Frakcja Starych Maou

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Frakcja Starych Maou (旧魔王派 KyūmaŌ-ha) to największe stronnictwo wchodzące w skład Brygady Chaosu. Jego członkami są diabły, które dochowują wierności dawnym Maou: Belzebubowi, Lucyferowi, Asmodeuszowi i Lewiatanowi.

Opis[edytuj]

Frakcja Starych Maou została pośrednio utworzona wtedy, gdy grupa diabłów postanowiła kontynuować Wielką Wojnę, a inne były temu przeciwne. Wybuchła wtedy wojna domowa pomiędzy nimi, która zakończyła się zwycięstwem rebeliantów. Poprzedni Maou i ich zwolennicy zostali przegnani do dalekich zakamarków Zaświatów, jednak nawet po swojej porażce ciągle przysparzają kłopotów nowemu rządowi diabłów.

Frakcja Starych Maou sprzeciwia się używaniu Diabelskich Pionków, gdyż uważa że wcielanie w swoje szeregi innych istot jest psuciem diabelskiego gatunku. Pragną także obalić obecnych Maou, aby przywrócić poprzedni stan rzeczy.

Przed rozpoczęciem serii Frakcja Starych Maou poprzysięgła wierność Ophis i stała się największym ugrupowaniem w Brygadzie Chaosu. Pierwsze działania podjęli podczas rokowań pokojowych pomiędzy Trzema Frakcjami, kiedy Katerea Lewiatan podjęła próbę zamordowania ich przywódców. Zakończyło się to jednak niepowodzeniem, a Katerea zginęła z rąk Azazela.

Ponownie Frakcja Starych Maou zaatakowała podczas Królewskiej Gry pomiędzy Rias a Diodorą, któremu pomagała. Do Rias i jej sług w porę nadeszła odsiecz, a podczas walki zginął kolejny przywódca ugrupowania, Creuserey Asmodeusz, a inny, Shalba Belzebub, został ciężko ranny. Po tej porażce Frakcja Starych Maou zawiera rozejm z Frakcją Bohaterów. Kiedy bohaterowie zdradzili Ophis, obłąkany Shalba zmusza Leonarda do użycia Łamacza Ładu, pragnąć w ten sposób zniszczyć Zaświaty, po czym zostaje zabity przez Isseia.

Niedobitki Frakcji Starych Maou i Zygfryd próbowali przeciągnąć na swoją stronę Ajukę Beelzebuba, ale ten nie przyjął oferty i unicestwił swoich przeciwników. Po tej porażce organizacja straciła większość swoich sił i obecnie ukrywa się, niezdolna do podjęcia jakichkolwiek zdecydowanych działań.

Członkowie[edytuj]

Cała trójka przywódców nie żyje, a większość sił została unicestwiona przez Ajukę w tomie dwunastym, co dodatkowo osłabiło organizację i uczyniło ją niezdolną do podejmowania dalszych działań.

Byli członkowie[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Frakcja_Starych_Maou&oldid=5432