Diabeł

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Rias Gremory, diablica.

Diabły – należą do jednej z Trzech Frakcji w High School DxD, wspólnie z aniołami i ich upadłymi braćmi.

Wygląd zewnętrzny

Diabły czystej krwi wyglądają identycznie jak ludzie, aczkolwiek posiadają co najmniej jedną parę nietoperzopodobnych skrzydeł, które mogą być schowane. Jednak osobniki z rodu Feneks nie mają typowo nietoperzowych skrzydeł, a orlopodobne skrzydła z ognia. Nie wiadomo, czy diabły mogą zwiększyć ilość posiadanych skrzydeł, podobnie jak anioły tudzież upadłe anioły, choć Vali, który jest pół-diabłem, pół-człowiekiem, w tomie czwartym pokazał Isseiowi kilka par nietoperzowych skrzydeł. Wskrzeszone diabły mogą mieć różne wielkości i kształty, jak na przykład Tannin, były Smoczy Król, Koneko Toujou, nekomata, i Enku (Qilin).

Diablice używają magii, aby odmładzać swój wygląd, co tłumaczy też, dlaczego Venelana Gremory wygląda na tyle lat, ile ma jej młodsza córka, Rias.

Umiejętności

Wszystkie diabły mają zwiększone możliwości fizycznie, jak na przykład nadludzkie siła i wytrzymałość, i wyostrzone zmysły – są w stanie słyszeć z bardzo daleka, a także widzieć ze znacznej odległości. Dodatkowo, będąc stworzeniami nocy, mają zdolność czystego widzenia w ciemnościach. Diabły potrafią także latać dzięki swoim nietoperzopodobnym skrzydłom. Wszystkie diabły posiadają wyjątkową zdolność zwaną prosto „Językiem”, która pozwala im porozumiewać się z ludźmi całego świata bez względu na bariery językowe. Nawiązując do słów Rias z czwartego tomu, diabły nie są w stanie opalić się.

Wysokoklasowe diabły, które posiadają parostwo, rządzą innymi diabłami zależnie od rangi rodu i posiadanych mocy. Mogą mieć do piętnastu „podwładnych”, którzy reprezentują każdą figurę z szachów (Wieża, Skoczek, Pion itd). Wysokoklasowy diabeł zajmuje pozycję Króla. Niskoklasowcy często są obiektami wzgardy i służą diabłom o wyższej randze. Wysokoklasowcy mają także możliwość wskrzeszania ludzi i innych ras do postaci diabłów dzięki systemowi Diabelskiego Pionka, tak jak to zrobiła Rias z Isseiem.

Czterej Wielcy Maou posiadają taką moc, że przy jej pomocy są w stanie zniszczyć kilkukrotnie całą Japonię. Czy odnosi się to do wszystkich diabłów najwyższej klasy - nie wiadomo. Jednak daje to pewną miarę ich mocy.

Członkowie arystokratycznych klanów odziedziczają w jego obrębie specjalne, magiczne zdolności, wyjątkowe dla danego klanu. Czasami zdarza się, że potomkowie osób, które pobrały się z kimś spoza klanu, dziedziczą te moce. Przykładami tutaj mogą być: nieśmiertelność rodu Feneks, Moc Zniszczenia rodu Bael, czy też Moc Dziury rodu Abaddon. Korzenia tych mocy są nieznane. Diabły czystej krwi, które mimo wszystko nie dziedziczą mocy, są pogardzani nawet przez członków własnego rodu.

Diabły mają też umiejętność używania magicznych zaklęć i nie ogranicza się to tylko do tych osób, których rody się w tym specjalizują. Przykładem takich mocy mogą być możliwość ukrycia i późniejszego przyzwania chowańca, a także Niszczyciel Szat Isseia i jego Poligloctwo. Najczęściej używanym wydaje się być magiczny krąg, który diabły używają do podróżowania, a zwłaszcza do zawierania kontraktów.

Jak zostało powiedziane w tomie czternastym, aby używać demonicznych mocy, diabeł wpierw musi nabyć moc wyobraźni i moc stwarzania, a także posiadać zdrowy rozsądek.

Słabości

Wszystkie Diabły nie mogą zbliżać się ani wchodzić w kontakt z niczym, co ma jakikolwiek związek z Bogiem, ponieważ będzie zadawało im to liczne obrażenia (bóle głowy, ogromny ból, itp.), co widać na przykładzie Isseia przy pierwszym spotkaniu z Asią albo gdy próbował się modlić, aż w końcu zemdlał z powodu bólu. Diabły są wrażliwe na święte przedmioty, takie jak krzyże, woda święcona oraz Biblia. Z łatwością mogą zostać zabite przez Święte Miecze i Boskie Dary ze świętymi właściwościami, jak na przykład Kowal Ostrza i Pierwotny Longinus (Zmierzch Uzdrawiania Asi, jednak jest to wyjątek). Wszystko to oddziałuje na diabły przez system stworzony przez biblijnego boga, który jest podtrzymywany przez archanioła Michała.

Słabością diabłów jest także światło, które zżera ogromne zasoby ich energii (jak powiedział Issei w pierwszym tomie, że światło słoneczne zdaje się wyczerpywać jego energię). Także mocniejsze światło, jak na przykład bronie bazujące na świetle używane przez anioły i upadłych, a także miecze świetlane znajdujące się w użyciu egzorcystów, są w stanie ciężko zranić, jeżeli nie zabić, diabła. Diabły o większych zasobach demonicznej mocy są jednak w stanie do pewnego stopnia uodpornić się na światło.

Hierarchia

Hierarchia diabelskiego społeczeństwa według objaśnień Rias.

Diabły używają hierarchicznej struktury społeczeństwa, na którą składają się cztery klasy. Są nimi:

Istnieją trzy sposoby na awans społeczny:

 1. Kontrakty z ludźmi: pracowanie w "zawodzie" diabła, czyli spełnienie życzeń klientów. Chodzi tutaj o dużą ilość zawartych kontraktów i/lub otrzymanie nagród o dużej wartości. Ten sposób będzie zwiększał możliwości awansu przez długi czas i zazwyczaj zachodzi stopniowo, chyba że klientem jest ktoś o dużej potędze i wpływach (jak na przykład prezydent lub przywódca polityczny kraju). Jest to najwolniejsza z metod i jest postrzegana bardziej jako stara tradycja niż realna możliwość awansu.
 2. Osiągnięcia militarne: wielkie osiągnięcia w kryzysowych sytuacjach. Do tej kategorii zaliczają się również wyjątkowe zdolności i moce (choć przed Układem w Kuou ciężko było awansować w ten sposób, gdyż obawiano się obustronnej zagłady w przypadku kolejnej wojny). Pokonując wysoko postawionego przeciwnika diabłów, jak na przykład przywódców aniołów lub upadłych aniołów, można otrzymać nagrodę. Jest to najszybsza metoda na awans, choć bez pełnoprawnej wojny wydaje się być mało prawdopodobna do realizacji.
 3. Królewska Gra: ostatnim sposobem jest udział w Królewska Gra. Chodzi tutaj głównie o wysokie osiągnięcia w rozgrywkach, dobrą reputacją wśród społeczeństwa i opinię w oficjalnych grach. Jest to najpopularniejsza ścieżka do wspinania się po drabinie hierarchii diabelskiego społeczeństwa, ponieważ sama Królewska Gra została stworzona z myślą o promocji i trenowaniu potężnych diabłów. Rozgrywki pozwalają wskrzeszonym diabłom na doskonalenia się i pokazywaniu swoich umiejętności w starciu z innymi w kontrolowany i bezpieczny sposób. Dobre występy w Królewskiej Grze zwiększają reputację i prowadzą do awansu. Wszystkie osoby znajdujące się w Top 10 rankingu osiągnęli najwyższą z możliwych klas w diabelskim społeczeństwie, a jeden z nich jest wskrzeszonym diabłem. Jest to najlepsza metoda na awans.

Frakcje

Czterej Maou

Czterej Maou (四大魔王 Yondai Maō) to grupa czterech władców Zaświatów. Obecni Maou nie odziedziczyli władzy, lecz zostali wybrani na swoje stanowiska. W przeszłości bowiem, Wielka Wojna pomiędzy Niebem i Zaświatami pochłonęła życie zarówno Boga jak i Maou. Wszystkie trzy strony konfliktu, anioły, diabły i upadłe anioły były wyczerpane tą walką i miały poważny problem z kontynuacją swojego gatunku. Stronnictwo Maou, które chciało kontynuować wojnę, weszło w spór ze stronnictwem przeciwnym Maou. Kłótnia zakończyła się ucieczką Maou na koniec Zaświatów. Na nowych władców Zaświatów, wybrano czwórkę potężnych, młodych diabłów, które przewodziły rebelii. Jednak ze względu na tradycję, obecni władcy zachowali nazwiska poprzednich Maou i brzmią one następująco: Lucyfer, Belzebub, Lewiatan i Asmodeusz. Dlatego obecnie nazwiska „Lucyfer”, czy „Belzebub”, nie są nazwami osobowymi, a bardziej pełnią funkcję tytułu władcy Zaświatów.

Obecnymi Maou:

Potomkowie poprzednich Maou – Katerea Lewiatan, Shalba Belzebub i Creuserey Asmodeusz – sprzymierzyli się z Brygadą Chaosu, tworząc Frakcję Starych Maou, jedna cała trójka zginęła podczas różnych incydentów. Obecnie jedyni znani potomkowie dawnych Maou, to Vali Lucyfer oraz jego dziadek Rizevim Livan Lucyfer, który przejął kontrolę nad Brygadą Chaosu.

72 Filary

 • Herb Rodziny Agares
 • Herb Rodziny Sitri
 • Herb Rodziny Feneks
 • Herb Rodziny Astaroth
 • Herb Rodziny Gremory

  72 Filary (72柱 Nanajūni Hashira, są aluzją do 72 demonów z Goecji) to lista siedemdziesięciu dwóch rodzin czystej krwi. Rodzinami które do nich należą, są: Bael, Agares, Vassago, Samigina, Marbas, Valefor, Amon, Barbatos, Paimon, Buer, Gusion, Sitri, Beleth, Leraje, Eligos, Zepar, Botis, Bathin, Sallos, Purson, Marax, Ipos, Aim, Naberius, Glasja-Labolas, Bune, Ronove, Berith, Astaroth, Forneus, Foras, Asmoday, Gaap, Furfur, Marchosias, Stolas, Feneks, Halphas, Malphas, Raum, Focalor, Vepar, Sabnock, Shax, Vine, Bifrons, Vual, Haagenti, Crocell, Furcas, Balam, Alloces, Caim, Murmur, Orobas, Gremory, Ose, Amy, Orias, Vapula, Zagan, Valac, Andras, Haures, Andrealphus, Cimeies, Amdusias, Belial, Decarabia, Seere, Dantalion oraz Andromalius

  Spośród 72 rodzin, tylko 34 wciąż są aktywne po zakończeniu Wielkiej Wojny (w rzeczywistości jest ich więcej niż 34, ale niektóre z nich straciły swój status, ze względu na mieszane pochodzenie). Wygasły następujące rody: Marbas, Valefor, Buer, Gusion, Leraje, Eligos, Botis, Bathin, Marax, Ipos, Aim, Buné, Ronové, Foras, Gäap, Marchosias, Halphas, Malphas, Raim, Wepal, Sabnock, Viné, Bifrons, Häagenti, Crocell, Alocer, Caim, Murmur, Orobas, Ose, Amy, Zagan, Andras, Flauros, Andrealphus, Cimeries, Amduscias, Decarabia, Seere oraz Andromalius.

  Dodatkowe demony

  Dodatkowe demony (番外の悪魔(エキストラ・デーモン) Ekisutora Dēmon) to rody wysokoklasowych diabłów, które nie należą do 72 Filarów. Obecnie większość nich izoluje się od obecnego społeczeństwa diabłów i nie chce mieć nic wspólnego z rządem. Jeśli jakieś diabły spośród dodatkowych demonów, w jakikolwiek sposób zwiążą się z obecnym rządem, to wtedy zostają wygnane i wszyscy zrywają z nimi wszelkie kontakty. Taki los spotkał Kuisha Abaddon, Bedeze Abaddona (trzeciego najlepszego gracza w Królewską Grę) i Royguna Belfegora (drugiego najlepszego gracza w Królewską Grę).

  Znane są tylko trzy rody, wchodzące w skład grupy dodatkowych demonów:

  Mefisto Feles jest jedynym, który nie ma własnego Klanu. Większość dodatkowych demonów służyła dawnym Maou, tak jak Dom Lucyferiusz, Lucyferowi.

  Wygnane diabły

  Wygnane diabły (はぐれ悪魔 Hagure Akuma) istotami, które odwróciły się od swoich panów. Bez ich kontroli stali się wielkim zagrożeniem, gdyż ich moc może być niebezpieczna, jeśli wyrwie się spod kontroli. Diabły traktują ich sprawę bardzo poważnie, a wszyscy wygnańcy są bez litości eksterminowani. Jedynymi poznanymi dotąd wygnanymi diabłami są Viser i Kuroka.

  Super diabły

  Super diabły to te z diabłów, których moc przerasta nawet dawnych Maou. Obecnie znane są trzy super diabły: Sirzechs Lucyfer, Ajuka Belzebub i Rizevim Livan Lucyfer.

  Po trzydziestu latach istnieje szóstka diabłów, którzy stali się Super diabłami.
  Wśród nich są: Millikas Gremory, Gasper Vladi, Issei Hyoudou

  Ciekawostki

  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Diabeł&oldid=14289