Szczelina Wymiarowa

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Szczelina Wymiarowa (次元の狭間 Jigen no Hazama) to miejsce, które w serii High School DxD leży pomiędzy najróżniejszymi światami.

Opis[edytuj]

Szczelina Wymiarowa znajduje się pomiędzy trzema światami (Ziemią, Niebem i Zaświatami) i sama jest uważana ze nieistotny świat. Brygada Chaosu używała jej też do podróżowania. Szczelina Wymiarowa jest też miejscem narodzin Ophis, Nieskończonego Boskiego Smoka i Wielkiego Czerwonego, Pierwotnego Smoka. Szczelinę Wymiarową zamieszkiwała pierwotnie Ophis, ale obecnie zajmuje ją Wielki Czerwony.

W Szczelinie Wymiarowej unoszą się także Gogmagogi, golemy stworzone przez starożytnych bogów. Poza jednym, którego przywłaszczyła sobie Drużyna Valiego, wszystkie są nieaktywne.

Bez magicznej ochrony nic nie jest w stanie przetrwać w Szczelinie Wymiarowej. Każdy kto się tam znajdzie, natychmiast umrze w ciągu kilku sekund, po tym jak zostanie w wystawiony na „nicość” Szczeliny.

Wygląd[edytuj]

Szczelina Wymiarowa jest nieskończoną pustką, w której każdy kierunek jest mieszaniną opalizujących kolorów. W tomie dwunastym Issei Hyoudou stwierdził, że wygląda jak kalejdoskop.

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Szczelina_Wymiarowa&oldid=4763