Zbroja Łuskowa: Różnice pomiędzy wersjami

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "{{Infobox item - High School DxD | name = Zbroja Łuskowa | image = 230px | caption = Zbroja Łuskowa Boskieg...")
 
m (Empireum Ostatecznej Furii)
 
Linia 60: Linia 60:
 
'''Empireum Ostatecznej Furii ''' (白銀の極覇龍(エンピレオ・ジャガーノート・オーバードライブ ''Inperiaru Jagānōto Ōbādoraibu'') to nowa forma uzyskana przez Valiego w tomie dwunastym. Zmienia kolor jego zbroi z białego na srebrny.  Vali po raz pierwszy użył go w starciu z [[Pluto|Plutonem]]. Nie konsumuje ona jego żywotności, ale w bardzo szybkim tempie pochłania wytrzymałość oraz magiczne moce, przez co nawet po krótkim pojedynku z Plutonem, Vali był wyczerpany. Według Valiego, Empireum Ostatecznej Furii może pod względem mocy osiągnąć nawet poziom  [[Bóg i Budda|bogów]], ale ze względu na małą wytrzymałość nie może jej używać zbyt długo.
 
'''Empireum Ostatecznej Furii ''' (白銀の極覇龍(エンピレオ・ジャガーノート・オーバードライブ ''Inperiaru Jagānōto Ōbādoraibu'') to nowa forma uzyskana przez Valiego w tomie dwunastym. Zmienia kolor jego zbroi z białego na srebrny.  Vali po raz pierwszy użył go w starciu z [[Pluto|Plutonem]]. Nie konsumuje ona jego żywotności, ale w bardzo szybkim tempie pochłania wytrzymałość oraz magiczne moce, przez co nawet po krótkim pojedynku z Plutonem, Vali był wyczerpany. Według Valiego, Empireum Ostatecznej Furii może pod względem mocy osiągnąć nawet poziom  [[Bóg i Budda|bogów]], ale ze względu na małą wytrzymałość nie może jej używać zbyt długo.
  
Aby wejść w tą formę Szkarłatnej Królowej, Vali wymawia inkarnację, a skrzydła oznajmiają „Esencja Niszczycielskiej Furii!”
+
Aby wejść w tą formę, Vali wymawia inkarnację, a skrzydła oznajmiają „Esencja Niszczycielskiej Furii!”
  
 
==Ciekawostki==
 
==Ciekawostki==

Aktualna wersja na dzień 17:04, 16 sie 2016

Zbroja Łuskowa
Zbroja łuskowa Daru Wzmocnienia.jpg
Zbroja Łuskowa Boskiego Daru
Kana 赤龍帝の鎧(ブーステッド・ギア・スケイルメイル) (Issei)
白龍皇の鎧(ディバイン・ディバイディング・スケイルメイル) (Vali)
Romaji Būsuteddo Gia Sukeiru Meiru (Issei)
Dibain Dibaidingu Sukeiru Meiru (Vali)
Profil
Inne nazwy Zbroja Czerwonego Cesarskiego Smoka (Issei)
Zbroja Białego Cesarskiego Smoka (Vali)
Rodzaj Łamacz Ładu
Formy Zakazany Ruch „Trójząb” (Issei)
Forma Szkarłatnej Królowej (Issei)

Super Gigantyczny Łamacz Ładu (Issei)
Empireum Niszczycielskiej Furii (Vali)

Zdolności Niszczycielska Furia
Posiadacz(e) Issei Hyoudou
Vali Lucyfer
Euclid Lucyferiusz (dzięki kopii Daru Wzmocnienia)

Zbroja Łuskowa jest Łamaczem Ładu Daru Wzmocnienia Isseia i Boskiego Podziału Valiego.

Opis[edytuj]

Issei aktywował ją po raz pierwszy (w niekompletnej wersji) w tomie drugim, gdy zwarł pakt z Ddraigiem, oddając smoku swoją lewą rękę.

Kiedy Vali pojawił się po raz pierwszy w tomie trzecim, miał już na sobie pełną wersję Zbroi Łuskowej, gdyż osiągnął Łamacza Ładu.

W tomie czwartym, kiedy Issei walczył z Valim, użył bransolety danej mu przez Azazela, dzięki której mógł korzystać z niepełnej Zbroi Łuskowej przez mniej niż piętnaście minut.

Issei osiągnął pełną wersję Zbroi Łuskowej w tomie piątym, po tym jak pieścił piersi Rias. Wkrótce po tym, Zbroja Łuskowa stała się podstawową formą bitewną dla Isseia i Valiego.

Zdolności[edytuj]

Zbroja Łuskowa tworzy smoczą zbroję, która znacznie zwiększa moc swojego posiadacza, jego umiejętności, szybkość oraz obronę. Pozwala także tymczasowo korzystać z mocy Daru Wzmocnienia i Boskiego Podziału bez limitu dziesięciu sekund.

W tomie jedenastym zasugerowano, że Zbroja Łuskowa chroni użytkownika i przez jakiś czas pomaga mu przetrwać w Szczelinie Wymiarowej.

Słabości[edytuj]

Nawet z ochroną Zbroi Łuskowej, użytkownicy wciąż są narażeni na ataki ze strony zabójcy smoków.

Kiedy Issei osiągnął Łamacza Ładu po raz pierwszy, miał on następujące słabości:

  1. Aktywowanie Zbroi Łuskowej zajmowało dwie minuty, a czas aktywacji był odliczany przez klejnot. W jego trakcie nie można było anulować procesu, ani używać zarówno „Wzmocnienia”, jak i „Transferu”.
  2. Początkowo można go było używać raz na dzień przez pół godziny, a jego Boski Dar stawał się bezużyteczy przez resztę dnia i musiał odpoczywać. Także w trybie Zbroi Łuskowej, każde użycie „Wzmocnienia” oraz „Podarunku” redukuje ilość czasu, podczas którego można korzystać ze zbroi.

Issei poradził już sobie jednak z obydwiema trudnościami.

Formy[edytuj]

Transformacja Isseia w Zbroję Łuskową Daru Wzmocnienia

Zbroja Łuskowa Daru Wzmocnienia[edytuj]

Zbroja Łuskowa Daru Wzmocnienia jest użytkowana przez Isseia. Ma postać Czerwonej Smoczej Zbroi, przyozdobionej zielonymi klejnotami, która pokrywa ciało użytkownika. Dzięki niej Issei może podwajać swoją moc tyle razy, ile tylko chce, ale kosztem własnej wytrzymałości oraz magicznej mocy.

Zakazany Ruch „Trójząb”[edytuj]

W tomie ósmym powieści, Ajuka Belzebub, jeden z Czterech Maou i twórca Diabelskiego Pionka, przerobił figury w ciele Isseia, dzięki czemu może on teraz używać Promocji kiedy tylko chce i gdzie chce. Podczas Promocji Issei może teraz używać Zakazanego Ruchu „Trójząb” (赤龍帝の三叉成駒(イリーガル・ムーブ・トリアイナ) Irīgaru Mūbu Toriaina), aby zmienić swoją Zbroję Łuskową w inną formę.

Forma Szkarłatnej Królowej[edytuj]

Forma Szkarłatnej Królowej (真紅の赫龍帝(カーディナル・クリムゾン・プロモーション)Kādinaru Kurimuzon Puromōshon), znana również jako Pierwotny Szkarłatny Cesarski Smok, jest formą Królowej w Zbroi Łuskowej, która po raz pierwszy pojawiła się w tomie dziesiątym podczas Królewskiej Gry przeciwko Sairaorgowi. Zmienia barwę Zbroi Isseia z czerwonej na szkarłatną. Forma Szkarłatnej Królowej zawiera w sobie cechy wszystkich trzech Diabelskich Pionków, stanowiąc tym samym najbardziej zrównoważoną i najpotężniejszą formę Zbroi Łuskowej Isseia. Powstała jako jego odpowiedź na moc inną niż Niszczycielska Furia, czyniąc ją przynajmniej tak samo potężną jak Furia. Forma ta jednak pozostaje niestabilna i wymaga opanowania trzech innych stadiów Zakazanego Ruchu „Trójząb”, aby opanować jej moce.

Stwierdzono, że jest to odpowiedz Isseia na alternatywę dla Niszczycielskiej Furii i jest od niej znacznie potężniejsza.

Aby wejść w Formę Szkarłatnej Królowej, Issei wymawia inkarnację, a rękawica oznajmia „Pełnia Szkarłatnej Królowej!”

Super Gigantyczny Łamacz Ładu[edytuj]

Super Gigantyczny Łamacz Ładu (超巨大禁手) to forma którą Issei osiągnął w tomie dwunastym, po otrzymani pomocy od Wielkiego Czerwonego. Dzięki niemu Issei uzyskał olbrzymie rozmiary i był w stanie pokonać Dziaberlaka. W tej formie uzyskał także niszczycielskie moce, w tym zapieczętowanego i zabronionego Niszczyciela Longinusa, który bez trudu mógłby nawet zniszczyć całe Zaświaty.

Transformacja Valiego w Zbroję Łuskową Boskiego Podziału

Zbroja Łuskowa Boskiego Podziału[edytuj]

Zbroja Łuskowa Boskiego Podziału jest użytkowana przez Valiego Lucyfera. Ma postać Białej Smoczej Zbroi, przyozdobionej niebieskimi klejnotami, która pokrywa ciało użytkownika. W tej formie, kiedy Vali dotknie swoich przeciwników, może przepoławiać ich moce tyle razy, ile tylko zechce, dopóki nie osiągną swojego limitu. Odbywa się to jednak kosztem jego wytrzymałości i magicznych mocy.

Empireum Ostatecznej Furii[edytuj]

Empireum Ostatecznej Furii (白銀の極覇龍(エンピレオ・ジャガーノート・オーバードライブ Inperiaru Jagānōto Ōbādoraibu) to nowa forma uzyskana przez Valiego w tomie dwunastym. Zmienia kolor jego zbroi z białego na srebrny. Vali po raz pierwszy użył go w starciu z Plutonem. Nie konsumuje ona jego żywotności, ale w bardzo szybkim tempie pochłania wytrzymałość oraz magiczne moce, przez co nawet po krótkim pojedynku z Plutonem, Vali był wyczerpany. Według Valiego, Empireum Ostatecznej Furii może pod względem mocy osiągnąć nawet poziom bogów, ale ze względu na małą wytrzymałość nie może jej używać zbyt długo.

Aby wejść w tą formę, Vali wymawia inkarnację, a skrzydła oznajmiają „Esencja Niszczycielskiej Furii!”

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Zbroja_Łuskowa&oldid=6933