Grayfia Lucyferiusz: Różnice pomiędzy wersjami

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
(Ciekawostki)
Linia 64: Linia 64:
 
*Grayfia czasami odgrywa ze swoimi mężem scenki rodem z ''[[wikipedia:pl:Manzai|manzai]]''. Pełni wtedy funkcję ''tsukkomi'' i karci Sirzechsa, będącego ''boke'', uderzeniem papierowego wachlarza w głowę.
 
*Grayfia czasami odgrywa ze swoimi mężem scenki rodem z ''[[wikipedia:pl:Manzai|manzai]]''. Pełni wtedy funkcję ''tsukkomi'' i karci Sirzechsa, będącego ''boke'', uderzeniem papierowego wachlarza w głowę.
 
*Grayfia pełni dwie role w Klanie Gremory, służącej oraz szwagierki Rias. Normalnie zachowuje się jak służąca, gdyż jak sama twierdzi, wtedy jest jej łatwiej załatwiać wiele spraw dla rodziny. Zaś na specjalne okazje, na przykład dni wolne, staje się szwagierką Rias i wtedy zwykle ją poucza.  
 
*Grayfia pełni dwie role w Klanie Gremory, służącej oraz szwagierki Rias. Normalnie zachowuje się jak służąca, gdyż jak sama twierdzi, wtedy jest jej łatwiej załatwiać wiele spraw dla rodziny. Zaś na specjalne okazje, na przykład dni wolne, staje się szwagierką Rias i wtedy zwykle ją poucza.  
 +
*Sześć rogów służyło pierwszemu Lucyferowi, oprócz Lucyferiuszy, byli też Agaliarept, Satanachia, Fleurety, Sargatanas i Nebiros.
  
 
{{Character Box}}
 
{{Character Box}}

Wersja z 17:54, 12 cze 2019

Grayfia Lucyferiusz
Grayfia.jpg
Grayfia Lucyferiusz w anime.
Kana グレイフィア・ルキフグス
Romaji Gureifia Rukifugusu
Zarys postaci
Rasa diabeł (czystej krwi)
Przezwiska Najpotężniejsza Królowa
Srebrnowłosa Królowa Zniszczenia
Bina Lessthan
Kolor włosów Srebrny
Kolor oczu Srebrny (anime)
Czerwony (light novel)
Zdolności/oręż Magia oparta na lodzie
Harisen (Okazyjnie)
Status osobowy
Krewni Euclid Lucyferiusz (młodszy brat)
Lord Gremory (teść)
Venelana Gremory (teściowa)
Rias Gremory (szwagierka)
Millikas Gremory (syn)
Sirzechs Lucyfer (mąż - zapieczętowany)
Sairaorg Bael (kuzyn dzięki małżeństwu)
Lord Bael (wuj dzięki małżeństwu)
Misla Bael (ciotka dzięki małżeństwu)
Issei Hyoudou (przyszły szwagier dzięki małżeństwu)
Powiązania Frakcja starych władców piekieł (poprzednio)
Klan Gremory
Dodatkowe Demony
Parostwo Sirzechsa Lucyfera
Stan postaci żyje
Ranga Diabeł klasy ostatecznej
Królowa
Seiyuu Saori Seto (Japoński)
Krishna Smitha (Angielski)

Grayfia Lucyferiusz piastuje funkcję służącej rodziny Gremory. Jest także żoną oraz Królową Sirzechsa, szwagierką Rias i matką Millikasa Gremory.

Wygląd zewnętrzny

Grayfia jest bardzo piękną kobietą o atrakcyjnym ciele oraz srebrnych włosach i oczach. Podobnie jak w przypadku jej męża, wiek jest nieznany, ale prawdopodobnie jest rówieśniczką Sirzechsa. Jej włosy są zaplecione w trzy warkocze, chociaż kiedy ma wolne, fryzuje włosy w kok. Niemal przez cały czas ma na sobie strój pokojówki, ale poza pracą zmienia go na eleganckie i drogie ubrania.

Osobowość

Grayfia jest bardzo surową oraz zasadniczą osobą. Oddziela życie prywatne od zawodowego i bardzo nie lubi, kiedy podczas pracy, jej rodzina traktuje ją zbyt familiarnie. To ona nosi spodnie w domu, a Sirzechs boi się jej, mimo iż to on jest najpotężniejszą osobą w Zaświatach. Często karci swojego męża za jego wygłupy szczypaniem w policzek, lub uderzeniem papierowego wachlarza w głowę. Osobowość Grayfi zmienia się jednak o sto osiemdziesiąt stopni, kiedy się upije.

Historia

Grayfia pochodzi z rodziny Lucyferiusz, która od wieków służyła Lucyferowi. W przeszłości doszło do sporu pomiędzy frakcją, która chciała dalej prowadzić wojnę z aniołami i upadłymi aniołami, a frakcją, która była temu przeciwna. Grayfia była po stronie pierwszej frakcji i walczyła w pierwszej linii, jako jedna z najpotężniejszych diablic. Podczas jednej z bitew spotkała Sirzechsa i ze wzajemnością zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia, mimo iż walczyli po przeciwnych stronach barykady. Gdy spór się zakończył, wyszła za niego za mąż i urodziła mu syna. Romans tej dwójki stał się legendą w Zaświatach i nawet nakręcono o nich film.

Postać Grayfi w utworze

Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka

Grayfia pojawia się po raz pierwszy w tomie drugim, kiedy powstrzymuje Rias przed seksem z Isseiem, co mogłoby doprowadzić do zerwania zaręczyn. Później aranżuje Królewską Grę pomiędzy Rias i Riserem. Gdy dochodzi do walki, sprawuje funkcję sędziego. Po przegranym starciu, wręcza Isseiowi skrawek papieru z magicznym kręgiem teleportacyjnym.

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

W tomie czwartym, Grayfia towarzyszy Sirzechsowi w wyprawie do świata ludzi. Podczas wizyty w Rezydencji Hyoudou, bije Sirzechsa wachlarzem, gdy ten nazywa ja swoją żoną, przepraszając wszystkich, za głupi dowcip jej pana.

W tomie piątym, wraz resztą pokojówek i lokajów Rodziny Gremory, witała Rias i jej parostwo, gdy przyjechali na tereny rodziny w Zaświatach. Później sędziowała Królewską Grę pomiędzy Rias a Soną Sitri.

W tomie szóstym, opiekowała się Isseiem wraz ze swoim synem i prosi go, aby nie nazywał ją mamą, kiedy jest w pracy.

Bohaterski Oppai Smok

W tomie ósmy, podczas dnia wolnego, odwiedza Rezydencję Hyoudou, jako żona Sirzechsa i szwagierka Rias. Później, podczas ceremonii zaręczyn Isseia i Rias, pojawia się w Ruinach Złączenia jako Żółty Szatan.

W tomie jedenastym, towarzyszyła Sirzechsowi w Rezydencji Hyoudou, kiedy ten poinformował Isseia, Yuuto i Akeno o teście na średnioklasowego diabła.

W tomie dwunastym Grayfia wraz z całym parostwem Sirzechsa, rusza do walki z Dziaberlakiem, ale ze względu na jego olbrzymie zdolności regeneracyjne, nie są mu w stanie wyrządzić żadnych trwałych obrażeń. Udaje się im to dopiero wtedy, gdy wspomaga ich Issei ze swoim Niszczycielem Longinusa.

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

W tomie piętnastym pojawia się informacja, że Grayfia była zszokowana, gdy dowiedziała się, że jej młodszy brat, Euclid, wciąż żyje. Rząd Zaświatów nabrał nawet podejrzeń, że Grayfia kłamał w sprawie jego śmierci i prowadził wobec niej śledztwo.

W tomie siedemnastym pojawia się informacja, że Grayfia została uwięziona w areszcie domowym, gdyż uznano że mogła pomóc terrorystom w ataku na Akademie Kuou, chociaż Sirzechs i reszta rodziny wierzyli w jej niewinność.

W tomie dwudziestym pierwszym przybyła wraz z całym parostwem swego męża, aby pomóc jemu i Iseiowi w walce z rdzeniem Trihexa. Sirzechs uśpił ja wtedy specjalną techniką hipnotyzującą, gdyż nie chciał aby też została zapieczętowana razem z nim. Oznajmił jej wtedy, że ich syn powinien mieć przy sobie swoją matkę.

Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

W tomie dwudziestym drugim Grayfia wraca do swoich obowiązków, jako służąca Rodu Gremory. Ukrywa swój smutek po utracie Sirzechsa, co bardzo martwi Rias. Bierze też udział w ceremonii ukończenia szkoły przez Rias oraz podczas awansu Isseia na wysokoklasowego diabła. Potem dołączyła do Drużyny Isseia, pod aliasem Bina Lessthan.

W tomie dwudziestym trzecim Grayfia bierze udział w meczu pomiędzy Isseiem a Duliem. Na moment traci wtedy swoją maskę, ale Rias rozpoznaje w niej swoją bratową, mimo że Grayfia odmłodziła się za pomocą magii. Po skończonym meczu, gdy Rias pyta ją, dlaczego dołączyła do drużyny Isseia, Grayfia odpowiada, że chce uczynić z Isseia Maou.

Moce i umiejętności

Grayfia posiada bardzo potężne Demoniczne Moce, które są tak silne, że dorównują Władcom Piekła. Włada także magią lodu oraz potrafi latać, za pomocą swoich diabelskich skrzydeł.

Ciekawostki

High School DxD - Character Box

Miasto Kuou
Akademia Kuou
Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
Rezydencja Hyoudou
Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
Inni Mieszkańcy
Klijenci Isseia Mil-tan
Trzy Frakcje
Diabły
Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
Upadłe anioły
Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
Anioły
Serafini MichałGabrielUrielRafał
Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
Mitologie
Mitologia Nordycka
Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
Mitologia Grecka
Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
Mitologia Indyjska
Bogowie IndraŚiwaMahabali
Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
Mitologia Japońska
Bogowie
Youkai YasakaKunou
Mitologia Egipska
Bogowie
Egipskie Potwory Benu • Sfinks
Inne
Smoki
Pierwotny Smok Wielki Czerwony
Boski Smok OphisLilith
Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
Brygada Chaosu
Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
Walpurgia Walburga
Inne postaci
Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Grayfia_Lucyferiusz&oldid=14161