Frakcja Bohaterów

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Frakcja Bohaterów (英雄派 Eiyū-ha) to drugie pod względem wielkości stronnictwo w Brygadzie Chaosu, dowodzone przez Cao Cao, potomka chińskiego bohatera, z Opowieści o Trzech Królestwach.

Opis[edytuj]

Frakcja Bohaterów to organizacja wchodząca w skład Brygady Chaosu to jedyne stronnictwo, które składa się wyłącznie z ludzi. Wszyscy jej członkowie są posiadaczami Boskich Darów, Świętych Mieczy, Demonicznych Mieczy oraz/lub Longinusów.

Motto Frakcji Bohaterów to walka ze złymi istotami, takimi jak diabły, upadłe anioły i Smoki, które sprowadzają na ludzi cierpienia. We Frakcji Bohaterów jest wielu posiadaczy Boskich Darów. Niektórzy z nich służą z własnej woli, choć część została uprowadzona wbrew własnej woli i poddana praniu mózgu. Wielu z nich zginęła podczas walki, gdy Frakcja Bohaterów próbowała ich zmusić do osiągnięcia Łamacza Ładu, chociaż część została pojmana i później zmarła, gdy węże Ophis zniszczyły ich Boskie Dary.

Frakcja Bohaterów została znacznie pokonana w tomie dwunastym, po tym jak straciła swoich przywódców. Indra wysłał jej najpotężniejszych członków (Cao Cao, Leonarda i Georga) do Królestwa Zmarłych i odebrał im ich Longinusy. Jeanne i Herakles zostali pojmani przez diabły i upadłe anioły w celu przesłuchania. W praktyce Zygfryd był jedynym głównym członkiem organizacji, który poległ w walce.

Członkowie[edytuj]

Byli członkowie[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Frakcja_Bohaterów&oldid=13000