Genshirou Saji

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Genshirou Saji
Saji Genshirou 1 (anime).png
Kana 匙 元士郎
Romaji Saji Genshirō
Zarys postaci
Rasa Diabeł (obecnie)
Człowiek (poprzednio)
Przezwiska Gen-chan (nazywany tak przez Momo Hanakai)
Gospodarz smoczego króla Vritry
Kolor włosów Blond
Kolor oczu Szare
Zdolności/oręż Boskie Dary Vritry:
Lina Absorpcji
Czarny Błysk
Pole Rozproszenia
Cieniste Więzienie
Status osobowy
Krewni Rodzice †
Dziadkowie †
Kaho (młodsza siostra)
Gengo (młodszy brat)
Powiązania Akademia Kuou (uczeń trzeciej klasy)
Samorząd Uczniowski (wiceprzewodniczący)
Parostwo Sony Sitri
D×D
Stan postaci Żyje
Ranga Niskoklasowy diabeł
Pion (4 figury)
Seiyuu Yuichi Iguchi (japoński)
Kyle Phillips (angielski


Genshirou Saji to uczeń trzeciej klasy, uczęszczający do Akademii Kuou. Jest wiceprzewodniczącym Samorządu Uczniowskiego i Pionem Sony Sitri. Jego najlepszym przyjacielem i bezpośrednim rywalem jest Issei Hyoudou. Saji podkochuje się w swojej pani, Sonie Sitri.

Wygląd zewnętrzny[edytuj]

Saji jest młodym chłopakiem o blond włosach i szarych oczach. Podobnie jak cała reszta męskiej części Akademii Kuou, nosi chłopięcy mundurek, ale pozbawiony blezera i z rękawami koszuli podwiniętymi powyżej łokci.

Osobowość[edytuj]

Pod względem charakteru Saji jest podobny do Isseia. Podobnie jak on, bardzo dba o swoich towarzyszy, jest bardzo lojalny wobec swojej pani, podąża za jej marzeniami i stara się jak najlepiej, aby spełnić jej marzenie o otwarciu szkoły Królewskiej Gry. Podobnie jak Issei, Saji podkochuje się w swojej pani, a jego skrytym marzeniem jest, aby zrobić Sonie dziecko, a potem ją poślubić.

Historia[edytuj]

Sai ma młodsze rodzeństwo Kaho i Gengo. Pół roku po narodzinach Gengo, kiedy Sai miał 13 lat jego ojciec, wracając z pracy (który był nauczycielem) zabrał swoją żonę do domu, która pracowała w muzeum, i oboje zginęli zderzając się z ciężarówka, bo kierowca zasnął. Zaopiekował się nimi dziadek od strony ojca, przez następne cztery lata, a potem zmarł na skutek choroby. Przed śmiercią dziadka Sai dostał się do liceum a jego siostra do gimnazjum. Po śmierci dziadka znalazł ulotkę od Soni, w domu przez przypadek ją przyzwał, a ona odkrywszy jego boski dar. Zaproponowała mu dołączenie do jej sług, a on się zgodził. Zostając sługą Soni Sitri wstąpił do samorządu uczniowskiego i wprowadził się z rodzeństwem do bloku należącym do Soni Sitri.


Postać Sajiego w utworze[edytuj]

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka[edytuj]

 • Podczas pierwszego spotkania z Isseiem.
 • Wzajemne zrozumienie i początek wielkiej przyjaźni

  Saji pojawia się po raz pierwszy w tomie trzecim, kiedy Sona przedstawia swoje parostwo Klubowi Okultystycznemu. Początkowo on i Issei czuli do siebie wzajemną niechęć. Później Saji został zmuszony przez Isseia i Koneko do pomocy w zniszczeniu Excalibura i uwolnieniu Kiby od jego przeszłości. Wtedy też Saji i Issei odkryli, że mają podobne marzenia i cele (pozbawić swoje panie dziewictwa), co sprawiło, że początkowa niechęć szybko zmieniła się w szczerą przyjaźń. Plan zniszczenia Excalibura jednak nie wypalił do końca i obydwaj chłopcy zebrali od swoich pań tęgie baty i to bynajmniej nie w przenośni. Później, podczas ataku Kokabiela, Saji pomógł utrzymywać ochronną barierę wokół szkoły.

  W tomie czwartym, Saji pomagał w trenowaniu Gaspera, używając swojej Liny Absorpcji do zmniejszania mocy Boskiego Daru Gaspera.

  W tomie piątym, podczas Królewskiej Gry pomiędzy Soną a Rias, stoczył z pojedynek z Isseiem. Pokazuje wtedy równie wielką determinację do walki, co Issei podczas pojedynku z Riserem. Mimo iż Saji przegrał pojedynek ze swoim przyjacielem, to dzięki jego Linie Absorpcji, której użył do pochłonięcia krwi Isseia, Pion Grupy Gremory również zostaje wyeliminowany z walki z powodu utraty krwi. Po meczu Sirzechs odznacza Sajiego medalem, w dowód uznania jego mężnej walki podczas Królewskiej Gry.

  W tomie szóstym, Saji nosi bandaż na swojej dłoni, po tym jak po pojedynku z Isseiem, pojawił się na niej klejnot. Azazel spekuluje wtedy, że z powodu kontaktu z krwią Czerwonego Cesarskiego Smoka, świadomość Vritry zaczęła się przebudzać.

  Bohaterski Oppai Smok[edytuj]

  In tomie siódmym, Saji pomagał przy otworzeniu Smoczej Bramy i wezwaniu Midgardsormra. Później Azazel zabrał go do Instytutu Grigori, aby poddać chłopaka "specjalnemu treningowi". Saji pojawił się ponownie podczas bitwy z Lokim. Okazało się wtedy, że podczas treningu Azazel wcisnął w niego pozostał Boskie Dary Vritry, co przyczyniło się do przebudzenia świadomości Smoka Więziennego.

  W tomie dziewiątym Saji, wraz z pozostałymi drugoklasistami Akademii Kuou, jedzie na wycieczkę szkolną do Kioto. Azazel poprosił go później, aby wsparł Drużynę Gremory podczas bitwy z Frakcją Bohaterów. Stoczył walkę z Yasaką, nad którą terroryści przejęli kontrolę, ale ta miała nad nim przewagę, dopóki nie pojawili się Sun Wukong i Yu-Long, którzy wsparli Sajiego i dzięki temu zrównoważyli szanse.

  W tomie jedenastym, Saji rozmawiał z Isseiem, gratulując mu jego rekomendacji do awansu na średnioklasowego diabła.

  W tomie dwunastym, towarzyszył Sonie w pałacu Rodziny Gremory. Był rozwścieczony faktem, że jego przyjaciel zginął z rak terrorystów i poprzysiągł go pomścić. Później, wraz z resztą Samorządu Uczniowskiego, pomagał w ewakuacji cywilów. Zostali jedna zaatakowani i przyparci do muru, przez Heraklesa, Jeanne oraz Georga. Jednak odsiecz Isseia i reszty Grupy Gremory uratowała sytuację.

  Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii[edytuj]

  W tomie czternastym, Saji, wraz z całym Samorządem Uczniowskim i Klubem Okultystycznym, brał udział w akcji uratowania pierwszoklasistów, uprowadzonych przez Wygnanych Magów.

  W tomie szesnastym Saji odwiedził Isseia przed jego wyprawą do Rumunii. Opowiedział mu o postępach w budowie ich wymarzonej szkoły oraz zwierzył mu się ze swoich własnych rozterek. Gdy Klub Okultystyczny powrócił z Rumunii, Saji, wraz z całym Samorządem Uczniowskim brał udział w sformowaniu Drużyny D×D.

  W tomie siedemnastym Saji bierze udział w dniach otwartych szkoły zbudowanej przez Sonę Sitri. Kiedy Qlippoth zaatakował miasto, walczył z masowo produkowanymi Smokami Zła u boku Koneko. Potem obydwoje cofają się na szkolny dziedziniec, gdzie wraz z Isseiem, Sairaorgiem i Nimurą bronią szkoły przed Grendelem. Mimo ciężkich ran nie poddaje się, a jego zawzięta postawa doprowadza do tego, że osiąga Łamacza Ładu, co umożliwia pokonanie Smoka Zła. Potem walczy z Walburgą, a po bitwie trafia do szpitala, z powodu ciężkich ran których doznał podczas walki.

  W tomie dziewiętnastym Saji wraz całym parostwem swojej pani udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Później bierze udział w bitwie ze zbuntowanymi egzorcystami. Po bitwie wygłasza przed uczniami szkoły wyborów i zgodnie ze swoimi nadziejami, zostaje wybrany na wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

  W tomie dwudziestym Saji, wraz z całym Parostwem Sitri, został wysłany na misję odzyskania Agreas z rąk Qlippothu.

  W tomie dwudziestym pierwszym, podczas światowego kryzysu, Saji został wysłany do zamku Klanu Bael, aby chronić Magdarana Baela przed Bedeze Abaddonem, który zaatakował Ród Bael, gdyż chciał zrzucić na nich całą winę za korupcję panującą w Królewskich Grach. Mimo że Saji użył swojej smoczej zbroi, to nie mógł wygrać walki i był w krytycznej sytuacji. Uratowało go dopiero pojawienie się Sairaorga, który pokonał wroga dzięki swojemu Załamaniu Bestii. Potem wraz z całym parostwem ruszył do walki z Trihexą.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou[edytuj]

  W tomie dwudziestym drugim Saaji gratuluje Isseiowi jego awansu na wysokoklasowego diabła i zapowiada mu, że kiedyś także osiągnie ten status. Oznajmia także, że wkrótce zostanie awansowany na średniokalsowego diabła. Potem wziął udział w ceremonii otwarcia Pucharu Azazela.

  W tomie dwudziestym trzecim, Saji wędkuje wspólnie, wraz z Valim oraz Isseiem. Wspólnie dyskutują na temat przebiegu turnieju i przy okazji spotykają się z Widarem i Apollem. Potem oglądają mecz Rias, w którym Crom Cruach ujawnia swoją prawdziwą tożsamość i prezentuje pełnię swojej mocy.

  W DX4, Saji wrócił do domu ze swojej pracy w Auros Academy, a także uczestniczył w spotkaniu strategicznym na nadchodzący mecz pomiędzy Sona i Issei, aby zjeść obiad z rodzeństwem. Po zauważeniu dziwnego zachowania Kaho ujawniła, że ​​Issei i Xenovia przyszli do ich domu. Zapytany przez Kaho, czy Issei wpłynie na ich nadchodzący mecz, Saji pokręcił głową i powiedział, że Issei nie jest typem osoby, która się waha. Okazało się, że podczas spotkania strategicznego na mecz Saji poprosił o możliwość pojedynczej walki z Issei. Tsubaki Shinra był głośno przeciwny pomysłowi, jak parka Sitri musiała się wyzdrowieć po klęsce, która została im zadana w zeszłym roku przez Gremory. Jednak inni członkowie parostwa poparli go i jego prośbę. Sona zapytała go, czy złożył prośbę, wiedząc, że ich taktyka może się rozpaść, a jeśli naprawdę będzie tak chętny do walki z Issei. Po wysłuchaniu jego namiętnej odpowiedzi, Sona spełniła jego prośbę i dostosowała strategię, aby Saji mógł stawić czoła Issei. Sona oświadczyła, że ​​reszta drużyny Isseia raczej nie będzie się wtrącać, więc najlepiej będzie, jeśli wyślą Saji'ego, by zmierzył się z Issei. Jednak Sona zastrzegła, że ​​wolno jej zdecydować, kiedy wyślą Saji'ego do walki, na co zgodził się Saji.

  W dniu meczu Saji i jego zespół udali się do Armaros Colosseum na mecz rankingowy przeciwko Isseiemu i jego drużynie, a Issei oświadczył Saji'emu, aby rozstrzygnął między nimi wynik, co Saji zgadza się. Saji czekał na Isseia w centrum zniszczonego pola, a kiedy przybył, wyposażyli swoje zbroje i zaczęli walić się na śmierć. Saji brutalnie posiniaczony uderzeniami, upadł na ziemię, aż jego młodsza siostra Kaho zachęciła go do wstania. Udając się wstać, Saji rzucił się w kierunku Isseia, by uderzyć go pięścią wzmocnioną liniami, a Saji został trafiony przez cios Isseia w brzuch, powodując, że został wycfany z rozgryfki. Ostatecznie Saji i jego drużyna zostali pokonani po tym, jak Sona została wycofana przez Xenovię.

  W tomie 24 prawie cały parostwo Sitri chroniło miasto Kuoh, a jednocześnie został zaatakowany przez tajemniczą grupę nieznanych diabłów czystej krwi.

  W tomie 25 Saji świętował w Rezydencji Hyoudou, by dopingować zespoły, które wygrały eliminacje i awansowały na głównych rozgrywek oraz wyraził rozczarowanie, że nie mogą walczyć z Issei w głównych rozgrywkach turnieju, ale Issei pociesza go mówiąc, że będzie inny szansa. Gdy chłopaki rozmawiają z Issei, Saji wyraził zazdrość, że chce do nich dołączyć, ale przypomniał sobie słowa Sony na temat treningu do następnego turnieju.

  Moce i umiejętności[edytuj]

  Boski Dar Sajiego.
  Łamacz Ładu Sajiego, Promocja Vritry Malebolge

  Jak każdy Pion, Saji posiada zdolność Promocji, umożliwiającej mu nadanie sobie cech pozostałych figur. Chłopak posiada też wysoką wytrzymałość. Mimo iż został uderzony przez Isseia, będącego w trybie Łamacza ładu, to dalej był w stanie walczyć, pomimo intensywnego bólu.

  Saji posiada także wszystkie Boskie Dary Więziennego Smoka Vritry, czarnego Złego Smoka, będącego jednym z Pięciu Wielkich Smoczych Królów. Świadomość smoka przebudziła się, gdy chłopak otrzymał od Grigori wszystkie Boskie Dary, do których zaliczają się:

  Promocja Vritry(龍王変化(ヴリトラ・プロモーション) Vuritora Promōshon): Forma Sajiego, w którą chłopak mógł wejść używając swoich Boskich Darów. W tym trybie jego ciało okrywały czarne płomienie, które formowały się w postać czarnego smoka. W tym trybie Saji mógł używając wszystkich swoich Boskich Darów jednocześnie, ale jednocześnie traci nad sobą kontrolę i wpada w tryb berserkerka, a wtedy tylko Issei może mu z powrotem przywrócić zdrowy rozsądek.

  Ciekawostki[edytuj]

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Genshirou_Saji&oldid=14149