Oppai Smok

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Biuściasty Cesarski Smok Oppai Smok (乳龍帝おっぱいドラゴン Chichiryūtei Oppai Doragon), znany również jako Oppai Smok, to program tokusatsu emitowany w Zaświatach, który opowiada o przygodach tytułowego bohatera i jego partnerki, Księżniczki Przełączenia.

Opis[edytuj]

W tomie szóstym Issei wszedł w tryb Niszczycielskiej Furii, gdy z powodu domniemanej śmierci Asi wpadł w szał. Vali doradził wtedy, aby użyć piosenki do uspokojenia smoka. Grupa Gremory puściła wtedy piosenkę „Oppai Smoka”, którą stworzyli Azazel i Sirzechs, co pomogło uspokoić Isseia. Jednak udało mu się wyjść z tego trybu dopiero po dotknięciu piersi Rias, przez co Bikou nazwał ich „Oppai Smokiem” i „Księżniczką Przełączenia”.

W tomie siódmym wyszło na jaw, że Azazel i Rodzina Gremory stworzyli program tokusatsu o nazwie Biuściasty Cesarski Smok Oppai Smok, który zdobył popularność wśród dzieciaków z Zaświatów, ku zaskoczeniu Isseia i konsternacji Rias. Fabuła serialu jest następująca:

„Ise Gremory, młody diabeł, który zawarł pakt z legendarnym smokiem, jest głównym bohaterem, który dokonuje transformacji, aby walczyć z siłami zła zagrażającymi diabłom. Jest osobą, która kocha piersi i dla nich walczy. Zmienia się w legendarnego Oppai Smoka, karzącego wszystkich, którzy kroczą ścieżką zła.”

Postaci[edytuj]

Issei Gremory/Oppai Smok[edytuj]

Issei Gremory (いっせい・グレモリー Issei Guremorī) to główny bohater, który dokonuje transformacji aby się zmienić w Biuściastego Cesarskiego Smoka, Oppai Smoka (おっぱいドラゴン Oppai Doragon). Jego kończącym atakiem jest Smoczy Kopniak. Potrafi odzyskiwać siłę po tym, jak dotknie piersi Księżniczki Przełączenia. Jego pierwowzorem jest Issei Hyoudou.


Księżniczka Przełączenia[edytuj]

Księżniczka Przełączenia (スイッチ姫 Suitchi Hime) to główna bohaterka Oppai Smoka. Jej pierwowzorem jest Rias Gremory.


Kocia Diablica[edytuj]

Kocia Diablica (ヘルキャットちゃん Herukyatto-chan) to sojuszniczka Oppai Smoka i jednocześnie maskotka całej serii. Jej pierwowzorem jest Koneko Toujou.


Mroczny Rycerz Kieł[edytuj]

Mroczny Rycerz Kieł (ダークネスナイト・ファング Dākunesu Naito Fangu) to główny antagonista pierwszego sezonu Oppai Smoka, ale w drugim, staje sie jego sojusznikiem. Jest wzorowany na Yuuto Kibie.


Zapudłowany Wampirzy Bóg[edytuj]

Zapudłowany Wampirzy Bóg (ダンボールヴァンパイア神 Danbōru Vanpaia-gami) to postać z Oppai Smoka, której pierwowzorem jest Gasper Vladi. Zapudłowany Wampirzy Bóg był pierwotnie głównym antagonistą w filmie „Magiczna☆Lewia-tan: Atak Zapudłowanego Wampirzego Boga!”, gdzie najpierw nazywał się Zapudłowanym Wampirem, po czym został awansowany na Zapudłowanego Wampirzego Szoguna, a potem na Zapudłowanego Wampirzego Boga.


Generał Smoków Zła Vabo[edytuj]

Generał Smoków Zła Vabo (魔龍将バーヴォ Akuma Doragon Ippan Bavuo) jest głównym antagonistom drugiego sezonu Oppai Smoka. Jego postać jest wzorowana na Bovie Tanninie.


Leonis Rex[edytuj]

Leonis Rex (レオニクス・レクス) jest bohaterem z serialu należącego do klanu Bael i sprzymierzeńcem Oppai Smoka w drugim sezonie. Jego pierwowzorem jest Sairaorga Baela.


Główna piosenka[edytuj]

"Piosenka Oppai Smoka" (おっぱいドラゴンの歌 Oppai Doragon no Uta)

Kompozytor: Azazel
Tekst: Sirzechs Lucyfer
Choreografia: Serafall Lewiatan
NA SKRAJU PEWNEGO KRAJU ŻYJE SOBIE SMOK KOCHAJĄCY CYCUSZKI
GDY POGODA DOPISUJE, PRZECHADZA SIĘ NA SPACER
SMOK SMOK BIUŚCIASTY SMOK
MACU-MACU MUAH-MUAH PAFU-PAFU
ISTNIEJE TYLE RODZAJÓW CYCUSZKÓW
JEDNAK ON WOLI TE NAJWIĘKSZE
BIUŚCIASTY SMOK LATA RÓWNIEŻ I DZIŚ
NA SKRAJU PEWNEGO MIASTECZKA BIUŚCIASTY SMOK ŚMIAŁ SIĘ
GDY ŚCISNĄŁ CYCUSZKI, UŚMIECHAŁ SIĘ NAWET W DESZCZOWY DZIEŃ
SMOK SMOK BIUŚCIASTY SMOK
KLIK-KLIK ZOOM-ZOOM IYAAAN
WIDZIAŁ WIELE CYCUSZKÓW, JEDNAK WOLI TE NAJWIĘKSZE
BIUŚCIASTY SMOK NACISKA JE RÓWNIEŻ I DZIŚ

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Oppai_Smok&oldid=13570