Rossweisse: Różnice pomiędzy wersjami

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
(Ciekawostki)
(Ciekawostki)
 
Linia 83: Linia 83:
 
* Marzeniem Rossweisse jest otworzenie dyskontu we własnej ojczyźnie.
 
* Marzeniem Rossweisse jest otworzenie dyskontu we własnej ojczyźnie.
 
*W ''Moje pierwsze zakupy'' [[Ophis]] opisała ją jako „Srebrnowłosą siostrę, która wygląda jakby była nieszczęśliwa i biedna”.
 
*W ''Moje pierwsze zakupy'' [[Ophis]] opisała ją jako „Srebrnowłosą siostrę, która wygląda jakby była nieszczęśliwa i biedna”.
* [[Brynhildr]], Helmwige, Ortlinde, Grimgerde i Schwertleite, były złe na Rossweisse za to, że [[Widar]], oświadczył się jej, zanim one znalazły chłopaków, a gdy dowiedziały się, że ona już się całowała z Isseiem(i to jeszcze przed ślubem), wkużyły się jeszcze bardziej.
+
* [[Brynhildr]], Helmwige, Ortlinde, Grimgerde i Schwertleite, były złe na Rossweisse za to, że [[Widar]], oświadczył się jej, zanim one znalazły chłopaków, a gdy dowiedziały się, że ona już się całowała z Isseiem(i to jeszcze przed ślubem), wkurzyły się jeszcze bardziej.
  
 
{{Character Box}}
 
{{Character Box}}

Aktualna wersja na dzień 17:47, 15 sie 2019

Rossweisse
Rossweisse 1 (light novel-art.png
Kana ロスヴァイセ
Romaji Rosuvaise
Zarys postaci
Rasa Diabeł (obecnie)
Walkiria (poprzednio)
Przezwiska Walkiria za sto jenów
Pijana walkiria
Wymiotująca walkiria (Issei)
Walkiria która nigdy nie miała chłopaka (Odyn)
Kolor włosów srebrno-biały
Kolor oczu jasnoniebieski
Zdolności/oręż miecz
włócznia
Nordycka Magia
Mistilteinn
Status osobowy
Krewni Rodzice (imiona nieznane)
Göndul (babcia)
Issei Hyoudou (narzeczony)
Powiązania Asgard (poprzednio)
Parostwo Rias Gremory (poprzednio)
Akademia Kuou (nauczycielka)
Rezydencja Hyoudou
Harem Isseia
D×D
Parostwo Hyoudou Isseia
12 Niebiańskich Piersi
Stan postaci żyje
Ranga niskoklasowy diabeł
Wieża
Seiyuu Ai Kakuma (Japoński)

Rossweisse to jedna z wielu bohaterek w serii High School DxD. Poprzednio pełnił funkcję straży przybocznej Odyna, a obecnie jest nauczycielką WOS-u w Akademii Kuou. Jest również Wieżą w parostwie Isseia.

Wygląd zewnętrzny[edytuj]

Rossweisse jest piękną młodą kobietą, mniej więcej w wieku Isseia, o długich srebrnych włosach i niebieskich oczach.

Jej strojem jest zazwyczaj standardowa zbroja walkirii, na którą składa się biały napierśnik, ze złotymi i niebieskimi dodatkami, pozbawione palców rękawice, wysokie buty, ochraniacze bioder i spinki do włosów w kształcie skrzydeł. Dodatkowo pod zbroją nosi czarny trykot i pończochy, ozdobione różowymi aplikacjami.

Od kiedy zaczęła nauczać w Akademii Kuoh, jej codziennym ubiorem stała się żeńska garsonka, ale w domu Isseia zamienia ją na zwykły dres.

Osobowość[edytuj]

Rossweisse jest bardzo poważną i zasadniczą osobą. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest olbrzymia, wręcz chorobliwa oszczędność. Wszystkie swoje ubrania kupuje na wyprzedażach, a zakupy robi w tanich sklepach „Wszystko po sto jenów”, co wielokrotnie spotyka się z drwinami ze strony Isseia. Jest niesamowicie rozgoryczona, gdyż nigdy nie miała chłopaka i strasznie się wścieka, kiedy ktoś sobie żartuje z tego faktu. Pomimo całej swojej powagi, jest bardzo podatna na alkohol i nawet pojedynczy drink doprowadza ją do całkowitego upojenia alkoholowego. Rossweisse ma też tendencję do mówienia z akcentem, gdy jest zdenerwowana.

Od tomu dwunastego powieści zaczyna się interesować Isseiem i ostatecznie zakochuje się w nim w tomie siedemnastym, kiedy ten ratuje jej życie.

Historia[edytuj]

Rossweisse została wychowana przez swoją babcię, gdyż jej rodzice byli wojownikami, służącymi nordyckim bogom i rzadko bywali w domu. Jakiś czas przed rozpoczęciem serii skończyła szkołę średnią oraz uniwersytet w swojej ojczyźnie, co zapewniło jej odpowiednie wykształcenie. Po skończeniu szkoły została ochroniarzem Odyna. Podczas jego podróży pełniła rolę służącej, opiekowała się swoim szefem i wspierała go, mimo iż musiała zmagać się z niską pensją, wygłupami Odyna oraz niechęcią innych walkirii, które przezywały ją służką Odyna.

Postać Rossweisse w utworze[edytuj]

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka[edytuj]

Rossweisse pojawia się po raz pierwszy w tomie piątym, jako eskorta Odyna. Przypomina mu wtedy o jego statusie i upomina go, aby nie patrzył zboczonym wzrokiem na Serafall Lewiatan. W zamian Odyn kpi z niej, że nigdy nie miała chłopaka.

Bohaterski Oppai Smok[edytuj]

Rossweisse powraca ponownie w tomie siódmym, przeszkadzając Isseiowi i Akeno w ich randce, mówiąc, że młodzi licealiści powinni siedzieć w domu i się uczyć.
 • Rossweisse i Odyn spotykają Akeno i Isseia na randce.
 • Rossweisse rozebrana przez Niszczyciela Szat Isseia.

  Później towarzyszy Odynowi w Rezydencji Hyoudou i beszta go za gapienie się zboczonym wzrokiem na piersi Rias i Akeno oraz jest zawstydzona, kiedy Odyn kpi z niej, że nie miała nigdy chłopaka. Później walczyła dzielnie z Lokim oraz Fenrirem i zapieczętowała pokonanego boga swoimi zaklęciami. Wkrótce po tym została pozostawiona przez Odyna w Japonii, co oznaczało, że została zwolniona ze swojego dotychczasowego stanowiska. Przygarnęła ją wtedy Rias, która włączyła ją do swojego parostwa, nadając status Wieży oraz załatwił jej posadę nauczycielki w Akademii Kuoh.

  W tomie dziewiątym towarzyszy drugoklasistom podczas szkolnej wycieczki do Kioto. Próbowała powstrzymać Isseia przed podglądaniem dziewczyn i sama stała się ofiarą jego Niszczyciela Szat. Fakt utraty kupionego na wyprzedaży dresu i bielizny wprawił ją jednak w większe przerażenie niż to, że została rozebrana. Kiedy Issei zobaczył że Azazel pije za rana alkohol, powiedział mu że to nie jest dobre dla zdrowia, a Rossweisse zgodziła się z nim i urządziła Azazelowi wykład. W zamian upadły anioł zakpił z niej, że nie ma chłopaka. Rozeźlona tym walkiria wyrwała mu drinka z ręki i sama go wypiła, co skończyło się dla niej upojeniem alkoholowym. Przyczyniło się to również do jej porażki w pojedynku z Heraklesem.

  W tomie dziesiątym, podczas Królewskiej Gry przeciwko Sairaorgowi, wraz z Koneko walczyła przeciwko Mistreecie i Gandomie, odnosząc nad nimi zwycięstwo. Później, wraz z Xenovią i Kibą Stoczyła pojedynek z samym Sairaorgiem, ale została pokonana.

  W tomie jedenastym, Rossweisse wróciła do Asgardu, aby trenować po tym, jak poniosła porażkę w Kioto oraz w pojedynku z Sairaorgiem.

  W tomie dwunastym powraca po tym, jak poprawiła w swojej ojczyźnie własne zdolności magiczne, które umożliwiają jej obronę przed atakami dziesięć razy silniejszymi, niż Łamacz Ładu Heraklesa. Informuje również Rias i resztę swoich towarzyszy, o dziwnych plotkach, które usłyszała na temat wampirów, którym podobno udało się pojmać posiadacza Longinusa. Gdy Issei otrzymał promocją na średnioklasowego diabła, Rossweisse, podobnie jak reszta dziewczyn z Klubu Okultystycznego, domaga się, aby chłopak zabrał ją na randkę.

  Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii[edytuj]

  W tomie czternastym, Rossweisse bierze udział w spotkaniach z Mefisto Felesem, dotyczącego zawierania paktów z magami, a później z wysłannikami wampirzej frakcji Carmilli. Później, wraz z Samorządem Uczniowskim i Klubem Okultystycznym (oprócz Rias i Kiby), odbija Ravel, Koneko i Gaspera, którzy zostali uprowadzeni przez Wygnanych Czarodziejów.

  W tomie szesnastym, Rossweisse, wraz z Klubem Okultystycznym, Bennią i Loupem Garou, wyrusza do Rumunii, aby pomóc Rias i Kibie, których uwięziono w zamku Tepes. Podczas drogi zdradza Isseiowi, że Sona Sitri zaproponowała jej posadę nauczycielki w swojej szkole, kiedy ta już powstanie. Później przeszkodziła w odebraniu Valerie Tepes jej Longinusa, a następnie, wraz z Yuuto, pokonała Złe Smoki, które szalały po mieście Carmilli.

  W tomie siedemnastym Rossweisse prosi Isseia aby ten udawał jej chłopaka podczas wizyty jej babci. Potem obydwoje idą na randkę, podczas której natykają się na Euclida. Wychodzi wtedy na jaw, że Rossweisse napisała w przeszłości pewien esej, którym bardzo zainteresował Qlippoth, przez co dziewczyna może stać się celem organizacji. Później Rossweisse wraz z całym Klubem Okultystycznym udaje się do Zaświatów, aby wziąć udział w dniach otwartych szkoły Sony Sitri. Kiedy Qlippoth zaatakował miasto, Rossweisse ochrania Asię, która porusza się po całym polu bitwy, niosąc pomoc rannym. Gdy jest już prawie po bitwie, zostaje porwana przez Euclida, ale Rias i Issei w porę ją odbijają.

  W tomie osiemnastym Rossweisse i Klub Okultystyczny udają się do Nieba, aby przedyskutować z Michałem Świąteczny Projekt, nad którym pracują Trzy Frakcje. Po spotkaniu Michał ostrzega ich, że miały miejsce zamachy na oficjeli Kościoła. Kiedy podczas przygotowań do Projektu, Xenovia, Issei, Rossweisse, Irina i tata Iriny, Touji Shidou, chodzą po sklepach, zostają zaatakowani przez Masaomi Yaegakiego, uzbrojonego w Święty Miecz Trawosiecz, wewnątrz którego zapieczętowano Smoka Zła, Yamata no Orochi. Pomimo iż dzielnie walczyli, Masaomi bez trudu poradził sobie z nimi i zranił Toujiego. Podczas ataku Qlippothu na Niebo, Rossweisse, wraz Rias, Koneko, Gasper, Akeno, Kiba i Cao Cao, walczy przeciwko Ladonowi i klonom Grendela. Całej grupie udaje się pokonać klony i zapieczętować Ladona.

  W tomie dziewiętnastym Rossweisse wraz z całym Parostwem Rias udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Podczas bitwy z egzorcystami, walczy wraz z resztą Drużyny Gremory (oprócz Kiby), Sajim i Arturem Pendragonem, przeciwko oddziałowi Strady. Stary egzorcysta jednak bez trudu odpiera ich ataki, ale ostatecznie im ulega. Po jego porażce do walki włącza się Walburga, która sprowadza ze sobą setki masowo produkowanych Smoków Zła, które jednak zostały szybo wyeliminowane przez zasadzkę Rossweisse, która przy okazji odcina wiedźmie wszystkie drogi odwrotu, przez co ta jest zmuszona do walki z całą grupą i zostaje pokonana.

  W tomie dwudziestym, Rossweisse, wraz z Klubem Okultystycznym, Grupą Sitri i Azazelem, udała się na spotkanie z Ajuką Belzebubem, który opowiedział im o korupcji panującej w systemie Królewskiej Gry. Spotkanie przerwała wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Drużyna DxD ma zamiar zaatakować główną bazę Qlippothu na Agreas, którą zlokalizowała Drużyna Valiego. Po dotarciu na miejsce, Rossweisse bierze udział w walce z Smokami Zła.

  W tomie dwudziestym pierwszym, Rossweisse czuwała wraz ze wszystkimi dziewczynami z Klubu Okultystycznego, a także Kibą i Gasperem, przy nieprzytomnym Isseiu w szpitalu. Potem, wraz ze wszystkimi, wyruszyła do walki ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą. Była także jedną z autorek planu, mającego powstrzymać Bestię Apokalipsy oraz brała udział w stworzeniu zapieczętowanego wymiaru, w którym Trihexa został zamknięty wraz z mającymi go powstrzymać ludźmi.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou[edytuj]

  W tomie dwudziestym drugim Rossweisse udaje się ze wszystkimi powędkować i nurkuje w morzu z harpunem, z zamiarem łowienia ryb pod wodą. Gdy Rias kończy szkołę, oznajmia Rossweisse że też dołączy do parostwa Isseia, gdyż jemu przyda się bardziej niż jej. Podczas meczu z Barakielem, Rossweisse angażuje się w pojedynek z Armarosem, który ma nad nią znaczną przewagę, ale mimo tego udaje się jej przetrwać do końca meczu.

  W tomie dwudziestym trzecim Rossweisse zostaje wychowawczynią w klasie Isseia. Bierze też udział w meczu ze wskrzeszonymi aniołami.

  Moce i umiejętności[edytuj]

  Rossweisse jest bardzo biegła w używaniu nordyckiej magii, za pomocą której może atakować lodem, ogniem, wodą, błyskawicami, wiatrem, piorunami i wybuchami. Po treningu w Walhalli, od tomu dwunastego, wzmocniła swoją magię obronną, co poprawiło znacznie jej zdolności Wieży i teraz potrafi się skutecznie przeciwstawić nawet Łamaczowi Ładu.

  Ciekawostki[edytuj]

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Rossweisse&oldid=14192