Trzy Frakcje

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Trzy Frakcje (三派閥, San Habutsu) to grupa trzech stronnictw wspomnianych w „Biblii”, upadłych aniołów, diabłów i aniołów, na których koncentruje się seria High School DxD.

Opis[edytuj]

Jedna z bitew Wielkiej Wojny.

Tysiące lat temu istniały Trzy Frakcje. Były ze sobą powiązane, w przeciwieństwie do innych grup nadnaturalnych istot (bogów nordyckich, hinduskich, grecko-rzymskich itd.), które były od siebie mniej lub bardziej niezależne.

Trzy Frakcje, pod przywództwem Czterech Maou i biblijnego Boga, toczyły ze sobą krwawą wojnę. Upadłe anioły były dodatkowo sformowane w grupę Grigori, dowodzoną osobiście przez Azazela, którzy nazwali toczącą się walkę Wielką Wojną. Po śmierci biblijnego Boga i Czterech Maou, wojna wreszcie się skończyła, ale Trzy Frakcje wciąż pozostawały ze sobą w stanie wojny. Jednakże z powodu dużych strat, żadna ze stron nie była w stanie prowadzić dalszych działań bojowych, więc mimo iż wciąż panowała wojna, to nie prowadzono żadnych walk.

Trzy Frakcje trwały w tym stanie, mimo iż co jakiś czas miały miejsce drobne starcia i potyczki, które nie pociągały jednak za sobą większych konsekwencji. W tomie czwartym Trzy Frakcje podpisały oficjalnie pokój, zwany Traktatem w Kuou, który ostatecznie zakończył wojnę pomiędzy nimi.

Po pojawieniu się Brygady Chaosu, Trzy Frakcje nie tylko przestały ze sobą walczyć, ale nawet się sprzymierzyły, aby utrzymać nowo zaprowadzony pokój.

Członkowie[edytuj]

Trzy Frakcje składały się pierwotnie z sił Nieba, do których należał biblijny Bóg i anioły. Do sił Zaświatów należeli Czterej Maou, wraz z diabłami oraz upadłe anioły. Po Wielkiej Wojnie układ sił Trzech Frakcji zmienił się radykalnie, gdy anioły i diabły straciły swoich przywódców, a upadłe anioły poniosły duże straty, mimo iż ich liderzy przeżyli.

Po stworzeniu systemu Diabelskiego Pionka i Dzielnych Świętych, diabły i anioły zaczęły zwiększać swoją liczebność, włączając do swoich nacji ludzi oraz inne rasy.

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Trzy_Frakcje&oldid=4719