Sairaorg Bael

Z High School DxD Wiki
Wersja 159.205.95.223 (dyskusja) z dnia 16:19, 13 wrz 2019

Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Sairaorg Bael
W light novel:
Sairaorg Bael 1 (anime).jpg
W anime:
Sairaorg Bael (anime).jpg
Kana サイラオーグ・バアル
Romaji Sairaōgu Bāru
Zarys postaci
Rasa diabeł (czystej krwi)
Przezwiska Najsilniejszy Młodziak
Kolor włosów Czarny
Kolor oczu Fioletowe
Zdolności/oręż Regulus Nemea
Touki
Status osobowy
Krewni Lord Bael (ojciec)
Misla Bael (matka)
Magdaran Bael (młodszy brat przyrodni)
Lord Gremory (wuj)
Venelana Gremory (ciotka)
Rias Gremory (kuzynka)
Sirzechs Lucyfer (kuzyn)
Grayfia Lucyferiusz (kuzynka przez małżeństwo)
Millikas Gremory (kuzyn)
Issei Hyoudou (przyszły kuzyn przez małżeństwo)
Powiązania 72 Filary
Klan Bael (spadkobierca rodziny)
D×D
Stan postaci żyje
Ranga Wysokoklasowy diabeł
Król
Seiyuu Yuuichi Nakamura (japoński)


Sairaorg Bael jest następnym spadkobiercą Rodziny Bael oraz Kuzynem Rias Gremory. Jest najsilniejszym spośród młodych diabłów. Jego parostwo składa się z diabłów, którymi wzgardziły inne diabły.

Wygląd zewnętrzny

Sairaorg jest przystojnym, młodym mężczyzną, o czarnych włosach i fioletowych oczach. Jest bardzo wysoki, a na skutek intensywnych treningów, jego ciało jest niezwykle muskularne.

Osobowość

Sairaorg ma szlachetną osobowość i szanuje swoich przeciwników. Lubi też walczyć z silnymi ludźmi, zwłaszcza z Isseiem. Jest życzliwą osobą, o bardzo prostolinijnym charakterze.

Historia

Sairaorg przyszedł na świat jako najstarszy syn Klanu Bael. Nie odziedziczył jednak Mocy Zniszczenia, będącej wizytówką jego rodziny. Odziedziczyło ją natomiast jego kuzynostwo, Rias i jej brat, których matka, pochodziła z Rodziny Bael. Z tego powodu cała rodzina stroniła od Sairaorga i jego matki, Misli Bael i wysłała ich na obrzeża swojego terytorium. W tym czasie niskoklasowe i średnioklasowe diabły znęcały się nad Sairaorgiem, dopóki jego matka nie poradziła mu, aby stał się silniejszy w inny sposób. Sairaorg zaczął więc trenować swoje ciało do granic możliwości, aby stać się potężniejszym i był w stanie pokonać swojego młodszego brata przyrodniego, dzięki czemu uzyskał status spadkobiercy rodziny. Po swojej porażce, jego młodszy brat planuje zamordować Sairaorga. Marzeniem Sairaorga jest zostanie jednym z Maou, aby udowodnić swoją wartość, pomimo braku specjalnych, demonicznych mocy.

Jakiś czas przed całą serią, Sairaorg odnalazł Regulusa, Króla Lwa, zapieczętowanego w Longinusie, Regulusie Nemea, po tym jak ten zmarł i zmaterializował się. Sairaorg oswoił wtedy Regulusa i uczynił swoim sługą, poświęcając na ten cel siedem Pionów, ze swoich figur.

Sairaorg w historii

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

Sairoarg pojawia się po raz pierwszy w tomie piątym, jako jeden z sześciu młodych diabłów, wybranych na Zebranie Młodych Diabłów. Podczas spotkania powstrzymał kłótnię pomiędzy Seekvairą Agares i Zephyrdorem Glasja-Labolas, nokautując tego ostatniego. Później Sairaorg odniósł nad nim zwycięstwo w Królewskiej Grze.

Sairaorg powraca ponownie w tomie szóstym, wraz ze swoją Królową, Kuishą Abaddon, po tym jak skończyli obydwoje swój wywiad dla telewizji Zaświatów. Pozdrawia wtedy Rias i jej parostwo i odchodzi mówiąc, że gdy stoczą między sobą Królewską Grę, to będzie wtedy walczył ze wszystkich sił.

Bohaterski Oppai Smok

W tomie dziewiątym stacza krótki pojedynek z Iseiem, kiedy jego nogi i ręce są mocno obciążone. Pod koniec tomu, rozmawia z Seekvairą, która narzeka na nowe moce Isseia i to, że obecni Maou faworyzują chłopaka, ale Sairaorg, który cieszy się z nadchodzącej walki, ignoruje ją.

W tomie dziesiątym, Sairaorg staje naprzeciwko Rias w Królewskiej Grze. Podczas walki pokonuje Kibę, Xenovię i Rossweisse, aż dochodzi do walki z Isseiem. Chociaż początkowo odmawia użycia Łamacza Ładu swojego Longinusa, Regulusa Nemei, to potem z niego korzysta. W trybie Łamacza Ładu zwiększa się jego siła oraz szybkość i do tego stopnia, że bez trudu rozbija Zbroję Łuskową w trybie Wieży. Pomimo tego Sairaorg ponosi w końcu porażkę z Isseiem, gdy ten używa Szkarłatnej Królowej.

W tomie dwunastym, Sairaorg udaje się na terytorium Rodziny Gremory, aby pomóc Rias, która załamała się z powodu śmierci Iseia. Później walczy z Heraklesem i bez trudu go pokonuje. Wita wraz z całą Grupą Gremory Isseia, kiedy ten powraca z Szczeliny Wymiarowej i jest świadkiem pojedynku Valiego z Plutonem oraz Isseia z Cao Cao. Po zwycięstwie tego ostatniego oświadcza mu, że to on będzie tym, który go pokona.

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

W tomie szesnastym, Sairaorg bierze udział w sformowaniu drużyny D×D.

W tomie siedemnastym Sairaorg wzią udział w dniach otwartych szkoły Sony Sitri i szkolił dzieci w walce wręcz. Kiedy Qlippoth zaatakował, początkowo wraz ze swoim parostwem bronił Agares, a potem sam pomagał w obronie szkoły i doznał ciężkich obrażeń w walce z Grendelem oraz Walburgą.

W tomie dwudziestym pierwszym Sairaorg przybył na pomoc swojemu bratu, który był w niebezpieczeństwie po tym, jak zamek Klanu Bael został zaatakowany przez Bedeze Abaddona, gdy na jaw wyszła afera z figurą Króla oraz korupcją panującą w Królewskiej Grze. Bedeze chciał w ten sposób zrzucić całą winę na Ród Bael. Sairaorg przejął wtedy walkę za Sajiego, gdyż obiecał że będzie chronić swojego młodszego brata i aktywował swoje Załamanie Bestii, dzięki czemu łatwo zniszczył Dziury Bedezea. Później przybył z odsieczą Drużynie DxD i jej sprzymierzeńcom, którzy walczyli ze Smokami Zła, fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Tihexą.

Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

W tomie dwudziestym drugim Sairaorg jest obecny podczas ceremonii ukończenia szkoły przez Rias. Zwraca wtedy uwagę Isseiowi, aby zachowywał się bardziej formalnie, skoro jest teraz wysokoklasowym diabłem. Potem bierze udział w ceremonii otwarcia Pucharu Azazela i bardzo podoba mu się sposób, w jaki Issei pojawił się na uroczystości.

Moce i umiejętności

Sairaorg i jego Łamacz Ładu.

Sairaorg jest mistrzem walki wręcz, dzięki temu, że od dawna trenuje sztuki walki. Posiada też niesamowitą wytrzymałość, będącą jego wizytówką. Jest tak duża, że niemal przekracza zdrowy rozsądek. Z powodu braku Mocy Zniszczenia, Sairaorg trenował intensywnie swoje ciało, dzięki czemu zyskał niesamowitą wręcz wytrzymałość. Bez trudu był nawet w stanie przyjąć na siebie atak Łamacza Ładu Heraklesa, odnosząc przy tym tylko drobne obrażenia. Dzięki temu treningowi, Sairaorg zyskał też niesamowitą szybkość, która dorównuje Kiba, o ile go nawet nie przewyższa. Jego najsilniejszą bronią jest jednak olbrzymia siła. Jednym ciosem potrafi rozbić najsilniejszą obronę. Lata intensywnego treningu pozwoliły Sairaorgowi zyskać kontrolę nad swoją podstawą życia, przyznając mu olbrzymie ilości Touki. Dzięki temu, że w żyłach Sairaorga płynie krew Rodu Vaula, będącego pogromcami lwów, młody diabeł był w stanie oswoić Regulusa. Sairaorg posiada również jednego z trzynastu Longinusów, Regulusa Nemeę, który przybrał postać bitewnego topora. We wnętrzu tej broni mieszka duch Lwa nemejskiego, o imieniu Regulus, chociaż duch jest w stanie przybrać postać wielkiego lwa. Mimo iż Sairaorg nie jest oficjalnym posiadaczem Regulusa Nemei, to potrafi się z nim łączyć, aby użyć Łamacza Ładu, którym jest Żelazna Skóra Króla Lwów, tworząca Złotą Lwią Zbroję i pozwala mu używania mocy lwów poprzez pięści i oraz zwiększać moc.

Ciekawostki

Gościnne pojawienie się Sairaorga w anime.
Gościnne pojawienie się Sairaorga w mandze.

High School DxD - Character Box

Miasto Kuou
Akademia Kuou
Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
Rezydencja Hyoudou
Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
Inni Mieszkańcy
Klijenci Isseia Mil-tan
Trzy Frakcje
Diabły
Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
Upadłe anioły
Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
Anioły
Serafini MichałGabrielUrielRafał
Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
Mitologie
Mitologia Nordycka
Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
Mitologia Grecka
Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
Mitologia Indyjska
Bogowie IndraŚiwaMahabali
Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
Mitologia Japońska
Bogowie
Youkai YasakaKunou
Mitologia Egipska
Bogowie
Egipskie Potwory Benu • Sfinks
Inne
Smoki
Pierwotny Smok Wielki Czerwony
Boski Smok OphisLilith
Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
Brygada Chaosu
Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
Walpurgia Walburga
Inne postaci
Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Sairaorg_Bael&oldid=14231