Zakazany Ruch „Trójząb”

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Zakazany Ruch „Trójząb”‏‎
Issei Hyoudou (light novel-art) Walijski Goniec Niszczyciel.jpg
Walijski Niszczyciel Goniec, jedna z wersji Zbroi Łuskowej Zakazanego Ruchu „Trójząb”‏

Zakazany Ruch Trójząb.png

Kana 赤龍帝の三叉成駒(イリーガル・ムーブ・トリアイナ)
Romaji Irīgaru Mūbu Toriaina
Profil
Inne nazwy Trój Płaszczyznowa Promocja Czerwonego Cesarskiego Smoka
Rodzaj Techniczny
Formy Walijski Soniczny Skoczek.
Walijska Smocza Wieża.
Walijski Niszczyciel Goniec.
Zdolności Zmienia Zbroję Łuskową w najróżniejsze formy, wzorowane na cechach Diabelskiego Pionka
Posiadacz(e) Issei Hyoudou

Zakazany Ruch „Trójząb”, znany również jako Trój Płaszczyznowa Promocja Czerwonego Cesarskiego Smoka, to specjalna technika, będąca własnością Isseia Hyoudou, która zmienia jego Zbroję Łuskową w trzy różne wersje, wzorowane na systemie Diabelskiego Pionka.

Opis[edytuj]

W tomie ósmym powieści, jeden z Czterech Maou, Ajuka Belzebub, który stworzył System Diabelskiego Pionka, przerobił figury wewnątrz Isseia, gdy stwierdził, że stworzony przez niego program został nadpisany przez inny, który uznał za efekt Niszczycielskiej Furii. Dzięki temu Issei mógł się lepiej przystosować do mocy Ddraiga.

W tomie dziewiątym, podczas podróży pociągiem do Kioto, Issei spotkał dwóch poprzednich posiadaczy Boskich Darów, mieszkających w jego podświadomości. Jedna z posiadaczek, Elsha, ofiarowuje mu wtedy pudełko i stwierdza, że to jedna z przyszłych możliwości Isseia. Podczas bitwy przeciwko Frakcji Bohaterów w Kioto, Isseiowi udało się przebudzić jego nową moc, dzięki której mógł użyć Promocji w każdym momencie i w każdym miejscu, bez pozwolenia Króla, dzięki czemu jego Łuskowa Zbroja zmieniła wygląd. Następnie wykorzystał tą zdolność podczas walki z Cao Cao, który stwierdził, że trzy nowe formy jego Zbroi Łuskowej są „zakazanym ruchem”, przekraczającym system Diabelskiego Pionka. Po tym jak Ddraig porównał trzy nowe postacie do głównej broni Posejdona, trójzębu, Issei zdecydował wtedy nazwać swoją nową zdolność Zakazanym Ruchem „Trójząb”‏‎

Zdolności[edytuj]

Zakazany Ruch „Trójząb”‏‎ posiada zdolność zmieniania Zbroi Łuskowej Isseia w trzy różne zbroje, wzorowane na Systemie Diabelskiego Pionka, z których każda ma swoją własne mocne i słabe strony. Pozwala również Isseiowi użyć Promocji bez pozwolenia Króla.

Formy[edytuj]

Walijski Soniczny Skoczek[edytuj]

Walijski Soniczny Skoczek (龍星の騎士(ウェルシュ・ソニックブースト・ナイト) Werushu Sonikku Būsuto Naito), znany również jako Rycerz Smoczej Gwiazdy, to forma Zbroi Łuskowej Skoczka. W tej postaci Issei posiada niesamowitą szybkość, która przerasta nawet Sairaorga, ale żeby móc w pełni jej używać, Issei musi przybrać cieńszą wersję zbroi, co zmniejsza jego obronę i naraża go na ataki.

Walijska Smocza Wieża[edytuj]

Walijska Smocza Wieża (龍剛の戦車(ウェルシュ・ドラゴニック・ルーク) Werushu Doragonikku Rūku), znana również jako Twardy Smoczy Czołg, to forma Zbroi Łuskowej Wieży. W tej wersji Issei zyskuje olbrzymią moc i obronę, ale staje się bardzo powolny, gdyż jego zbroja w tej formie jest bardzo gruba. Jego kończącym ciosem w tej formie jest „Masywne Uderzenie” (ソリッドインパクト Soriddo Inpakuto).

Walijski Niszczyciel Goniec[edytuj]

Walijski Niszczyciel Goniec (龍牙の僧侶(ウェルシュ・ブラスター・ビショップ) Werushu Burasutā Bishoppu), znany również jako Mnich Smoczego Kła, to Zbroja Łuskowa Gońca. W tej wersji Issei zyskuje olbrzymie ilości magicznej energii, która odnosi się do dwóch dział ulokowanych na jego plecach. Jego kończącym ciosem w tej formie jest „Smoczy Podmuch” (ドラゴンブラスター Doragon Burasutā), będący silniejszą wersją jego Smoczego Strzału. Jego wadą jest to, że załadowanie działa zajmuje dużo czasu, a każdorazowy wystrzał skutkuje utratą wytrzymałości, która może zostać zregenerowana dzięki czerwonemu promieniowi z piersi Rias.

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Zakazany_Ruch_„Trójząb”&oldid=13846