Koneko Toujou: Różnice pomiędzy wersjami

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
 
Linia 12: Linia 12:
 
[[Senjutsu|senjutsu]]<br>  
 
[[Senjutsu|senjutsu]]<br>  
 
[[Youjutsu|youjutsu]]
 
[[Youjutsu|youjutsu]]
| Relatives    = Fujimai (matka - nie żyje)<br>Nienazwany ojciec (nie żyje)<br> [[Kuroka Touju]] (starsza siostra) <br> [[Issei Hyoudou]] (narzeczony)
+
| Relatives    = Fujimai (matka - nie żyje)<br>Nienazwany ojciec (nie żyje)<br> [[Kuroka Toujou]] (starsza siostra) <br> [[Issei Hyoudou]] (narzeczony)
 
| Affiliations  = [[Akademia Kuou]] (uczennica drugiej klasy)<br>  
 
| Affiliations  = [[Akademia Kuou]] (uczennica drugiej klasy)<br>  
 
[[Klub Okultystyczny]]<br>[[Rezydencja Hyoudou]]<br>   
 
[[Klub Okultystyczny]]<br>[[Rezydencja Hyoudou]]<br>   

Aktualna wersja na dzień 21:16, 8 wrz 2019

Koneko Toujou
Koneko Toujou 1 (art).jpg
Koneko Toujou.
Kana 塔城小猫 (obecne)
白音 (dawniej)
Romaji Tōjō Koneko (obecne)
Shirone (dawniej)
Zarys postaci
Rasa diabeł (obecnie)
nekomata (nekoshou) (poprzednio)
Przezwiska Koneko-chan (Issei)
Koneko-sama (Issei)
Kocia Diablica (nazwana tak przez Isseia podczas Królewskiej Gry; potem nazwa ta została użyta w Oppai Smoku)
Shirone Toujou (po tomie 24)
Kolor włosów biały
Kolor oczu piwne
Zdolności/oręż gołe pięści

senjutsu
youjutsu

Status osobowy
Krewni Fujimai (matka - nie żyje)
Nienazwany ojciec (nie żyje)
Kuroka Toujou (starsza siostra)
Issei Hyoudou (narzeczony)
Powiązania Akademia Kuou (uczennica drugiej klasy)

Klub Okultystyczny
Rezydencja Hyoudou
Harem Isseia
Parostwo Rias Gremory
D×D
12 Niebiańskich Piersi

Stan postaci żyje
Ranga niskoklasowy diabeł
Wieża
Seiyuu Ayana Taketatsu (japońska)
Jad Saxton (angielska)
Shin Hui Park (koreańska)

Koneko Toujou – jedna z głównych bohaterek High School DxD. Uczennica drugiej klasy w Akademii Kuou i członkini Klubu Okultystycznego. Jest Wieżą Rias.

Wygląd zewnetrzny[edytuj]

Toujou Koneko (anime-art) wygląd postaci.jpg

Koneko jest piętnastoletnią dziewczyną o drobnym ciele, białych włosach i piwnych oczach. Z przodu posiada dwa pasma opadających na ramiona włosów, wokół czoła posiada luźno uczesaną grzywkę. Z tyłu jej włosy są jednolicie przycięte do wysokości brody (tzw. bob). We włosy ma zawsze wpiętą spinkę z podobizną kota. Zazwyczaj ubiera się w żeński mundurek Akademii Kuou, jednak bez narzuty na ramiona. W kociej formie (nekomata) wyrasta jej para kocich uszu i koci ogon, a jej źrenice na wzór kocich stają się pionowe.

Podczas Królewskich Gier zakłada czarne rękawice z różowym odciskiem kociej łapki po zewnętrznych stronach. Jest to wymóg odgórny, żeby podczas walki przeciwnik miał szansę na dostrzeżenie ruchów jej dłoni.

Osobowość[edytuj]

Na początku Koneko jest przedstawiona jako osoba chłodna, rzadko okazująca jakiekolwiek uczucia czy emocje, nawet podczas rozmowy. Jako jedyna z całej grupy nie dogadywała się z Isseiem, często mu dokuczając lub upominając go przez jego zboczenie, chociaż wyjawia, że podziwia go za jego hart ducha i niezłomność. Największą troskę w stosunku do swoich towarzyszy okazuje wtedy, gdy ci wpakują się w tarapaty, często użyczając im swojej pięści do pomocy przy walce. Koneko nie trawi ludzi nazywających ją miniaturową (chociaż kontekst użytego słowa mógł odnosić się do jej klatki piersiowej), jak zostało to pokazane podczas jej drugiego starcia z Freedem Sellzenem.

Pod koniec tomu piątego Koneko przechodzi kompletną metamorfozę swojej osobowości. Wyjawia Isseiowi swoją miłość w stosunku do niego po tym, jak pomaga jej przezwyciężyć strach przed użyciem senjutsu. Uczucie to przybiera na sile tak bardzo, że na początku tomu jedenastego Koneko, jako nekomata, wkracza w okres godowy (chociaż udaje się to uspokoić dzięki jej siostrze Kuroce). Mimo wszystko wciąż mu dogryza, kiedy jego zboczona natura bierze nad nim górę (a przynajmniej gdy tyczy się to innych dziewczyn).

Historia[edytuj]

Koneko przyszła na świat pod imieniem Shirone. Jest młodą nekomatą, na dodatek rzadkim gatunkiem zwanym nekoshou. Po utracie rodziców wraz ze starszą siostrą Kuroką zostały przygarnięte przez nieznanego diabła, który wskrzesił Kurokę jako swoją podwładną. Jednak wkrótce po tym nekomatyczne moce Kuroki urosły na tyle, że wymknęły się spod jej kontroli, co doprowadziło do zabicia jej pana i zostania wygnańcem, będącym na banicji za popełnione przestępstwo. W rzeczywistości diabeł ten zaplanował skrzywdzenie Koneko, co miało wymusić na Kuroce zabicie go w celu chronienia siostry.

Wraz z tym wydarzeniem i pościgiem za Kuroką Koneko została skazana na śmierć przez inne diabły, aby zapobiec powtórzeniu się takiego czegoś w przyszłości. Jednak Sirzechs Lucyfer, jeden z Czterech Wielkich Maou, przygarnął ją i uchronił od śmierci. Oddał ją pod opiekę swojej siostry, Rias. Na skutek tego, co przeżyła, popadła w głęboką depresję, która okradła ją ze wszelkich uczuć czy emocji. Z pomocą przyszła jej Rias, która nadała jej imię Koneko i wcieliła ją do swojego parostwa.

Postać Koneko w utworze[edytuj]

Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka[edytuj]

 • Maskotka Akademii Kuou, Koneko Toujou w pokoju klubowym.
 • Koneko pokonana przez Królową Risera, podczas Królewskiej Gry.

  Koneko debiutuje w pierwszym tomie, gdy przedstawia się Isseiowi, który przyszedł do Klubu Okultystycznego. Później pomagała Isseiowi w odbiciu Asi z rąk upadłej anielicy, Raynare.

  W tomie drugim, wraz pozostałymi członkami Klubu Okultystycznego, bierze udział w Królewskiej Grze przeciwko Riserowi. Udaje się jej obezwładnić Xuelan i umożliwia Akeno wyeliminowanie z walki Wieży oraz trzech Pionów, które pokonał Issei. Koneko zostaje jednak później znokautowana przez Królową Risera, Yubellunę.

  Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka[edytuj]

  • Koneko walczy z Pionem Sony Ruruką Nimurą.
  • Koneko daje znać Isseiowi, że czuje coś do niego.

   W tomie trzecim, Koneko dołącza do Isseia, który chce się sprzymierzyć z Xenovią i Iriną, aby umożliwić Kibie zniszczenie świętego miecza. Kiedy Rias pyta się ją dlaczego to zrobiła, odpowiada że nie chciała, aby jej senpai opuścił drużynę i stał się wygnanym diabłem. Później, kiedy Kokabiel atakuje Akademię Kuou, Koneko pomaga pokonać Cerbera, sprowadzonego przez upadłego anioła.

   W tomie czwartym, Koneko pomaga w trenowaniu Gaspera i goni go z czosnkiem. Podczas rozmów pokojowych, gdy Brygada Chaosu przypuściła swój atak, została zatrzymana przez moc Gaspera i nie mogła wziąć udziału w walce.

   W tomie piątym, kiedy Rias wraca do Zaświatów na spotkanie młodych diabłów, Koneko gnębiły myśli, że jest najsłabsza w całej drużynie, ale wzdrygała się przed użyciem senjutsu, gdyż bała się że będzie taka jak jej starsza siostra, Kuroka Toujou, która zabiła swojego poprzedniego pana. Podczas przyjęcia młodych diabłów, Koneko spotyka swoją siostrę, która chce zabrać ją ze sobą. Rias i Ise przeszkadzają w tym jednak, a Rias wyznaje Koneko, że jest jej Wieżą i nie pozwoli nikomu, aby zrobił jej krzywdę. Kuroka, nie mogąc sobie z nimi poradzić, wypuściła na nie specjalną mgłę, która unieruchomiła zarówno Rias, jak i Koneko. Zostały jednak uratowane przez Isseia, który osiągnął Łamacza Ładu i miał przewagę nad Kuroką, dopóki nie przybył Artur Pendragon, który wezwał zarówno Kurokę, jak i Bikou do odwrotu. Podczas Królewskiej Gry przeciwko Parostwu Sony, stoczyła pojedynek z Pionem Sony, Ruruką Nimurą i pokonała ją dzięki użyciu Senjutsu. W drodze powrotnej do domu, siada na kolanach Isseia i uśmiecha się słodko, mówiąc przy tym Miau♪, dając w ten sposób do zrozumienia, że zaczęła go darzyć uczuciem.

   W tomie szóstym, podczas meczu przeciwko Diodorze, który zostaje przerwany przez współpracujących z nimterrorystów, Koneko wraz z Isseiem i Gasperem pokonuje jego Piony, które promowały się do Królowej. Doradza również Isseiowi, aby obiecał Akeno że zabierze ją na randkę, jeśli uda się jej pokonać przeciwnika. Później, podczas wyścigu trzech nóg, kibicuje Isseiowi i Asi.

   Bohaterski Oppai Smok[edytuj]

   • Ravel kłóci się z Koneko.
   • Ravel i Koneko rozpaczają po śmierci Isseia.

    W tomie siódmym, Koneko używa swojego senjutsu na Isseiu, lecząc jego siłę życiową, którą chłopak utracił, gdy użył Niszczycielskiej Furii. Prosi go przy okazji, aby nigdy więcej już z niej nie korzystał. Mówi mu wtedy, że jest inna metoda, aby przywrócić jego żywotność do normalnego poziomu, a konkretnie uprawianie z nią seksu, jednak Ise nie wyraża zbyt dużej chęci do robienia czegoś takiego ze swoją kouhai. Niezręczną sytuację przerywa pojawienie się Asi i Rias. Później Koneko, wraz z obydwiema dziewczynami, szpiegowała Isseia podczas jego randki z Akeno, a potem wzięła udział w walce z Lokim i Fenrirem.

    W tomie dziesiątym, Koneko nie jest zadowolona z faktu, że Ravel zamieszkała w Rezydencji Hyoudou oraz zaczęła uczęszczać do Akademii Kuou i obydwie dziewczyny na każdym kroku okazują sobie wzajemną niechęć. Potem bierze udział w Królewskiej grze przeciwko Sairaorgowi i wraz z Rossweisse walczy przeciwko wrogiej Wieży, Gandomie Balam oraz Skoczkowi, Misteecie Sabnock. Chociaż Koneko i Rossweisse zdołały wygrać starcie, to zarówno Gandoma i Misteeta wspólnie uruchomili ostatni atak i wyeliminowali Koneko z walki.

    W tomie jedenastym, Koneko przeżywała okres godowy z powodu swoich uczuć wobec Isseia, jednak uznano że jest zbyt młoda, by ryzykować ciążę. Na szczęście jej siostra, Kuroka, była w stanie wyciszyć w niej okres godowy, dając jej czas do osiągnięcia fizycznej dojrzałości. Jej relacje z siostrą poprawiają się, po tym jak Kuroka zasłoniła ją własnym ciałem przed atakiem wroga oraz po tym, jak godzi się na jej propozycję szkolenia w zakresie używania senjutsu i youjutsu. Gdy Issei prosi Koneko, aby uznała Kurokę za swoją siostrę, dziewczyna prosi go, aby uczynił z niej swoją pannę młodą, gdy już stanie się większa. Pod koniec tomu, gdy powracają tylko Diabelskie Pionki Isseia, Koneko, podobnie jak reszta dziewczyn, jest zrozpaczona.

    W tomie dwunastym, Koneko, wraz z całym Klubem Okultystycznym, przebywa w pałacu Rodziny Gremory. Mimo szoku po śmierci Isseia, trzyma się początkowo twardo, lecz załamuje się w końcu, gdy krytykuje ją Ravel. Wspólny smutek godzi zresztą obydwie, ciągle kłócące się ze sobą dziewczyny i zapoczątkowuje pomiędzy nimi przyjaźń. Później towarzyszy wszystkim w świecie ludzi, podczas wizyty u Ajuki Belzebuba, który stwierdza, że dusza Isseia wciąż istnieje. Na koniec tomu Koneko, podobnie jak reszta dziewczyn, domaga się od wskrzeszonego Isseia, aby ten zabrał ją na randkę.

    Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii[edytuj]

    W tomie czternastym Koneko bierze udział w spotkaniu z Mefisto Felesem, dotyczącego zawierania paktów z magami oraz z wampirami. Później zostaje porwana przez wygnanych magów, wraz z Ravel i Gasperem, ale całą trójkę odbijają połączone siły Samorządu Uczniowskiego i Klubu Okultystycznego.

    W tomie szesnastym, Koneko wraz z Klubem Okultystycznym oraz członakmi Parostwa Sony, Bennią i Loupem Garou, rusza do Rumunii, aby pomóc Kibie i Rias, którzy są przetrzymywani w zamku Frakcji Tepes. Następnie próbowała przeszkodzić w odebraniu Valerie Tepes jej Boskiego Daru. Walcząc ze wzmocnionymi wampirami, ujawniaja swoją nową technikę, Tryb Shirone. Potem bierze udział w utworzeniu drużyny D×D i wymyśla dla niej nazwę

    W tomie siedemnastym Koneko wraz z całym Klubem Okultystycznym udała się do Zaświatów, aby wziąć udział w dniach otwartych szkoły Sony Sitri. Kiedy Qlippoth zaatakował miasto, Koneko walczyła w parze z Sajim przeciwko masowo produkowanym Smokom Zła. Później obydwoje cofnęli się na szkolny dziedziniec, gdzie wraz z Isseiem, Nimurą i Sairaorgiem bronili szkoły przed Grendelem. Grupie udało się pokonać Smoka Zła, a Koneko zapieczętowała jego duszę w jednym z klejnotów Isseia, raz na zawsze wyeliminowując go z walki.

    W tomie osiemnastym Koneko wraz z całym Klubem Okultystycznym udała się do Nieba. Podczas ataku Qlippothu wraz z Cao Cao, Kibą, Akeno, Rossweisse, Rias i Gasperem walczy z Ladonem oraz klonami Grendela. Całej grupie udaje się pokonać Smoki Zła i zapieczętować Ladona.

    W tomie dziewiętnastym Koneko wraz z całym Parostwem Rias udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Podczas bitwy z egzorcystami, walczy wraz z resztą Drużyny Gremory (oprócz Kiby), Sajim i Arturem Pendragonem, przeciwko oddziałowi Strady. Musi jednak powstrzymywać swoją siłę, aby, zgodnie z rozkazem, nikogo nie zabić.

    W tomie dwudziestym, Koneko, wraz z Klubem Okultystycznym, Grupą Sitri i Azazelem, udała się na spotkanie z Ajuką Belzebubem, który opowiedział im o korupcji panującej w systemie Królewskiej Gry. Spotkanie przerwała wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Drużyna DxD ma zamiar zaatakować główną bazę Qlippothu na Agreas, którą zlokalizowała Drużyna Valiego. Po dotarciu na miejsce, Koneko bierze udział w walce z Smokami Zła.

    W tomie dwudziestym pierwszym, Koneko czuwała wraz z resztą dziewczyn przy nieprzytomnym Isseiu w szpitalu. Potem, wraz ze wszystkimi, wyruszyła do walki ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą.

    Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou[edytuj]

    W tomie dwudziestym drugim Koneko, wraz z Gasperem i Ravel, cieszy się z faktu, że cała ich trójka zdała do drugiej klasy i od teraz będą senpaiami dla uczniów z młodszej klasy. Gdy Rias kończy szkołę, wraz z Kibą i Gasperem oznajmia jej, że odtąd będą się do niej zwracać jak do starszej siostry. Potem Koneko bierze udział w Międzynarodowym Turnieju Królewskiej Gry, jako Wieża Rias.

    W tomie dwudziestym trzecim Koneko bierze udział w meczach rozgrywanych przez Rias, oraz ogląda mecz pomiędzy Isseiem a Duliem, i jest wyraźnie zniesmaczona, gdy Ise został zamknięty w bąblu i oglądał filmy z półnagą Gabriel.

    Moce i umiejętności[edytuj]

    Koneko używa Kasha w Trybie Shirone.

    Jako Wieża, Koneko dysponuje dużą obroną oraz nadludzką siłą fizyczną. Dzięki temu może podnosić ciężkie przedmiot i rzucać nimi. Jej obrona jest tak duża, że bez trudu potrafi odbijać ataki stworzone ze światła, które są zabójcze dla diabłów.

    Jako nekomata, Koneko ma bardzo wyostrzone zmysły, co umożliwiło jej choćby wykrycie zapachu upadłych aniołów w kościele.

    Koneko jest również mistrzynią w walce wręcz, co w połączeniu z cechami Wieży, czyni z niej groźną przeciwniczkę.

    Jako nekomata, Koneko potrafi używać senjutsu i youjutsu, jednak jej siostra wciąż uczy ją używania tych obydwu zdolności.

    Jak każdy diabeł, Koneko potrafi też latać.

    Ciekawostki[edytuj]

    High School DxD - Character Box

    Miasto Kuou
    Akademia Kuou
    Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
    Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
    Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
    Rezydencja Hyoudou
    Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
    Inni Mieszkańcy
    Klijenci Isseia Mil-tan
    Trzy Frakcje
    Diabły
    Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
    72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
    Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
    Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
    Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
    Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
    Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
    Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
    Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
    Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
    Upadłe anioły
    Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
    Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
    Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
    Anioły
    Serafini MichałGabrielUrielRafał
    Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
    Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
    Mitologie
    Mitologia Nordycka
    Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
    Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
    Mitologia Grecka
    Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
    Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
    Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
    Mitologia Indyjska
    Bogowie IndraŚiwaMahabali
    Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
    Mitologia Japońska
    Bogowie
    Youkai YasakaKunou
    Mitologia Egipska
    Bogowie
    Egipskie Potwory Benu • Sfinks
    Inne
    Smoki
    Pierwotny Smok Wielki Czerwony
    Boski Smok OphisLilith
    Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
    Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
    Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
    Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
    Brygada Chaosu
    Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
    Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
    Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
    Walpurgia Walburga
    Inne postaci
    Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
    Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
    Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
    Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
    Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Koneko_Toujou&oldid=14228