Sona Sitri

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Sona Sitri
Sona Sitri 1 (anime).jpg
Kana ソーナ・シトリー (katakana, prawdziwe imię)
支取 蒼那 (Kanji, pseudonim)
Romaji Sōna Shitorī (prawdziwe imię)
Shitori Sōna (pseudonim)
Zarys postaci
Rasa Diabeł (czystej krwi)
Przezwiska Souna Shitori (pseudonim)
Kolor włosów Czarne
Kolor oczu Fioletowe
Zdolności/oręż magia oparta na wodzie
Status osobowy
Krewni Serafall Lewiatan (Starsza siostra - zapieczętowana)
Powiązania 72 Filary
Klan Sitri (spadkobierczyni)
Akademia Kuou (studentka uniwersytetu)
Samorząd Uczniowski (była przewodnicząca)
D×D
Stan postaci Żyje
Ranga Wysokoklasowy diabeł
Król
Seiyuu Natsumi Takamori (japońska)
Marie angielski (angielska)

Sona Sitri jest wysokoklasową diablicą, należącą do Rodziny Sitri oraz studentką uniwersytetu Akademii Kuou. Gdy chodziła do liceum, sprawowała funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Od wczesnego dzieciństwa przyjaźni się z Rias, którą uważa za swoja rywalkę. Podobnie zresztą jak ona, jest następczynią głowy rodziny oraz młodszą siostrą Maou. W szkole Sona jest znana pod pseudonimem Souna Shitori, a wszyscy uczniowie okrzyknęli ją trzecią najpiękniejszą dziewczyną w szkole, zaraz po Rias i Akeno.

Wygląd zewnętrzny[edytuj]

Sona Sitri 2 (anime).jpg

Sona jest ładną, młodą dziewczyną o normalnej budowie ciała. Ma krótko przystrzyżone czarne włosy i fioletowe oczy. Praktycznie przez cały czas można ja zobaczyć w okularach, ale nie wiadomo czy nosi je dlatego, bo ma wadę wzroku (chociaż diabły nie cierpią na tego typu przypadłości), czy też może z podobnego powodu co Rias.

Osobowość[edytuj]

Sona jest bardzo surową i zasadniczą osobą. Niezależnie od tego, czy zajmuje się sprawami swojej rodziny, czy sprawami szkoły, to zawsze podchodzi do wszystkiego bardzo poważnie. Jest bardzo mądrą i bystrą osobą, świetnie radzi sobie tworzeniem taktyki do walki. Jej marzeniem jest otworzenie szkoły w Zaświatach, która przygotowywałaby swoich uczniów do walki w Królewskiej Grze i w której mogliby uczyć się wszyscy, niezależnie od swojego statusu społecznego. Szkoła byłaby wzorowana na ludzkim systemie edukacji i to jest jeden z powodów, dla którego Sona postanowiła rozpocząć naukę w świecie ludzi.


Historia[edytuj]

Sona i jej parostwo, Samorząd Uczniowski

Sona jest przyjaciółką Rias z dzieciństwa oraz jej rywalką. Jako dziecko miała nawyk, że zawsze chciała rzeczy należących do innych ludzi. Często zdarzało się jej zabierać lalkę Rias, kiedy była młodsza.

Zupełnie jak Rias, Sona stała się następczynią głowy rodziny po tym, jak jej siostra, Serafall, stała się jednym z Maou i straciła prawo do przewodzenia swojej rodzinie. Rodzina wybrała jej również narzeczonego, ale odrzuciła go po tym, jak wygrała z nim w szachy, gdyż nie chce poślubiać kogoś, kto nie jest od niej mądrzejszy. Wstąpiła do Akademii Kuou w tym samym czasie co Rias i Akeno. Podczas drugiego roku nauki, objęła stanowisko wiceprzewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, a rok później sama została przewodniczącą.

Postać Sony w utworze[edytuj]

Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka[edytuj]

 • Sona ze swoją siostrą.
 • Sona i jej podwładni podczas bitwy z Kokabielem.
 • Królewska Gra przeciwko Rias.

  Sona po raz pierwszy pojawia się w tomie trzecim, kiedy przychodzi do pokoju Klubu Okultystycznego, aby zapoznać się z Asią i Isseiem, będącymi nowymi członkami Parostwa Rias. Przedstawia im również Sajiego, będącego jej nowym Pionem. Później, wraz z Rias ukarały Isseia i Sajiego, gdy obydwaj chłopcy, bez ich wiedzy, próbowali zniszczyć Excalibury. Podczas bitwy z Kokabielem Sona i reszta Samorządu, nałożyli na szkołę ochroną barierę.

  W tomie czwartym, podczas obserwacji klasowych, z powodu swojej siostry, Sona doznała strasznego zawstydzenia. Kiedy Brygada Chaosu przypuszcza atak, aby przeszkodzić w podpisaniu traktatu pokojowego, Sona zostaje zamrożona przez atak Gaspera i nie bierze udziału w walce.

  W tomie piątym, Sona powraca do Zaświatów, aby wziać udział w spotkaniu młodych diabłów. Zwierza się wtedy ze swojego marzenia, którym jest zbudowanie szkoły, mającej przygotowywać swoich uczniów do Królewskich Gier, która będzie przyjmować wszystkich diabłów, bez względu na ich poziom mocy, czy status społeczny. Później walczy z Rias w Królewskiej Grze, w której jednak przegrywa, mimo iż dzięki bardzo sprytnej taktyce, była bliska zwycięstwa.

  Bohaterski Oppai Smok[edytuj]

  W tomie dziesiątym, odnosi zwycięstwo w Królewskiej Grze nad Seekvairą Agares.

  W tomie jedenastym, Sona gratuluje Isseiowi jego szybkiego awansu i prosi go, aby dobrze opiekował się Rias. Zdradza mu również, że sama chciałaby mieć drugą połówkę. Issei proponuje Sajiego, ale Sona odmawia, mówiąc że chłopak jest dla niej jak młodszy brat, a co więcej, są nim zainteresowane dwie dziewczyny z jej parostwa. Ujawnia również, że znalazła kandydatów na nowego Skoczka i Wieżę.

  W tomie dwunastym, Sona i Saji przybywają do pałacu Rodziny Gremory, aby sprawdzić co z Rias i jej sługami. Hamuje zapał Sajigo do walki i mówi mu, że sama będzie w kłopocie, jeśli chłopak zginie. Informuje też Yuuto, że wezwała najlepszą z możliwych osób, mogącą pocieszyć Rias. Później wraz ze swoim parostwem brała udział w ewakuacji dzieci i została zaatakowana przez Heraklesa i Jeanne z którymi przegrywa walkę, ale dzięki odsieczy Grupy Rias przeciwnik zostaje pokonany. Potem informuje resztę bohaterów, że niedługo czeka ich wszystkich zawarcie paktu z magami.

  Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii[edytuj]

  W tomie czternastym, wraz ze swoim parostwem i Klubem Okultystycznym rusza na pomoc pojmanym pierwszoklasistom. Dzięki opracowanej przez nią taktyce, cała grupa bez trudu radzi sobie z magami. Później jest świadkiem pojedynku Isseia z Grendelem.

  W tomie szesnastym, Sona posyła nowych członków swojego parostwa, Bennię i Loupa Garou do Rumunii wraz z członkami Klubu Okultystycznego.

  W tomie siedemnastym Sona przywitała członków Klubu Okultystycznego w zbudowanej przez siebie szkole, gdy przybyli aby jej pomóc w dniach otwartych. Kiedy Qlippoth zaatakował miasto, Sona została na dziedzińcu szkolnym wraz z Gasperem i dowodziła obroną. Kiedy Grendel i Walburga zaatakowali szkołę, była wzruszona postawą Sajiego, który gotów był poświęcić własne życie, aby uratować szkołę.

  W tomie dziewiętnastym Sona wraz z całym swoim parostwem udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Później bierze udział w bitwie z egzorcystami.

  W tomie dwudziestym towarzyszyła DxD podczas spotkania z Ajuką, który ujawnił im smutną tajemnicę na temat Królewskich Gier oraz figury Króla. Sona była załamana tą wiedzą, która godziła w jej marzenia. Gdy położenie latającej wyspy Agreas zostało odkryte, Sona ruszyła wraz z całym swoim parostwem do walki.

  W tomie dwudziestym pierwszym Sona poprowadziła swoje parostwo do Zaświatów, na terytorium Rodu Bael, aby powstrzymać grupę rebeliantów dowodzonych przez Bedeze Abaddona, który próbował zrzucić całą winę za korupcję w Królewskiej Grze na Klan Bael. Wysłała wtedy Sajiego, aby ten chronił Magdarana Baela. Po zakończeniu swojej misji wyrusza do ludzkiego świata, aby walczyć z Trihexąm armią Smoków Zła, fałszywymi Zbrojami Łuskowymi i Apophisem. Gdy dowiaduje się, że jej siostra została zapieczętowana, wpadła w rozpacz.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou[edytuj]

  W tomie dwudziestym drugim Sona spotkała Isseia, który oprowadzał po Akademii Kuou Kunou. Opowiedziała mu wtedy, dlaczego postanowiła iść do tej samej szkoły co Rias. Potem wzięła udział w ceremonii otwarcia Pucharu Azazela.

  Moce i umiejętności[edytuj]

  Sona w mistrzowski sposób opanowała magię wody. Pod tym względem jest nawet lepsza od Rias, co zostało ujawnione podczas Królewskiej Gry. Sona jest również rewelacyjnym taktykiem, co umożliwia jej tworzenie niezawodnych strategii walki, nie tylko dla własnej grupy, ale też i dla innych drużyn.

  Ciekawostki[edytuj]

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Sona_Sitri&oldid=13109