Bóg i Budda

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Bogowie (神, Kami) i Buddy (仏, Butsu) są jedną z wielu ras pojawiających się w serii High School DxD oraz głównymi obiektami kultów w religiach.

Wygląd zewnętrzny[edytuj]

Większość bogów i buddów wygląda podobnie co ludzie, chociaż niektórzy z nich (na przykład Sun Wukong) przypominają zwierzęta, a jeszcze inni (na przykład Hades) w niczym nie przypominają żywych istot.

Moce i umiejętności[edytuj]

Wszyscy bogowie posiadają moc, która przerasta diabły klasy ostatecznej, jednak powiedziano, że najsilniejsi z nich mają moc, która przerasta wszystkich przywódców Trzech Frakcji razem wziętych i może ona rywalizować tylko z Niebiańskimi Smokami (i prawdopodobnie super diabłami, takimi jak Sirzechs i Ajuka) oraz Boskiego i Prawdziwego Smoka. Jak dotąd wszyscy bogowie którzy się pojawili, byli doświadczeni w systemie magii swojej frakcji.

Z powodu swojej potężnej mocy, bogowie mogą zostać zabici lub zranieni tylko przez powiązane z nimi potężne moce i bronie, takie jak replika Mjöllnira, należąca doOdyna włócznia Gungnir, czy najwyższej klasy Boskie Dary i Longinusy. Jednak pomimo iż są długowieczni, a ich życie liczone jest w tysiącleciach, to bogowie nie są nieśmiertelni, starzeją się i słabną w swoich starczych latach.

Na bogów nie działają systemy Diabelskich Pionków oraz Dzielnych Świętych, więc bogowie nie mogą się stać ani aniołami, ani diabłami.

W tomie dziesiątym Indra stwierdził, że bogowie zbierają myśli ludzi oraz ich wiarę. Nie wiadomo dlaczego tak robią, ale zasugerowano, że może to mieć coś wspólnego z siłą oraz wpływem religii.

Mitologie/religie[edytuj]

Znani bogowie[edytuj]

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Bóg_i_Budda&oldid=5525