Wampir

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Gasper Vladi, dhampir

Wampiry (吸血鬼 Kyūketsuki) to gatunek nadnaturalnych istot, pojawiających się w serii High School DxD.

Opis[edytuj]

Wampiry, podobnie jak diabły, są istotami mroku, które żyją już od czasów starożytnych. Mają również podobne do nich rankingi i słabości, jednak diabły żyją w Zaświatach, natomiast wampiry w ciemnościach świata ludzi. Mimo iż ich przypominają, to ich wygląd i kultura są zupełnie inne.

Wampiry są jeszcze dumniejsze i snobistyczne niż diabły, a dyskryminacja którą darzą inne gatunki, panuje do tego stopnia, że nawet dhampiry, takie jak Gasper i Valerie, są traktowane w zły sposób, nawet jeśli są dziećmi wampirzych arystokratów.

Kilkaset lat temu miał miejsce incydent, który doprowadził do podziału świata wampirów. Część z nich uznała, że ich przodkiem była kobieta, a część mężczyzną. Doprowadziło to do powstania dwóch frakcji, Tepes (ツェペシュ 派 Tepeshu-ha), zdominowanej przez mężczyzn i Carmilla (カーミラ 派 Kamira-ha), zdominowanej przez kobiety. Obecnie obydwa stronnictwa znajdują się w stanie wojny, po tym jak Frakcja Tepes zdobyła posiadacza Longinusa.

Wampiry nie dogadują się za dobrze z innymi rasami i są surową, arogancką arystokracją czystej krwi. Nie dbają o swoje sługi w takim stopniu, jak choćby Rodzina Gremory. Dodatkowo żadne wampiry, które mają ludzkich przodków, lub były poprzednio ludźmi, nigdy nie zostaną nobilitowani, ani nawet nie są uważani za pełnoprawne wampiry.

Wygląd[edytuj]

Pod względem fizycznym, wampiry bardzo przypominają ludzi. Mają piękne twarze, niczym lalki, ostre kły w ustach i czerwone oczy. Wampiry czystej krwi nie mają odbić w lustrach i cieni, a ich karnacja przypomina zwłoki.

Moce i umiejętności[edytuj]

Pełny zakres mocy wampirów nie został ujawniony, ale niektóre wampiry potrafią kontrolować nietoperze, zmieniać się w ich stado i używać ich do zwiadu. Mogą też zyskać więcej mocy dzięki piciu krwi, czego przykład jest choćby Gasper. Ich obecność wytwarza zimną aurę, którą można wyczuć z odległości kilku metrów, nawet jeśli ktoś znajduje się w budynku, a wampiry są poza nim. Wampiry są też w stanie kontrolować mgłę, której mogą używać do tworzenia barier ochronnych i poszukiwań wrogów. Wysokoklasowe wampiry są nawet w stanie pokryć mgłą całe miasta.

Słabości[edytuj]

Jako dzieci nocy, wampiry nie znoszą światła słonecznego. Aby nie umrzeć muszą też co jakiś czas pić krew. Nie są też w stanie wejść do budynku, o ile wcześniej nikt ich nie zaprosi do środka. Nie mogą też przejść przez płynącą wodę, nienawidzą czosnku i są słabe przeciwko świętym symbolom — krzyżom i wodzie święconej. Nie mogą się też uleczyć, o ile nie prześpią się w trumnach.

Frakcje[edytuj]

Carmilla[edytuj]

Frakcja wampirów zdominowana przez kobiety, które są bardziej uprzywilejowane niż mężczyźni.

Tepes[edytuj]

Frakcja wampirów zdominowana przez mężczyzn, którzy są bardziej uprzywilejowani niż kobiety.

Gatunki[edytuj]

Wampiry dzienne[edytuj]

Specjalny gatunek wampirów, które są odporne na działalność światła słonecznego.

Dhamphir[edytuj]

Dhamphiry to hybrydy wampirów oraz innych gatunków. Mają wszystkie podstawowe moce wampirów, ale są odporne na ich słabości, takie jak wpływ światła słonecznego, chociaż czują z jego powodu pewien dyskomfort.

Znane wampiry i dhampiry[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Wampir&oldid=5144