High school DxD Tom 22 - Posłowie

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Sporo czasu minęło, od kiedy ukazał się tom dwudziesty pierwszy. Tu Ishibumi Ichiei. Fani pewnie myśleli, że po tym jak ukazały się tomy dwudziesty pierwszy oraz DX3, historia wkrótce się zakończy, i mieli rację, gdyż właśnie do tego doszło. Ostatnia historia będzie miała bardzo żywiołowy styl, tak jak trzy pierwsze historie. Czwarta historia zaczęła się wydarzeniem, w które zostały zaangażowane Trzy Frakcje, eksponując Zaświaty i mroki Królewskich Gier, więc będzie nieco poważniejsza, w porównaniu do pierwszych trzech historii, które były bardziej humorystyczne. Tak więc, część argumentacji stojącej za awansem Iseia na wysokoklasowego diabła polega na tym, że do rozwiązania jest cała masa problemów, które pojawiły się we wczesnej fazie fabuły, wraz z szefostwem diabłów oraz Trzech Frakcji. Ostatnia historia użyje podobnego, radośniejszego tonu, aby poradzić sobie z bohaterkami i czuję że wszystko, co dotąd zostało zachowane, teraz zostanie naraz wywrócone do góry nogami. Ostatnia historia nie przekroczy objętości trzydziestu tomów (prawdopodobnie). Jednak pomiędzy nimi powinny się ukazać tomy DX, więc będę zaszczycony, jeśli będziecie mi towarzyszyć do samego końca. Podsumowując, ostatnia historia nareszcie się zaczęła. Jej początkiem był awans Iseia, który zwiększył swoją sławę, a wszystkie postacie które się dotąd pojawiły, biorą teraz udział w Międzynarodowym Turnieju Królewskiej Gry, który jest ostatnim wielkim wydarzeniem. Poniżej zaprezentowano indywidualne tematy.

Awans Iseia!

Nareszcie! Ise został wysokoklasowym diabłem i stanął na linii startowej wyścigu do zostania Królem Haremu. Jak się nad tym zastanowić, było to jego ambicją od pierwszego tomu i dopiero po dwudziestym nastąpił na tym polu pewien postęp. Jestem pewien, że wielu czytelników jest tym bardzo poruszonych. Ja także byłem bardzo podniecony, gdy opisywałem ceremonię awansu. Po ceremonii zawarł także obietnicę na temat przyszłości z Rias i Akeno. Aby zostać królem Haremu, złożył publiczną deklarację, która wszystkich uszczęśliwiła. Decyzja na temat jego związków z bohaterkami też jest tematem piątej historii. Proszę, zwracajcie uwagę na jego świadomość. Kim teraz będzie następna dziewczyna, której Ise przysięgnie że spędzi z nim przyszłość, jako członkini jego haremu? Patrząc na obecną sytuację, do parostwa Iseia należą Wieża Rossweisse, Gońce Asia i Ravel oraz Skoczek Xenovia. Irina, Bova i Bina nie należą do jego parostwa, chociaż są jego towarzyszami i członkami drużyny. Kilka innych członkiń parostwa Iseia pojawi się w dalszej części ostatniej historii. Ich poszukiwania także będą głównym tematem tej historii. Jednak podczas jej trwania Ise nie zapełni wszystkich wolnych wakatów. Powód dla którego oddzielono Rias od drużyny jest taki, że chciałem podkreśli fakt, że Ise został wysokoklasowym diabłem. Biorąc pod uwagę znaczenie przeciwników oraz aktywność późniejszych bohaterek, zwłaszcza Ravel i Rossweisse, które w czwartej historii były zepchnięte na dalszy plan, postanowiłem zaprezentować je w taki sposób. Mecze Drużyny Rias także będą wspomniane, więc proszę, pozostańcie w gotowości. Dostaną szansę na oddzielny opis. Po przeczytaniu tomu, myślicie pewnie, że Ravel będzie miała bardzo aktywną rolę w ostatniej historii. Jak wszyscy widzieli, bez niej nie udałoby się wygrać turnieju. Będzie też pełniła ważną funkcję w tej ostatniej historii, więc proszę, bądźcie świadkami tego jak dorasta wraz z Iseiem, pełniąc rolę jego menadżer.

Tajemnicze nowe postacie

Tym razem tajemnicze nowe postanie pojawiły się w drużynach Iseia i Rias. Królowa w drużynie Iseia, Bina Lessthan oraz Skoczek Rias, Lint Sellzen. Jeśli chodzi o to, kim naprawdę są, to proszę potwierdźcie to w następnym tomie, albo nawet później. Przy okazji, proszę zwróćcie też uwagę na tajemniczego Piona z Drużyny Rias. Myślę że będzie ciekawie zobaczyć, jak w przyszłości Ise zapełnia wolne miejsca w swoim parostwie.

Rywalizujące grupy w Międzynarodowym Turnieju Królewskiej Gry

Międzynarodowy turniej się rozpoczął! Dawno już nie opisywałem Królewskiej Gry. Minęło już z pięć lat, gdy opisałem jakiś mecz tak, jak należy (opisałem rewanżowe starcie z Riserem w pierwszym tomie DX, ale to była odrębna historia). Tak więc pięć lat…pięć lat!? Co się stało!? Jeśli jakiś fan rozpoczął lekturę w gimnazjum, to minęło już tyle czasu, że myśli „Już niedługo skończę szkołę”! Królewskie Gry były oczywiście głównym tematem tej serii, ale odłożono je na bok. Co robiłem przez tych pięć minionych lat…. Przepraszam, jeśli się nad tym zastanowić, to jest to moja wina. Podsumowując, na sam koniec ogłoszono, że Ise stoczy mecz z Duliem, a Sairaorg z Cao Cao. Jednakże, właściwie tylko mecze Iseia (oraz Rias i Valiego) zostaną opisane. Poza tymi meczami, będę unikał zbyt szczegółowych opisów, chyba że będzie to bardzo ważne starcie. To raczej niemożliwe, opisać szczegółowo każdy mecz. Ale edytorzy chcieliby zobaczyć mecz pomiędzy Sairaorgiem i Cao Cao, więc jeśli będzie to możliwe, to ten mecz i kilka kolejnych może zostać opublikowanych w „Dragon Magazine”. Tak więc zainteresowani czytelnicy niech sprawdzają „Dragon Magazine” albo stronę Fujimi Fantasia Bunko. Prawdopodobnie niektóre z meczy zostaną opisane w tomie DX. Redaktor naczelny też chciałby zobaczyć inne mecze poza starciami Iseia, więc możliwe że ukarzą się w jakiejś nieoczekiwanej formie (ale proszę wybaczcie mi, jeśli tak się nie stanie). Komentarze czy żądania typu „Chcę zobaczyć tą bitwę”, proszę przesyłać działu edytorskiego Fujimi Fantasia Bunko, jeśli będę zainteresowany opisaniem innych bitew poza tymi, które stoczy Ise. Ponieważ minęło już pięć lat, to jestem pewien że jest wiele upragnionych meczy. Ale nie opiszę rewanżu pomiędzy Iseiem i Sairaorgiem. Jeśli chodzi o tą dwójkę, to nie sądzę abym opisał coś lepszego niż to, co działo się w tomie dziesiątym, więc przepraszam za to. Teraz o samym turnieju. Mogą wystąpić pewne luki lub sprzeczności w specjalnych zasadach zarówno w tych, jak i w przyszłych meczach. Daję priorytet atmosferze i formie, a potem daję z siebie wszystko, aby brzmiało to rozsądnie. Jeśli zaś chodzi o same gry, to nie wszystkie mecze pójdą Iseiowi gładko. W końcu w meczu biorą udział potężni rywale, więc nie będzie łatwo. Śiwa i Niebiański Cesarz, nareszcie nadszedł czas bogów!

W poprzednim posłowiu…powiedziałem że ostatecznym bossem ostatniej historii może być Śiwa. Tak jak powiedziałem poprzednio, będzie to z nim blisko związane. Niebiański Cesarz który był wspominany w tle od początku trzeciej historii, nareszcie się pojawił. Do tej pory nie istniała postać, o której moglibyście pomyśleć „Zupełnie jakby zawsze był taki potężny”, ale od teraz częściej tak będzie. Wszystkie zapowiadane postacie także się pojawią. Wyzwanie wielu bogów też jest tematem tej historii. Bogowie którzy pojawiali się dookoła Iseia, byli stopniowo przedstawiani, aż w końcu on sam stał się istotą, którą bogowie zaczęli zauważać i jako autor, też byłem tym głęboko poruszony. To nie było coś, co mógłbym sobie wyobrazić w pierwszym tomie.

Teraz podziękowania. Miyama Zero-sama, jestem ci wdzięczny za każdym razem. Podczas przygotowań tomu dwudziestego drugiego, zmienił się mój edytor. Pracowałem poprzednio z edytorem H-shi, przez osiem i pół roku. Chciałbym po raz kolejny podziękować ci z głębi mojego serca. Jeśli zaś chodzi o nowo wyznaczonego edytora T-sama, to wypatruję współpracy z tobą. To pierwszy raz, gdy będę pracował z edytorem, który jest młodszy ode mnie samego, więc jestem nieco zdenerwowany. W tomie dwudziestym trzecim Ise stoczy mecz z Duliem. Pojawią się najróżniejsze postacie powiązane z Kościołem i muszę też powiedzieć, że Kościelne Trio również dostanie swój wielki moment. Jednakże nie chodzi tylko o postęp turnieju, gdyż są ludzie, którzy potajemnie obserwują Iseia i pozostałych…? Pewne poszlaki wskazują, że rozprawa z wrogami będzie częścią tej historii, więc proszę, wypatrujcie tego. Początkowo chciałem powiedzieć więcej na temat tomu dwudziestego trzeciego, ale zgodnie z harmonogramem wydawniczym, następnym tomem będzie DX3. Będzie zawierał krótkie opowiadanie „Krzyżowy×Kryzys”, którego głównym tematem będzie pierwsze spotkanie Xenovi i Iriny. Myślę że jest bardzo wartościowe, więc jeśli jesteście fanami tej dwójki, to koniecznie będziecie musieli je przeczytać. Z góry wam za to dziękuję. Ach, w przyszłości może zostać zaplanowanego coś związanego z ostatnią historią, więc sprawdzajcie „Dragon Magazine”, aby zobaczyć co się wydarzy.
Przejdź do Nowy Żywot Powróć do Tom 22 Przejdź do Ilustracje
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=High_school_DxD_Tom_22_-_Posłowie&oldid=14072