Odcinek 3 (sezon 1)

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Znalazłem przyjaciółkę!
3.jpg
Kana 友達、できました!
Romaji Tomodachi, Dekimashita!
Informacje
Sezon/Odcinek Sezon 1, odcinek 3
Premiera 20 stycznia 2012
Powieść Tom 1, Żywot 3
Manga Tom 1, rozdziały 3-4
Poprzedni "Przestałem być człowiekiem!"
Następny "Ocalę cię, przyjaciółko!"

Znalazłem przyjaciółkę! to trzeci odcinek pierwszego sezonu adaptacji serii High School DxD, który miał swoją premierę dwudziestego stycznia 2012 roku.

Opis[edytuj]

Issei pomaga spotkanej zakonnicy, Asi Argento, która przyznaje mu, że się zgubiła. Chłopak odprowadza ją do kościoła. Po drodze spotykają zranionego chłopca, którego Asia leczy dzięki swojej tajemniczej mocy. Jednak u Isseia użycie tej mocy przez dziewczynę powoduje pewne nieprzyjemne uczucie, które pogłębia się jeszcze, gdy obydwoje dostają się w pobliże kościoła (Issei odrzuca zaproszenie aby wejść do środka, gdyż wywołuje to u niego złe przeczucia). Rias wyjaśnia mu potem, że kościół jest terenem nieprzyjaciela i odradza mu również, dla jego własnego dobra, nawiązywania jakiejkolwiek znajomości z Asią.

Później Rias i cała grupa zabierają Isseia na jego pierwszą walkę z wygnanym diabłem (czyli takim, który zabił własnego pana, lub uciekł od niego). Podczas walki Rias wyjaśnia Isseiowi cechy figur szachowych i ich zdolności. Później Issei udaje się, aby zawrzeć kolejny kontrakt. Jednak na miejscu znajduje zmasakrowane ciało swojego klienta oraz szalonego egzorcystę o imieniu Freed, który współpracuje z upadłymi aniołami.

Freed z dumą przyznaje się do zmordowania człowieka, tłumacząc się tym, że jego ofiara była w zmowie z diabłami. Rozpoznaje w Isseiu diabła i atakuje go. Początkowo ma nad nim przewagę, dopóki do pokoju nie wchodzi Asia, która jest przerażona widokiem zmasakrowanego ciała człowieka. Freed karci ją za to, że przestała utrzymywać barierę (która miała maskować jego obecność) i ujawnia tożsamość Isseia. Asia wstawia się za chłopakiem, co złości Freeda i w konsekwencji doprowadza do tego, że rzuca się na dziewczynę i próbuje ją zgwałcić. Na ten widok Issei próbuje chronić dziewczynę, przez co Freed skupia na nim całą swoją uwagę i gdy jest już bliski zabicia go, w porę przybywają z odsieczą członkowie Klubu Okultystycznego, którzy ratują Isseia. Chłopak prosi o to, aby zabrać również Asię, jednak z magicznego kręgu mogą korzystać tylko członkowie Klanu Gremory, przez co dziewczyna musi zostać. Mimo tego Issei jest gotowy uratować Asię, ale nie potrafi wyrwać się z uścisku znacznie od niego silniejszej Koneko, przez co znika wraz ze swoimi towarzyszami w blasku magicznego kręgu, zostawiając Asię z Freedem.

Detale[edytuj]

Data premiery: 20 stycznia 2012 roku.

Scenariusz: Koji Kobayashi

Postacie pojawiające się w odcinku[edytuj]

(W kolejności pojawiania się na ekranie.)

Diabły Upadłe anioły Ludzie Inne

Różnice pomiędzy powieścią, a anime[edytuj]

Ciekawostki[edytuj]

High School DxD - Media Box
Historie I - Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka
II - Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka
III - Bohaterski Oppai Smok
IV - Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii
V - Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou
Light Novel
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11Tom 12Tom 13Tom 14Tom 15Tom 16Tom 17Tom 18Tom 19Tom 20Tom 21Tom 22Tom 23Tom 24Tom 25
Shin High School DxD Tom 1Tom 2
High School DxD DX Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4
High School DxD Blu-Ray Specials High School DxD EX • High School DxD Zero • Moje pierwsze zakupy (Tom Ophis)
The Fallen Dog God - SLASHDØG SLASH/DOGTom 1Tom 2Tom 3
Manga
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11
Anime
High School DxD Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA 1)Odcinek 14(OVA 2)
Odcinek specjalny 1Odcinek specjalny 2Odcinek specjalny 3Odcinek specjalny 4Odcinek specjalny 5Odcinek specjalny 6
High School DxD New Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
High School DxD Born Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
Odcinek specialny 1Odcinek specialny 2Odcinek specialny 3Odcinek specialny 4Odcinek specialny 5Odcinek specialny 6
High School DxD Hero Odcinek 0Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Odcinek_3_(sezon_1)&oldid=13381