Królewska Gra

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Królewska Gra (レーティングゲーム Rētingu Gēmu) to rodzaj meczu który staczają między sobą diabły i ich parostwa. Pod wieloma względami przypomina on partię szachów.

Opis[edytuj]

Królewska Gra powstała po tym, jak Ajuka Belzebub stworzył system Diabelskiego Pionka. Używa się jej, aby ocenić siłę diabła, która odzwierciedla zajmowaną przez niego pozycję społeczną w Zaświatach. Królewska Gra jest tak sławna, że dziesiątka najlepszych graczy jest wręcz uważana przez diabły za bohaterów. W tomie dziesiątym Yuuto stwierdził, że pierwszych pięć miejsc jest praktycznie nie do ruszenia, gdyż cała piątka zajmuje swoje pozycje już od dłuższego czasu, a zwłaszcza pierwsza trójka, Diehauser Belial, Roygun Belphegor i Bedeze Abaddon. Wszyscy oni są bowiem diabłami klasy ostatecznej i posiadają moc równą obecnym Maou.

Podstawowe Zasady[edytuj]

Królewska Gra jest formą strategicznej bitwy pomiędzy Królami oraz ich parostwami. Walka toczy się na z góry wybranej mapie i czasem bywa ona idealną kopią jakiegoś miejsca. Tylko w pełni dorosłe diabły mogą brać udział w oficjalnych Królewskich Grach. W każdej drużynie może być maksymalnie szesnastu graczy (czyli tylu, ile jest figur w szachach). Pożyczanie sług od innych diabłów jest surowo zabronione, chyba że będzie miała miejsce wymiana. Gra się kończy w momencie, gdy któryś z Królów podda się, lub zostanie wyeliminowany z gry. Ranni gracze, którzy zostali wyeliminowani, trafiają do pokoju medycznego, gdzie zostają uzdrowieni, ale nie mogą już wrócić do toczącej się gry.

Wszyscy uczestnicy są określani w czterech kategoriach: moc, technika, magia oraz wsparcie.

Rodzaje Gry[edytuj]

Są to dodatkowe zasady, urozmaicające zwykłą gre.

Blitz[edytuj]

Krótki wariant standardowej gry. Odnosi się on do meczów w których tempo gry jest nażucane przez możliwie krótki czas.

Błyskawiczne Tempo[edytuj]

Walka odbywa się na najmniejszym możliwym polu gry z godzinnym limitem czasu. Mecz wygrywa ten, kto pokona Króla przeciwnika. W przypadku, gdy żaden z graczy nie może pokonać wroga, o zwycięskiej drużynie decyduje liczba punktów obliczona na podstawie liczby figur, które każda strona welminowała.

Liczba Oczek[edytuj]

Jedna z wersji Królewskiej Gry. Zamiast długiej bitwy pomiędzy drużynami, stacza się krótką bitwę pomiędzy określonymi członkami parostw. Każdy z Królów rzuca kostką sześcienną. Zsumowana ilość wyrzuconych oczek określa wartość figur (sług), które zostaną wysłane do walki. Jednak Królowie niekoniecznie muszą wykorzystać wszystkie punkty. Jeśli na przykład wypadnie ósemka, Król może posłać do boju dwóch Skoczków i zostawić dwa punkty niewykorzystane, która przepadną i nie zostaną dodane do wyniku następnego rzutu. Wartość sługi, na którego zużyto więcej figur, jest mnożona. Jeśli na przykład na Skoczka wykorzystano dwa Diabelskie Pionki, to jego wartość wnosi sześć, a jeśli na Piona zużyto pięć figur, to jego wartość wynosi pięć. Poszczególne figury mają następującą wartość:


Walka o Flagę[edytuj]

Wersja Królewskiej Gry, w której walczy się o zebranie flag rozrzuconych po całym polu walki. W przeciwieństwie do zwykłego meczu, gdzie o zwycięstwie decyduje pokonanie Króla, tutaj wygrywa ten, kto zbierze więcej flag.

Zniszczenie Obiektu[edytuj]

Inny wariantem normalnej gry są obiekty(o identycznym kształcie i rozmiarze), rozrzucone po polu bitwy. Teren gry jest podzielony na wzór szachownicy, na 64 części, oznaczone np A1, C2, B4 itd. Aby wygrać należy ciągu dwunastu godzin znaleźć i zniszczyć większość wyznaczonych obiektów(np.: 7 z 13), lub pokonać Króla przeciwnej drużyny. Dodatkowo obszar w którym obiekt zostanie zniszczony, staje się niedostępny dla Królów, co skutkuje ograniczeniem ich mobilności, a nawet uwięzieniem w konkretnej części pola gry. Jeśli po wyznaczonym czasie, obie drużyny mają taką samą liczbę obiektów, mecz kończy siè remisem

Szalona Piłka[edytuj]

W tej odmianie gry, celem jest zdobywanie punktów trafiając złotą piłką do bramek(złota obręcz). Limit czasu wynosi dwie godziny, a pole gry to całkowicie płaska przestrzń, podzielona na wzór szachownicy na 64 kwadraty oznaczone np.: A1, C2, B4 itd. Na polu gry rozrzucone są dystrybutory z wodą w celu nawodnienia, ponieważ gra jest skupiona na zarządzaniu kondycją graczy. Liczba punktów zdobytych za każdą bramkę, zależy od tego kto ją zdobył:

Po zdobyciu punktu, bramka przeniesie się w losowe miejsce na polu. Celem jest dotarcie na miejsce pierwszym, więc zespoły muszą się spieszyć, aby zdobyć bramki. W przeciwieństwie do innych gier, wyelminowanie Króla jest nieskuteczne, gdyż każdy uczestnik po wyelminowaniu jest natychmiast leczony i po pewnym czasie wraca do gry. Wygrywa ta drużyna która po skończonym czasie będzie miała więcej punktów.

Rozpadająca się Szachownica[edytuj]

Podczas gry obie strony pola zaczną się walić jednocześnie i tylko środek pozostanie nieruszony do samego końca. Zmniejszający się obszar oznacza, że potencjalne kryjówki oraz drogi odwrotu będą znikać, a walka będzie nieunikniona. Wąski teren powoduje ryzyko na dostanie się pod ostrzał własnej drużyny, lub oberwanie jakimś zabłąkanym atakiem.

Wybór publiczności[edytuj]

Jeden z najpopularniejszych trybów gry. Publiczność jest proszona o oddanie głosu, który wariant rozgrywki, chcieli by oglądać. Po podliczeniu głosów, zasada z największą ilością głosów, zostaje użyty w meczu.

Nowe Rodzaje Gry[edytuj]

Są to nowe rodzaje gry, stworzone specjalnie na potrzeby Pucharu Azazela.

Jednodniowa Wojna![edytuj]

Jest to długa i napięta walka, trwająca cały dzień, podczas której przemieszcza się duży obszar i walczyło z przeciwnikami. Ze względu na wielkość pola gry, zdolność do szukania i lokalizowania przeciwników jest ważna, a dla każdego gracza jest to test jego wytrzymałości i wytrwałości.

Po upływu dnia wygrywa drużyna która zdobyła więcej punktów, zdobytych przez pokonanie przeciwników, lub można zakończyć mecz pokonując Króla.

Wspinaczka na Yggdrasila[edytuj]

To nowy rodzaj rozgrywki, będący nawiązaniem do Mitologii Nordyckiej. Gra polega na "wspinaczce" po sztucznej kopii Yggdrasila(Drzewa Światów), wysokiego ponad horyzont chmur.

Drużyny rozpoczynają po przeciwnych stronach podstawy drzewa i mają za zadanie dostać się na sam sczyt. Wokół pnia drzewa wiją się dwie pary schodów, ułatwiających wspinaczkę. Latanie także jest dozwolone. Dookoła pnia, znajdująsię także latające wyspy, które mogą posłużyć jako miejsce odpoczynku, lub pole bitwy. Piony mogą promować, ale dopiero po przekroczeniu połowy drogi na szczyt, która jest oznaczona flagami, rozwieszonymi na całym obwodzie pnia. Grę wygrywa drużyna, której członek pierwszy dotrze na wierzchołek drzewa.

Oczywiście tak jak w przypadku zwykłej gry, wyeliminowanie Króla drużyny przeciwnej, także daje wygraną.

Ranking[edytuj]

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Królewska_Gra&oldid=14147