Drużyna Valiego

Z High School DxD Wiki
Wersja 89.64.15.125 (dyskusja) z dnia 02:35, 20 paź 2018

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Drużyna Valiego (ヴァーリチーム VarĪ Chīmu) to specjalna grupa którą dowodzi Vali Lucyfer, potomek Lucyfera oraz gospodarz Albiona, Białego Cesarskiego Smoka, będącego wrogiem Ddraiga, Czerwonego Cesarskiego Smoka.

Opis[edytuj]

Drużyna Valiego pojawia się po raz pierwszy w tomie czwartym, kiedy Bikou przbywa aby zabrać Valiego, po jego pojedynku z Isseiem. W tomie piątym pojawia się dwóch kolejnych członków Drużyny, Kuroka Toujou i Artur. Fenrir dołączył do grupy w tomie siódmym, gdy Valiemu i Arturowi udało się go ujarzmić. Dwóch ostatnich członków Drużyny, Le Fay i Gogmagog, zostało przedstawionych w tomie dziewiątym, gdy pomogli drugoklasistom z Klubu Okultystycznego.

W przeciwieństwie do pozostałych stronnictw z Brygady Chaosu, Drużyna Valiego działała niezależnie i nie była powiązana z żadną z grup.

W tomie jedenastym cała Drużyna Valiego została uznana przez Brygadę Chaosu za zdrajców po tym, jak potajemnie wysłali Ophis do Rezydencji Hyoudou. Zarówno to, jak i fakt że poprzednio trzymali z terrorystami, sprawiło, że stali się poszukiwani zarówno przez Trzy Frakcje, jak i przez Brygadę Chaosu.

W tomie szesnastym Vali i jego Drużyna dołączyli do Drużyny D×D, jednak cały zespół jest obecnie uważany za tymczasowych członków i nie wszyscy im w pełni ufają. Trzy Frakcje darowały im również ich przewiny.

Członkowie[edytuj]

Znani członkowie Drużyny Valiego:

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Drużyna_Valiego&oldid=13223