Egzorcyści

Z High School DxD Wiki
Wersja Nightwing (dyskusja | edycje) z dnia 14:02, 7 cze 2015

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Egzorcyści (エクソシスト Ekusoshisuto) są członkami Kościoła, których zadaniem jest walka z diabłami, upadłymi aniołami i potworami, które mogą być zagrozeniem dla ludzi.

Historia[edytuj]

Egzorcystami są głównie księża i zakonnice. Wszyscy egzorcyści byli od dziecka szkoleni w Kościele, przez co zyskali umiejętności, które przerastają zwykłych ludzi. Czasami niektórzy z egzorcystów zbaczają ze ścieżki i stają się wygnanymi egzorcystami. Zwykle dołączają wtedy do którejś z przeciwnych frakcji, bądź działają na własną rękę, szkodząc dotychczasowym sojusznikom.

Po zawarciu traktatu pokojowego pomiędzy Trzema Frakcjami i utworzeniu systemu Dzielnych Świętych, wielu egzorcystów zostało zwerbowanych w szeregi aniołów, ale pozostali stracili cel w życiu. To doprowadziło do rebelii, której przewodzili Vasco Strada i Ewald Cristaldi.

Wyposażenie[edytuj]

Egzorcyści mają na wyposażeniu wiele przedmiotów, pomocnych przy walce z nadnaturalnymi istotami, takich jak miecze światła, krucyfiksy, woda święcona, czy Biblia. Szczególnie doświadczonym i potężnym egzorcystom powierza się bardziej potężny oręż, taki jak Święte Miecze.

Niektórzy z egzorcystów urodzili się z Boskimi Darami, których używają jako głównej broni.

Znani egzorcyści[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Egzorcyści&oldid=5514