Senjutsu

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Senjutsu
Kana 仙術
Profil
Rodzaj Techniczny
Zdolności Manipulacja ki

Wykrywanie aury
Manipulacja czasoprzestrzenią

Posiadacz(e) Kuroka
Bikou
Koneko Toujou
Sun Wukong

Senjutsu (dosł. Techniki Mędrca) to technika używana w High School DxD.

Opis[edytuj]

Senjutsu różni się od magii i czarów. Największą różnicą jest to, że senjutsu podkreśla dużą rolę czakry, aury, która jest wielką pierwotną mocą, która przepływa do własnego ducha, czyli innymi słowy siły życia i zmienia się w stały prąd. To moc, która różni się od magii diabłów i mocy światła aniołów, chociaż jest również do nich podobna. To bezpośrednia niszczycielska moc, która nie może się równać z mocą światła, ale senjutsu może korzystać z nieznanej części ukrytej w roślinach, zwierzętach i ludziach. Na przykład, jeśli ktoś się go nauczył, to może odczytać przepływ czyjegoś ducha, aury i do pewnego stopnia mogą wykryć też jego ruchy nawet z daleka.

Słabością senjutsu jest to, że mimo iż potrafi odczytywać i manipulować duchową energią, to również przejmuje złośliwości i złą wolę, która unosi się na świecie. To oznacza, że pochłanianie zbyt dużej ilości negatywnej energii doprowadzi do upojenia się mocą, jak to było w wypadku Kuroki.

Zdolności[edytuj]

Senjutsu jest mocą kontrolującą przepływ życia. Poprzez kontrolowanie przepływu ki, osoba może wzmocnić fizycznie ciała albo spowodować, że roślinność dookoła nich zwiędnie lub rozkwitnie. Znajomość senjutsu umożliwia odczytywanie ki i aur oraz szpiegowanie docelowego obiektu nawet z dużej odległości. Zakłócanie ki przeciwnika, lub przecięcie go, może doprowadzić do bezpośredniego uszkodzenia żywych istot. Istnieje bardzo niewiele sposobów, za pomocą których można się bronić przed senjutsu. Powiedziano, że mistrzowskie opanowanie senjutsu umożliwia użytkownikowi kontrolowanie czasu i przestrzeni według jego własnej woli. Obecnie potrafi to robić tylko Kuroka (chociaż potrafi kontrolować tylko przestrzeń).

Koneko stwierdziła że bouchujutsu, (czyli sztuka kochania, lub prościej mówiąc „uprawianie seksu”), to najlepsza metoda na wykorzystanie leczniczych właściwości senjutsu.

Mistrzowie senjutsu posiadają też moc wykorzystywania touki do wzmocnienia swojej siły, szybkości oraz wytrzymałości.

Formy[edytuj]

Aby używać senjutsu, użytkownicy często koncentrują swoje czakry wokół dłoni i używają ich, aby atakować przeciwników. Metody walki za pomocą senjutsu mogą być różne. Za jego pomocą można walczyć wręcz, lub atakować z dystansu.

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Senjutsu&oldid=5172