Ryuuteimaru

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Ryuuteimaru
Kana 龍帝丸
Romaji Ryūteimaru
Zarys postaci
Rasa Skidblandir
Status osobowy
Powiązania Klub Okultystyczny
Stan postaci Żyje

Ryuuteimaru to legendarny okręt Skidblandir oraz chowaniec Isseia Hyoudou.

Wygląd[edytuj]

Ryuuteimaru przypomina statek-zabawkę, ale wraz ze wzrostem mocy Isseia, będzie zmieniał swój wygląd i rozmiary.

W tomie siedemnastym Ryuuteimaru przybrał na tyle duże rozmiary, że mógł na swoim pokładzie pomieścić Asię i Rossweisse.

W tomie dwudziestym drugim Ryuuteimaru przybrał postać olbrzymiego, latającego statku, mającego postać smoka, który mógł na swoim pokładzie pomieścić dużą grupę ludzi.

Osobowość[edytuj]

Niewiele wiadomo o cechach charakteru Ryuuteimaru, jednak z jego postępowania widać, że jest bardzo oddany i posłuszny swojemu panu.

Historia[edytuj]

Ryuuteimaru to legendarny okręt Skidblandir, który został stworzony przez krasnoludzkie plemię Ívaldi, które wykuło również młot bojowy boga Thora, Mjölnira. Podobno jest bardzo niewiele takich okrętów.

Postać w utworze[edytuj]

Bohaterski Oppai Smok[edytuj]

W „Dodatkowym żywocie” tomu trzynastego, „Zmartwienia kolejnej spadkobierczyni” (którego akcja ma miejsce po wydarzeniach z tomu dwunastego), Surtr Drugi ofiarował Isseiowi Skidblandir. Mimo iż ma obecnie rozmiary zabawki, to według MacGregora Mathersa będzie rósł i przybierał różny wygląd, dzięki aurze oraz wyobraźni swojego pana. Drugi dodatkowo zażartował, że skoro Issei chce zostać „Królem Haremu", to będzie potrzebował pałacu dla niego. Z Isseiem jako swoim panem, może się on stać latającym pałacem dla haremu.

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii[edytuj]

W tomie czternastym Issei oficjalnie nadała swojemu chowańcowi imię. Potem, podczas odbijania z rąk terrorystów uprowadzonych pierwszoklasistów, Ryuuteimaru przeszedł swój chrzest bojowy, kiedy Issei go przyzwał i używał jako środka transportu podczas bitwy, gdyż wciąż nie mógł latać dzięki swoim diabelskim skrzydłom.

W tomie siedemnastym, kiedy Qlippoth zaatakował miasto, Issei przyzwał go, aby wsparł D×D w walce. Po raz pierwszy zmienił wtedy swój rozmiar i z małego okręciku stał się łodzią, której Asia używała, aby poruszać się po polu bitwy i leczyć rannych.

Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou[edytuj]

W tomie dwudziestym drugim przywiózł Drużynę Isseia na ceremonię rozpoczęcia Pucharu Azazela. Przybrał wtedy postać wielkiego statku, o kształcie smoka.

Moce i umiejętności[edytuj]

Ryuuteimaru, dzięki wyobraźni i mocy swojego pana, może rosnąć oraz zmieniać swój kształt, a do tego potrafi także latać. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, jest też nadludzko silny i bez trudu był w stanie transportować Isseia nad polem bitwy.

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Ryuuteimaru&oldid=7197