Odcinek 6 (sezon 2)

Z High School DxD Wiki
Wersja Nightwing (dyskusja | edycje) z dnia 21:30, 29 mar 2015

Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Naprzód, Klubie Okultystyczny!
Odcinek 6 sezon 2.png
Kana 行け! オカルト研究部!
Romaji Ike! Okaruto Kenkyū-bu!
Informacje
Sezon/Odcinek Odcinek 6, sezon 2
Premiera 11 sierpnia 2013
Powieść Tom 3, podrozdział Nowy Skoczek, Nowy Rywal-podrozdziału Przyjaciele
Poprzedni "Decydująca bitwa o Akademię Kuou!"
Następny "Lato! Kostiumy kąpielowe! Mam kłopoty!

Naprzód, Klubie Okultystyczny! to szósty odcinek drugiego sezonu adaptacji serii High School DxD, który miał swoją premierę jedenastego sierpnia, 2013.

Opis

Issei przesyła swoją wzmocnioną moc do Rias, która następnie atakuje Kokabiela, ale bezskutecznie. Akeno również przeprowadza atak, ale także na daremnie. Kokabiel zauważa wtedy, że Akeno jest córką jednego z przywódców upadłych aniołów, Barakiela i kpi z Rias, że ma dziwny gust w doborze sług, zupełnie jak jej brat. Rozzłoszczony tymi obelgami Issei postanawia zaatakować Kokabiela. Kiba, Xenovia i Koneko atakują upadłego anioła, aby kupić mu trochę czasu, by mógł wzmocnić swoją moc. Jednak nawet połączone siły całej trójki nie są w stanie nic zdziałać. Kokabiel ujawnia wtedy, że podczas Wielkiej Wojny zginęli nie tylko Czterej Maou, ale również Bóg, co dla wszystkich jest niemałym zaskoczeniem, zwłaszcza Asia i Xenovia są szczególnie zszokowane. Pomimo tego Issei potwierdza, że jego marzeniem jest zostanie Królem Haremu, a jego postawa napawa wszystkich chęcią do walki.

Jednak walka nie toczy się dalej, gdyż nagle pojawia się tajemnicza postać ubrana w srebrną zbroję, która okazuje się być gospodarzem Cesarskiego Białego Smoka. Nowy przybysz bez trudu pokonuje Kokabiela i zabiera go oraz Freeda ze sobą. Kiba wyznaje wtedy Rias, że będzie starał się jak najlepiej dla niej, aby stać się najsilniejszym Skoczkiem. Rias przyjmuje jego wyznanie, ale i tak dostaje od niej tysiąc klapsów za działanie wbrew jej woli. Następnego dnia Issei i Asia są zaskoczeni, kiedy widzą w pokoju klubowym Xenovię, ubraną w mundurek Akademii Kuou. Dziewczyna ujawnia im, że została Skoczkiem Rias, gdyż po śmierci Boga straciła całą wiarę. Przeprasza również Asie za to, że ją wcześniej obrażała.

Później Issei gra na konsoli z swoim klientem, który objawia mu swoją prawdziwą tożsamość i przyznaje, że jest Azazelem, przywódcą upadłych aniołów.

Detale

Data premiery: 11 sierpnia 2013

Scenariusz: Tetsuya Yanagisawa

Postacie pojawiające się w odcinku

(W kolejności pojawiania się na ekranie.)

Diabły Upadłe anioły Ludzie Inne

Ciekawostki

Różnice pomiędzy anime, a powieścią

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Odcinek_6_(sezon_2)&oldid=5326