Czterej Maou

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Czterej Maou (四大魔王, Yondai Maō) pierwotnie byli władcami Zaświatów oraz przywódcami diabłów. Nazywali się Lucyfer, Belzebub, Lewiatan i Asmodeusz.

Opis[edytuj]

Trójka Maou. Poczynając od lewej Ajuka Belzebub, Serafall Lewiatan i Sirzechs Lucyfer

W przeszłości, czterej prawdziwi Maou stworzyli Demoniczne Miecze i podczas Wielkiej Wojny poprowadzili diabły przeciwko aniołom z Nieba oraz ich upadłym braciom, rządzonym przez Azazela. Ci ostatni najwcześniej wycofali się z walki, a sami Czterej Maou zginęli podczas wojny.

Po śmierci prawdziwych Maou, władzę przejęli ich potomkowie, którzy mieli zamiar kontynuować wojnę. Jednak grupka młodych diabłów sprzeciwiła się planom swoich władców, co doprowadziło do wojny domowej i obalenia władzy potomków Maou, którzy zostali zmuszeni do ucieczki na koniec Zaświatów. Ich tytuły przyjęli jednak nowi, potężni przywódcy diabłów.

Obecnymi Maou są Sirzechs Lucyfer (z Rodziny Gremory), Serafall Lewiatan (z Rodziny Sitri), Ajuka Belzebub (z Rodziny Astarosth) i Falbium Asmodeusz (z Rodziny Glasja-Labolas). Ta czwórka diabłów przyszła na świat obdarzona potężną mocą, która równoważyła, lub wręcz przerastała moce dawnej Czwórki Maou, ale nie dziedziczyła ich krwi.

Trójka potomków dawnych Maou – Katerea Lewiatan, Shalba Belzebub i Creuserey Asmodeusz – sprzymierzyła się z Brygadą Chaosu, tworząc Frakcję Starych Maou. Wszyscy oni jednak zginęli do tomu jedenastego i obecnie Vali jest jedynym potomkiem poprzednich Maou. Jednakże w tomie czternastym pojawił się syn dawnego Lucyfera i jednocześnie dziadek Valiego, Rizevim Livan Lucyfer, który został nowym przywódcą Brygady Chaosu.

Maou Rangers[edytuj]

Maou Rangers.

Maou Rangers (魔王戦隊サタンレンジャー Maō Sentai Satan Renjā) to nieformalna grupa, stworzona przez obecnych Czterech Maou oraz Grayfię. Pomysłem dla tej grupy był odział Super Sentaiów, z japońskich programów tokusatsu. Czterej Maou pojawili się pod tą postacią tylko raz, w tomie ósmym, gdy egzaminowali Isseia i Rias.

Role poszczególnych rangersów są przypisane następująco:

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Czterej_Maou&oldid=5435