Odcinek 10 (sezon 3)

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Klub Okultystyczny znika!
Odcinek 10 sezon 3.jpg
Kana オカ研消失!?
Romaji Oka-ken shōshitsu!?
Informacje
Sezon/Odcinek Odcinek 10, sezon 3
Premiera 6 czerwca 2015
Poprzedni Smok smoków!
Następny Będę walczył!

Klub Okultystyczny znika!? to dziesiąty odcinek trzeciego sezonu anime High School DxD. Jego premiera miała miejsce 6 czerwca 2015 roku.

Opis[edytuj]

Po powrocie do zamku Rodu Gremory, Issei ciągle znajduje się w śpiączce, a Azazel rozmawia z Ddraigiem na temat stanu zdrowia chłopaka. W głównej sali Sirzechs rozmawia z Rias, jej sługami oraz Grayfią o Isseiu, który wydaje się wracać do zdrowia, mimo iż ciągle znajduje się w śpiączce. Azazel wzywa wtedy do siebie Asię, która obwinia się o stan Isseia, chcąc przetestować rezultaty jej treningu.

W sypialni Isseia Azazel wyjaśnia, że transformacja w niekompletną Niszczycielską Furię zakłóciło działanie smoczych mocy w Isseiu, przez co chłopak nie może wrócić do normalności. Azazel stwierdza wtedy, że Zmierzch Uzdrawiania Asi może pomóc Isseiowi odzyskać zdrowie. Mimo iż to niebezpieczne, Asia postanawia zaryzykować i uleczyć Isseia swoim Boskim Darem.

Kiedy wszyscy martwią się zarówno o Isseia, jak i Asię, dziewczyna zaczyna leczyć Isseia, uwalniając ogromne ilości aury. Zamiar Azazela się powodzi i nieprzytomny Issei powraca do zdrowia. Asia całuje nagle Isseia nie wiedząc, że wszyscy ich przyjaciele się im przyglądają. W głównej sali Sirzechs, Grayfia i Azazel dyskutują o Frakcji Starych Maou, która straciła przywódców oraz o Ophis, która zamierza zabić Wielkiego Czerwonego, co mogłoby stanowić zagrożenie całego świata. Pojawiają się także podejrzenia, że działania Lokiego mogły mieć drugie dno.

Wewnątrz więziennej celi w Asgardzie, Loki przeklina Ophis za zniweczenie jego planów. Zdejmuje klątwę z Isseia, ale uśmiecha się, że ta druga ciągle działa i sprawi kłopoty Isseiowi oraz Rias. W tym samym czasie, w miejscu gdzie zaatakowała Frakcja Starych Maou, niewielki fragment zbroi Isseia zaczyna świecić i uwalnia olbrzymie ilości aury.

Po powrocie do domu Issei przeprasza swoich przyjaciół za kłopoty, które im sprawił. Zaraz potem uwaga wszystkich zwraca się na Rossweisse, która wciąż rozpacza po tym, jak została porzucona przez Odyna. Rias stwierdza wtedy, że ma pomysł, co zrobić z porzuconą walkirią. Następnego dnia, w szkole, Issei i Asia dalej trenują do festiwalu sportu. Kiedy robią sobie przerwę, Azazel zaprasza Isseia na rozmowę. Azazel ujawnia Isseiowi, że kiedy znajdował się w śpiączce, rozmawiał z Ddraigiem na temat Niszczycielskiej Furii, zdradzając, że podczas jej trwania coś musiało go kontrolować.

W Rezydencji Hyoudou, Rossweisse pomaga w sprzątaniu, kiedy otrzymuje nagle niespodziewane wiadomości z Walhalli.

W tym samym czasie Gasper, który czeka na Koneko w starym budynku szkoły, zauważa że Issei przechodzi korytarzem. Issei wchodzi do pokoju w którym znajduje się Rias i rozmawia z nią, chociaż na zewnątrz drugi Issei trenuje z Asią do zawodów sportowych. Issei zauważa nagle że zapomniał stopera i idzie po niego do starego budynku szkoły. W drodze spotyka Koneko, która idzie po Gaspera. Wewnątrz budynku obydwoje znajdują nieprzytomnego dhampira, leżącego na podłodze. Kiedy Gasper odzyskuje przytomność, wyraża ulgę z tego, że widzi Isseia, kiedy nagle Koneko stwierdza, że czuje coś z pokoju klubowego.

Issei i Koneko natychmiast wpadają do pokoju i widzą Rias z klonem Isseia. Prawdziwy Isssei atakuje, ale Rias powstrzymuje go swoją mocą. Fałszywy Issei wysadza w powietrze stary budynek, ale Gasper zatrzymuje czas, ratując siebie i dwójkę swoich przyjaciół. Samorząd Szkolny zabezpiecza miejsce katastrofy, a Sona stwierdza że Rias i fałszywy Issei musieli uciec przed eksplozją. Azazel i Rossweisse zbliżają się do nich i stwierdzają, że wszystko jest winą Lokiego.

Kilka godzin po zniszczeniu starego budynku szkoły, Klub Okultystyczny zbiera się w Rezydencji Hyoudou, rozmawiając o zniknięciu fałszywego Isseia. Azazel wyjaśnia, że przesłuchiwany Loki zdradził, że rzucił dwa przekleństwa, jedno na Isseia, a drugie na Rias, jako akt odwetu na Sirzechsu i Odynie, po czym zapieczętował samego siebie, odcinając w ten sposób jedyne źródło informacji. Tymczasem Issei i Rossweisse rozmawiają na temat klątwy. Była walkiria wyjaśnia mu, że klątwa prawdopodobnie nabiera mocy dzięki emocjom.

Klub Okultystyczny kontaktuje się z Sirzechsem i Ajuką. Maou zdradzają, że odpieczętowanie Lokiego zabierze dużo czasu, a Rias jest przetrzymywana w Szczelinie Wymiarowej. Grupa otrzymuje kolejne złe wieści, gdy Azazel oznajmia, że obecnie nie można się dostać do Szczeliny. Issei domyśla się jednak, że Brygada Chaosu ma swoje sposoby, aby dostać się do tego miejsca, dlatego nakazuje Koneko, aby skontaktowała się ze swoją siostrą, gdyż chce się osobiście spotkać z Valim.

Detale[edytuj]

Data premiery: 6 czerwca 2015

Scenariusz: Tetsuya Yanagisawa

Postacie pojawiające się w odcinku[edytuj]

Trzy Frakcje Brygada Chaosu Pozostałe

Ciekawostki[edytuj]

Różnice pomiędzy powieścią a anime[edytuj]

High School DxD - Media Box
Historie I - Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka
II - Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka
III - Bohaterski Oppai Smok
IV - Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii
V - Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou
Light Novel
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11Tom 12Tom 13Tom 14Tom 15Tom 16Tom 17Tom 18Tom 19Tom 20Tom 21Tom 22Tom 23Tom 24Tom 25
Shin High School DxD Tom 1Tom 2
High School DxD DX Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4
High School DxD Blu-Ray Specials High School DxD EX • High School DxD Zero • Moje pierwsze zakupy (Tom Ophis)
The Fallen Dog God - SLASHDØG SLASH/DOGTom 1Tom 2Tom 3
Manga
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11
Anime
High School DxD Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA 1)Odcinek 14(OVA 2)
Odcinek specjalny 1Odcinek specjalny 2Odcinek specjalny 3Odcinek specjalny 4Odcinek specjalny 5Odcinek specjalny 6
High School DxD New Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
High School DxD Born Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
Odcinek specialny 1Odcinek specialny 2Odcinek specialny 3Odcinek specialny 4Odcinek specialny 5Odcinek specialny 6
High School DxD Hero Odcinek 0Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Odcinek_10_(sezon_3)&oldid=13416