Asia Argento

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Asia Argento
Asia Argento (light novel-art) pierwsze pojawienie się.jpg
Kana アーシア・アルジェント
Romaji Āshia Arujento
Zarys postaci
Rasa diabeł (obecnie)
człowiek (poprzednio)
Przezwiska Święta Dziewica
Święta Kapłanka
Majtusiowa Siostrzyczka (nazywana tak przez Fafnira)
Księżniczka Złotego Smoka
Kolor włosów blond
Kolor oczu zielony
Zdolności/oręż Zmierzch Uzdrawiania
Fafnir
Rassei
Oswojone Smoki Zła; Anzelm, Cyryl, Grzegorz, Symeon
Status osobowy
Krewni Nieznani rodzice
Rodzice Isseia (nieoficjalnie ją adoptowali)
Issei Hyoudou (narzeczony)
Powiązania Kościół (została ekskomunikowana)
Akademia Kuou (uczennica trzeciej klasy)
Klub Okultystyczny (przewodnicząca)
Rezydencja Hyoudou
Harem Isseia
Parostwo Rias Gremory (poprzednio)
Parostwo Hyoudou Isseia
DxD
12 Niebiańskich Piersi
Stan postaci żyje
Ranga Wysokoklasowy diabeł
Goniec
Seiyuu Azumi Asakura (japońska)
Chloe Daniels (angielska)
Mi Sook Jeong koreańska)

Asia Argento – uczennica trzeciej klasy Akademii Kuou i jedna z wielu bohaterek High School DxD. Jest byłą zakonnicą, która obecnie ma status Gońca w Parostwie Hyoudou Isseia. Posiada Boski Dar Zmierzch Uzdrawiania, który umożliwia jej leczenie ludzi, diabłów i upadłych aniołów.

Wygląd zewnętrzny

Asia Argento (anime-art) wygląd postaci.jpg

Asia jest dziewczyną w wieku około 15-16 lat, o normalnej budowie ciała. Ma zielone oczy i długie, blond włosy, które sięgają jej aż do końca pleców, z pojedynczym pasmem sterczącym na czubku głowy oraz długą grzywką, która opada jej na czoło. Jej niegdyś główny strój, który teraz przywdziewa podczas walki, to habit koloru morskiej zieleni, biały welon z jasnoniebieskimi akcentami, brązowa torba (gdzie trzyma swoją Biblię) oraz brązowe kozaki obwiązane czarnymi rzemykami, które się krzyżują. Nosiła również srebrny krzyżyk na wisiorku, jednak po zostaniu diabłem musiała go ściągnąć. W porównaniu z pozostałymi członkiniami Klubu Okultystycznego jej piersi należą raczej do kategorii „skromnych”.

Po rozpoczęciu nauki w Akademii Kuou zaczęła nosić żeński mundurek, jednak zamiast pelerynki i gorsetu zakłada ciemny sweter z małym godłem szkoły na lewej piersi.

Osobowość

Jak przystało na zakonnicę, Asia jest bardzo prostoduszna i niedoświadczona w relacjach damsko-męskich. Mimo tego, że została diablicą, wciąż wierzy w Boga – modli się i czyta Biblię – co często kończy się dla niej bólami głowy. Dopiero po tym, jak Ise wstawił się za nią u Michała Archanioła, znów mogła modlić się bez obaw. Również zawsze chętnie pomaga każdemu, kto potrzebuje pomocy, nawet jeśli ten ktoś jest wrogiem lub żywi do niej niechęć. Łatwo wybacza krzywdy i jest dla wszystkich bardzo miła. Zdarza się jej jednak złościć, gdy Issei myśli o czymś zboczonym lub robi coś „niewłaściwego”. Jest w nim zresztą zakochana i darzy go silnym uczuciem, które Issei w końcu odwzajemnia, mimo że początkowo traktował ją jak młodszą siostrę.

Historia

Asia została porzucona przez swoich rodziców jako niemowlak i dorastała w katolickim sierocińcu. Pewnego dnia na jaw wyszły jej tajemne zdolności. Okazało się bowiem, że dziewczyna ma dar leczenia ran. Kościół ogłosił ją wtedy Świętą Dziewicą i traktował jak kogoś specjalnego. W rzeczywistości jednak Asia chciała mieć po prostu normalne życie i przyjaciół. Pewnego dnia całe uwielbienie dla niej skończyło się. Asia pomogła bowiem komuś, komu nie powinna. Tym kimś był diabeł, Diodora Astaroth. Za uleczenie go Asia została wyklęta przez Kościół i przepędzona. Zaopiekowały się nią wtedy upadłe anioły, którym jednak chodziło tylko o jej moc. Gdy ją jej pozbawiły, umarła. Ocalił ją wtedy Ise, a Rias uczyniła ją swoim Gońcem i przyjęła do swojego parostwa.

Postać Asi w utworze

 • Podczas pierwszego spotkania z Isseiem.
 • Historia Asi wytłumaczona w anime.
 • Śmierć Asi.
 • Asia doznaje bólu głowy podczas modlitwy.

  Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka

  Asia debiutuje w pierwszym tomie powieści jako podwładna Raynare, której głównym celem jest skradzenie ekszakonnicy jej Boskiego Daru. Gdy się jej to udaje, Asia umiera, jednak zostaje wskrzeszona jako diabeł przez Rias Gremory, która przyjmuje ją do swojego parostwa pod postacią Gońca. Wraz z Isseiem zaczyna uczęszczać do tej samej klasy w Akademii Kuou.

  W drugim tomie powieści przeprowadza się do domu Isseia. Później, wraz z całym Klubem, trenuje w górach przed Królewską Grą z narzeczonym Rias, Riserem Phenex. Ze względu na znikome umiejętności bojowe większość bitwy przesiedziała w kwaterze głównej. Towarzyszy Rias, kiedy ta udaje się do stanowiska dowodzenia wroga, lecząc swoją panią podczas jej bezpośredniego pojedynku z Riserem. Jej lecznicza zdolność zostaje jednak zapieczętowana przez wrogą Królową. Gdy Rias poddaje się, Asia spędza dwa dni, lecząc i pielęgnując nieprzytomnego Isseia. Kiedy chłopak decyduje się ruszyć do Zaświatów, aby uratować Rias, Asia chce iść wraz z nim, ale Issei każe jej zostać. Wymusza więc na nim obietnicę, że zwycięży i przyprowadzi ze sobą Rias.

  Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

  W trzecim tomie powieści, kiedy Xenovia i Irina Shidou składają wizytę w Klubie Okultystycznym, obydwie dziewczyny rozpoznają w Asi dawną „Świętą Dziewicę” i nazywają ją „wiedźmą” oraz ubliżają jej, że musiała spaść naprawdę nisko, skoro zdecydowała się zostać diabłem. Później wpada w depresję, gdy podczas bitwy z Kokabielem dowiaduje się o śmierci Boga. Pod koniec tomu poprawia swoje relacje z Xenovią, która została nową członkinią parostwa Rias.

  Asia i Xenovia mówią Archaniołowi Michałowi, że cieszą się ze swojego obecnego życia.

  W czwartym tomie powieści, podczas konferencji pokojowej pomiędzy Trzema Frakcjami, Ise chce się dowiedzieć, dlaczego Asia została wyklęta, pomimo bycia głęboko wierzącą chrześcijanką. Archanioł Michał odpowiada mu, że po śmierci Boga w systemie zarządzania cudami nastąpiły błędy, przez co Asia została uznana za heretyczkę i wydalona z Kościoła. Kiedy Archanioł pyta Asię o jej obecne życie, dziewczyna odpowiada, że jest z niego zadowolona i cieszy się, że ma teraz rodzinę i wielu przyjaciół.

  W piątym tomie powieści Asia udaje się wraz z całym Klubem do Zaświatów, aby towarzyszyć swojej pani w Zebraniu Młodziaków. Podczas Królewskiej Gry pomiędzy Rias i Soną Sitri Asia zostaje wyeliminowana, próbując wyleczyć Isseia, który cierpi z powodu utraty dużej ilości krwi. Jej lecznicza aura zostaje zmieniona przez Momo Hanakai w ten sposób, że zamiast pomóc Isseiowi, eliminuje zarówno jego oraz siebie samą. Pod koniec tomu spotyka się z Diodorą Astarothem, diabłem, któremu w przeszłości pomogła. Chłopak wyznaje jej miłość i prosi ją o rękę.

  Asia wyznaje Isseiowi swoje uczucia pocałunkiem.

  W szóstym tomie powieści wraz z Xenovią próbuje uwieść Isseia w schowku gimnastycznym, ale przeszkadza im w tym Irina. Później zostaje porwana przez Diodorę podczas Królewskiej Gry pomiędzy nim a Rias. Wychodzi wtedy na jaw, że to on ponosi winę za to, że Asia została wyklęta z Kościoła. Dziewczyna zostaje wtedy wrzucona do Szczeliny Wymiarowej przez Shalbę Belzebuba, co sprawia, że Isseia opętuje Niszczycielska Furia. Asię ocala jednak Drużyna Valiego. Pod koniec tomu Asia całuje się z Isseiem, wyznając mu w ten sposób swoje uczucia.

  Bohaterski Oppai Smok

  W tomie jedenastym Asia towarzyszy Isseiowi, Kibie i Akeno podczas testu promocyjnego na średnioklasowego diabła. W trakcie odpoczynku Asia pyta Azazela, czy ona też będzie w stanie osiągnąć stan Łamacza Ładu. Upadły anioł potwierdza, mówiąc, że być może będzie nawet w stanie zdobyć jego podgatunek. Następnie zapytuje ją, czy zna swoje słabe cechy. Asia stwierdza, że jest mało przydatna w bitwach poza używaniem leczenia. Azazel doradza jej wtedy, aby zawierała kontrakty z potworami, które będą jej broniły. Kiedy Cao Cao i Georg atakują Grupę Gremory i Drużynę Valiego, ten pierwszy używa zdolności swojego Boskiego Daru, aby skierować ataki Kuroki i Le Fay w stronę Asi i rannej Xenovii, zmuszając w ten sposób Isseia do użycia Trójzębu Rycerza, aby mógł je ochronić, czyniąc go w ten sposób niezdolnym do walki. Pod koniec tomu jedenastego Asia, podobnie jak wszystkie pozostałe dziewczyny, jest w szoku na wieść o śmierci Isseia.

  Asia zawiera pakt z Fafnirem.

  W tomie dwunastym Asia i Drużyna Gremory pozostają w pałacu rodziny Gremorych, wciąż będąc w szoku z powodu śmierci Isseia. Cały Klub udaje się do świata ludzi, aby spotkać się ze stwórcą systemu Diabelskiego Pionka, Ajuką Belzebubem, żeby ten sprawdził Diabelski Pionek Isseia. Są kompletnie zaskoczeni spotkaniem tam frakcji Starych Maou i Bohaterów, którzy próbują nawiązać z Ajuką sojusz, na co on jednak stanowczo się nie godzi i pozbawia życia członków frakcji Starych Maou, pozostawiając Siegfrieda Drużynie Gremory. Kiedy dochodzi do starcia Yuuta i Siegfrieda moce lecznice Asi nie zdają się na zbyt wiele, gdyż brakuje jej siły woli. Zmienia się to dopiero wtedy, gdy Diabelski Pionek Isseia zaczyna świecić, pozwalając całej drużynie odzyskać ducha walki.

  Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

  W tomie czternastym dzięki wsparciu Ophis zawiera pakt ze Smoczym Królem Fafnirem, płacąc za to parą swoich ulubionych niebieskich majtek.

  W tomie szesnastym, Asia, wraz z całym klubem, Bennią i Loupem Garou, jedzie do Rumunii. Później, razem ze wszystkimi, próbowała przeszkodzić w ceremonii odebrania Valerie Tepes jej Longinusa. Po bitwie z masowo produkowanymi Złymi Smokami, Asia pomagała rannym mieszkańcom miasta Carmilli Po powrocie z Rumunii, brała udział w stworzeniu Drużyny D×D.

  W tomie siedemnastym Asia wraz z całym Klubem Okultystycznym udała się do Zaświatów, aby wziąć udział w dniach otwartych szkoły Sony Sitri. Kiedy Qlippoth zaatakował miasto, Asia latała po całym polu bitwy za pomocą Ryuuteimaru, lecząc rannych. Potem przyzwała Fafnir, który pomógł w pokonaniu Smoków Zła.

  W tomie osiemnastym Asia i Klub Okultystyczny udają się do Nieba, aby przedyskutować z Michałem Świąteczny Projekt, nad którym pracują Trzy Frakcje. Po spotkaniu Michał ostrzega ich, że miały miejsce zamachy na oficjeli Kościoła. Podczas kiedy wszyscy relaksowali się w parku w Pierwszym Niebie, Asia rozmawiała z trzema masowo produkowanymi Smokami Zła, które postanowiły zostać jej chowańcami po tym, jak zostali oczarowani przez wyczyny Fafnira. Kiedy podczas walki z Qlippothem Asia zostaje uderzona przez Rizevima, Fafnir wpada w szał i atakuje go, odgryzając jedną z jego rąk. Po walce w Niebie, Asia, wraz z całym Klubem Okultystycznym, obchodzi Święta. Podczas uroczystości dowiaduje się, że wybrano ją na nową przewodniczącą klubu. Mimo iż jest zaskoczona, to po chwili zgadza się na ofertę.

  W tomie dziewiętnastym Asia wraz z całym Parostwem Rias udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Podczas bitwy z egzorcystami, walczy wraz z resztą Drużyny Gremory (oprócz Kiby), Sajim i Arturem Pendragonem, przeciwko oddziałowi Strady. Po walce Strada wręcza jej listy z podziękowaniami, które napisali do niej uleczeni przez nią ludzie. Mówi też Asi, że kiedy usłyszał o jej wygnaniu, chciał ją ocalić, ale było już za późno.

  W tomie dwudziestym, Asia, wraz z Klubem Okultystycznym, Grupą Sitri i Azazelem, udała się na spotkanie z Ajuką Belzebubem, który opowiedział im o korupcji panującej w systemie Królewskiej Gry. Spotkanie przerwała wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Drużyna DxD ma zamiar zaatakować główną bazę Qlippothu na Agreas, którą zlokalizowała Drużyna Valiego. Po walce z Smokiem Zła Níðhǫggrem, Asia i Issei oddzielają się od reszty grupy i ruszają z pomocą rodzicom. Gdy podczas walki z Belialem i Rizevimem tożsamość Isseia wychodzi na jaw, Asia przekonywała jego rodziców że Ise dalej jest ich synem. Kiedy Rizevim przekonał się, że to właśnie dzięki Asi i swoim rodzicom Issei może bez przerwy walczyć, odpalił w ich stronę kulę demonicznej energii. Asia ochroniła ich wtedy za pomocą olbrzymiej ilości złotej aury, która obroniła całą trójkę i rozproszyła ataki Rizevima.

  W tomie dwudziestym pierwszym, Asia czuwała wraz z resztą dziewczyn przy nieprzytomnym Isseiu w szpitalu. Potem, wraz ze wszystkimi, wyruszyła do walki ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

  W tomie dwudziestym drugim Asia wraz z Iriną i Xenovią, przeszkodziła Rias i Akeno w uwiedzeniu Isseia, gdy Ravel przyniosła wszystkim wieści o Międzynarodowym Turnieju Królewskiej Gry, Pucharze Azazela. Później, po ceremonii awansu Isseisa na wysokoklasowego diabła, spełnia się marzenie Asi i trafia do jego parostwa. Potem bierze udział w ceremonii otwarcia Międzynarodowego Turnieju Królewskiej Gry. Bierze też udział podczas meczu z Barakielem. Po walce, wraz z Xenovią i Iriną dochodzi do wspólnego związku, że muszą zrobić wszystko, aby Ise wziął też odpowiedzialność za ich przyszłość.

  W tomie dwudziestym trzecim Asię dotyka mały kryzys. Obawiam się bowiem, czy poradzi sobie z nowymi obowiązkami przewodniczącej Klubu Okultystycznego. Jest także przygnębiona tym, że Ise oświadczył się Rias i Akeno, ale nie jej. Podejmuje także próbę uwiedzenia Isseia, wraz z Ravel, Xenovią i Iriną, ale przeszkadza im w tym Rias. Potem Asia bierze udział w meczu przeciwko Drużynie Dulia i udaje się jej zdobyć gola. Po meczu spełnia się jej marzenie, Gdy Ise prosi ją o rękę.

  Moce i umiejętności

  Asia pomaga skaleczonemu chłopcu podczas pierwszego spotkanie z Isseiem.

  Asia posiada Boski Dar Zmierzch Uzdrawiania, który pozwala jej leczyć ludzi, diabły i upadłe anioły. Może go używać zarówno przez bezpośredni dotyk, jak i przez przesyłanie mocy do rannych towarzyszy, jednak wtedy ma on słabsze działanie.

  W tomie dwunastym powieści zostaje powiedziane, że Asia jest w stanie tworzyć leczące strzały, które przy kontakcie z wrogiem nie uleczą ich, a najzwyczajniej się rozlecą.

  Jako Goniec Asia dysponuje dużymi ilościami mocy, jednak jej użycie ogranicza tylko do Zmierzchu Uzdrawiania.

  Od tomu czternastego Asia zaczyna uczyć się od Rossweisse magii przywołania, aby móc się bronić i zwiększyć swoje zdolności bojowe.

  Asia otrzymała błogosławieństwo od Ophis, które zapewnia jej trwałą więź ze smokami, a także umożliwiło zawarcie paktu z Fafnirem. Dzięki niemu może go przyzwać, a koszt takiego wezwania to jej majtki. Aisa posiada też olbrzymi talent do poskramianiu smoków i nawiązywaniu z nimi przyjaznych więzi.

  W tomie dwudziestym Asia zyskuje Łamacz Ładu, o nazwie Zmierzch Świętej Miłości. Przybiera on formę Złotej Smoczej Zbroi z czerwonymi klejnotami, która okrywa całe jej ciało i zapewnia nieprzebitą barierę obronną. Przez ograniczony czas, Asia może okryć całą przestrzeń polem, które leczy wszelkie możliwe rany. Nie blokuje ataków, ale może zablokować zdanie przez nie obrażenia. Ponieważ uwzględniono w nim aurę Fafnira, to dodatkowo znacznie wzmacnia obronę.

  Ciekawostki

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Asia_Argento&oldid=14424