Vali Lucyfer

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Vali Lucyfer
250px-Hs dxd new vali img.jpg
Vali Lucyfer w anime.
Kana ヴァーリ・ルシファー
Romaji Vāri Rushifā
Zarys postaci
Rasa Hybryda diabła i człowieka
Przezwiska Biały Cesarski Smok (Hakuryuukou)(współdzielony z Albionem)
Tyłkowy Smoczy Cesarz (współdzielony z Albionem)
Najsilniejszy Biały Cesarski Smok
Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy
Kolor włosów Ciemnosrebrny
Kolor oczu Niebieskie
Zdolności/oręż Boski Podział
Status osobowy
Krewni Lucyfer (Pradziadek)
Lilith (Prababka)
Rizevim Livan Lucyfer (dziadek - nie żyje - zapieczętowany)
diabelski biologiczny ojciec (nie żyje)
nieznana z imienia ludzka matka
nieznane z imion rodzeństwo przyrodnie
Azazel (Ojciec zastępczy)
Odyn (Przybrany ojciec)
Powiązania Grigori (Poprzednio)
Brygada Chaosu (Poprzednio)
Drużyna Valiego (Założyciel/Lider)
D×D
Stan postaci Żyje
Ranga Diabeł klasy ostatecznej
Seiyuu Ryōta Ōsaka (japoński)

Vali Lucyfer to potomek prawdziwego Lucyfera oraz posiadacz Białego Smoka Wymycia, Albiona. Są oni głównymi rywalami Isseia oraz Ddraiga.

Wygląd zewnętrzny[edytuj]

Vali Lucyfer (anime) 2.png

Vali jest przystojnym młodzieńcem o ciemnosrebrnych włosach oraz niebieskich oczach. Kiedy Issei spotkał go pierwszy raz, stwierdził iż wygląda na młodszego od niego samego. Vali, jak każdy diabeł, posiada również nietoperze skrzydła, które może przyzwać w każdej chwili. Jednak w przeciwieństwie do innych diabłów, posiada ich aż kilka par.

Osobowość[edytuj]

Mimo iż początkowo Vali może się wydawać zimną i bezwzględną osobą, to ma również swoją szlachetną stronę. Bardzo wierzy w swoją własną siłę, zarówno tą daną mu przez jego smoczą moc, jak i zapewnioną dzięki mocom diabła. Podobnie jak Issei, darzy wielka troską swoich towarzyszy. Ma prawdziwą obsesję na punkcie walki z silnymi przeciwnikami i wspomniał kiedyś, że gdyby nie było już nikogo, kogo mógłby pokonać, to chciałby wtedy umrzeć, gdyż nie interesowałoby by go życie na takim świecie. Mimo iż uważa Isseia za swojego największego rywala, to kilkakrotnie pomagał mu całkiem bezinteresownie. Z czasem nawet się z nim zaprzyjaźnia, ale mimo tego wciąż pozostają rywalami. Z czasem charakter Valiego ulega pewnym zmianom, gdy spotyka swoją matkę oraz przyrodnie rodzeństwo. Postanawia wtedy, z jego nowym celem w życiu będzie ochrona rodziny.

Historia[edytuj]

Vali przyszedł na świat jako owoc związku jednego z potomków poprzedniego Lucyfera oraz ludzkiej kobiety. Ojciec Valiego nie miał zbyt silnych mocy i zaczął bać się własnego syna, gdy wyszło na jaw, że jest nowym posiadaczem Boskiego Podziału. Podżegany przez swojego ojca, a dziadka Valiego, zaczął się znęcać nad własnym synem, aż w końcu ten miał dość i postanowił uciec z domu. Vali został wtedy odnaleziony przez Azazela, który następnie zabrał go do Zaświatów i wychował. W późniejszym czasie Vali zbuntował się i przystał do terrorystów, którym nie podobał się spokój panujący na świecie.


Postać Valiego w utworze[edytuj]

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka[edytuj]

 • Vali pokonuje Kokabiela
 • Spotaknie z Isseiem przed Akademią Kuou.
 • Vali przy boku Azazela, podczas rozmów pokojowych.
 • Pojedynek z Isseiem.

  Vali pojawia się po raz pierwszy w tomie trzecim, gdy na rozkazAzazela pokonuje Kokabiela.

  Vali powraca w tomie czwartym, gdy pojawia się przed Akademią Kuou i kpi ze słabości Isseia. Później powraca ponownie podczas obrad pokojowych Trzech Frakcji. Odpiera atak kilku magów, po czym zdradza Azazela i przechodzi na stronę Brygady Chaosu. Stacza wtedy pojedynek z Isseiem. Mimo iż początkowo nie docenia swojego przeciwnika, to zaczyna się nim interesować, gdy ten przewyższa go w walce, mimo iż nie użył swojej prawdziwej siły. Pojedynek kończy się nagłym pojawieniem Bikou, który wzywa Valiego do odwrotu.

  W tomie szóstym, Vali i Bikou ostrzegają Isseia przed Diodorą. Pojawia się potem wraz z Bikou i Arturem, ratując życie Asi oraz doradzając Klubowi Okultystycznemu, jak wyzwolić w Isseiu Niszczycielską Furię. Zdradza potem, że jego marzeniem jest pokonanie Wielkiego Czerwonego i stanie się Prawdziwym Bożym Białym Cesarskim Smokiem.

  Bohaterski Oppai Smok[edytuj]

  Vali z pokonanym Cao Cao.

  W tomie siódmym, Vali wraz ze swoją drużyną współpracuje z Azazelem i pomaga Grupie Gremory w walce z Lokim i Fenrirem. Gdy Vali i Issei zaczęli dogadywać się z Odynem, bóg zainteresował się tym, którą część ciała u kobiety, Vali uważa za najbardziej pociągającą. Zirytowany Vali odpowiada, że nie jest żadnym Oppai Smokiem, ale najbardziej lubi pupę i ku przerażeniu Albiona, otrzymuje od Odyna przydomek Ketsuryūkō. Podczas bitwy z Lokim, Vali za pomocą Niszczycielskiej Furii pokonuje Fenrira i zabiera go do innego miejsca, gdzie Artur dzięki Excaliburowi Władcy, zdobywa nad wilkiem kontrolę.

  W tomie dziewiątym, Vali wysyła Le Fay i Gogmagoga do Kioto, aby "odpłacić" Frakcji Bohaterów za ich nadzór nad jego grupą. Po wysłuchaniu raportu od młodej czarownicy, Vali zainteresował się nową mocą Isseia, która jest zupełnie inna, niż zwykła Niszczycielska Furia.

  W tomie jedenastym, Vali wysyła Kurokę, Le Fay i Fenrira do Rezydencji Hyoudou, jako eskortę Ophis, która zainteresowała się Isseiem. Kiedy Cao Cao i Georg zaatakowali Drużynę Gremory, zamienił się miejscami z Fenrirem poprzez magiczny krąg, stworzony przez Kurokę i Le Fay. Podczas bitwy Vali zdenerwował Cao Cao, kpiąc z jego przeszłości. Próbował aktywować swoją Niszczycielską Furię, ale został powstrzymany przez Georga, który na rozkaz Cao Cao użył jadu Samaela do zatrucia Valiego i osłabienia go.

  W tomie dwunastym, Vali wciąż cierpi od klątwy Samaela i wraz ze swoją drużyną ukrywa się w pałacu Rodziny Gremory, leczony przez Sun Wukonga. Później, podczas walki z Plutonem, ujawnia nową technikę, Empireum Ostatecznej Furii i bez trudu zabija swojego przeciwnika. Po tym jak Issei pokonał Cao Cao, Vali przyszedł ich obydwu sprawdzić i komentuje fakt, że przywódca Frakcji Bohaterów otrzymał klątwę Samaela i pyta dlaczego Pierwotna Idea nie zadziałała. Gdy słyszy wyjaśnienie, śmieje się. Mówi także Cao Cao, że to on jest tym, który pokona Isseia, a potem opuszcza miejsce walki wraz ze swoją drużyną.

  Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii[edytuj]

  W tomie czternastym, Vali nie pojawił się osobiście, ale był kilkakrotnie wspominany.

  W tomie piętnastym, Vali pojawił się wraz z Arturem, Bikou i Fenrirem na terytorium wampirów i rozmawiał z Azazelem na temat Złych Smoków, wampirów, Świętego Graala i Euclida Lucyferiusza.

  W tomie szesnastym, Vali pojawił się, kiedy Ise i Klub Okultystyczny walczyli z Crom Cruachem i powiedział, że aby pokonać najsilniejszego ze Złych Smoków, muszą działać razem. Jednak mimo iż obydwaj walczą ze wszystkich sił, to wciąż nie mogą sobie dać rady z Crom Cruachem, który w końcu przerywa walkę i pozwala im przejść dalej, oświadczając, że miał ich tylko zatrzymać przez dziesięć minut. Później Vali spotkał się ze swoim dziadkiem, Rizevimem Livanem Lucyferem i pomimo swojej nienawiści do niego nie zaatakował, gdyż wiedział, że jego dziadek dysponuje mocą, która znacznie przewyższa jego własną. Po tym jak Rizevim teleportował Valiego i Klub Okultystyczny na teren miasta Frakcji Carmilla, aby osobiście byli świadkami chaosu wywołanego przez masowo produkowane Złe Smoki, Vali zaatakował swojego dziadka, ale nie był mu w stanie wyrządzić żadnych obrażeń i wściekł się, gdy ten uciekł wraz z Euclidem i Lilith. Po powrocie z Rumunii, Vali wraz ze swoją drużyną wziął udział w sformowaniu drużyny D×D i zgodził się zostać zaadoptowanym przez Odyna.

  W tomie siedemnastym Vali pojawił się tylko przez chwile, kiedy brał udział w treningu z Pierwszym Sun Wukongiem.

  W tomie dziewiętnastym Vali składa wizytę w Rezdencji Hyoudou, aby zobaczyć nową zdolność Isseia.

  W tomie dwudziestym, Valiemu i jego drużynie udało się odnaleźć lokalizację ukradzionego Agreas. Po rozmowie pomiędzy Rizevimem i Isseiem, Vali wpada do pokoju i rozpoczyna bójkę z dziadkiem, jednak zostaje przez niego pokonany, z powodu luk we własnej obronie i zdolności Rizevima w rozpraszaniu mocy Boskich Darów. Kiedy rodzice Isseia dowiedzieli się o prawdziwej tożsamości swojego syna, zaakceptowali taki stan rzeczy, co zakłopotało Valiego. Kiedy Issei pokonał Rizevima, Vali powiedział że podziwia go za to, że ten walczy za swoją rodzinę. Vali odnajduje Rizevima po tym, jak porzucili go Azi Dahaka oraz Apophis. Przyzywa wtedy Empireum Niszczycielskiej Furii, ignorując błagania swojego dziadka o darowanie mu życia i tworzy miecz, zrobiony z czystej magii. Kiedy Azazel powiedział Rizevimowi, że będzie miał zaszczyt zginąć z ręki Dwóch Niebiańskich Smoków, ale Vali zaprzecza temu i stwierdza, że Rizevima pokonała zwykła rodzina, a Issei posiada coś, czego on sam nigdy nie będzie miał. Kiedy Rizevim próbował przekonać Lilith aby go obroniła, Vali bezlitośnie odciął mu rękę, a kiedy był już bliski zabicia go, zrezygnował i powiedział Rizevimowi że jest ktoś, kto chce go zabić bardziej od niego. Wtedy pojawia się Fafnir, który bez litości zabija starego diabła, a Vali stwierdza wtedy, że odziedziczy krew Lucyfera lepiej od swojego dziadka. Vali i Azazel odnajdują wtedy śpiącą Bestię Apokalipsy, która przebudza się dzięki duszy uśmierconego Rizevima. Zaraz potem odzywają się Apophis i Azi Dahaka, którzy proponują Valiemu walkę pomiędzy nimi i Dwoma Niebiańskimi Smokami.

  W tomie dwudziestym pierwszym, Vali spotyka się w szpitalu z rodzicami Iseia, którzy mówią mu że cieszą się, iż ich syna ma takiego przyjaciela. Później Vali rusza do walki ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą, którzy zagrażali Japonii. Stacza pojedynek z Aži Dahākiem, który roztacza przed nim wizję świata, w którym mógłby żyć spokojnie ze swoją mamą i rodzeństwem, ale Vali nie daje się zwieść i kontynuuje walkę. Budzi wtedy swoją nową moc, która dotąd była zapieczętowana i za jej pomocą zabija Smoka Zła. Potem doznaje szoku, gdy Azazel mówi mu, w jaki sposób Trihexa ma zostać unieszkodliwiony. Po walce spotyka się w szpitalu z Iseiem. Obaj zgadzają się, że będą czekać, dopóki Azazel nie wróci.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou[edytuj]

  W tomie dwudziestym drugim Vali i jego drużyna udają się wspólnie z Klubem Okultystycznym nad morze, aby powędkować. Opowiada wtedy Isseiowi, że został awansowany na diabła klasy ostatecznej. Mówi także, że ma zamiar wziąć udział w Pucharze Azazela, gdyż uważa że to dobrą okazja, aby sobie powalczyć z istotami będącymi w boskiej klasie i nie wywołać przez to kłopotów. Potem bierze udział w ceremonii otwarcia turnieju, a Issei mówi mu wtedy, że jako Dwa Niebiańskie Smoki powinni dać z siebie wszystko.

  W tomie dwudziestym trzecim, Vali wędkuje wspólnie, wraz z Sajim oraz Isseiem. Wspólnie dyskutują na temat przebiegu turnieju i przy okazji spotykają się z Widarem i Apollem. Potem oglądają mecz Rias, w którym Crom Cruach ujawnia swoją prawdziwą tożsamość i prezentuje pełnię swojej mocy.

  Moce i umiejętności[edytuj]

  Vali i jego Boski Podział.
  Vali Lucyfer aktywujący Łamacz Ładu.

  Jako potomek dawnego Lucyfera, Vali posiada niesamowite ilości demonicznej mocy. Pomaga mu ona utrzymać kontrolę nad Niszczycielską Furią i jest dla niej alternatywnym źródłem energii w miejsce żywotności. Co ciekawe, siła demonicznej mocy Valiego jest tak wielka, że była go w stanie utrzymać przy życiu nawet wtedy, gdy został zatruty jadem Samaela. Vali posiada także olbrzymi talent magiczny, który umożliwił mu w krótkim czasie nauczenie się nordyckiej magii. Jest też bardzo szybki, co objawiło się choćby wtedy, gdy wyrwał Kokabielowi skrzydła, zanim ten to zauważył. Vali posiada także dużą wytrzymałość, która umożliwiła mu utrzymywanie Łamacza ładu przez cały miesiąc bez przerwy i jak każdy diabeł, potrafi latać.

  Boskim Darem Valiego i jego główną bronią jest Boski Podział, będący jednym z trzynastu Longinusów, w którym zapieczętowana jest dusza Białego Cesarskiego Smoka, Albiona, będącego również jednym z Dwóch Niebiańskich Smoków. Boski Podział umożliwia mu, co dziesięć sekund, zmniejszanie mocy przeciwnika, a nawet odebranie mu jej. Łamaczem Ładu Valiego jest Zbroja Łuskowa Boskiego Podziału, podobna do tej, która ma Ise. W tej formie nie obowiązuje go limit zmniejszania mocy raz na dziesięć sekund, a do tego może zmniejszać ludzi i przedmioty za pomocą swojej "Połowy Wymiaru". Vali może także używać Niszczycielskiej Furii, umiejętności, która jest unikalna dla Daru Wzmocnienia i Boskiego Podziału. Niszczycielska Furia tymczasowo usuwa pieczęcie nałożone na Niebiańskie Smoki i udziel ich gospodarzom ogromnej mocy. Jednak grozi to utratą zdrowego rozsądku, a sama moc pożera żywotność. Vali jest jednak w stanie uniknąć tej ostatniej opcji i używa dużych ilości demonicznych mocy, jako alternatywnego źródło energii w miejsce żywotności. Gdy Valiemu udało się zapieczętować myśli poprzednich gospodarzy Boskiego Daru, zyskał nową umiejętność, Empireum Ostatecznej Furii. W tym trybie kolor jego zbroi zmienia się na srebrny, a jego żywotność nie jest zużywana. Vali używa wtedy również wzmocnionej wersji Połowy Wymiaru, "Zmasowanego Podziału", który ciągle zmniejsza o połowę przedmiot, aż ten przestanie istnieć. Jednak w tym trybie Vali nie jest w stanie zbyt długo wytrzymać.


  Ciekawostki[edytuj]

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Vali_Lucyfer&oldid=12974