Akademia Kuou

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Akademia Kuou (駒王学園 Kuō Gakuen) to jedna z najważniejszych lokacji w High School DxD. Jest to szkoła, do której uczęszcza większość bohaterów powieści, znajdująca się w mieście o tej samej nazwie.

Historia

 • Akademia Kuou od frontu.
 • Plan szkoły.
 • Szkoła z lotu ptaka.
 • Stary budynek szkolny,

  Niewiele wiadomo na temat szkoły poza tym, że pierwotnie był prywatną szkołą dla dziewcząt. Na jakiś czas przed rozpoczęciem serii (kiedy stary budynek szkoły wciąż był używany) Akademia Kuou stała się placówką koedukacyjną. Odnowiono wtedy szkołę, budując nowy kompleks budynków. Akademia Kuou, oprócz liceum, ma również swój odział gimnazjalny, podstawówkę oraz uczelnię.


  Mundurki

  Mundurki szkolne w wersji jesienno-zimowej

  Akademia Kuou ma dwa zestawy mundurków, jeden dla chłopców, a drugi dla dziewcząt. Damski mundurek składa się z białej koszuli o długich rękawach i zapinanym kołnierzu, czarnej wstążki wiązanej pod kołnierzem, czarnej peleryny okrywającej ramiona, rozpinanego gorsetu i purpurowej spódniczki z białymi akcentami. Czasem jednak bywa, że niektóre z uczennic, zamiast pelerynki i gorsetu, noszą ciemny sweter z godłem szkoły. Męski mundurek składa się z z czarnego blazera z białymi akcentami, białej koszuli o długich rękawach z czarną wstążką przy kołnierzu, a także czarnych spodni. Obydwa wzory mundurków posiadają swój wersję wiosenno-letnią, z krótkimi rękawami.

  Podczas zajęć sportowych, dziewczyny noszą białe t-shirty z godłem szkoły na piersi i granatowymi pumpami, a chłopcy koszulki i szare spodnie od dresu. Na chłodniejsze dni, dziewczęta zakładają różowo-biały dres z czarnymi akcentami, a chłopcy szaro-biały, również z czarnymi dodatkami.

  Kluby

  Klub Okultystyczny

  Klub Okultystyczny jest klubem, który zajmuje się różnymi badaniami nad okultyzmem i powiązanymi z nim dziedzinami. Jego siedziba znajduje się w starym budynku szkoły.

  Samorząd Uczniowski

  Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego jest Xenovia Quarta, a jej zastępcą Genshirou Saji.

  Klub Tenisa

  Klub sportowy, któremu poprzednio przewodziła Kiyome Abe.

  Klub Zbawienia Miłości Shidou Iriny

  Klub Zbawienia Miłości Shidou Iriny jest całkiem nowy i został założony przez Irinę w tomie szóstym. Jego jedynym zadaniem jest niesienie pomocy uczniom będącym w potrzebie. Nie jest to oficjalny klub, więc Irina jest jego jedyną członkinią.

  Dziewczęcy Klub Kendo

  Klub sportowy przedstawiony w anime. Dziewczyny z klubu są często podglądane przez Zboczone Trio i w ramach zemsty biją ich mieczami shinai.

  Klub Fotograficzny

  Niewiele o nim wiadomo poza tym, że istnieje. Jeden z przyjaciół Isseia, Matsuda, jest jego członkiem.

  Klub Mangi

  Klub po raz pierwszy został wspomniany w tomie trzecim. Niewiele o nim wiadomo poza tym, że lubi rozpowszechniać doujinshi, w których Kiba i Ise mają ze sobą romans.

  Uczniowie i personel

  Personel

  Pierwszoklasiści

  Drugoklasiści

  Trzecioklasiści

  Gimnazjum Akademii Kuou

  Uczelnia Akademii Kuou

  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Akademia_Kuou&oldid=12912