Boski Dar

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Boski Dar Isseia Hyoudou,
Rękawica Czerwonego Smoka.

Boskie Dary lub Sacred Gears (神器(セイクリッド・ギア) Seikuriddo Gia), są przedmiotami mającymi potężne zdolności, którymi Bóg obdarzył ludzi. Pełnią one bardzo ważną funkcję w serii.

Historia

Boskie dary zostały stworzone przez Boga i zesłane na Ziemię, w ramach zarządzania cudami. Zostało wspomniane, że wielu sławnych ludzi którzy zapisali swe imię na kartach historii, było ich posiadaczami, ale nigdy nie podano nazwisk tych osób. Może także istnieć więcej niż jeden Boski Dar tego samego rodzaju. Niektóre z nich są bardzo pospolite i często spotykane, ale czasami trafiają się bardzo rzadkie, na przykład Zmierzch Uzdrawiania, którego posiadaczką jest Asia Argento. Wyjątkiem jest Longinus, który jest naprawdę unikalny. Boski Dar może zostać odebrany posiadaczowi, po odprawieniu specjalnej ceremonii, ale każdorazowo owocuje to śmiercią właściciela.

Tylko ludzie lub ich hybrydy rodzą się z Boskimi Darami. Anioły oraz diabły mogą je otrzymać, jeśli wskrzeszą do swoich szeregów posiadacza takowego. Upadłe anioły potrafią pozbawić właściciela jego Boskiego Daru za pomocną wspomnianej wyżej ceremonii i nadać go dowolnej osobie.

Możliwym jest, aby jedna osoba posiadała więcej niż jeden Boski Dar. Powód dla którego ludzie którzy stali się diabłami lub aniołami zatrzymują je, jest tajemnicą. Prawdopodobnie jest tak dlatego, ponieważ Bóg przed swoją śmiercią nigdy nie przewidział możliwości, aby ludzie mogli być bezpośrednio wskrzeszani do życia jako diabły lub anioły.

Zdolności

Boskie Dary dysponują najróżniejszymi właściwościami. Na przykład Zmierz Uzdrawiania Asi może leczyć rany oraz choroby, Narodziny Miecza Kiby potrafią stworzyć każdy miecz, jaki tylko chłopak sobie wyobrazi, obdarzony najróżniejszymi możliwymi właściwościami, zaś Zabroniony Widok Balor Gaspera, jest w stanie zatrzymać czas.

Boski Dar może ewoluować oraz dostosowywać się, w oparciu o myśli swojego posiadacza, jego potrzeby, uczucia, zdobywane umiejętności, lub wraz z upływem czasu. Ma to być źródłem dla Łamacza Ładu oraz transformacji w tryb podgatunku.

Łamacz Ładu

Issei Hyodou i jego Łamacz Ładu,
Zbroja Łuskowa Walijskiego Smoka.

Najwyższym stanem Boskiego Daru jest tryb zwany Łamaczem Ładu, który jest najpotężniejszą manifestacją jego mocy. Po osiągnięciu go po raz pierwszy, kolejne aktywacje tej umiejętności przychodzą łatwiej niż za pierwszym razem. Niekompletny Łamacz Ładu można osiągnąć przez poświecenie jakiejś części swojego ciała, ale nie liczy się to, jako aktywacja tego trybu. Osiągnąć go bowiem można tylko za pomocą uczuć właściciela. Mówi się, że Łamacz Ładu miał nigdy nie powstać i jest wynikiem błędu w systemie, który stworzył Bóg.

Niszczycielska Furia

"Niszczycielska Furia" to specjalna umiejętność, zastrzeżona tylko dla Longinusów Boskiego Podziału i Daru Wzmocnienia, uważana powszechnie za zabroniony ruch. Tymczasowo usuwa pieczęcie nałożone na Niebiańskie Smoki, ale jednocześnie użytkownicy tracą zdrowy rozsądek, a poziom ich żywotności zostaje pożarta przez moc.
Dla inncyh Boskich Darów z zapieczętowaną z jakąś istotą w środku (takich jak Regulus Nemea) Niszczycielska Furia występuje pod nazwą "Załamanie Bestii" (覇獣(ブレイクダウン・ザ・ビースト) Bureikudaun za Bīsuto).
Prawdziwy Longinus ma podobną moc, która uwalnia 'Wolę Śmierci' Boga z Bibli, zwaną "Prawdziwą Ideą".

Typy

Możliwe również jest stworzenie sztucznych Boskich Darów. Przywódca upadłych aniołów Azazel, przeprowadzał nad nimi liczne badania, aż w końcu udało mu się takowe stworzyć. Są one jednak słabsze od tych prawdziwych.

Podgatunki to Boskie Dary, które z powodu myśli oraz uczuć swoich posiadaczy, dysponowały unikalnymi cechami. Są potężniejsze od normalnych Boskich Darów i czasem zdobywają też nowe umiejętności. Czasami zarówno Boski Dar jak i Łamacz Ładu są czymś normalnym, ale bywa i tak, że tylko Łamacz Ładu staje się podgatunkiem. Nawet Longinusy mogą zyskać podgatunek Łamacza Ładu.
Azael poinformował Isseia, że ten powinien opracować podgatunek dla swojego Boskiego Daru. Oznacza to, że podgatunek można stworzyć zarówno celowo jak i przez przypadek.

Oprócz normalnych Boskich Darów, istnieją także Longinusy. Są tu unikalne Boskie Dary najwyższej klasy, które dysponują wieloma umiejętnościami, w porównaniu do normalnych Boskich Darów, które mają tylko jedną i są tak potężne, że mogą nawet zabić Boga. Łącznie istnieje trzynaście Longinusów, jednak Azazel stwierdził że jest możliwość, iż więcej Boskich darów może stać się Longinusami, jeśli zaistnieją do tego odpowiednie warunki. Longinus, tak jak Łamacz Ładu, miał nigdy nie istnieć i jego pojawienie się jest błędem w systemie.

Niektóre Boskie Dary mogą zyskać smocze cechy. Może to mieć miejsce, jeśli został w nim zapieczętowany Smok, lub jeśli przybrał postać smoka. Posiadacze takiego Boskiego Daru są potężni, ale jednocześnie narażeni na atak specjalnego typu broni, znanego jako Zabójca Smoków. Według słów jednego z bohaterów, smoczy rodzaj jest najbardziej kłopotliwym gatunkiem wśród Boskich Darów.

Pewne Boskie Dary posiadają specjalną umiejętność produkowania świętej energii, która przybiera postać Świętych Mieczy oraz pobłogosławionych lub świętych przedmiotów. Ten gatunek jest więc szczególnym zagrożeniem dla diabłów.

Są to takie Boskie Dary, które potrafią używać demonicznych mocy, lub pewnych jej gatunków. Do tego gatunku zaliczają się Narodziny Miecza Yuuto Kiby. Nie wiadomo czy Demoniczny Boski Dar naraża jego użytkownika na działanie świętych przedmiotów, ale jako że ich jedynymi użytkownikami są diabły, to jest to całkiem możliwe.

W tomie szesnastym powieści Euclid Lucyferiusz stworzył replikę Daru Wzmocnienia za pomocą Świętego Graala dzięki danym z poprzedniego ciała Isseia. Replika nie jest tak potężna jak jej oryginał, a jej Łamacz Ładu nieznacznie się rożni. Tak jak prawdziwy Dar Wzmocnienia może wzmacniać siłę użytkownika co 10 sekund. Skopiowanie duszy Draiga okazało się jednak niemożliwe, więc do aktywacji repliki użyto dusz legendarnych smoków.

Wzmocnienia

Przełamanie Chaosu i Furia Chaosu

Istnieją specjalne środki dopingowe Boskich Darów, zrobione z krwi dawnych Maou, które stworzyła Frakcja Bohaterów z pomocą Frakcji Starych Maou. Środek zwany Przełamaniem Chaosu(魔人化(カオス・ブレイク)Kaosu Bureiku), pozwala Boskiemu Darowi przejść w tryb Furii Chaosu (業魔人(カオス・ドライヴ)Kaosu Doraivu), przez co ten łączy się ze swoim gospodarzem, zmieniając go w potwora. Ich nazwy zapożyczono z Łamacza Ładu oraz Niszczycielskiej Furii. W tomie dwunastym ujawniono, że po pierwszym użyciu, każde kolejne skorzystanie z Przełamania Chaosu skutkuje skróceniem żywotności. Mimo iż środek zapewnia użytkownikowi dużą siłę, to uodparnia jednocześnie ciało na Łzy Feniksa, przez co nie można się nimi uleczyć.

Ciekawostki

Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Boski_Dar&oldid=12848