Europejskie potwory

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Europejskie potwory są grupą najróżniejszych gatunków nadnaturalnych istot, zamieszkujących Europę, które pojawiają się w serii High School DxD.

Wygląd zewnętrzny[edytuj]

Tak jak w przypadku youkai, europejskie potwory posiadają najróżniejszy wygląd. Mogą przypominać ptaki, tak jak harpie, lub węże, jak w przypadku lamii.

Moce i umiejętności[edytuj]

Zdolności europejskich potworów różnią się w zależności od tego, do jakiego gatunku należą

Typy europejskich potworów[edytuj]

Harpia[edytuj]

Harpie przypominają ludzi, chociaż zamiast rak mają opierzone skrzydła, a zamiast stóp, szpony.

 • Kiyome Abe stwierdziła, że większość harpii jest kobietami.
 • Jedna z harpii jest podwładną Kiyome Abe, która nauczyła ją grać w tenisa.

Lamia[edytuj]

Lamie są w połowie wężami, a w połowie ludźmi.

 • Kiyome Abe stwierdziła, że większość lamii jest kobietami.
 • Jedna z lamii jest podwładną Kiyome Abe, która nauczyła ją grać w tenisa.

Cerber[edytuj]

Cerber jest ogromnym, trzygłowym psem, mającym około dziesięciu metrów wzrostu. Ma grube nogi, obdarzone ostrymi pazurami, każda z jego głów ma czerwone oczy, a usta są obdarzone garniturem ostrych kłów. Dodatkowo potrafi pluć kulami ognia.

 • Cerber jest znany jako psi strażnik piekieł.
 • Podczas ataku na Akademię Kuou, Kokabiel przyzwał dwa takie potwory, ale szybko zostały pokonane.

Minotaur[edytuj]

Minotaury to człekokształtne potwory, mające głowę byka. Zwykle mają od czterech, do pięciu metrów wzrostu, paszczę pełną ostrych kłów oraz pokaźną muskulaturę, a ich podstawową bronią jest olbrzymi topór. Zwykle podróżują w stadach i atakują bez chwili wahania, jeśli któryś z członków ich grupy zostanie zaatakowany. Pomimo iż minotaury mają głowy byków, to ich uzębienie wskazuje że są raczej mięsożerne.

 • W opowiadaniu „Piekielny nauczyciel Azazel”, Issei stoczył pojedynek z jednym z minotaurów, aby zdobyć jego wątrobę, niezbędną do przełamania pewnego zaklęcia. Udało mu się zwyciężyć dzięki pomocy Azazela, ale w chwilę później pojawiło się potężne stado które zaatakowało Isseia, jednak Azazel bez trudu ich pokonał.
 • Azazel uwielbia mięso minotaurów, gdyż według niego smakuje jak najlepsza wołowina.

Jednorożec[edytuj]

Jednorożec wygląda jak biały koń, z długim rogiem na głowie, który od czasów starożytnych jest uważany za remedium na wszelkie możliwe choroby.

 • Według legend, jednorożec zbliży się tylko do nietkniętej dziewicy. Nie podejdzie również do złych istot, takich jak diabły, czy upadłe anioły.
 • W opowiadaniu „Piekielny nauczyciel Azazel”, Akeno zwabiła do siebie jednorożca i ogłuszyła go, wykorzystując fakt, że stracił czujność i nie zauważył kim ona jest.

Dullahan[edytuj]

Dullahan jest bezgłową zbroją, która nosi swoją głowę w rękach. Każdemu kto założy zbroję, da ona niesamowitą siłe, ale nie będzie jej można łatwo zdjąć, ze względu na ciążącą na niej klątwę.

 • Dullahan, używający pseudonimu „Zdekapitowany” Honda, pełnił rolę maskotki Klubu Tenisowego, po tym jak Abe zaopiekowała się nim, gdy jego odcięta głowa trafiła do szpitala z powodu przepukliny.

Syrena[edytuj]

Według Abe są dwa rodzaje syren. Typowa wygląda jak rybia głowa na nogach. Obecnie pojawiły się tylko dwie. Syren Abe była tuńczykiem z nogami, jej ojca rekinem z nogami. Słabością syren jest to, że nie mogą pozostawać na lądzie dłużej, niż kilka minut.

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Europejskie_potwory&oldid=4693