Odcinek 11 (sezon 3)

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Będę walczył
Odcinek 11 sezon 3.jpg
Kana 俺、戦います!
Romaji Ore, Tatakaimasu!
Informacje
Sezon/Odcinek Odcinek 11, sezon 3
Premiera 13 czerwca 2015
Poprzedni Klub Okultystyczny znika!?
Następny Zawsze i na zawsze!

Będę walczył! to jedenasty odcinek trzeciego sezonu anime High School DxD. Jego premiera miała miejsce 13 czerwca 2015 roku.

Opis[edytuj]

Issei zamierza się spotkać Valim. Rossweisse próbuje odwieść go od tego zamiaru mówiąc, że chłopak jest terrorystą z Brygady Chaosu. Sirzechs i Ajuka wyjaśniają także, że współpraca z Brygadą Chaosu może także wywołać rozłam wśród diabłów w Zaświatach. Issei stwierdza, że rozumie postawę Maou, ale ocalenia Rias jest dla niego najważniejsze. Azazel proponuje wtedy, że to upadłe anioły wezmą na siebie całą winę, jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli i proponuje Isseiowi aby przestał być diabłem

Kiedy wszyscy kwestionują pomysł Azazela, on sam stwierdza, że są zbyt pesymistyczni, zakładając że im się nie powiedzie i powinni się raczej skupić na ratowaniu Rias. Pomimo oferty Azazela, Issei zaznacza, że nie zamierza przestać być diabłem i przyjmie na siebie każdą karę, za złamanie prawa. Jego przyjaciele także mówią, że dadzą z siebie wszystko, aby ocalić swoją panią. Ostatecznie Sirzechs udziela zgody Isseiowi i jego przyjaciołom na uratowanie Rias. W tym samym czasie Ajuka dokonuje pewnego ulepszenia figur Isseia.

Issei i Koneko czekają potem przy zniszczonym starym budynku szkolnym na Kurokę. Gdy starsza siostra Koneko wreszcie się pojawia, w zamian za pomoc żąda, aby oddać jej Koneko. Issei odmawia i proponuje jej w zamian coś innego. Zirytowana nekomata chce odejść, ale wzywa w końcu Valiego, który decyduje się pomóc Isseiowi i jego przyjaciołom w uratowaniu Rias. Wzywa Artura i nakazuje mu zabrać młode diabły do Szczeliny Wymiarowej. Artur dokonuje tego za pomocą swojego miecza. Przed odejściem Azazel powierza Asi Smoczą Włócznię Upadku mówiąc, że Fafnir będzie jej bronił, gdy zajdzie taka potrzeba.

W Szczelinie Wymiarowej cała grupa natyka się na Rias, która jednak nie zdaje się zwracać na nich uwagi i atakuje ich z niespotykaną siłą. Wszyscy są tym zaskoczeni, ale Akeno znajduje wyjaśnienie, dlaczego coś takiego ma miejsce. Issei błaga Rias aby przestała, a Koneko zauważa że ich pani odpowiada im, ale nie w werbalny sposób. Wszyscy odzywają się wtedy do niej, chcąc aby odzyskała świadomość. Wydaje się to odnosić skutek, aż nagle przeklęty fragment Zbroi Łuskowej przejmuje ciało Rias, tworząc żeńską wersję zbroi. Rias zaczyna atakować swoich przyjaciół z pełnią mocy. Początkowo Issei odmawia walki z Rias ale przyjaciele przekonują go, że to jedyny sposób, aby ją uratować. Issei przyzywa swój Łamacz Ładu i walczy z Rias. Ich walka sprawia, że pozostali członkowie Klubu Okultystycznego wracają do świata a Issei i Rias zostają naprzeciwko siebie.

Detale[edytuj]

Data premiery: 13 czerwca 2015

Scenariusz: Tetsuya Yanagisawa

Postacie pojawiające się w odcinku[edytuj]

Trzy Frakcje Brygada Chaosu Inne

Ciekawostki[edytuj]

High School DxD - Media Box
Historie I - Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka
II - Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka
III - Bohaterski Oppai Smok
IV - Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii
V - Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou
Light Novel
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11Tom 12Tom 13Tom 14Tom 15Tom 16Tom 17Tom 18Tom 19Tom 20Tom 21Tom 22Tom 23Tom 24Tom 25
Shin High School DxD Tom 1Tom 2
High School DxD DX Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4
High School DxD Blu-Ray Specials High School DxD EX • High School DxD Zero • Moje pierwsze zakupy (Tom Ophis)
The Fallen Dog God - SLASHDØG SLASH/DOGTom 1Tom 2Tom 3
Manga
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11
Anime
High School DxD Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA 1)Odcinek 14(OVA 2)
Odcinek specjalny 1Odcinek specjalny 2Odcinek specjalny 3Odcinek specjalny 4Odcinek specjalny 5Odcinek specjalny 6
High School DxD New Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
High School DxD Born Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
Odcinek specialny 1Odcinek specialny 2Odcinek specialny 3Odcinek specialny 4Odcinek specialny 5Odcinek specialny 6
High School DxD Hero Odcinek 0Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Odcinek_11_(sezon_3)&oldid=13417