Parostwo Hyoudou Isseia

Z High School DxD Wiki
Wersja 83.29.241.176 (dyskusja) z dnia 18:32, 8 kwi 2019

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Lista postaci, które należą do Parostwa Issei Hyoudou.

Postacie w fabule[edytuj]

Po awansie na Wysokoklasowego diabła w tomie 22, Issei otrzymał swoje własne Diabelskie Pionki i wymienił się z Rias za figury Asi, Xenovi i Rossweisse, a także z Lady Feneks za Ravel.

Z powodu tego, że Issei został Wysokoklasowym diabłem w zaledwie rok, to jako swoje terytorium dostał 1/3 terytorium Rias aby przyzwyczaił się do niezależności.

Obecni członkowie[edytuj]

Issei Hyoudou (Król)

Ingvild Lewiatan (Królowa)
Issei Hyoudou (anime-art) wygląd postaci.jpg
Uczeń drugiej klasy liceum w Akademii Kuou. Głupek i zboczeniec. Z pozoru typowy licealista żyjący w typowej rodzinie, w rzeczywistości jednak jest posiadaczem Boskiego Daru o nazwie Dar Wzmocnienia, który uchodzi za jeden z najpotężniejszych.
Ingvild leviathan colored version.png
Jedna z potomków oryginalnego Lewiatana i posiadaczka Longinusa, Nereid Kyrie.
Asia Argento (Goniec) Ravel Feneks (Goniec)
Asia Argento (anime-art) wygląd postaci.jpg

Uczennica Drugiej klasy w Akademii Kuou. Dawniej była zakonnicą, znaną jako „Święta Dziewica”. Posiada Boski Dar, Zmierzch Uzdrawiania, który posiada olbrzymią siłę leczniczą.

Ravel Feneks (anime).png

Młodsza siostra Risera, która była jego Gońcem. Po jego porażce z Isseiem, Lady Feneks dokonała wymiany figur ze swoimi synem i Ravel stała się w ten sposób „wolnym” Gońcem. Gdy Issei został awansowany na wysokoklasowego diabła, Ravel, w efekcie wymiany, trafiła do jego parostwa.

Xenovia Quarta (Skoczek) (Skoczek)
Xenovia1(anime).jpg
Jest użytkowniczką Świętego Miecza i została wysłana przez Kościół wraz z Iriną w celu odzyskania lub zniszczenia skradzionych Excaliburów. Po dowiedzeniu się, że biblijny Bóg od dawna nie żyje, postanawia dołączyć do Klubu Okultystycznego jako służąca Rias. Posiada Święty Miecz, Durandal.
Rossweisse (Wieża) (Wieża)
Rossweisse 1 (light novel-art.png

Pierwotnie strażniczka Odyna. Po walce z Lokim i Fenrirem Odyn pozostawił ją w rodzimym miasteczku Isseia. Została przekonana przez Rias do zostania jej sługą. W Akademii Kuou pełni rolę nauczycielki.

Hyoudou Issei sp. z o. o.[edytuj]

Issei z korporacyjnego punktu widzenia stał się prezesem firmy „Hyoudou Issei sp. z o.o.”. A dokładnie rzecz biorąc, kierownikiem sklepu w „Wielkim Przedsiębiorstwie Gremory”, a Ravel została wiceprezesem.

Biuro Parostwa Isseia znajduje się w jednym z laboratoriów Azazela, które znajduje się 10 minut drogi piechotą od Rezydencji Hyoudou, pod prywatną szkołą dokształcającą, należącą do Grigori. Szkolne windy mają specjalny system rozpoznawczy, dzięki czemu do piwnicy nie mógł dostać się nikt, kto nie powinien.

Winda zjeżdża do długiego korytarza, z sześciorgiem drzwi, trzema po prawej, dwoma po lewej i jednymi na wprost. Po prawej znajduje się kolejno prysznic, toaleta męska i żeńska, zaś po lewej magazyn oraz salon z aneksem kuchennym. Na wprost mieściło się biuro. Na drzwiach znajduje się tabliczka z napisem "Biuro Parostwa Hyoudou Isseia".

Pokój jest przestronny i ma około trzydziestu mat tatami. Znajduje się w nim kilka biurek z dokumentami i komputerami, szafki na akta stały z boku, wraz z faksem i sofą dla gości. Oczywiście w pokoju znajduje się też magiczny krąg.

Oprócz Parostwa Isseia, parostwu pomaga Bova Tannin, który jest uważany za jednego z jego podwładnych. Jeśli brakuje materiałów, natychmiast uzupełnia zapasy, a także przynosi napoje.

Typy wezwań[edytuj]

Ravel jako wiceprezes przegląda wszystkie wezwania i rozdziela je pomiędzy wszystkimi pracownikami. Po wykonanych zleceniach, Issei musi wysłuchać sprawozdań podwładnych i spisywać raporty. Oczywiście zboczonych żądań nie ma!

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Parostwo_Hyoudou_Isseia&oldid=13933