Odcinek 5 (sezon 3)

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Ostatni dzień wakacji!
Odcinek 5 sezon 3.png
Kana 夏休み最後の日です!
Romaji "Natsuyasumi mi saigo no hidesu!"
Informacje
Sezon/Odcinek odcinek 5, sezon 3
Premiera 2 maja 2015
Poprzedni Czas na kontratak!
Następny Początek drugiego semestru!

Ostatni dzień wakacji! to piąty odcinek trzeciego sezonu anime High School DxD. Jego premiera miała miejsce 2 maja 2015 roku.

Opis[edytuj]

Ciężko ranny Issei wydaje się być martwy. To sprawia że Rias jest zdecydowana na zaatakowanie Lokiego z pełną mocą, kiedy widzi nagle, że z fałdów ubrania Isseia wypada jakiś przedmiot, który ten otrzymał wcześniej w prezencie od Ravel. W tym samym czasie Loki nakazuje Fenrirowi zniszczyć Mjolnira, jednak wilk zostaje powstrzymany przez Kurokę i Artura, którzy związują go Gleipnirem i zabierają do Valiego.

W chwilę potem Issei, ozdrowiony za pomocą Łez Feniksa, chwyta Mjolnira i atakuje Lokiego, obezwładniając go. Bóg Zła zdążył jednak wcześniej rzucić na niego klątwę. Kiedy cała grupa cieszy się ze zwycięstwa, niespodziewanie atakuje ich klon Midgardsormra, który zostaje w ostatniej chwili zniszczony przez Sairaorga, który zainteresował się Isseiem. Mówi też Rias, że chciałby pewnego dnia stoczyć z nią Królewską Grę.

Ostatniego dnia wakacji Rias przygotowuje się do opuszczenia Zaświatów, żegnając się ze swoją rodziną. W drodze do świata ludzi, Koneko wypoczywa na kolanach Isseia, mówiąc że to najwygodniejsze miejsce. Akeno prosi wtedy Rias o to, czy mogłaby pożyczyć sobie Isseia na jeden dzień. Rias początkowo nie chce się zgodzić, ale przystaje na to wiedząc, że Akeno chce opowiedzieć mu o swojej przeszłości, a dobroć Isseia ocaliła już wiele osób.

W Rezydencji Hyoudou, Xenovia i Asia zmagają się z pracą domową, której nie ruszyły przez całe wakacje. Xenovia narzeka, że jako jedyne jej dotąd nie skończyły, ale Asia pociesza ją, że jest ktoś, kto także nie odrobił zadań. Issei, również zmagający się ze swoją pracą domową, przypomina sobie że miał zamiar stworzyć nowy atak, po tym jak podczas treningu z Tanninem pragnął zobaczyć piersi. Postanowił że stworzy nową technikę, która przezwycięży Niszczyciela Szat. Nagle pojawia się Akeno, która przynosi Isseiowi herbatę. Pomaga mu też z pracą domową, chociaż Issei mówi, że czuje się źle, korzystając z jej pomocy. Akeno prosi wtedy Isseia, aby poszedł z nią na randkę.

W dniu randki Issei czeka na Akeno, zastanawiając się, dlaczego spotykają się gdzieś na zewnątrz, mimo iż mieszkają razem. Wkrótce przybywa Akeno i obydwoje cieszą się swoją randką, jednak cały czas szpiegują ich Asia, Rias, Koneko, Xenovia i Gasper. W końcu Akeno postanawia zgubić "ogon" i ucieka razem z Issseiem, trafiając przez przypadek do dzielnicy pełnej hoteli na godziny. Issei chce stamtąd iść, ale Akeno mówi mu, że jeśli Issei chce z nią skorzystać z któregoś z tych przybytków, to nie ma nic przeciwko. Trudne dylematy przerywa nagłe pojawianie się Odyna, Rossweisse i Barakiela.

Po pwrocie do Rezydencji Hyoudou, Barakiel chce porozmawiać z Akeno, ale ta nie che mieć z nim nic wspólnego. W tym samym czasie Rossweisse pomaga Xenovi i Asi z pracą domową. Dziewczyny są wdzięczne za jej pomoc i chwalą ją.

W pokoju Isseia Akeno opowiada chłopakowi o swojej przeszłości, a potem rozbiera się przed nim i proponuje mu siebie. Kiedy kładzie jego dłoń na swojej piersi, pojawia się światło i rozlega się głos Akeno, który zdradza jej prawdziwe uczucia wobec ojca. Dziewczyna rozumie wtedy, że to co ją spotkało nie jest winą jej ojca.

Kiedy światło gaśnie, Akeno przeprasza Isseia za swoje zachowanie i idzie przygotować obiad. W nocy Odyn opuszcza Rezydencję Hyoudou w towarzystwie Barakiela, któremu Akeno wręcza pudełko ze posiłkiem. W kuchni natomiast częstuje Isseia ugotowanym przez siebie jedzeniem, a potem całuje go w usta. W tym samym czasie, w pociągu, Barakiel je posiłek przygotowany mu przez córkę i stwierdza że smakuje tak samo jak ten, który przygotowywała mu Shuri.

Detale[edytuj]

Data premiery: 2 maja 2015

Scenariusz: Tetsuya Yanagisawa

Postacie pojawiające się w odcinku[edytuj]

Trzy Frakcje Brygada Chaosu Inne

Ciekawostki[edytuj]

Różnice pomiędzy powieścią, a anime[edytuj]

High School DxD - Media Box
Historie I - Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka
II - Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka
III - Bohaterski Oppai Smok
IV - Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii
V - Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou
Light Novel
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11Tom 12Tom 13Tom 14Tom 15Tom 16Tom 17Tom 18Tom 19Tom 20Tom 21Tom 22Tom 23Tom 24Tom 25
Shin High School DxD Tom 1Tom 2
High School DxD DX Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4
High School DxD Blu-Ray Specials High School DxD EX • High School DxD Zero • Moje pierwsze zakupy (Tom Ophis)
The Fallen Dog God - SLASHDØG SLASH/DOGTom 1Tom 2Tom 3
Manga
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11
Anime
High School DxD Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA 1)Odcinek 14(OVA 2)
Odcinek specjalny 1Odcinek specjalny 2Odcinek specjalny 3Odcinek specjalny 4Odcinek specjalny 5Odcinek specjalny 6
High School DxD New Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
High School DxD Born Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
Odcinek specialny 1Odcinek specialny 2Odcinek specialny 3Odcinek specialny 4Odcinek specialny 5Odcinek specialny 6
High School DxD Hero Odcinek 0Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Odcinek_5_(sezon_3)&oldid=13411