Boskie Dary Vritry

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Vritra, Czarny Smoczy Król, znany jako Smok Więzienny, ma liczne Boskie Dary, które powstały po tym, jak po jego śmierci jego dusza została pocięta na kawałki. Cztery z tych Boskich Darów posiada obecnie Genshirou Saji.

Opis[edytuj]

W tomie trzecim Saji ujawnił, że posiada jeden z Boskich Darów Vritry, Linę Absorpcji. Jednak wtedy nie znał tożsamości smoka, którego Boski Dar posiada. Zdradził mu to dopiero Azazel w tomie czwartym.

W tomie szóstym, Saji ujawnił, że po tym jak w tomie piątym wchłonął krew Isseia, na jego dłoni pojawił się klejnot oraz wiele znaków przypominających czarne węże, co było znakiem tego, że świadomość Vritry się przebudza.

W tomie siódmym powieści, Grigori obdarzyło Sajiego pozostałymi Boskimi Darami Vritry, co doprowadziło do przebudzenia się świadomości Vritry oraz nadało chłopakowi nową umiejętność, „Promocję Vritry”.

Boskie Dary[edytuj]

Lina Absorpcji[edytuj]

Lina Absorpcji

Lina Absorpcji (黒い龍脈(アブソーブション・ライン) Absōrpushon Rain), znana również jako Puls Czarnego Smoka, to początkowy Boski Dar Sajiego. Ma postać liny, wychodzącej z ust małej jaszczurki z zdeformowaną twarzą, która pojawia się na dłoni Sajiego. Po podłączeniu jej do kogoś można pochłonąć jego energię, wyssać krew, lub związać.

Czarny Błysk[edytuj]

Czarny Błysk (邪龍の黒炎(ブレイズ・ブラック・フレア)Bureizu Burakku Furea), znany również jako Czarne Płomienie Złego Smoka, to Boski Dar, który Saji otrzymał po treningu w Grigori. Tworzy on czarny ogień, który może spalić wrogów.

Pole Rozproszenia[edytuj]

Pole Rozproszenia (漆黒の領域(デリート・フィールド) Derīto Fīrudo), znane również jako Królestwo Ciemności, to Boski Dar, którego zdolnością jest pozbawianie wrogów ich mocy

Cieniste Więzienie[edytuj]

Cieniste Więzienie (龍の牢獄(シャドウ・プリズン) Shadō Purizun), znane również jako Więzienie Smoka, to Boski Dar Vritry, który za pomocą cienistej aury, pozwala Sajiemu ograniczyć przeciwników..

Formy[edytuj]

Łamacz Ładu Sajiego

Promocja Vritry[edytuj]

Promocja Vritry (龍王変化(ヴリトラ・プロモーション)Vuritora Promōshon), znana również jako Transformacja Smoczego Króla, to postać Sajiego, w którą chłopak mógł wejść używając swoich Boskich Darów. W tym trybie jego ciało okrywały czarne płomienie, które formowały się w postać czarnego smoka i dodatkowo Saji może też używać wszystkich swoich Boskich Darów jednocześnie, ale tym samym traci nad sobą kontrolę i wpada w tryb berserkerka, a wtedy tylko Issei może mu z powrotem przywrócić zdrowy rozsądek.

Promocja Vritry Mabelolge[edytuj]

Promocja Vritry Mabelolge (罪科の獄炎龍王(マーレボルジェ・ヴリトラ・プロモーション)Māreboruje Vuritora Puromōshon), znana również jako Ogniste Więzienie Winy Smoczego Króla, to Łamacz Ładu Sajiego, który przybiera postać czarnej, smoczej zbroi, wzmacniającej siłę i zdolności posiadacza. Saji osiagnął go, kiedy połączył się z Vritrą. Zbroja posiada macki, które pochłaniają moce wroga, dopóki ten nie obróci się w popiół. Moc czarnych płomieni także zostaje wzmocniona i to do tego stopnia, że potrafią się przeciwstawić ogniowi Spopielonego Hymnu.

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Boskie_Dary_Vritry&oldid=5134