Sirzechs Lucyfer

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Sirzechs Lucyfer
Sirzechs Lucyfer 1 (anime).jpg
Sirzechs Lucyfer w anime
Kana サーゼクス・ルシファー (obecnie)
サーゼクス・グレモリー (dawniej)
Romaji Sāzekusu Rushifā (obecnie)
Sāzekusu Guremorī (dawniej)
Zarys postaci
Rasa diabeł (czystej krwi)
Przezwiska Szkarłatny Maou (tytuł)

„Czerwony Maou”

Kolor włosów szkarłatne
Kolor oczu niebiesko-zielone
Zdolności/oręż Moc Zniszczenia
Status osobowy
Krewni Lord Gremory (ojciec)
Venelana Gremory (matka)
Rias Gremory (młodsza siostra)

Millikas Gremory (syn)
Grayfia Lucyferiusz (żona)
Sairaorg Bael (kuzyn)
Lord Bael (wuj)
Misla Bael (ciotka)
Issei Hyoudou (przyszły szwagier)

Powiązania Klan Gremory (Poprzednio)

72 Filary
Maou Rangers
Frakcja Anty-Maou
Czterej Maou (przywódca - poprzednio)

Stan postaci żyje (zapieczętowany)
Ranga Maou (Lucyfer - poprzednio)

Król
Super Diabeł

Seiyuu Junichi Suwabe

Sirzechs Lucyfer, dawniej Sirzechs Gremory – starszy brat Rias Gremory; znany jako Szkarłatny Maou. Jest przywódcą Piekielnej Czwórki, władając Zaświatami z tytułem „Lucyfera”. Mąż Grayfii Lucyferiusz, z którą ma syna, Milikasa Gremory.

Wygląd zewnętrzny[edytuj]

Sirzechs ma wygląd przystojnego 20-latka o szkarłatnych włosach i niebiesko-zielonych oczach, podobnie jak Rias. Issei opisuje go jako jej męską wersję. W swojej prawdziwej formie Sirzechs przyjmuje formę Mocy Zniszczenia w kształcie człowieka o szkarłatnej aurze.

Osobowość[edytuj]

Sirzechs jest przedstawiony jako osoba uprzejma i troskliwa, preferująca rozwiązywanie sporów w sposób pokojowy. Pomimo bycia Maou Sirzechs jest bardzo wyluzowanym typem człowieka, wolącym załatwiać sprawy we własnym tempie, za co często jest karany przez żonę. Posiada jednak swoją „poważną” stronę, którą ukazał dwa razy: podczas walki z Creusereyem Asmodeuszem i przy spotkaniu z Hadesem. Wyszło także na jaw, że ma również swoją zboczoną stronę, gdy ujawnił Isseiowi, że kiedy pieścił piersi swojej żony, to nie zawracał sobie wtedy głowy innymi sprawami.

Historia[edytuj]

Sirzechs pierwotnie miał być kolejną głową rodu Gremory. Jest również przyjacielem z dzieciństwa i jednocześnie rywalem Ajuki Belzebuba – równie silnego diabła. W przeszłości doszło do poważnej kłótni pomiędzy frakcją Maou, która chciała dalszej wojny z aniołami i upadłymi aniołami, i frakcją Antymaou, do której należał Sirzechs, który wraz z Ajuką przodowali w niej i byli nawet nazywani bohaterami. Konsekwencją sprzeczki była ucieczka frakcji Maou do czeluści Zaświatów i powstanie nowego społeczeństwa diabłów, które funkcjonuje po dziś dzień. Mniej więcej w tamtym czasie Sirzechs spotkał również Grayfię, w której się zakochał. Gdy konflikt między dwoma frakcjami został zażegnany, kochankowie wzięli ślub.

Sirzechs ma ponad dwieście lat – w drugiej połowie XIX wieku wskrzesił Soujiego Okitę jako swojego Skoczka.

Postać Sirzechsa w utworze[edytuj]

Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka[edytuj]

Sirzechs pojawił się po raz pierwszy w tomie drugim, podczas przyjęcia zaręczynowego Rias, kiedy pośrednio (ale celowo) pomógł siostrze zerwać jej zaręczyny z Riserem.

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka[edytuj]

Sirzechs i Serafall podczas ataku terrorystów.

W tomie czwartym, Sirzechs przybywa ze swoim ojcem do Akademii Kuou, na obserwacje klasowe. Później on i Serafall Lewiatan, biorą udział w obradach pokojowych, jako przedstawiciele diabłów. Mimo terrorystycznego ataku Brygady Chaosu, obrady kończą się pomyślni i Trzy Frakcje podpisują traktat pokojowy.

W tomie piątym, Sirzechs, wraz z pozostałymi Maou, brał udział w ceremonii otwarcie Zebrania Młodziaków, pytając się każdego z nich, o marzenia na przyszłość. Sirzechs rozpoczyna serię Królewskich Gier pomiędzy Młodziakami, aranżując mecz pomiędzy swoją siostrą, a Soną Sitri. Po walce odznacza Sajiego orderem, w dowód uznania za wspaniałą walkę.

W tomie szóstym, Sirzechs pojawia się podczas Królewskiej Gry pomiędzy Rias i Diodorą Astarothem, która została przerwana przez atak terrorystów. Stanął wtedy naprzeciwko Creusereya Asmodeusza i próbował z nim negocjować. Kiedy przeciwnik nie wykazał najmniejszej chęci do rozmów, Sirzechs został zmuszony do walki i bez litości zabił potomka dawnych Maou.

Bohaterski Oppai Smok[edytuj]

 • Ravel zgadza się na propozycję Sirzechsa, aby zostać menadżerem Isseia.
 • Sirzechs walczy z Isseiem, pod postacią Czerwonego Maou.

  W tomie ósmym Sirzechs pojawia się nieoczekiwanie w Rezydencji Hyoudou, przynosząc w prezencie album ze zdjęciami Rias z dzieciństwa i informuje swoją siostrę, że będzie musiała wraz Isseiem przejść pewien rytuał w Ruinach Złączenia. Później, Sirzechs wraz ze swoją żoną oraz pozostałymi Maou udaje oddział Maou Rangers i poddaje Isseia i Rias różnym próbom, z których ostatnią jest pojedynek młodego diabła z Sirzechsem. Początkowo Sirzechs przygniata go potęgą swojej mocy, ale Grayfia radzi Isseiowi, aby użył piersi Rias jako wzmocnienia. Pozwala mu to na użycie potężnego Smoczego Strzału, ale mimo tego i tak przegrywa. Sirzechs uznaje jednak że wszystkie próby zostały ukończone pomyślnie, a Issei i Rias oficjalnie stają się zaręczeni, gdyż cała seria prób była po prosu ceremonią zaręczynową, ale Issei w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy...

  W tomie dziewiątym rozmawia z Azazelem na temat tego, jak Frakcja Bohaterów zebrała do swojej drużyny użytkowników Longinusów i Łamaczy Ładu.

  W tomie dziesiątym, pojawił się po bitwie Isseia z Sairaorgiem i informuje go, że został dopuszczony do testu na średnioklasowego diabła.

  W tomie jedenastym, składa wizytę w Rezydencji Hyoudou i potwierdza informację, że w przyszłym tygodniu Isseia, Akeno i Yuuto czeka test na średnioklasowego diabła. Mówii przy okazji Isseiowi, aby ten zwracał się do Rias po imieniu nawet w jego obecności, a także zwraca się do niego z prośbą, aby nazywał go Onii-chan, za co Grayfia bije go wachlarzem po głowie. Mianuje również Ravel menadżerem Isseia.

  W tomie dwunastym, Sirzechs, Azazel i Dulio, przybywają do Królestwa Zmarłych, aby spotkać się z Hadesem i powtrzymać go przed mieszaniem się do panującego w Zaświatach chaosu. Sirzechs na żądanie Hadesa, ujawnia mu swoją "prawdziwą postać" i ostrzega że jest niezadowolony z tego, co spotkało jego siostrę i Isseia oraz że zabije go bez chwili wahania, jeśli spróbuje z nim walczyć. Kiedy jest już po wszystkim, Sirzechs i Azazel dyskutują o następstwach ostatnich wydarzeń oraz o silnych jednostkach i grupach.

  W tomie siedemnastym rozmawia z pojmanym Euclidem, dopytując się go, dlaczego postępuje w taki sposób oraz oznajmia mu, że Issei jest bratem, z którego może być dumny.

  W tomie osiemnastym Sirzechs rozmawiał z Azazelem na temat skradzionej wyspy Agreas i powiedział, że w wyspie znajdowały się kryształy niezbędne do produkcji Diabelskich Pionków oraz kart Dzielnych Świętych.

  W tomie dwudziestym pierwszym Sirzechs dyskutuje z Azazelem na temat sposobu, w jaki można pokonać Trihexa. Obaj postanawiają wykonać pewien plan, który będzie jednak bardzo ryzykowany. Potem Sirzechs dołącza do Iseia walczącego z rdzeniem Trihexa. Oznajmia mu, że zawsze chciał powalczyć u jego boku i wreszcie ma ku temu okazję. Walka z rdzeniem jest jednak wyjątkowo wymagająca i sytuacja zmienia się dopiero wtedy, gdy przybywa parostwo Sirzechsa. Wspólnie udało im się uwięzić rdzeń i posłać w stronę nowo otwartego wymiaru. Sirzechs zdradza wtedy wszystkim plan pokonania bestii i hipnotyzuje swoją żonę, aby ta nie podążyła za nim. Na moment przed tym, jak Sirzechs zostaje zapieczętowany wraz z całym swoim parostwem (oprócz Grayfi), prosi Iseia aby ten opiekował się jego żoną, synem i siostrą.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou[edytuj]

  W tomie dwudziestym drugim Sirzechs rozmawia z Isseiem zza bariery, wewnątrz której został zapieczętowany. Zachęca go wtedy, aby cieszył się w pełni swoją młodością i chronił świat przed mającymi nadejść zagrożeniami. Prosi go także, aby zastanowił się nad wstąpieniem do tajnej organizacji, którą zamierza stworzyć Ajuka.

  W tomie dwudziestym trzecim Sirzechs ponownie rozmawia z Isseiem zza bariery. Cieszy się słysząc, że zarówno Isseiowi i Rias dobrze się wiedzie w turnieju.

  Moce i umiejętności[edytuj]

  Sirzechs odziedziczył po swojej matce Moc Zniszczenia i jest bardzo utalentowany w jej używaniu. Za jej pomocą potrafi stworzyć liczne małe, bardzo mobilne kule, które potrafią zniszczyć dosłownie wszystko, obchodząc obronę przeciwnika i nie powodując przy tym żadnych uszkodzeń otoczenia. Za pomocą Mocy Zniszczenia Sirzechs przybiera również swoją prawdziwą postać, człowieka o szkarłatnej aurze. W tym trybie nie potrafi w pełni kontrolować swojej mocy, która może niszczyć wszystko dookoła, nawet wbrew jego woli. W tej formie jego moc jest również dziesięć razy potężniejsza, niż u prawdziwego Lucyfera. Wraz innym Maou, Ajuką Belzebubem, dysponuje niesamowicie potężnymi, Demonicznymi Mocami i to tak silnymi, że pod tym względem przerastają nawet prawdziwych władców piekieł. Sirzech jest także świetny w walce wręcz i pod tym względem przerósł nawet Isseia, który również jest mistrzem w tej dziedzinie. Jego kolejnymi zdolnościami są; magiczny talent, który odziedziczył po ojcu, oraz magia transformacyjna, która umożliwia mu zmienienie własnej postaci.

  Ciekawostki[edytuj]

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Sirzechs_Lucyfer&oldid=12393