Zaświaty

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Zaświaty (冥界 Mekai) to miejsce pojawiające się w serii High School DxD, będące domem diabłów i upadłych aniołów.

Wygląd[edytuj]

Zaświaty są mniej więcej tej samej wielkości co świat ludzi, jednak mają znacznie większą powierzchnię lądową, gdyż nie występują tam oceany. Zaświatowe niebo przez cały czas jest fioletowe, zarówno w dzień jak i w nocy, ale dla dobra wskrzeszonych diabłów, obecni Czterej Maou uregulowali przepływ czasu, aby pasował do tego, który obowiązuje w świecie ludzi. Za pomocą magii stworzyli też sztuczny księżyc i uczynili noce ciemniejszymi.

Zaświaty były pierwotnie podzielone na dwa regiony, jeden należący do diabłów, a drugi do upadłych aniołów. Jednak ten podział przestał obowiązywać po wydarzeniach z tomu czwartego, gdy Trzy Frakcje podpisały pokój.

Znane miejsca[edytuj]

Lilith[edytuj]

Obecna stolica terytorium Maou.

Luciferd[edytuj]

Dawna stolica terytorium Maou.

Agreas[edytuj]

Duże miasto, leżące na terytorium Rodziny Agares, będące pod opieką sług Ajuki Belzebuba. Jest dość niezwykłym miejscem, gdyż wygląda jak olbrzymia wyspa, która unosi się w powietrzu. Jest popularną atrakcja turystyczną oraz miejscem, które kontroluje przepływ powietrza w Zaświatach. Agreas posiada technologię dawnych Maou. Znajdują się w nim także złoża rzadkich i potężnych kryształów, niezbędnych do produkcji Diabelskich Pionków i Dzielnych Świętych. W tomie siedemnastym Agreas zostało skradzione przez Qlippoth. Wyspę odnaleziono w tomie dwudziestym, ale wtedy wyszło też na a jaw, że została wykorzystana do przebudzenia Trihexa oraz stworzenia armii masowo produkowanych Zbroi Łuskowych Daru Wzmocnienia.

Auros[edytuj]

Rolnicze miasto leżące na terytorium Rodziny Agares, o którym mówi się, że pochodzą z niego najlepsze produkty rolne w Zaświatach. W tym mieście znajduje się też szkoła Królewskiej Gry Sony Sitri.

Terytorium Gremory[edytuj]

Terytorium Rodziny Gremory ma ten sam obszar co wyspa Honsiu. To bardzo bogate ziemie z rozwiniętym przemysłem. Znajduje się tu też pałac, w którym ma swoją siedzibę głowa Rodziny Gremory.

Kokytos[edytuj]

Najgłębsze miejsce Zaświatów, które jest połączone z Królestwem Zmarłych. Pełni funkcję więzienia dla tak niebezpiecznych istot jak Samael i Kokabiel. Jest też domem wielu niebezpiecznych potworów.

Królestwo Zmarłych[edytuj]

Znane też jako Królestwo Hadesa. Jest siedzibą oraz królestwem greckiego boga, Hadesa i jego Ponurych Żniwiarzy. Umiejscowiono je na najniższym poziomie Zaświatów, gdzie dokonuje się selekcji dusz zmarłych.

Malebolge[edytuj]

To miejsce, które znajduje się poziom wyżej nad najgłębszym miejscem w Piekle. To drugie miejsce obok Otchłani, gdzie trafiają ci, którzy mają złe umysły i nikczemne dusze oraz duchy, które popełniły grzechy.

Otchłań[edytuj]

Kres Zaświatów oraz miejsce, gdzie trafią nikczemne dusze i duchy, które są następnie karane za wszystkie popełnione grzechy. Otchłań jest także połączona z Niebem.

Czyściec[edytuj]

Czyściec został przygotowany dla tych, którzy zmarli w specjalnych okolicznościach i oczyszcza duchy oraz dusze zmarłych. To także miejsce, w którym dokonuje się osąd zmarłych, czy trafią do Nieba, czy Piekła. Znajdują się tu też drzwi do Trzeciego Nieba.

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Zaświaty&oldid=7018