Niszczycielska Furia

Z High School DxD Wiki
(Przekierowano z Niszczyciel Furii)
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Niszczycielska Furia
Issei Hyoudou (anime) niszczycielska furia.gif
Niekompletna Niszczycielska Furia Daru Wzmocnienia
Kana 覇龍(ジャガーノート・ドライヴ)
Romaji Jagānōto Doraivu
Profil
Inne nazwy Smocza Dominacja
Rodzaj technika
Zdolności wyzwala pełnię mocy Boskiego Daru kosztem życia użytkownika
Posiadacz(e) Issei Hyoudou, Vali Lucyfer

Niszczycielska Furia, znana również jako Smocza Dominacja – specjalna umiejętność Boskich Darów, które posiadają w sobie zapieczętowaną istotę.

Opis[edytuj]

Specjalna zdolność Boskich Darów, która jest w nich zapieczętowana. Jest ona zastrzeżona dla LonginusówDaru Wzmocnienia i Boskiego Podziału i jest uważana za zabronioną technikę. Niszczycielska Furia czasowo usuwa pieczęcie nałożone na Niebiańskie Smoki, ale użytkownicy tracą zdrowy rozsądek, a ich żywotność zostaje pożarta przez moc.

Dla innych Boskich Darów, mających w sobie zapieczętowane potwory (na przykład Regulus Nemea), ich Niszczycielska furia nazywa się "Załamaniem Bestii" (覇獣(ブレイクダウン・ザ・ビースト) Bureikudaun za Bīsuto), chociaż znana jest również pod nazwą Bestią Dominacji. Jednak zasada działania jest ta sama.

Inkantacje[edytuj]

Aby aktywować Niszczycielską Furię, trzeba użyć specjalnej inkantacji.

Dla Daru Wzmocnienia brzmi ona tak:

Jam, który przebudza się,
Jest Boskim Smokiem, który skradł Bogu prawo dominacji
Śmieję się z "Nieskończoności" i odrzucam "Marzenia",
Stanę się Czerwonym Smokiem Dominacji,
I zatopię was w najgłębszych czeluściach szkarłatnej męczarni!

Dla Boskiego Podział brzmi to natomiast tak:

Jam, który przebudza się,
Jest Boskim Smokiem który zabrał Bogu prawo wszechwładzy
Zazdroszczę "Nieskończoności" i ścigam "Marzenia"
Stanę się Białym Smokiem Dominacji,
I zabiorę was do kresu białego raju

Zdolności[edytuj]

Niszczycielska Furia uwalnia prawdziwą moc dwóch Niebiańskich Smoków zapieczętowaną zarówno w Darze Wzmocnienia, jak i w Boskim Podziale. W tym trybie posiadacz zyskuję szaloną moc, ale za koszt własnego życia oraz zdrowego rozsądku i będzie niszczył wszystko dookoła, dopóki sam nie spłonie i nie zginie. Przekleństwo Niszczycielskiej Furii zostanie zdjęte, jeśli nienawiść poprzednich posiadaczy zostanie rozproszone.

W tomie szóstym, kiedy Issei użył Niszczycielskiej Furii, wyrosły mu smocze skrzydła i pazury, a z klejnotów na jego zbroi, zaczęły wyrastać łapy i ostrza, a nawet był w stanie ziać ogniem i w jakiś sposób zamrozić Shalbę Belzebuba zdolnością podobną do Zakazanego Widoku Balora. Później wyszło na jaw, że to Gasper Balor pozwolił Isseiowi użyć swoich oczu. Finałowym (i najpotężniejszym) atakiem Daru Wzmocnienia Niszczycielskiej Furii, jest Niszczyciel Longinusa, promień energii, mający szaloną moc, wystrzelany z wyrzutni ukrytej na piersi. Faktem jest iż powiedziano, że to wciąż niekompletna Niszczycielska Furia, więc należy przypuszczać, że ta prawdziwa jest jeszcze potężniejsza i dysponująca jeszcze bardziej niszczycielską siłą.

Wygląd[edytuj]

Niszczycielska Furia jest bardzo podobna do Zbroi Łuskowej. Jednak z dłoni i stóp wyrastają pazury, na hełmie pojawia się róg, a jego usta wypełniają się ostrymi kłami, dzięki czemu można gryźć przeciwnika.

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Niszczycielska_Furia&oldid=6889