High School DxD Shin.2 - Bogowie z piekła: Różnice pomiędzy wersjami

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "==Bogowie Piekła== Zaświaty, miejsce w którym mieszkają diabły oraz upadłe anioły. W jego najniższym poziomie znajdowało się Królestwo Zmarłych, miejsce któ...")
 
(Brak różnic)

Aktualna wersja na dzień 08:55, 8 wrz 2019

Bogowie Piekła[edytuj]

Zaświaty, miejsce w którym mieszkają diabły oraz upadłe anioły. W jego najniższym poziomie znajdowało się Królestwo Zmarłych, miejsce które kontrolował jeden z olimpijskich bogów, Hades i w którym osądzano dusze zmarłych. Dodatkowo, na najniższym poziomie Królestwa Zmarłych znajdowało się miejsce znane jako Kokytos. Mieściło się tam laboratorium Rizevima Lucyfera, syna poprzedniego Maou oraz przywódcy terrorystycznej organizacji, Qlippoth.

Po śmierci Rizevima, Hades zmienił laboratorium w miejsce, w którym zbierali się władcy Piekieł i dodał do niego dodatkowe urządzenia. Znajdował się tutaj pojemnik zawierający szczątki Lilith, matki wszystkich diabłów, które odnalazł Rizevim. Obecnie nie była niczym innym, jak zwykłym ochłapem mięsa i gdy została odzyskana przez Hadesa, wykorzystywano ją do różnych ceremonii i rytuałów. Hades używał tej części ciała Lilith i za pomocą „Księgi Lucyfera”, którą dostał od Smoka Zła Apophisa, tworzył sztuczne diabły.

Wszystko po to, aby tworzyć sztuczne, transcendentalne istoty.

Udało im się przeprowadzić eksperymenty, wskutek których powstali Balberith i Verrine, których moc znajdowała się w transcendentalnej klasie, a także Gressila i Sonneillona, którzy mieli się znajdować w klasie Maou. Grupa tajemniczych diabłów, która pojawiła się w Kuou, była nieudanymi efektami ich eksperymentów, mających na celu stworzenie Balberitha i pozostałych. Przywódcy Piekieł z innych mitologii byli zainteresowani tajemniczymi diabłami, Balberithem oraz ich stwórcą, Hadesem. Hades był szkieletem ubranym w kapłańskie szaty, a z całego jego ciała wylewała się złowroga aura. Gdy przywódcy Piekieł zebrali się wokół okrągłego stołu, zaczęli swoje zebranie. Tematem był raport o sztucznych, transcendentalnych istotach, które zmuszono do udziału w turnieju, aby przetestowały swoją moc. Nie licząc Hadesa, przy stole siedziały same widma. Inni władcy Piekieł wysłali bowiem na zebranie tylko swoją świadomość. Było ich jednak mniej, niż podczas pierwszego spotkania.

Byli obecni niemal wszyscy, poza Boginią Nocy Nyks i jej bratem Erebem. Poprzednio Nyks rzuciła wyzwanie antyterrorystycznej Drużynie DxD, ale została przez nich pokonana i wzięta do niewoli. Jednak najwyraźniej niczego im nie wyjawiła, gdyż to miejsce nadal nie zostało zaatakowane.

Odrodzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka Ddraiga, partnera Hyoudou Isseia, który posiadał Smoczą Pseudodeifikację, nie pasowało nawet do pierwotnych bogów. Ponieważ Nyks i Ereb nadal się nie pojawiali, zebranie się rozpoczęło, pomimo ich nieobecności.

– Hadesie-sama, spodziewaliśmy się porażki Balberitha i pozostałych, ale… kto by pomyślał że będą mieli aż tyle słabości… – powiedział Ponury Żniwiarz, będący prawą ręką Hadesa.

Taki był skutek udziału Drużyny Czarnego Szatana Smoczego Króla Ciemności w Międzynarodowym Turnieju. Ponieważ dołączył do niej Balberith, znacznie się poprawili i stali się jedną z szesnastu drużyn, które dostały się do finałów. Jednakże… W pierwszej rundzie wydarzyło się coś niespodziewanego, co doprowadziło drużynę do klęski.

Tym czymś była dziecięca mentalność Balberitha i pozostałych. Podczas gdy Balberith prowadził badania nad swoim przyszłym Nemezis, Czerwonym Cesarskim Smokiem-Hyoudou Isseiem, zafascynował się programem „Chichiryuutei Oppai Smok”, który był bardzo popularny w Zaświatach. Wpłynęło to nawet na niego podczas meczu. Talent i instynkt, dały Balberithowi dziki, ale silny styl walki, jednak gdy podczas meczu zaczął naśladować postępowanie Oppai Smoka, miał wiele luk w swojej obronie. Nieprzyjaciel bezwzględnie to wykorzystał i pokonał ich Króla, wysokoklasowego Ponurego Żniwiarza Zeno. Mimo swojego dorosłego wzrostu, był psychicznie niedojrzały i niedoświadczony, co było jego słabością. Chichiryuutei Oppai Smok miał duży wpływ na dzieci diabłów, włącznie z Balberithem. Tak jak w przypadku jego rodzeństwa, dziecięcy stan umysłu był ich słabością. Wprawdzie ich talenty były dostatecznie przytłaczające, ale Hades wiedział, że przegraliby, gdyby spotkali kogoś, kto znał ich słabości. Verrine, dziewczyna o jadowicie zielonych włosach, która też była sztuczną transcendentalną istotą, stanęła obok Hadesa i przepraszała.

– Przepraszam, Hadesie-sama. Hyoudou Issei tak opanował umysł Balberitha, że ten zaczął się zachowywać w taki sposób. Dodatkowo, Sonneillon i Gressil także byli niezadowoleni i zaczęli szaleć.

Nagle Hades pogłaskał Verrine po głowie.

– Ha ha ha, w porządku Verrine. Dobrze się spisałaś. Nawet jeśli wasza moc jest na poziomie transcendentalnym, macie swoje limity, skoro niedawno się urodziliście. Wystarczy, że spełniacie oczekiwania. Dodatkowo… – powiedział Hades, po czym spojrzał w stronę pustego miejsca, gdzie powinien siedzieć Ereb. – Nie mogliście go znaleźć, prawda?

– Ukrywa się, od kiedy DxD pokonało Nyks-sama – powiedział Ponury Żniwiarz, po czym kontynuował. – Przy okazji, Gressil i Sonneillon także gdzieś wyparowali.

Gressil i Sonneillon… Byli ludźmi z mocą przekraczającą klasę Maou, którzy urodzili się w ten sam sposób co sztuczne, transcendentalne istoty. Więc oni też zniknęli.

– …Ereb-sama zaproponował im kiedyś, że chętnie im pomoże, jeśli będą czegoś potrzebowali. Ale sądzę że odrzuci ich propozycję, biorąc pod uwagę stan w jakim się znajdują – powiedziała Verrine.

Najwyraźniej Bóg Ciemności Ereb namówił do czegoś Sonneillona i Gressila, którzy po porażce w Turnieju stracili swoje miejsce do walki Hades wierzył, że Ereb zebrał tych dwóch razem i wspólnie coś teraz planowali. Widmo Boga Piekieł, Tartara, roześmiało się gorzko, kiedy to usłyszał.

– Jak się można było spodziewać po pierwotnych greckich bogach, są palantami.

– W końcu to Zeus im szefował, więc czego innego można się po nich spodziewać? – powiedział Hades, po czym na moment się zamyślił, a następnie spojrzał na Verrine. – Mogłabyś wysłuchać mojej prośby?

– O co chodzi? Czy to coś interesującego?

Verrine podekscytowała się i najwyraźniej spodobały się jej słowa Hadesa. Bóg-szkielet uniósł rękę i wydał rozkaz swojemu Ponuremu Żniwiarzowi. Zaraz potem gigantyczny monitor w pokoju zaczął emitować nagranie.

– Przyjrzyj się temu – powiedział Hades do Verrine.

Olbrzymi monitor zaczął pokazywać dziwną rzecz. Była tam srebrna, człekokształtna istota, która emanowała światłem. Nawet jeśli wyglądała jak człowiek… miała twarde ciało i przypominała maszynę. Istota miała jednak zgrabne kształty, co upodobniało ją do żywej istoty, a na jej głowie było pięć par czegoś, co przypominało złożone oczy owadów. Ust i nosa jednak nie posiadała. Monitor oznaczył tą istotę określeniem „Brak danych”. Verrine przyglądała się tej istocie ze zmieszanym wyrazem twarzy. Nagle przekrzywiła głowę, gdyż nie mogła zidentyfikować tego stworzenia, nawet jeśli uczono ją o potworach i innych istotach od dnia jej narodzin.

– Co to jest? – zapytała. – Żywa istota? Grafika komputerowa?

– Według informacji, które znane są tylko bogom, to żywa istota mająca mechaniczne ciało – odpowiedział Hades.

– Naprawdę? Wow~, więc coś takiego naprawdę istnieje.

– Coś takiego nie powinno istnieć, ale znaleźliśmy to pięć dni temu. Chcę abyś poszła z Ponurymi Żniwiarzami i to zbadała – powiedział Hades do podekscytowanej Verrine.

– Robi się ciekawie. To coś innego, niż przewidzieli Azazel i Ajuka Belzebub – powiedziało widmo Arymana, złego boga zaratusztrianizmu.

– Możliwe że to coś, czego nawet oni nie wiedzą. Nie znam powodów, ale czym by to nie było, musi być czymś czego nawet oni nie przewidzieli – powiedziało widmo Tartara.

Hades wpatrywał się w istotę na ekranie, opatrzoną podpisem „Brak danych”.

– Problem w tym, że brakuje nam informacji. Jednak musi to być istota, którą zaprosili Longinus i DxD. Jestem ciekaw jak nietoperze i kruki zareagują, kiedy się o tym dowiedzą.

Cofnij do Następne życie Powróć do Shin 2 Przejdź do Posłowie
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=High_School_DxD_Shin.2_-_Bogowie_z_piekła&oldid=14225