Ravel Feneks: Różnice pomiędzy wersjami

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
(Ciekawostki)
Linia 83: Linia 83:
  
 
== Ciekawostki ==
 
== Ciekawostki ==
*Wymiary Ravel to 85-59-84 cm, a jej wzrost wynosi 153 cm.  
+
*Wymiary Ravel to 85-59-84 cm miseczka D, a jej wzrost wynosi 153 cm.  
 
*Stwierdzono, że rozmiar jej piersi jest większy rozmiaru Asi, a było pokazane, że są rozmiaru Koneko, co było błędem, gdyż powinny być zbliżone do rozmiaru Xenovii (Później stwierdzono, że wynikało to z błędu ilustratora, Miyamy-Zero).
 
*Stwierdzono, że rozmiar jej piersi jest większy rozmiaru Asi, a było pokazane, że są rozmiaru Koneko, co było błędem, gdyż powinny być zbliżone do rozmiaru Xenovii (Później stwierdzono, że wynikało to z błędu ilustratora, Miyamy-Zero).
 
*Według pobocznej historii Riser uczynił swoją siostrę Gońcem, gdyż chciał mieć w swoim haremie typ młodszej siostry oraz ''tsundere''.  
 
*Według pobocznej historii Riser uczynił swoją siostrę Gońcem, gdyż chciał mieć w swoim haremie typ młodszej siostry oraz ''tsundere''.  

Wersja z 20:54, 3 paź 2019

Ravel Feneks
Ravel Feneks (anime).png
Kana レイヴェル・フェニックス
Romaji Reiveru Fenikkusu
Zarys postaci
Rasa diabeł (czystej krwi)
Przezwiska "Ptasia dziewczyna (Tori-musume)"
"Pieczona Ptasia księżniczka (Yakitori-hime)" (nazwana przez Koneko)
Ptaszyna (nazywana tak przez Kurokę)
Feniks (nazywana tak przez kolegów i koleżanki z klasy)
Kolor włosów Blond
Kolor oczu Ciemnoniebieski
Zdolności/oręż Nieśmiertelność
Pirokineza
Aerokineza
Status osobowy
Krewni Lord Feneks (ojciec)
Lady Feneks (matka)
Ruval Feneks (najstarszy brat)
nienazwany starszy brat
Riser Feneks (starszy brat)
Powiązania Klan Feneks
72 Filary
Parostwo Risera Feneks (poprzedno)
Akademia Kuou (uczennica drugiej klasy)
Klub Okultystyczny
Rezydencja Hyoudou
Harem Isseia
Parostwo Hyoudou Isseia
Stan postaci żyje
Ranga Wysokoklasowy diabeł
Goniec
Seiyuu Asuka Nishi (japoński)
Brittney Karbowski (Angielski)

Ravel Feneks – młodsza siostra Risera Feneksa i najmłodsze dziecko rodu Feneks. Jest byłym Gońcem w parostwie swojego brata i podobnie jak cała jej rodzina włada ogniem, wiatrem oraz nieśmiertelnością. Uczęszcza także do drugiej klasy liceum Akademii Kuou.

Wygląd zewnętrzny

Ravel jest ładną młodą dziewczyną, o ciemnoniebieskich oczach i długich, kręconych blond włosach związanych w dwa warkocze. Jej początkowym strojem była elegancka suknia. Gdy przeniosła się do Akademii Kuou, zmieniła ją na szkolny mundurek.

Osobowość

Ravel jest dobrze wychowaną, elegancką i uprzejmą młodą dziewczyną, chociaż potrafi okazywać jawną niechęć ludziom, których nie lubi. Potrafi też być bardzo uparta i dziecinna. Mimo młodego wieku jest bardzo inteligentna i przewidująca. Na początku historii była bardzo lojalna wobec swojego brata i bardzo go podziwiała. Była przekonana, że jest najsilniejszy i nie ma nikogo, kto byłby w stanie go pokonać. Po ujrzeniu porażki Risera w starciu z Isseiem zaczęła coraz bardziej interesować się chłopakiem i wraz z rozwojem serii zakochała się w końcu w nim, aczkolwiek jej uczucie jest w typie tsundere. Nie przeszkadza jej bycie jedną ze „sług” Isseia lub, innymi słowy, „konkubiną”, tak długo, jak może być po jego stronie.

Historia

Ravel przyszła na świat jako jedyna córka rodu Feneks i jednocześnie najmłodsze dziecko. W bliżej nie określonym czasie została Gońcem w parostwie swojego brata. Po jego porażce z Isseiem uzyskała status „wolnej figury” i możliwość przyłączenia się do tego parostwa, które będzie jej najbardziej odpowiadało. W jakiś czas później zamieszkała w świecie ludzi i zaczęła uczęszczać do Akademii Kuou a także objęła posadę menadżera Isseia. Gdy Issei awansował na wysokoklasowego diabła, Ravel dołączyła do jego parostwa.

Postać Ravel w utworze

Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka

 • Ravel podczas bitwy przeciwko Rias.
 • Na przyjęciu zaręczynowym Rias i Risera.
 • Podczas pojedynku Isseia z Riserem i początek jej uczucia do chłopaka.

  Ravel pojawia się po raz pierwszy w tomie drugim, kiedy Riser składa wizytę w Klubie Okultystycznym. Bierze udział w Królewskiej Grze pomiędzy swoim bratem a Rias i jest jedyną (obok Yubelluny) członkinią parostwa Risera, która nie zostaje wyeliminowana z walki. Później, podczas przyjęcia zaręczynowego, jest świadkiem tego, jak Issei pokonuje jej brata i wtedy prawdopodobnie zaczyna się w niej rodzić uczucie do chłopaka.

  Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

  Ravel powraca w tomie piątym, podczas spotkania młodych diabłów (eskortowana przez Wieżę swojego brata Isabelę). Opowiada Isseiowi, że z powodu porażki Riser załamał się psychicznie, a ona sama stała się „wolnym” Gońcem, gdyż jej matka dokonała wymiany figur ze swoim synem. Od tego momentu zaczyna też mówić do Isseia po imieniu.

  W tomie szóstym Ravel pojawia się w stacji telewizyjnej, gdzie ma wystąpić Grupa Gremory. Wręcza wtedy Isseiowi upieczone przez siebie ciasto. Chłopak chwali ją za nie, co u pozostałych dziewczyn powoduje pewien dyskomfort.

  Bohaterski Oppai Smok

  • Ravel kłóci się z Koneko.
  • Ravel zgadza się zostać menadżerem Isseia.
  • Ravel i Koneko rozpaczają po śmierci Isseia.

   W tomie siódmym Ravel pomaga Isseiowi i Rias w kampanii reklamowej „Oppai Smoka”.

   W międzyczasie, pomiędzy tomem siódmym i dziewiątym, wraz z Isseiem postanawia pomóc Riserowi, który wciąż przeżywa okres ciężkiego załamania po przegranym pojedynku, co kończy się sukcesem.

   W tomie dziewiątym, pod sam koniec powieści, Azazel wspomina że Ravel przeniosła się do Akademii Kuou i będzie uczęszczać do pierwszej kasy, wraz z Gasperem i Koneko.

   W tomie dziesiątym Ravel zamieszkuje w Rezydencji Hyoudou, by móc spędzać więcej czasu z Isseiem.

   Na początku tomu jedenastego zostaje menedżerem Isseia w Zaświatach, który z powodu swojego ostatniego występu zyskał olbrzymią popularność wśród dzieci. Później, gdy wszyscy dowiadują się o śmierci Isseia, zaczyna płakać z żalu.

   W tomie dwunastym pocieszali ją jej dwaj bracia. Później, wraz z resztą Klubu Okultystycznego, cieszy się z powrotu Isseia i gratuluje mu awansu na średnioklasowego diabła i domaga się, aby zabrał ja na randkę.

   Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

   W tomie czternastym kłóci się z Koneko o to, która z nich ma prawo siedzieć na kolanach Isseia. Później, podczas rozmowy z Mefisto Felesem, zostaje ostrzeżona przed Wygnanymi Magami i pomaga Isseiowi w wyborze czarodzieja do zawarcia paktu. Potem wraz z Koneko i Gasperem zostaje porwana przez Wygnanych Magów, ale całą trójkę odbijają połączone siły Samorządu Uczniowskiego i Klubu Okultystycznego. Pociesza również Isseia, że nigdy nie straciła wiary w niego i wierzyła, że będzie ich w stanie uratować.

   W tomie szesnastym Ravel żegna członków Klubu Okultystycznego oraz Beninę i Loupa Garou, którzy udają się do Rumunii, aby pomóc Rias i Kibie. Upomina Isseia, aby dbał o swój wygląd. Po sformowaniu drużyny D×D zaakceptowała wniosek Isseia, aby Le Fay została magiczką do zawarcia paktu.

   tomie siedemnastym Ravel pośredniczyła w zawarciu paktu pomiędzy Isseiem i Le Fay, a potem, wraz z całym Klubem Okultystycznym udała się do Zaświatów, aby wziąć udział w dniach otwartych szkoły Sony Sitri. Kiedy Qlippoth zaatakował miasto, Ravel przeczekała całą bitwę ukryta w schronie, gdyż jest kiepska w walce bezpośredniej.

   W tomie dziewiętnastym Ravel wraz z całym Parostwem Rias udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Później oznajmia wszystkim, że na jakiś czas wróci do drużyny swojego brata, który ma stoczyć mecz z samym mistrzem. Podczas meczu dzieje się jednak coś dziwnego. Belial anuluje moc wycofywania z walki oraz regeneracji, po czym ciężko rani dwójkę rodzeństwa.

   W tomie dwudziestym Ajuka Belzebub przysyła wszystkim informację że Ravel, po odniesieniu ciężkich ran podczas meczu z Mistrzem Belialem, jest bezpieczna i przebywa pod jego opieką. Gdy Klub Okultystyczny, Grupa Sitri i Azazel przybywają do Ajuki, ten przekazuje im Ravel. Dziewczyna przeprasza później Isseia za to, że zawiodła jako jego menadżer i nie mogła być z nim podczas konsultacji zawodowych w szkole, ale chłopak mówi, że to nie jej wina i nie musi się niczym przejmować.

   W tomie dwudziestym pierwszym Ravel czuwała wraz z resztą dziewczyn przy nieprzytomnym Isseiu w szpitalu, a potem ruszyła wraz z resztą drużyny DxD, aby walczyć ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą, którzy zagrażali Japonii.

   Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

   W tomie dwudziestym drugim Ravel przeszkadza Akeno i Rias w uwiedzeniu Isseia, gdy przynosi im wieści o Międzynarodowym Turnieju Królewskiej Gry. Potem udaje się wraz z Isseiem i Rias na spotkanie z Bovą, który jest trzecim synem Tannina i najsilniejszym spośród jego dzieci. Po tym jak Issei zostaje awansowany na Króla, Lady Feneks wymienia z Iseiem Ravel i zdradza mu tajemnice, dlaczego zdecydowała się odebrać swoją córkę Raiserowi. Później, gdy rozpoczyna się Międzynarodowy Turniej, Ravel doradza Isseiowi w sprawie gry.

   W tomie dwudziestym trzecim Ravel pełni funkcję księgowej Parostwa Isseia, a także stratega jego drużyny. Zwierza się Isseiowi, że martwi się o Asię, która ostatnio zachowuje się dziwnie planuje także z Isseiem taktykę, której powinni użyć podczas meczu z Duliem. Podejmuje też próbę uwiedzenia Isseia, ale przeszkadzają jej w tym Asia, Irina i Xenovia, a także Rias. Ravel nawiązuje też kontakt z Roygun, która ma być doradczynią Isseia i nie była zachwycona, gdy ta okazała swoje zainteresowanie Isseiem. Po przegranym meczu przeciwko Drużynie Dulia, Ravel była zrozpaczona, ale Ise pocieszał ją mówiąc, że przegrana nie jest jej winą.

   Moce i umiejętności

   Ravel, jak każda osoba z rodu Feneks, posiada moc mitycznego ptaka feniksa. Jest nieśmiertelna, a wszystkie jej rany natychmiast się regenerują. Włada także pirokinezą (w jednym z rozdziałów mangi użyła jej przeciwko własnemu bratu) oraz aerokinezą (dotąd nie zaprezentowaną).

   Jako Goniec Ravel dysponuje dużymi ilościami magicznych mocy.

   Ravel, gdy była jeszcze członkinią parostwa swego brata, brała udział w wielu Królewskich Grach i mimo ze nigdy nie walczyła z nikim bezpośrednio, to obserwując sposób walki swojego brata, zdobyła dużą wiedzę na temat taktyki.

   Ciekawostki

   High School DxD - Character Box

   Miasto Kuou
   Akademia Kuou
   Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
   Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
   Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
   Rezydencja Hyoudou
   Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
   Inni Mieszkańcy
   Klijenci Isseia Mil-tan
   Trzy Frakcje
   Diabły
   Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
   72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
   Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
   Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
   Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
   Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
   Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
   Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
   Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
   Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
   Upadłe anioły
   Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
   Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
   Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
   Anioły
   Serafini MichałGabrielUrielRafał
   Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
   Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
   Mitologie
   Mitologia Nordycka
   Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
   Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
   Mitologia Grecka
   Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
   Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
   Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
   Mitologia Indyjska
   Bogowie IndraŚiwaMahabali
   Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
   Mitologia Japońska
   Bogowie
   Youkai YasakaKunou
   Mitologia Egipska
   Bogowie
   Egipskie Potwory Benu • Sfinks
   Inne
   Smoki
   Pierwotny Smok Wielki Czerwony
   Boski Smok OphisLilith
   Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
   Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
   Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
   Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
   Brygada Chaosu
   Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
   Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
   Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
   Walpurgia Walburga
   Inne postaci
   Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
   Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
   Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
   Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
   Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Ravel_Feneks&oldid=14264