Drużyna Valiego

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Drużyna Valiego (ヴァーリチーム VarĪ Chīmu) to specjalna grupa którą dowodzi Vali Lucyfer, potomek Lucyfera oraz gospodarz Albiona, Białego Cesarskiego Smoka, będącego wrogiem Ddraiga, Czerwonego Cesarskiego Smoka.

Opis

Drużyna Valiego pojawia się po raz pierwszy w tomie czwartym, kiedy Bikou przbywa aby zabrać Valiego, po jego pojedynku z Isseiem. W tomie piątym pojawia się dwóch kolejnych członków Drużyny, Kuroka Toujou i Artur. Fenrir dołączył do grupy w tomie siódmym, gdy Valiemu i Arturowi udało się go ujarzmić. Dwóch ostatnich członków Drużyny, Le Fay i Gogmagog, zostało przedstawionych w tomie dziewiątym, gdy pomogli drugoklasistom z Klubu Okultystycznego.

W przeciwieństwie do pozostałych stronnictw z Brygady Chaosu, Drużyna Valiego działała niezależnie i nie była powiązana z żadną z grup.

W tomie jedenastym cała Drużyna Valiego została uznana przez Brygadę Chaosu za zdrajców po tym, jak potajemnie wysłali Ophis do Rezydencji Hyoudou. Zarówno to, jak i fakt że poprzednio trzymali z terrorystami, sprawiło, że stali się poszukiwani zarówno przez Trzy Frakcje, jak i przez Brygadę Chaosu.

W tomie szesnastym Vali i jego Drużyna dołączyli do Drużyny D×D, jednak cały zespół jest obecnie uważany za tymczasowych członków i nie wszyscy im w pełni ufają. Trzy Frakcje darowały im również ich przewiny.

Członkowie

Znani członkowie Drużyny Valiego:

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Drużyna_Valiego&oldid=13223