Akeno Himejima

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Akeno Himejima
Akeno Himejima 1 (light novel).jpg
Kana 姫島 朱乃
Romaji Himejima Akeno
Zarys postaci
Rasa Diabeł (obecnie)
Hybryda człowieka i upadłego anioła (poprzednio)
Przezwiska Kapłanka Gromów
Kapłanka Gromów i Światła
Największa Sadystka (nazywana tak przez Rias)
Akeno-san (nazywana tak przez Issei Hyoudou
Kolor włosów czarny
Kolor oczu fioletowy
Zdolności/oręż Magia żywiołów
Święte Błyskawice
Postać upadłego anioła
Status osobowy
Krewni Barakiel (ojciec)
Shuri Himejima (matka – nie żyje)
Tobio Ikuse (kuzyn)
Suzaku Himejima (kuzynka)
Ageha Ikuse (stryjeczna babka - nie żyjet)
Sou Himejija (stryjeczny dziadek)
Issei Hyoudou (narzeczony)
Powiązania Akademia Kuou (studentka uniwersytetu)
Klub Okultystyczny (była wiceprzewodnicząca)
Rezydencja Hyoudou
Harem Isseia
Parostwo Rias Gremory
D×D
12 Niebiańskich Piersi
Stan postaci żyje
Ranga Wysokoklasowy diabeł
Królowa
Seiyuu Shizuka Itō (japońska)
Teri Rogers (angielska)
Yong Sin Lee (koreańska)

Akeno Himejima – to studentka uniwersytetu Akademii Kuou i jedna z wielu bohaterek w High School DxD. Jest byłą wiceprzewodniczącą Klubu Okultystycznego oraz Królową w parostwie Rias Gremory. Ma także tytuł drugiej najpiękniejszej dziewczyny w szkole i jednej z Dwóch Wielkich Onee-sama.

Wygląd zewnętrzny[edytuj]

Przemieniająca się Akeno.

Akeno jest nastoletnią dziewczyną w wieku Rias, o atrakcyjnych kształtach oraz fioletowych oczach i długich, czarnych włosach, zaplecionych w kucyk za pomocą pomarańczowej wstążki, chociaż czasami nosi je rozpuszczone. Z powodu swojej wyjątkowej urody jest często porównywana do Yamato Nadeshiko.

Akeno najczęściej nosi damski mundurek Akademii Kuou, który składa się z białej koszuli o długich rękawach i zapinanym kołnierzu (w wersji letniej rękawy są krótkie), czarnej wstążce wiązanej pod kołnierzem, czarnej peleryny okrywającej ramiona, rozpinanego gorsetu ozdobnego, purpurowej spódniczki z białymi akcentami, brązowych mokasynów i czarnych skarpetek.

Kiedy potrzebuje użyć potężniejszych zaklęć, przełącza się w swój tryb „Kapłanki Gromów”, przywdziewając strój shintoistycznej kapłanki, miko, składający się z białego haori z czerwonymi akcentami, czerwonej hakamy oraz pary sandałów zōri z białymi skarpetkami tabi.

Kiedy ujawniła Isseiowi po raz pierwszy postać upadłej anielicy, z jej pleców wyrosło jedno skrzydło diabła i jedno skrzydła upadłego anioła. W trybie upadłej anielicy wyrastają jej trzy prazy skrzydeł. Jej ubiór również ulega zmianie – zbroja, w skład której wchodzą: mikrobikini, stringi, wysokie kozaki z podwiązkami, rękawiczki i amulet. Wszystkie te przedmioty są czarne ze złotymi akcentami, przy czym kozaki i rękawiczki są wyposażone w czarne pióra. Jej skrzydła różnią się od zwykłych skrzydeł upadłych aniołów – są to diabelskie skrzydła z piórami.

 • Akeno w stroju miko.
 • Mała Akeno wraz ze swoją mamą.

  Osobowość[edytuj]

  Akeno sprawia wrażenie eleganckiej i delikatnej dziewczyny, ale podczas walki wychodzą na jaw jej sadystyczne skłonności. Nie ma wtedy żadnej litości dla swoich wrogów, których torturuje i męczy na wszelkie możliwe sposoby, co przynosi jej dużo radości. Uwielbia drażnić się z Ise i Rias. Zaczęła uwodzić chłopaka w trzecim tomie powieści i zakochała się w nim na dobre w tomie czwartym. Okazuje mu swoje zainteresowanie w każdej możliwej chwili, co za każdym razem bardzo złości Rias. Akeno ujawniła również, że oprócz sadystki jest także masochistką. Akeno ma jednak swoją słabą stronę, która wychodzi na jaw wtedy, gdy dziewczyna odrzuca maskę Onee-sama i polega na mężczyźnie, którym może być jej ojciec albo Ise. Jeśli jeden z nich znajdzie się w niebezpieczeństwie, to grozi jej wtedy załamanie, choć może również doprowadzić do zwiększenia jej napięcia. Miało to miejsce podczas Królewskiej Gry z grupą Sitri, kiedy Ise został pokonany, oraz gdy zginął zatruty krwią Samaela.

  Historia[edytuj]

  Akeno jest jedynym dzieckiem shintoistycznej kapłanki, Shuri Himejimy i upadłego anioła Barakiela, będącego jednym z przywódców organizacji Grigori. Jako dziecko Akeno była bardzo przywiązana do swojej matki i jej śmierć bardzo nią wstrząsnęła. Zaczęła wtedy obwiniać swojego ojca za to, że nie był w stanie chronić matki. Przygarnęli ją wtedy krewni jej rodzicielki, ale kiedy wyszło na jaw, że dziewczyna ma w sobie krew upadłych aniołów, została przez nich przepędzona. Przygarnęła ją wtedy Rias, która przyjęła ją do swojego parostwa i nadała status Królowej. Wiele lat później wstąpiła wraz z Rias do Akademii Kuou i pomogła jej stworzyć Klub Okultystyczny, w którym objęła funkcję wiceprzewodniczącej.

  Postać Akeno w utworze[edytuj]

  Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka[edytuj]

  • Pierwsze spotkanie z Ise.
  • Podczas Królewskiej Gry z Riserem.
  • Akeno próbująca uwieść Ise podczas rozpraszania jego smoczych mocy.
  • Rias walcząca z Akeno o Isseia.

   W powieści Akeno pojawia się po raz pierwszy w tomie pierwszym, gdy Ise przychodzi do pokoju Klubu Okultystycznego. Później pomaga Rias zabić trzy upadłe anioły: Dohnaseeka, Kalawarner i Mittelt, podczas gdy Ise, Yuuto i Koneko ratują Asię.

   W tomie drugim wspiera swoją panią podczas Królewskiej Gry przeciwko jej narzeczonemu, Riserowi Phenex. Udaje jej się nawet wyeliminować cztery figury Parostwa Risera, ale przegrywa w starciu z jego Królową, Yubelluną. Później, podczas przyjęcia zaręczynowego Rias, nokautuje strażników, którzy próbowali zatrzymać Ise.

   Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka[edytuj]

   W tomie trzecim powieści Akeno po raz pierwszy okazuje swoje zainteresowanie Isseiem, kiedy próbuje go uwieść podczas rozpraszania smoczej mocy, co kończy się lekkim spięciem z Rias. Później, podczas starcia z Kokabielem, na jaw wychodzi jej powiązanie z upadłymi aniołami. Wzywa na pomoc Sirzechsa, gdyż przekonała Rias, że atak potężnego upadłego anioła nie jest czymś, co można lekceważyć. Walka toczy się ze zmiennym szczęściem, ale dzięki pomocy Valiego, którego przysłał Azazel, starcie kończy się zwycięsko.

   W tomie czwartym Klub Okultystyczny udaje się na basen, gdzie dochodzi do poważnej kłótni pomiędzy Rias i Akeno o to, czyją własnością jest Ise. Później chłopak udaje się do świątyni, w której mieszka Akeno, aby dostać od Michała Archanioła miecz Ascalon. Dziewczyna zdradza wtedy chłopakowi, że w jej żyłach płynie krew upadłych aniołów. Liczy na to, że zostanie za to znienawidzona. Jednak Ise oświadcza, że bardzo ją lubi, przez co dziewczyna zakochuje się w nim. Podczas obrad pokojowych pomiędzy Trzema Frakcjami Akeno zostaje zastopowana przez Gaspera i nie bierze udziału w walce z terrorystami, którzy próbują przeszkodzić w podpisaniu traktatu pokojowego. Pod koniec tomu Akeno wraz zresztą dziewczyn z Klubu, ku zgrozie Rias, wprowadza się do domu Isseia.

   W tomie piątym powieści cały Klub Okultystyczny wybiera się do Zaświatów, aby towarzyszyć Rias w Zebraniu Młodziaków. Kiedy Azazel przedstawia grupie Gremory plan ich treningu, mówi Akeno, że powinna zaakceptować krew płynącą w jej żyłach. Mimo iż dotąd odmawiała używania swoich Świętych Błyskawic, to po perswazji Isseia decyduje się wykorzystać swoją moc w Królewskiej Grze przeciwko Sonie Sitri. Gdy podczas walki Ise zostaje wyeliminiowany, Akeno wpada w szał, co świadczy o tym, jak głębokim uczuciem go darzy.

   W tomie szóstym powieści, po tym, jak Królewska Gra przeciwko Diodorze Astaroth zostaje przerwana przez będących z nim w zmowie terrorystów, Ise, pod sugestią Koneko, mówi Akeno, że zabierze ją na randkę, jeśli uda się jej pokonać członkinie parostwa Diodory, co niesamowicie złości Rias. Kiedy Ise wchodzi w tryb Niszczycielskiej Furii, Akeno proponuje Rias, aby użyła własnych piersi do uspokojenia go, i oznajmia z żalem, że ona sama nie nadaje się do tego.

   Bohaterski Oppai Smok[edytuj]

   • Wściekła Akeno po porażce Ise.
   • Akeno tuli się do Isseia po przeprowadzce do jego domu.
   • Akeno podczas starcia z Królową Sairaorga.
   • Akeno w stanie melancholii po śmierci Ise.

    W tomie siódmym Akeno idzie na randkę z Isseiem, ale zostaje ona przerwana po tym, jak spotykają Odyna, Rossweisse i ojca dziewczyny, Barakiela, który chwilowo pełni funkcję ochroniarza Odyna. Początkowo odmawia zaakceptowania mężczyzny jako swojego ojca, a nawet twierdzi, że nim nie jest. Później, podczas walki z Lokim, pod wpływem Poligloctwa Isseia, przyznaje się, że kocha ojca, ale obwinia go o wszystko, bo w przeciwnym przypadku zatraciłaby się. Po bitwie ostatecznie godzi się ze swoim ojcem i pogłębia swoje uczucie do Isseia, całując go w usta na oczach wszystkich dziewczyn, co bardzo je złości.

    W tomie dziesiątym wraz z Koneko i Asią leczy Isseia z jego lęku przed dziewczynami. Później, podczas Królewskiej Gry przeciwko Sairaorgowi, ponosi porażkę w starciu z wrogą Królową. Pod koniec tomu, wraz zresztą dziewczyn, podgląda, jak Issei wyznaje miłość Rias, i oznajmia tej dwójce, że od teraz może się wdać w poważny romans z Isseiem.

    W tomie jedenastym Akeno, Issei i Yuuto udają się na terytorium Glasja-Labolasów, aby zdać test na średnioklasowego diabła. Kiedy odpoczywają po egzaminie, zostają nagle zaatakowani przez Cao Cao i George'a, którzy przybyli, aby skraść moce Ophis. Zarówno grupa Gremory, jak i drużyna Valiego przegrywa to starcie, a dwaj oponenci ulatniają się wraz ze skradzionymi mocami Ophis. Pod koniec tomu, kiedy wszyscy czekają na powrót Isseia z zapadającego się wymiaru, Akeno, podobnie jak reszta Klubu, zostaje zaskoczona tym, że zamiast Isseia przybył tylko jego Diabelski Pionek. Z wielkim szokiem dowiaduje się, że Issei nie żyje.

    W tomie dwunastym Akeno jest w stanie głębokiego szoku po śmierci Isseia. Przez cały czas siedzi w pałacu Gremorych z beznamiętną twarzą i otrząsa się z szoku dopiero wtedy, gdy zostaje pocieszona przez swojego ojca. Cały Klub udaje się do świata ludzi, aby spotkać się ze stwórcą systemu Diabelskiego Pionka, Ajuką Belzebubem, żeby ten sprawdził jego Diabelski Pionek. Są kompletnie zaskoczeni spotkaniem tam frakcji Starych Maou i Bohaterów, którzy próbują nawiązać z Ajuką sojusz, na co on jednak stanowczo się nie godzi i pozbawia życia członków frakcji Starych Maou, pozostawiając Siegfrieda drużynie Gremory. Jednak Akeno, podobnie jak reszta dziewczyn, jest niezdolna do użycia wszystkich swoich sił do czasu, gdy Diabelski Pionek Isseia zaczyna świecić i przekazuje jego uczucia całej drużynie, pozwalając tym samym wszystkim odzyskać wolę walki. Ujawnia wtedy bransoletę ofiarowaną jej przez Azazela oraz Barakiela, która zwiększa jej moc Świętych Błyskawic i nadaje jej sześć czarnych skrzydeł. Później wspiera Xenovię i Irinę w walce przeciwko Jeanne'a. Pod koniec tomu, wraz z Yuutem i Iseiem, zostaje oficjalnie awansowana na średnioklasowego diabła oraz podobnie jak reszta dziewczyn domaga się od wskrzeszonego Isseia, aby zabrał ją na randkę.

    Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii[edytuj]

    W tomie czternastym, wraz zresztą Klubu, spotyka się z przedstawicielem magów, Mefisto Felesem, w sprawie zawarcia kontraktów z czarodziejami. Pomaga też Rias w opanowaniu jej nowego ataku. Po tym, jak Wygnani Czarodzieje oraz Brygada Chaosu porywają trójkę pierwszoklasistów, Akeno wraz z Klubem i Samorządem Uczniowskim bierze udział w walce przeciwko oponentom i uwalnia jeńców. Podczas bitwy dziewczyna ujawnia swój nowy atak, którym są błyskawice o smoczym kształcie. Później spotyka się z osobą odpowiedzialną za to wydarzenie, Euclidem Lucyferiuszem, który następnie przywołuje Grendela, z którym Ise stacza zaciekły pojedynek.

    W tomie szesnastym, Akeno, wraz z całym klubem, Bennią i Loupem Garou, jedzie do Rumunii. Później, razem ze wszystkimi, próbowała przeszkodzić w ceremonii odebrania Valerie Tepes jej Longinusa. Potem razem z Rias walczyła z masowo produkowanymi Złymi Smokami, które zaatakowały miasto Carmilli Po powrocie z Rumunii, wzięła udział w stworzeniu Drużyny D×D.

    W tomie siedemnastym Akeno wraz z całym Klubem Okultystycznym udała się do Zaświatów, aby wziąć udział w dniach otwartych szkoły Sony Sitri. Kiedy Qlippoth zaatakował miasto, Akeno walczyła w parze z Meguri przeciwko masowo produkowanym Smokom Zła.

    W tomie osiemnastym Akeno i Klub Okultystyczny udają się do Nieba, aby przedyskutować z Michałem Świąteczny Projekt, nad którym pracują Trzy Frakcje. Po spotkaniu Michał ostrzega ich, że miały miejsce zamachy na oficjeli Kościoła. Akeno pomaga podczas walki z Qlippothem, który zaatakował Niebo. Wraz z Rias, Koneko, Gasper, Yuuto, Rossweisse i Cao Cao, walczy z Ladonem i klonami Grendela, pokonując Smoki Zła. Po walce Akeno i Klub Okultystyczny obchodzą Święta. Podczas uroczystości Rias i Akeno oznajmiają że Asia zostanie nową przewodniczącą klubu, a Kiba jej zastępcą.

    W tomie dziewiętnastym Akeno wraz z całym Parostwem Rias udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Tam jest nieco zdenerwowana faktem, że Yasaka, Kunou i Xenovia okazują Isseiowi swoje zainteresowanie. Podczas bitwy z egzorcystami, walczy wraz z resztą Drużyny Gremory (oprócz Kiby), Sajim i Arturem Pendragonem, przeciwko oddziałowi Strady. Stary egzorcysta jednak bez trudu odpiera ich ataki, ale ostatecznie im ulega. Po jego porażce do walki włącza się Walburga, która sprowadza ze sobą setki masowo produkowanych Smoków Zła, które jednak zostały szybo wyeliminowane przez zasadzkę Rossweisse, która przy okazji odcina wiedźmie wszystkie drogi odwrotu, przez co ta jest zmuszona do walki z całą grupą i zostaje pokonana.

    W tomie dwudziestym, Akeno, wraz z Klubem Okultystycznym, Grupą Sitri i Azazelem, udała się na spotkanie z Ajuką Belzebubem, który opowiedział im o korupcji panującej w systemie Królewskiej Gry. Spotkanie przerwała wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Drużyna DxD ma zamiar zaatakować główną bazę Qlippothu na Agreas, którą zlokalizowała Drużyna Valiego. Po dotarciu na miejsce, Akeno bierze udział w walce z Smokami Zła.

    W tomie dwudziestym pierwszym, Akeno czuwała wraz z resztą dziewczyn przy nieprzytomnym Isseiu w szpitalu. Potem, podczas spotkania ze sprzymierzonymi siłami, które miały ruszyć do walki ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą, zobaczyła się ze swoją kuzynką Suzaku, która bardzo serdecznie się z nią przywitała. Następnie brała udział w walkach z Trihexą i resztą wrogów.

    Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou[edytuj]

    W tomie dwudziestym drugim Akeno wraz z Rias podjęła próbę uwiedzenia Isseia w specjalnym pokoju, który zrobił dla niej Grigori, ale przeszkodziła im w tym Ravel, która przyniosła informacje o Pucharze Azazela. W dniu ukończenia szkoły, Akeno i Rias wspólnie trzymają Isseia za ręce, gdy idą razem do szkoły. Podczas ceremonii rozdania świadectw, Barakiel płacze ze wzruszenia, co nieco kłopocze Akeno. Bardzo się jednak cieszy, gdy widzi jak Issei składa Rias obietnicę na temat przyszłości. Podczas ceremonii otwarcia turnieju Królewskiej Gry, Akeno jest świadkiem wielkiego wejścia Isseia. Przed meczem pomiędzy Barakielem i Isseiem, Barakiel pyta Akeno, komu będzie kibicowała, na co ona odpowiada, że Isseiowi, co doprowadza Barakiela do płaczu. Ujawnia jednak, że chciałaby, aby obaj wygrali, po czym oznajmia, że zazdrości Rias tego, że ma przy swoim boku takiego mężczyznę jak Isseia. Po tym jak podczas meczu Ise wyznaje swoje uczucia wobec niej, Akeno zaczyna go traktować jak swojego męża i wyznaje że jako pierwsza wpośród wszystkich dziewczyn, urodzi mu dziecko.

    W tomie dwudziestym trzecim, Akeno uczestniczy w meczach rozgrywanych przez Rias. Podejmuje też próbę uwiedzenia Isseia w łazience, podczas kąpieli, ale przeszkodziły jej w tym Kunou, Lilith i Ophis.

    Moce i umiejętności[edytuj]

    Akeno i jej figura Królowej.

    Jako Królowa Rias Akeno posiada wszystkie zdolności Skoczka, Wieży oraz Gońca, co czyni ją najsilniejsza osobą w grupie, zaraz po Rias. Akeno przoduje w używaniu magicznych ataków oraz magii żywiołów. W tomie czternastym zaczęła się także uczyć magii obronnej, aby zwiększyć swoje umiejętności Wieży.

    W tomie siódmym, kiedy jej prawdziwa tożsamość upadłej anielicy zostaje ujawniona, okazuje się, że posiada moc Świętych Błyskawic, którą odziedziczyła po ojcu. Podczas wydarzeń z tomu dwunastego Akeno zyskuje dostęp do trybu Upadłego Anioła, który daje jej sześć czarnych skrzydeł oraz zwiększa jej zdolności do używania Świętych Błyskawic. Obecnie ta transformacja wymaga użycia specjalnej bransoletki wykonanej przez Azazela, ale Akeno stwierdza, że będzie trenowała, aby mogła obyć się bez tego przedmiotu. W tomie czternastym okazuje się, że wysysanie smoczych mocy od Isseia zaowocowało tym, że jest w stanie nadać swoim błyskawicom smoczy kształt i sprawić, aby zachowywały się tak, jakby miały własną świadomość.

    Zostało też ujawnione, że Akeno świetnie się skrada i to tak dobrze, że nikt nie zdaje sobie sprawy z jej obecności.

    Ciekawostki[edytuj]

    High School DxD - Character Box

    Miasto Kuou
    Akademia Kuou
    Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
    Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
    Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
    Rezydencja Hyoudou
    Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
    Inni Mieszkańcy
    Klijenci Isseia Mil-tan
    Trzy Frakcje
    Diabły
    Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
    72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
    Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
    Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
    Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
    Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
    Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
    Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
    Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
    Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
    Upadłe anioły
    Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
    Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
    Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
    Anioły
    Serafini MichałGabrielUrielRafał
    Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
    Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
    Mitologie
    Mitologia Nordycka
    Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
    Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
    Mitologia Grecka
    Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
    Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
    Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
    Mitologia Indyjska
    Bogowie IndraŚiwaMahabali
    Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
    Mitologia Japońska
    Bogowie
    Youkai YasakaKunou
    Mitologia Egipska
    Bogowie
    Egipskie Potwory Benu • Sfinks
    Inne
    Smoki
    Pierwotny Smok Wielki Czerwony
    Boski Smok OphisLilith
    Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
    Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
    Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
    Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
    Brygada Chaosu
    Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
    Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
    Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
    Walpurgia Walburga
    Inne postaci
    Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
    Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
    Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
    Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
    Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Akeno_Himejima&oldid=14415