Poligloctwo

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Poligloctwo
Kana 乳語翻訳(バイリンガル)
Romaji Bairingaru
Profil
Inne nazwy Tłumaczenie Mowy Piersi
Rodzaj Techniczny
Zdolności Piersi kobiet mówią o planach swojej posiadaczki
Posiadacz(e) Issei Hyoudou

Poligloctwo, znane również jako Tłumaczenie Mowy Piersi, to zaklęcie którego twórcą i użytkownikiem jest Issei Hyoudou.

Opis[edytuj]

Poligloctwo zostało po raz pierwszy użyte w tomie piątym, podczas Królewskiej Gry pomiędzy Soną Sitri i Rias Gremory. Zaklęcie jest potężne, przerażające (a w każdym razie dla kobiet) i pomocne przy zdobywaniu informacji. Stało się też wizytówką Isseia, od kiedy tylko się pojawiło, chociaż jego używanie zostało zabronione podczas Królewskich Gier. Głos mówiących piersi, mogą jednak usłyszeć tylko Issei i Ddraig.

Zdolności[edytuj]

Poligloctwo jest zaklęciem, które powoduje, że piersi kobiet zaczynają mówić, ujawniając swoje zamiary, myśli i plany Isseiowi oraz jego sojusznikom, dzięki czemu mogą podjąć odpowiednie środki zaradcze. To zaklęcie jest w stanie ominąć różne czary i inne zabezpieczenia przed czytaniem w myślach, gdyż nie jest ono bezpośrednio skierowane w umysł.

Głos kobiecych piersi nigdy jednak nie jest taki sam i nie brzmi tak, jak głos ich posiadaczek. Zwykle objawia on cechy te charakteru, których na co dzień kobieta nie pokazuje.

Poligloctwo może być również używane jako medium, umożliwiające komunikowanie się ze sobą dwóm różnym kobietom, co można było zobaczyć w tomie dziewiątym, kiedy Issei, z pomocą Sun Wukonga, użył go na Kunou i Yasace, dzięki czemu dziewczynka mogła się skontaktować telepatycznie ze swoją matką. Jednak telepatyczna komunikacja wymagała w tym przypadku pomocy kogoś z zewnątrz.

W tomie siódmym, Poligloctwo umożliwiło nawet skontaktowanie się z obcym wymiarem i jego bogiem, a nawet pełniło funkcję medium, dzięki któremu można było zobaczyć przeszłość Akeno.

Słabości[edytuj]

Mimo iż Poligloctwo jest potężną i straszną dla kobiet techniką, to jest bezużyteczna, jeśli kobieta, której piersi zaczęły mówić, zachowuje się w oczywisty sposób.

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Poligloctwo&oldid=4838