Kuroka Toujou

Z High School DxD Wiki
Wersja 89.64.15.125 (dyskusja) z dnia 02:24, 20 paź 2018

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Kuroka Toujou
Kuroka 1 (light novel art).jpg
Kana 黒歌
Zarys postaci
Rasa Diabeł (obecnie)
Wygnany diabeł (dawniej)
Nekomata (nekoshou) (dawniej)
Przezwiska Kot (Fenrir)
Kolor włosów Czarny
Kolor oczu Piwny
Zdolności/oręż Senjutsu
Youjutsu
Manipulacja przestrzenią
Status osobowy
Krewni Fujimai (matka-nie żyje)
Nienazwany ojciec (nie żyje)
Koneko Toujou (młodsza siostra)
Issei Hyoudou (narzeczony)
Powiązania Parostwo nienazwanego diabła z Rodu Naberius (dawniej)
Brygada Chaosu (dawniej)
Drużyna Valiego
Rezydencja Hyoudou
Harem Isseia
D×D
12 Niebiańskich Piersi
Stan postaci Żyje
Ranga Goniec (dwie figury)
Wygnany diabeł kalsy SS (dawniej)


Kuroka Toujou jest nekomatą i członkinią Drużyny Valiego, która wchodziła wcześniej w skład Brygady Chaosu. Jest starszą siostrą Koneko Toujou oraz wygnaną diablicą, będącą najbardziej poszukiwaną przestępczynią w Zaświatach.

Wygląd zewnętrzny

Kuroka jest zmysłową, młodą kobietą, o długich czarnych włosach oraz piwnych oczach, z pionowymi, kocimi źrenicami.

Jej ubiór składa się z czarnego kimona z żółtym obi, przyozdobionego złotymi koralikami oraz bogato zdobionej opaski na włosy. Jej kimono posiada czerwoną podpinkę i jest mocno wydekoltowane, przez co odsłania jej wielkie piersi, które pod względem wielkości rywalizują z wdziękami Rias i Akeno. Issei opisał je jako „dobrze wyważone”, które pod względem miękkości dorównują wdziękom Akeno, a pod względem elastyczności, Rias.

W jej formie nekomaty, w której przebywa przez większość czasu, wyrasta jej para czarnych, kocich uszu oraz dwa ogony.

Osobowość

Kuroka wydaje się być osobą zabawną, wyluzowaną, prostolinijną i lubiącą drażnić się z ludźmi. Jest również wulgarna, gdy używa swojej urody i zmysłowości, jako broni do drażnienia się z ludźmi. Kuroka bardzo kocha swoją młodszą siostrę, Koneko, choć zdaje się mieć trudności z okazywaniem tego i woli jej dokuczać.

Wydaje się być zainteresowana posiadaniem silnego potomstwa i nawet zaproponowała to najpierw Valiemu, a potem Isseiowi, którzy posiadają moce Dwóch Niebiańskich Smoków. Prawdopodobnie powodem jest to, że chce mieć silne dzieci, gdyż chciałaby aby jej gatunek, który obecnie jest na wymarciu, przetrwał.

Jako znak tego, że ma kocią osobowość, Kuroka dodaje często do swoich wypowiedzi miauknięcie.

Historia

Kuroka jest starszą siostrą Koneko (znanej niegdyś jako Shirone). Obydwie są nekomatami i do tego przedstawicielkami rzadkiego gatunku, znanego jako nekoshou. Po utracie rodziców, Kuroka i Koneko zostały przygarnięte przez nieznanego diabła, który wskrzesił Kurokę jako swoją podwładną. Jednak wkrótce po tym nekomatyczne moce Kuroki urosły na tyle, że wymknęły się spod jej kontroli, co doprowadziło do zabicia jej pana i zostania wygnańcem, będącym na banicji za popełnione przestępstwo. W rzeczywistości diabeł ten zaplanował skrzywdzenie Koneko, co miało wymusić na Kuroce zabicie go w celu chronienia swojej siostry. Wygnana Kuroka stała się najbardziej poszukiwaną przestępczynią w całych Zaświatach. Na jakiś czas przed rozpoczęciem serii, Kuroka dołączyła do Brygady Chaosu.

Postać Kuroki w utworze

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

Kuroka pojawia się po raz pierwszy w tomie piątym, podczas spotkania Młodych Diabłów. Wraz z Bikou (wbrew jego ostrzeżeniom i rozkazom Valiego), próbuje zabrać swoją siostrę. Przeszkadzają im w tym jednak Rias i Issei. Kuroka, nie mogąc sobie z nimi poradzić, wypuszcza na nich specjalną mgłę, która unieruchamia zarówno Rias, jak i Koneko. Uratował je jednak Isseia, który osiągnął Łamacza Ładu i miał przewagę nad Kuroką, dopóki nie przybył Artur Pendragon, który wezwał zarówno Kurokę i Bikou do odwrotu.

Bohaterski Oppai Smok

Kuroka powraca ponownie w tomie siódmym, gdy z powodu ataku Lokiego i Fenrira, Drużyna Valiego zawiązuje tymczasowy sojusz z Grupą Gremory. Zapytała wtedy Isseia, czy nie chciałby spłodzić z nią dziecka, gdyż chciałaby mieć potomstwo z silnymi „genami”. Mówi również, że zaproponowała to wcześniej Valiemu, ale ten odmówił. Podczas ostatecznej bitwy, teleportowała Valiego i Fenrira w inne miejsce, gdzie Artur dzięki Excaliburowi Władcy, zdobywa nad wilkiem kontrolę.

Kuroka chroni swoją siostrę.

W tomie jedenastym, wraz z Fenrirem i Le Fay, eskortuje Ophis, podczas jej wizyty w Rezydencji Hyoudou. Pomaga wtedy Koneko z jej sezonem godowym. Podczas ataku Cao Cao i Georga, Kuroka i Le Fay używają magicznego kręgu, aby sprowadzić na pomoc Valiego i Fenrira. Kuroka została ranna, gdy zasłoniła własnym ciałem Koneko, aby ją ochronić przed atakiem Valiego, który Cao Cao przekierował w jej stronę. Gdy leczyła się z ran, zdradziła Isseiowi dlaczego zabiła swojego poprzedniego pana. Później proponuje, że będzie szkolić swoją siostrę w używaniu senjutsu i youjutsu. Jest nieco zaskoczona, gdy Koneko wyraża na to zgodę.

W tomie dwunastym, wraz zresztą Drużyny Valiego, ukrywa się w podziemiach pałacu Rodziny Gremory, gdzie Vali kuruje się z klątwy Samaela. Później, wraz zresztą swojej grupy, atakuje Ponurych Żniwiarzy w Królestwie Zmarłych.

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

W tomie czternastym, wraz z Le Fay, wprowadza się na jakiś czas do Rezydencji Hyoudou, aby mogła szkolić swoją siostrę. Mieszkając w domu bałagani i robi co chce, za co Le Fay wszystkich bez przerwy przeprasza. Issei przeprowadza z nią rozmowę i pyta się, czy chciałaby pogodzić się z Koneko. Kuroka odpowiada wtedy, że czuje iż wyrządziła coś okropnego swojej siostrze, mimo iż zrobiła to po to, aby ją chronić, to paradoksalnie z powodu jej czynu, Koneko stała się kozłem ofiarnym. Issei zapewnił ją, że pomoże im się pogodzić, gdyż uśmiech Koneko jest dla niej najważniejszy. Kuroka zrozumiała wtedy, dlaczego wszystkie dziewczyny zakochały się w Isseiu. Była nieobecna podczas ataku Brygady Chaosu, gdyż Vali wezwał do siebie ją i Le Fay.

Kuroka powraca wraz z Le Fay w tomie piętnastym. Opowiada, że Drużyna Valiego została zaatakowana przez Złego Smoka, Aži Dahāka, Potem poleca Isseiowi Le Fay, jako magiczkę do zawarcia paktu.

W tomie szesnastym, wraz z całą Drużyną Valiego, brała udział w sformowaniu drużyny D×D i zamieszkała w Rezydencji Hyoudou, jako gość.

W tomie siedemnastym pomaga swojej młodszej siostrze w treningu i przy okazji drażni się z nią, zachęcając do tego, aby pogłębiła swój związek z Isseiem.

W tomie dwudziestym gdy, Drużyna Valiego odnalazła latającą wyspę Agreas, której Qlippoth używał jako bazy, Kuroka i Le Fay przybyły do Rezydencji Hyoudou, aby wszystkich o tym poinformować i przygotować kontratak.

W tomie dwudziestym pierwszym Kuroka, wraz innymi członkami Drużyny Valiego, spotkała się w szpitalu z grupą, która miała wyruszyć do walki z Trihexą. Potem wraz ze wszystkimi, wzięła udział w bitwie z Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Bestią Apokalipsy. Gdy Azazel udawał się do zapieczętowanego wymiaru, poprosił Kurokę i pozostałych członków Drużyny Valiego, aby opiekowali się swoim szefem.

Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

W tomie dwudziestym drugim udała się ze wszystkimi członkami Klubu Okultystycznego oraz Drużyny Valiego, aby powędkować i powiedziała, że zje wszystkie ryby które złowią Gasper, Koneko, Valerie i Ravel. Koneko odpowiada jednak, że nie dostanie od nich żadnych ryb.

Moce i umiejętności

Jako Goniec, Kuroka dysponuje dużymi zdolnościami magicznymi, a dzięki temu że w jej żyłach płynie krew nekomaty, jest bardzo uzdolniona w używaniu senjutsu i yuoujutsu. Dzięki tym zdolnościom, jest w stanie tworzyć swoje kopie oraz łączyć je, tworząc potężne pociski energii. Potrafi też tworzyć trującą mgłę, która paraliżuje wrogów (chociaż na smoki ta technika nie działa). Senjutsu służy jej również do ukrywania swojej obecności, dzięki czemu nikt nie jest w stanie wykryć jej obecności. Kuroka jest też w stanie manipulować czasem i przestrzenią, chociaż obecnie może manipulować tylko przestrzenią.

Ciekawostki

High School DxD - Character Box

Miasto Kuou
Akademia Kuou
Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
Rezydencja Hyoudou
Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
Inni Mieszkańcy
Klijenci Isseia Mil-tan
Trzy Frakcje
Diabły
Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
Upadłe anioły
Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
Anioły
Serafini MichałGabrielUrielRafał
Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
Mitologie
Mitologia Nordycka
Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
Mitologia Grecka
Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
Mitologia Indyjska
Bogowie IndraŚiwaMahabali
Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
Mitologia Japońska
Bogowie
Youkai YasakaKunou
Mitologia Egipska
Bogowie
Egipskie Potwory Benu • Sfinks
Inne
Smoki
Pierwotny Smok Wielki Czerwony
Boski Smok OphisLilith
Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
Brygada Chaosu
Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
Walpurgia Walburga
Inne postaci
Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Kuroka_Toujou&oldid=13217