, z powodu pojawienia się tam Chrześcijaństwa, które go irytowało. Zaczął wtedy wędrować po świecie ludzi oraz Zaświatach, trenując i zdobywając doświadczenie. Wtedy też spotkał Rizevima, do którego dołączył, aby móc walczyć z silnymi wrogami oraz zobaczyć miejsce, w którym smoki osiągną swój koniec.

Postać w utworze

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

Crom Cruach pojawił się po raz pierwszy w tomie szesnastym, kiedy Marius Tepes przedstawił go jako swojego ochroniarza. Potem odwołał Grendela z walki i stoczył dziesięciominutowy pojedynek z Isseiem oraz Valim, nie odnosząc przy tym żadnych poważniejszych obrażeń.

W tomie osiemnastym, Crom Cruach wziął udział w ataku na Niebo. W przeciwieństwie do Ladona i Walburgi, walczył od niechcenia, chcąc tylko wypełnić swoją rolę. Na poważnie walczył tylko z Isseiem, kiedy ten przybrał postać Szkarłatnej Królowej. Już wygrywał, kiedy przeszkodziła im Walburga. Obydwoje zaczęli się kłócić, a Crom Cruach stracił zainteresowanie walką. Odszedł na bok, mówiąc Walburdze, żeby sama sobie radziła. Wtedy wyzwał go do walki Dulio Gesualdo. On i Dulio przybyli później wspólnie na pole walki Isseia z Rzievimem. Kiedy jego szef kazał mu ze sobą iść, odmówił. Zanim opuścił Niebo, zapytał Isseia o to, czy jest diabłem, czy smokiem i wyzwał go na pojedynek. Issei odmówił jednak, prosząc, aby poczekał dopóki nie odzyska w pełni sił. Gdy zapytano go, czy wciąż trzyma z Qlippothem, zaprzeczył i odszedł.

W tomie dziewiętnastym odwiedza Rezydencję Hyoudou i dostarcza jajo Widmowego Smoka, traktując to jako formę rewanżu za pomoc Tannina, który dał mu schronienie i jedzenie. Po spotkaniu z Ophis wyzywa ją na pojedynek, ale ona odmawia, mówiąc że obiecała Isseiowi, iż nie będzie z nikim walczyć. Crom Cruach pyta się wtedy, czy jest jakiś sposób, który umożliwi jej walkę z nim. Ophis odpowiada wtedy, że nie wie.

W tomie dwudziestym Crom Cruach obserwuje Ophis, która opiekuje się jajem Widmowego Smoka. Przyjmuje też banana od Asi. Kiedy dziewczyna zwierza mu się, że boi się o Fafnira, Crom Crucha odpowiada jej, że Fafnir jest Smoczym Królem i jest wystarczająco silny, aby przeżyć ataki Rizevima. Później ogląda nagranie przedstawiające napaść Nidhoggra na Ophis. Kiedy Issei jest wściekły i wypytuje go, dlaczego nie był tam obecny, odpowiada, że jest tam tylko po to, aby obserwować Ophis, ale nie podaje bliższych szczegółów na ten temat. Później bierze udział w ataku na Agreas i walczy z Nidhoggrem mówiąc, że nie pozwoli aby ktoś przeszkadzał mu w obserwowaniu Ophis. Kiedy Issei przeprasza go i che mu się ukłonić, Crom Cruach odpowiada, że Niebiański Smok nie powinien się kłaniać przed Smokiem Zła.

W tomie dwudziestym pierwszym Crom Cruach wziął udział w bitwie ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą. Bez litości masakrował wtedy każdego wroga, który wszedł mu w drogę.

Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

W tomie dwudziestym drugim Crom Cruach dołącza do Drużyny Rias na czas Turnieju Królewskiej Gry, pod pseudonimem Pan Czarny.

W tomie dwudziestym trzecim Crom Cruach bierze udział w meczu Rias i całkowicie niszczy pole gry jednym atakiem.

Moce i umiejętności

Crom Cruach jest podobno najsilniejszym ze wszystkich Smoków Zła. Po wielu latach, które spędził na trenowaniu i zdobywaniu bitewnego doświadczenia, zyskał najprawdopodobniej siłę, która stawia go na równi z Dwoma Niebiańskimi Smokami. Jest też bardzo wytrzymały i zniósł bez trudu ataki Isseia, zadane za pomocą Zabójcy Smoków, chociaż z drugiej strony Ise użył wtedy tylko jednego działa. Prawdopodobnie jest to skutek wzmocnienia Graalem Sefiry. Crom Cruach potrafi także zmieniać swój wygląd i przybrać postać człowieka.

Ciekawostki

High School DxD - Character Box

Miasto Kuou
Akademia Kuou
Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
Rezydencja Hyoudou
Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
Inni Mieszkańcy
Klijenci Isseia Mil-tan
Trzy Frakcje
Diabły
Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
Upadłe anioły
Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
Anioły
Serafini MichałGabrielUrielRafał
Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
Mitologie
Mitologia Nordycka
Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
Mitologia Grecka
Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
Mitologia Indyjska
Bogowie IndraŚiwaMahabali
Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
Mitologia Japońska
Bogowie
Youkai YasakaKunou
Mitologia Egipska
Bogowie
Egipskie Potwory Benu • Sfinks
Inne
Smoki
Pierwotny Smok Wielki Czerwony
Boski Smok OphisLilith
Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
Brygada Chaosu
Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
Walpurgia Walburga
Inne postaci
Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Crom_Cruach&oldid=12378