Feneks

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Feneks
Herb Rodziny Feneks (anime).png
Herb Rodziny Feneks
Kana フェニックス
Romaji Fenikkusu
Profil rodziny
Powiązania 72 Filary (książę)
Członkowie Lord Feneks (przywódca)
Lady Feneks
Ruval Feneks (spadkobierca)
Nieznany z imienia drugi syn
Riser Feneks
Ravel Feneks

Ród Feneks to jedna z rodzin należących do 72 Filarów, która wciąż istnieje i posiada tytuł markiza. Jej spadkobiercą jest Ruval Feneks.

Opis[edytuj]

Rodzina Feneks posiada moce, które upodobniają ją do legendarnego ognistego ptaka, feniksa. Tak jak on, potrafią natychmiast wyleczyć wszystkie swoje rany, dzięki czemu praktycznie nie można ich pokonać. Także łzy członków rodziny (znane jako Łzy Feniksa), potrafią natychmiast wyleczyć każdą ranę. Dzięki handlowi nimi, Rodzina Feneks stała się niesamowicie bogata.

 • Ravel Feneks
 • Riser Feneks
 • Łzy Feniksa

  Zdolności[edytuj]

  Członkowie Rodziny Feneks są znani ze swojej mocy nieśmiertelności, dzięki której natychmiast regenerują nawet najpoważniejsze obrażenia, które normalnie mogły zabić każdego zwykłego diabła. Mogą też regenerować utracone części ciała, włącznie z utratą głowy, co czyni z nich bardzo niebezpiecznych przeciwników.

  Rodzina Feneks włada także pirokinezą, zdolnością tworzenia i manipulowania ogniem, która jest ich najbardziej rozpoznawalną cechą, dzięki czemu potrafią nawet stworzyć ogniste skrzydła, których używają w miejsce diabelskich skrzydeł. Oprócz tego władają także mocą wiatru.  Łzy Feniksa[edytuj]

  Członkowie Rodziny Feneks są też twórcami Łez Feniksa, eliksiru, który natychmiast leczy wszystkie rany, ale nie zregenerują utraconej krwi oraz organów wewnętrznych, ale za to odtworzy utracone kończyny.

  Produkcja Łez Feniksa wygląda następująco: czystej krwi członkowie domu Feneks wchodzą do magicznego kręgu, który przeszedł specjalny rytuał i ronią łzy do pucharu wypełnionego wodą. Woda wewnątrz pucharu zmienia się w „Łzy Feniksa”. Mówi się, że podczas tej procedury woda nie zmieni się w „Łzy Feniksa”, jeśli nie uronią łez mając pusty umysł. Wygląda na to, że łzy z emocjami są „własnymi łzami tej osoby”. Więc nie będzie żadnych efektów, jeśli uronią łzy z powodu własnego, lub kogoś innego

  Herb[edytuj]

  Herb rodziny wyobraża stylizowanego feniksa, o kolistym kształcie. Ich magiczne kręgi także są unikalne, gdyż wydobywają się z niego płomienie, gdy pojawią się członkowie rodziny.

  Członkowie[edytuj]

  Do Rodziny Feneks należy Riser Feneks, Ruval Feneks, Ravel Feneks, Lord Feneks, Lady Feneks, nieznany z imienia średni syn i nieznany z imienia wnuk (wspomniany zarówno w mandze, jak i w powieści). Średni syn nie pojawił się jeszcze w serii, ale wiadomo, że jest jakąś szychą w zaświatowych mediach.

  Ciekawostki[edytuj]

  Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Feneks&oldid=4836