High school DxD Tom 24 - Posłowie

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Dawno się nie widzieliśmy, tutaj Ishibumi Ichiei. Wreszcie dotarliśmy do dwudziestego czwartego tomu. Najpierw chciałbym was wszystkich przeprosić. W tomach dwudziestym trzecim oraz DX4, napisałem że następny tom skupi się na meczu pomiędzy Rias i Valim, a także na meczu pomiędzy Drużyną Iseia, a Drużyną Królów Przyjemności, ale opisałem tylko starcie pomiędzy drużynami Rias i Valiego. Napisałem tak, gdyż pierwotnie chciałem opisać te dwa ważne mecze razem, podczas gdy historia Koneko, Kuroki oraz Ponurych Żniwiarzy miała stanowić dla nich tło. Biorąc jednak pod uwagę moją energię, harmonogram i liczbę stron, poczułem że nie da się wcisnąć tylu rzeczy w jeden tomik, więc postanowiłem rozdzielić te wydarzenia pomiędzy tom dwudziesty czwarty, oraz dwudziesty piaty, który będzie miał premierę w przyszłości. Dzięki temu obie historie będą mogły zostać opisane bardziej szczegółowo, a zachowanie pierwotnego planu byłoby bowiem za dużym wyzwaniem. Z tego też powodu, prawdopodobnie całość DxD zamknie się w większej ilości tomów, niż to pierwotnie zakładałem. Teraz trochę słów na temat tegoż tomu.


Koneko (Shirone) i Kuroka zostały narzeczonymi Isseia!

W tym tomie przyszła kolej na Koneko i Kurokę, a także opowiedziałem historię na temat ich przeszłości. Wcześniej nie poświęciłem za wiele miejsca ich rodzicom, gdyż było to ważne dla fabuły. Aby mogły stać się częścią nowej rodziny, ich przeszłość została dokładnie opisana Iseiowi oraz czytelnikom, podczas gdy ich własne problemy zostały rozwiązane i zakończone przez starcie pomiędzy siostrami. Wprawdzie Koneko została Shirone…oba jej imiona nadal będą używane. W końcu, włącznie ze zbiorami opowiadań, napisałem ponad dwadzieścia siedem tomów, w których używałem imienia Koneko. Podejrzewam, że w przyszłości będę się często mylił, więc postanowiłem że będę korzystał z obu imion. …Cóż, jeśli czytelnicy będą woleli „Koneko”, to zawsze mogą zdecydować, które imię im się bardziej podoba. Proszę was, polubcie nowe narzeczone Iseia.


Nowe techniki piersi!

Ise zdobył dwie nowe techniki powiązane z piersiami, Super Cyckową Armatę Falową oraz Cyckowy Telefon. Skoro to działo falowe, to dlaczego strzela promieniem? Czytelnicy czują się pewnie zagubieni, ale proszę, dla dobra płynności językowej zignorujcie ten mały problem. Jeśli będziecie za bardzo inwigilować piersiowe techniki Iseia, to zagubicie się w tym. Ta całkowicie nowa technika pozwoliła mu pokonać jednego z najpotężniejszych Ponurych Żniwiarzy. Do tego pojawił się jego dziadek. Cóż, jest staruszkiem zboczonym równie mocno, co jego wnuk, więc rozumiał jego potencjał lepiej, niż ktokolwiek inny. Do tego Ise stał się sławny nawet w świecie buddyjskim. Zastanawiam się jaki jeszcze istoty pojawią się z tej mitologii. Nawet ja sam tego nie wiem.


Vasco Strada i Crom Cruach, nowa technika Rias oraz nowi wrogowie!

Tym razem pojawia się wiele silnych postaci. Jego eminencja Strada powrócił do czasów swojej największej chwały i dał popalić członkom drużyny Valiego. Vali w postaci Maoufikacji walczy z Cromem, podczas gdy Fenrir (posiadający „tylko” osiemdziesiąt procent swojej pierwotnej mocy), ściera się z Rias i Gasperem, którzy szybko zwiększyli swoją siłę. Napisałem to, co uznałem za najlepsze. Tym razem miałem dużo zabawy, pisząc o jego eminencji Stradzie. Skoro jest jednym z najpotężniejszych postaci, to oczywistym jest, że powinien mieć taką siłę. Natura jego charakteru wolałaby raczej dążyć do duchowości, niż do młodzieńczego ciała. Crom także jest jedną z najpotężniejszych postaci. Nie licząc Boskich Smoków, jest jedynym smokiem, który może stoczyć poważną walkę z Iseiem i Valim. Ostatecznie on i Vali w postaci Maoufikacji, stoczyli wspaniałą walkę. Jeśli chodzi o zwiększenie mocy Rias, to wedle jej słów, dokonał tego, gdyż widziała jak jej towarzysze staja cię coraz silniejsi. Dzięki Gasperowi, jej moc wielokrotnie wzrasta. Ta straszna forma pojawia się, gdy Moc Zniszczenia Rias, oraz moc Balora Gaspera, zostają połączone. Jednak ta postać pożera olbrzymie ilości wytrzymałości i demonicznej energii, przez co Rias jest wyczerpana. Jedak dzięki temu zyskała potężną moc, więc nadchodzące bitwy z pewnością nabiorą dzięki temu rumieńców. Wreszcie pojawiły się dwa tajemnicze super diabły! Balberith i Verrine są nowymi antagonistami, którzy pojawili się dlatego, gdyż jest to ostatnia historia. Proszę, oczekujcie następnych tomów, aby zobaczyć jakiego rodzaju zamęt wywołają w przyszłości.

Ogłoszenia

Kiedy ten tom był publikowany, myślałem o nowym sezonie anime, zatytułowanym „High School DxD HERO”, który ma mieć premierę. Dziękuję wam za wszą cierpliwość, że czekaliście na niego tak długo. Trailery zostały już wypuszczone i sądzę że pokazują walkę z Sairaorgiem. Cao Cao też się w nich pojawił. Innymi słowy czwarty sezon skupi się na walce przeciwko tej dwójce. Obaj są popularnymi rywalami i fani nie mogą się już doczekać ich walk. Nowa ekipa także została już ogłoszona. Reżyserem będzie Matsuda, scenarzystą Konuta-san, a za wygląd postaci będzie odpowiadał Makoto-san. Do tej produkcji zgromadzono silną drużynę. Cała nowy zespół i studio Passione są niezwykle uważni, aby dochować wierności oryginalnemu dziełu i jestem naprawdę wdzięczny za ich dbałość o najmniejsze detale. Uczestniczyłem w niemal wszystkich pracach nad scenariuszem i jest bardzo szczegółowy oraz wierny pierwowzorowi. Jako autor nie potrafię wszystkim podziękować. Sadzę że będzie miał premierę w przyszłym roku, więc czuję że fani będą go wypatrywać.

Pozostałe ogłoszenia.

Jak już wcześniej wspomniałem, świat DxD i Slash Doga jest jednym i tym samym i nawet tomy z obu serii miały premierę w tym samym czasie. Postacie ze „Slash Doga” pojawiają się tomie dwudziestym czwartym, co można uznać za crossover. Jeśli was to ciekawi, to proszę, przeczytajcie też „SLASHDØGA”. Powiem tylko że piersi z tej serii wcale nie ustępują tym z DxD! Posiadaczka Longinusa, Ostatecznego Upadku, Lavinia, pełni rolę starszej siostry Valiego. Łączące ich uczucie także jest raczej rodzinne, niż romantyczne. Będę zadowolony, jeśli czytelnicy będą się cieszyć inną stroną Valiego.

Teraz podziękowania. Miyama-Zero-sama, edytorze T-sama, dziękuję wam za waszą ciężką pracę!

Następny będzie tom dwudziesty piąty. Przedstawię w nim mecz przeciwko Drużynie Królów Przyjemności, którego nie mogłem umieścić w bieżącym tomie. Wprawdzie Ise i jego drużyna otrzymali przedmioty, które mają wzmocnić ich siłę, to ich przeciwnicy dalej będą bardzo potężni. Jak Ise i pozostali sobie z nimi poradzą? proszę, wyczekujcie następnego tomu. Będzie się on koncentrował na postaci Rossweisse. Wspomniano, że czekają ją małżeńskie swaty, więc jak rozwinie się więź pomiędzy nią, a Iseiem i jakie postępy poczynią? Czekajcie i zobaczcie! Premiera tego tomu będzie miała miejsce wraz z premierę drugiego tomu „SLASHDØGA”. Pojawi się Lavinia, więc jeśli was zainteresowała w tomie dwudziestym czwartym i chcecie jej piersi, to wspierajcie ją! Cóż, do zobaczenia w tomie dwudziestym piątym DxD i drugim „SLASHDØGA”. Ich premiera powinna mieć miejsce wiosną!
Przejdź do Tajna Rozmowa Powróć do Tom 24 Przejdź do Ilustracje
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=High_school_DxD_Tom_24_-_Posłowie&oldid=14174