Issei Hyoudou

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Issei Hyoudou
W light novel:
Hyoudou Issei 1 (light novel).jpg
W anime:
Hyodo.jpg
Kana 兵藤 一誠 (pełne imię)
イッセー (drugie czytanie)
Romaji Hyōdō Issei (pełne imię)
Issē (drugie czytanie)
Zarys postaci
Rasa hybryda diabła i smoka (obecnie)
diabeł (poprzednio)
człowiek (poprzednio)
Przezwiska Czerwony Cesarski Smok (tytuł współdzielony z Ddraigem)

Niebiański Smok (tytuł współdzielony z Ddraigem)
Biuściasty Smok (po raz pierwszy nazwany tak przez Bikou; tytuł ten współdzielony jest z Ddraigiem i został użyty w programie Biuściasty Smok)
Biuściasty Cesarski Smok (tytuł współdzielony z Ddraigiem i został użyty w programie Biuściasty Smok)
Mały Prawdziwy Smok (nazwany tak przez Ddraiga)
Król Haremu (samozwańczy)
Smoczy Maou (nazwany tak przez Rizevim)
Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy

Kolor włosów brązowy
Kolor oczu bursztynowy
Zdolności/oręż Dar Wzmocnienia
Zbroja ŁuskowaZakazany Ruch „Trójząb”
Forma Szkarłatnej Królowej
Boski Podział Bajkowej Wiwerny
Ascalon (współdzielony z Xenovią)
Ascalon II
Smoczy Ognień
Ryuuteimaru
Dragonifikacja (Smocza Fizjologia)
Niszczyciel Szat
Poligloctwo
Diabelski Smok
Super Cyckowa Armata Falowa
Cyckowy Telefon
Status osobowy
Krewni Rodzina:
Gorou Hyoudou (Ojciec)
Nienazwana Matka
Nienarodzone rodzeństwo (nie żyje)
Juzo Hyoudou (dziadek - nie żyje)
Nieznana z imienia babcia

Narzeczone:
Rias Gremory
Akeno Himejima
Asia Argento
Xenovia Quarta
Irina Shidou
Koneko Toujou
Kuroka Toujou
Rossweisse

Inni:
Zeoticus Gremory (przyszły teść)
Venelana Gremory (przyszła teściowa)
Sirzechs Lucyfer (przyszły szwagier)
Grayfia Lucyferiusz (przyszła bratowa)
Millikas Gremory (przyszły bratanek)
Lord Bael (Przyszły wuj)
Misla Bael (Przyszła ciotka)
Sairaorg Bael (Przyszły kuzyn)
Magdaran Bael (Przyszły kuzyn)

Powiązania Akademia Kuou (trzecia klasa)
Zboczone Trio
Klub Okultystyczny
Rezydencja Hyoudou
Klan Gremory
Parostwo Rias Gremory
Parostwo Hyoudou Isseia
Harem Isseia
D×D
Stan postaci Żyje
Ranga Super Diabeł
Pion (8 figur mutacji)
Król (Niezależny)
Seiyuu Yūki Kaji (japoński)
Su Jin Kang (koreański)

Issei Hyoudou – główny męski bohater w High School DxD. Jest uczniem trzeciej klasy liceum w Akademii Kuou, gdzie należy do szkolnego Zboczonego Trio.

Członek szkolnego Klubu Okultystycznego. W szeregach Rias pełni rolę Piona. Początkowo jako diabeł jest niesamowicie słaby, ale wraz z postępem fabuły jego moce wzrastają, aż staje się on najsilniejszy spośród młodziaków, a jego siła osiąga poziom porównywalny z diabłami klasy SS. W swojej lewej ręce dzierży Boski Dar, Dar Wzmocnienia, co czyni go niebezpiecznym przeciwnikiem w walce. Jego głównym marzeniem jest awansować na wysokoklasowego diabła, które ostatecznie się spełniło, aby mógł zgromadzić własne podwładne i stworzyć swój harem, stając się tym samym "Królem Haremu".

Wygląd zewnętrzny

Issei Hyoudou (anime-art) wygląd postaci.jpg

Issei jest 17-letnim licealistą o przeciętnym wzroście, krótkich, brązowych włosach i bursztynowych oczach. Dzięki treningowi z Tanninem w tomie piątym stał się bardziej muskularny i zyskał atletyczną sylwetkę ciała.

Przez całą serię chodzi w przeróżnych ubraniach, jednak najczęściej zakłada męski mundurek Akademii Kuou, który składa się z blezera (najczęściej czarny, chociaż poza powieścią pojawia się lekko fioletowy lub szary, z domieszkami białego), białej koszuli o długich rękawach z czarnymi brzegami i czarną wstążką przy kołnierzu, a także czarnych spodni i brązowych mokasynów. Rzeczywisty ubiór Isseia różni się od mundurka tym, że pod rozpiętymi blezerem i koszulą nosi czerwony T-shirt, a zamiast mokasynów zakłada niebiesko-białe adidasy.

Wraz z końcem drugiego tomu aż do początku dwunastego jego lewa ręka była przeobrażona w smoczą łapę. Aby przywrócić jej pierwotny wygląd, musiał zostać odprawiany rytuał, w którym Rias lub Akeno usuwały z niej smocze moce, pozwalając jej tym samym na pozostanie przez kilka dni w ludzkiej postaci. Dzięki połączonym siłom Wielkiego Czerwonego i Ophis Issei zyskał w tomie dwunastym nowe ciało, przez co może swobodnie przemieniać dowolną część swojego ciała w smoczą kończynę.

Osobowość

Spośród wielu cech, które definiują Isseia, można wyróżnić jego nieprzeciętnie zboczoną naturę oraz obsesję na punkcie kobiecych piersi. Spowodowało to, że dziewczyny z Akademii Kuou szybko przypięły mu etykietę zboczeńca, a on, za bycie w szkolnym Zboczonym Trio, zyskał złą sławę. Pomimo swojego zboczonego charakteru przyciągnął do siebie liczne dziewczyny: Rias, Asię, Akeno, Koneko, Xenovię, Irinę oraz Ravel. Udało mu się to dzięki swojej uprzejmości oraz niczym niezachwianej determinacji: chęci chronienia oraz niesienia pomocy tym, którzy są dla niego ważni. Mimo wszystko pozostaje nieświadomy uczuć dziewczyn wokół niego (nie dotyczy to Rias), często wmawiając sobie, że droczą się z nim. Trwa przy swoim stanowisku nawet wtedy, gdy rodzina Rias mówi mu, że może względem nich używać takiego samego języka jak względem samej Rias (Matko, Ojcze, Bracie itd.) lub gdy wspominają o przygotowaniach do zaręczyn.

Po zamordowaniu przez Raynare w Isseiu zrodził się strach przed wyznawaniem swoich uczuć dziewczynom, gdyż jest przekonany, że dostanie kosza. Był świadom, że do takiego czegoś nigdy by nie doszło, ale wciąż pozostawało to dla niego wielkim lękiem. W tomie dziesiątym udało mu się ten strach przezwyciężyć.

Historia

Issei jest jedynakiem. Nie wiadomo zbyt wiele o jego przeszłości, poza faktem, że jego przyjaciółką z dzieciństwa jest Irina Shidou. Będąc dzieckiem, spotkał starszego mężczyznę, który opowiedział mu historie o kobiecych piersiach, co doprowadziło do rozwinięcia się w nim fascynacji nimi i jego zboczonych skłonności.

Uczęszczał do tego samego gimnazjum z Matsudą i Motohamą. Rok przed rozpoczęciem akcji w tekście cała trójka rozpoczęła naukę w Akademii Kuou, gdzie są znani jako Zboczone Trio.

Postać Isseia w utworze

Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka

Issei zostaje przedstawiony czytelnikom na początku tomu pierwszego, kiedy to też Yuuma Amano zaprasza go na randkę. Na jej końcu Yuuma niespodziewanie zabija go, odkrywając przed nim swoją prawdziwą naturę: jest upadłą anielicą. Jednak tuż przed wyzionięciem ducha z pomocą przychodzi mu Rias Gremory. Następnego dnia, po zauważeniu dziwnych zmian w swoim ciele, Issei zostaje zaatakowany przez upadłego anioła Dohnaseeka, który śmiertelnie go rani. Na ratunek przybywa mu raz jeszcze Rias. Później Issei zostaje przedstawiony członkom szkolnego Klubu Okultystycznego: Yuutowi Kibie, Koneko Toujou, Akeno Himejimie. Dowiaduje się, że wszyscy z nich, włączając w to piękną Rias, są diabłami. Dowiaduje się również, że i on jest diabłem. Rias mówi mu, że pewnego dnia będzie mógł mieć własnych podwładnych, na co reaguje oświadczeniem, że jego marzeniem jest utworzenie własnego haremu i że zostanie „Królem Haremu”. W późniejszym czasie Issei spotyka Asię Argento, zakonnicę, i szybko się z nią zaprzyjaźnia. Gdy Asia na jego oczach ulecza skaleczenie małego chłopca, dochodzi do wniosku, że również posiada Boski Dar. Odprowadza ją do pobliskiego kościoła. Zbliżając się do niego, doznaje dziwnych dreszczy, które zmuszają go do zawrócenia. Asia dziękuje mu za pomoc i zmierza ku budynkowi. Rias później tłumaczy mu, że diabły nie mogą zbliżać do kościołów, ponieważ istnieje wtedy wysokie prawdopodobieństwo, że zostaną zabite przez włócznie światła aniołów.

Jego pierwszą walką, w której de facto nie bierze aktywnego udziału, jest starcie z wygnanym demonem Viser. Rias opowiada mu wtedy o cechach Kiby, Koneko i Akeno, gdyż ci są kolejno Skoczkiem, Wieżą oraz Królową. Z rozczarowaniem dowiaduje się, że sam jest Pionem. Następnej nocy Issei wyrusza na spotkanie z klientem, jednak gdy przybywa do jego domu, zastaje go tam zabitego przez Freeda Sellzena, wygnanego egzorcystę. W starciu z nim przegrywa, jednak od śmierci ratuje go interwencja Asi, która prosi Freeda, by puścił go wolno. Asia zostaje przez niego uderzona, co doprowadza Isseia do jeszcze większej złości i decyduje się on na podjęcie kolejnej próby walki. Ich pojedynek zostaje przerwany przez przybycie reszty członków Klubu. Szczęśliwie Issei na drugi dzień spotyka Asię w parku. Spędzają ze sobą cały dzień, który kończy się niespodziewanym pojawieniem się Reynare, która zabiera ze sobą Asię i przygniata Isseia swoją mocą, choć używa on swojego Boskiego Daru.

Issei przygotowujący się do uderzenia Reynare.

Issei decyduje się na uratowanie Asi z rąk upadłych aniołów i przy pomocy Yuuta i Koneko udaje mu się dotrzeć do kościoła, w którym przebywa Reynare i w którym stacza kolejny pojedynek z Freedem. Jednak okazuje się, że przybywa za późno: Reynare odebrała Asi jej Zmierzch Uzdrawiania, co było równoznaczne z jej zabiciem. Chcąc ją pomścić, Issei walczy samotnie przeciwko Reynare i udaje się mu ją pokonać, gdyż aktywuje się jego prawdziwy Boski Dar, Dar Wzmocnienia, który jest Longinusem. Gdy przybywa reszta Klubu, Reynare chwyta się ostatniej próby ratunku i pod postacią Yuumy próbuje błagać Isseia o ratunek (mówi nawet, że go kocha), jednak Issei zauważa jej podstęp i pozwala Rias na jej zabicie. Po walce Rias wskrzesza Asię pod postacią swojego Gońca. Issei przeżywa z Asią wzruszające spotkanie.

Na początku tomu drugiego Issei doznaje niemałego szoku, gdy dowiaduje się, że Asia będzie mieszkała w jego domu i zacznie uczęszczać do Akademii Kuou. Jakiś czas później Rias urządza Isseiowi niezapowiedzianą wizytę i ku jemu zaskoczeniu prosi go, aby odebrał jej dziewictwo. Niestety, przerywa im niespodziewanie pojawienie się Grayfii Lufyceriusz, która gani ją za próbę zerwania zaręczyn, które zostały uzgodnione przez jej brata i ojca. Później Issei poznaje Risera Feneksa i ku swojemu wielkiemu zdziwieniu dowiaduje się, że jest on zaręczony z Rias. Nie chcąc tego zaakceptować, aktywuje swój Dar Wzmocnienia, próbując wyzwać go na pojedynek, jednak z łatwością zostaje pokonany przez jednego z jego Pionów.

Rias całuje Isseia, wyznając mu swoje uczucia.

Rias zgadza się na stawienie czoła Riserowi w Królewskiej Grze, w której stawką są losy ich zaręczyn. Issei i reszta Klubu wyruszają w góry, aby trenować. Później uczestniczy w pierwszej Królewskiej Grze Rias, w której przyczynia się do pokonania połowy figur Risera. Kiedy staje przed Riserem, nie jest w stanie nic zrobić, ponieważ jego ciało osiągnęło swój limit przez ciągłe zwiększanie mocy. Riser pobija Isseia prawie na śmierć, zmuszając tym samym Rias do poddania się. Issei budzi się po walce w swoim pokoju i dowiaduje się od Grayfii o porażce swojej pani. Złości go to i zaczyna obwiniać siebie za bycie słabym, aż wreszcie Grayfia wręcza mu skrawek papieru z magicznym kręgiem teleportacyjnym. Gdy przybywa do sali, gdzie odbywa się przyjęcie zaręczynowe, brat Rias, Sirzechs Lucyfer, ujawnia, że to wszystko zostało z góry zaplanowane, ażeby urozmaicić przyjęcie. Pozwala Isseiowi ponownie przystąpić do walki z Riserem, której stawką po raz kolejny są losy zaręczyn. Issei zwycięża dzięki wcześniej opracowanemu planowi.

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

W trzecim tomie Issei zostaje przedstawiony członkom Samorządu Uczniowskiego, któremu przewodzi Sona Sitri. Okazuje się ona być wysokoklasowym diabłem czystej krwi, a także następną głową rodu Sitri. Później Issei spotyka swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, Irinę Shidou, która przybywa do Japonii na rozkaz Kościoła, aby odzyskać skradzione Excalibury. Poznaje również przeszłość Yuuta i decyduje się mu pomóc. W tym celu Issei, Koneko i Genshirou Saji wyruszają na poszukiwanie Iriny i jej towarzyszki, Xenovii, i zawierają z nimi tymczasowe przymierze: pomogą im odzyskać skradzione miecze, jeżeli te pozwolą Yuutowi je zniszczyć. Dochodzi do ich spotkania z Freedem Sellzenem i Valperem Galilei, a także walki pomiędzy nimi, jednak dwójce ich przeciwników udaje się uciec. O ich „tajnym” przymierzu dowiadują się ich panie i wszyscy trzej zostają ukarani za podjęcie takich wielkich kroków bez uprzedniej zgody. Następnie Klub Okultystyczny stawia czoła przywódcy upadłych aniołów, Kokabielowi, który rzuca wyzwanie drużynie Rias do walki na terenie Akademii Kuou. Ze wsparciem ze strony drużyny Sitri, która stworzyła wokół szkoły barierę, członkowie Klubu ścierają się z Kokabielem, Freedem i Valperem. Z łatwością radzą sobie z Cerberem przyzwanym przez Kokabiela oraz Freedem, który dzierży Excalibur. Jednak kiedy wreszcie dochodzi do ich konfrontacji z Kokabielem, ten szokuje ich wiadomością o śmierci biblijnego boga. Drużynie Gremory udaje się jednak przetrwać dzięki niespodziewanemu przybyciu Valiego Lucyfera, który z rozkazu Azazela ma przyprowadzić ze sobą Kokabiela i Freeda.

Issei w starciu z Valim.

W tomie czwartym Rias przedstawia Isseiowi, Asi i Xenovii swojego drugiego Gońca, Gaspera Vladiego. Issei pomaga w trenowaniu Gaspera, aby ten nauczył się używać swojego Boskiego Daru. Przed zebraniem przywódców Trzech Frakcji Issei odwiedza chram szinto, w którym kiedyś mieszkała Akeno. Tam od Archanioła Michała dostaje miecz świętego Jerzego, Pogromcę Smoków, Ascalona. Poznaje też prawdziwą naturę Akeno. Potem uczestniczy w obronie przed atakiem członków Brygady Chaosu, którzy przybyli zabić przywódców Trzech Frakcji. Wraz z Rias ruszają na ratunek Gasperowi, który został wykorzystany przez terrorystów. Po udanym odbiciu Gaspera dochodzi do zdrady Valiego Lucyfera, który rzuca wyzwanie Isseiowi. Issei, używając bransolety danej mu przez Azazela, która zostaje zużyta jako ofiara potrzebna do użycia Zbroi Łuskowej, rozpoczyna walkę z Valim. Nie mogąc wskórać zbyt dużo przeciwko niemu, Issei używa Ascalona do przełamania jego obrony i transferuje moc Ddraiga do Zbroi Łuskowej Valiego, zmuszając ją tym samym do tymczasowego wyłączenia. Następnie Issei wyprowadza swój atak, ale Vali ku jego zaskoczeniu szybko się regeneruje. Nie mając zbyt wielu możliwości, Issei podejmuje ryzykowną decyzję o wykradnięciu Albionowi mocy i umieszczeniu jej w Darze Wzmocnienia. Udaje mu się to i w ten sposób powstaje Dar Podziału. Vali, wyraźnie zainteresowany zaistniałą sytuacją, mówi, że przepołowi całe otoczenia Isseia. Azazel dodaje, że do jego „otoczenia” zaliczają się również piersi, co wprawia Isseia w taki gniew, że będąc w zwykłym stanie Łamacza Ladu, prawie pokonuje Valiego. Jednak walka nagle zostaje przerwana niespodziewanym pojawieniem się Bikou, który przybył po Valiego, by nie doprowadzić do aktywacji jego Niszczycielskiej Furii.

Issei pytający Tannina, którą pierś Rias powinien wybrać.

W tomie piątym Issei wraz Rias i przyjaciółmi udają się do Zaświatów na Zebranie Młodziaków. Gdy przybywają na ziemie władane przez rodzinę Gremory, zostają cieple powitani przez służbę rodu Gremorych. Issei spotyka matkę Rias, Venelanę Gremory, i jej bratanka, Millikasa Gremory. Podczas swojego pobytu na włościach rodziny Gremory Issei uczy się operować diabelskim alfabetem, odpowiednich manier przy stole, tańczyć, a także jak należy odnosić się do osób z wyższych sfer. Tuż przed ceremonią z okazji Zebrania Młodziaków Issei poznaje cztery inne diabły, które zostały wybrane do tych zawodów: Sairaorga Baela, Seekvairę Agares, Zephyrdora Glasja-Labolasa i Diodorę Astarotha. Po ustaleniu terminu meczu pomiędzy Rias i Sony Issei zostaje zmuszony do treningu z byłym Smoczym Królem, Tanninem, w górach znajdujących się na włościach rodziny Gremorych. Wyrabia sobie świetną kondycję, jednak podczas treningu w górach nie udaje mu się uzyskać Łamacza Ładu – udaje mu się to dopiero przy spotkaniu z Kuroką i Bikou. Uzyskuje wtedy pełnoprawny Łamacz Ładu, macając piersi Rias. Następnie uczestniczy w Królewskiej Grze pomiędzy Rias a Soną. Udaje mu się pokonać Sajiego, ale wskutek planu grupy Sitri traci zbyt dużo krwi i zostaje pokonany. Jednak tuż przed zniknięciem Issei odkrywa swój nowy ruch, Poligloctwo, który pozwala mu na rozmowę z kobiecymi piersiami i tym samym poznaje strategię Sitri, co pozwala Rias na wygranie meczu. Klub Okultystyczny opuszcza Zaświaty i zmierza ku światu ludzi. Podczas swojej podróży dochodzi do niespodziewanego spotkania z Diodorą Astarothem, diabłem, którego Asia uratowała w przeszłości. Przychodzi się jej oświadczyć.

W szóstym tomie Issei wraz z innymi towarzyszą Rias w wywiadzie w zaświatowej stacji telewizyjnej. Spotykają tam Sairaorga i jego Królową, Kuishę Abaddon. Sairaorg mówi im, że chce stawić im czoła przy pomocy czystej mocy. Później mecz pomiędzy Rias i Diodorą zostaje przerwany pojawieniem się Brygady Chaosu. Na jaw wychodzą powiązania między nimi a Diodorą. Diodora porywa Asię, której na ratunek rusza drużyna Gremory. Nagłe pojawienie się Shalby Belzebuba i przeteleportowanie przez niego Asi do Szczeliny Wymiarowej niszczy radość, która zapanowała po jej uratowaniu. Powoduje to, że Issei wchodzi w tryb Niszczycielskiej Furii i traci swoje zmysły. Pokonuje Shalbę, ale nie odzyskuje kontroli nad swoim ciałem aż do momentu, gdy odsłuchuje piosenki „Oppai Smok” skomponowanej przez Azazela i Sirzechsa. Piersi Rias służą mu za swojego rodzaju przełącznik, który pozwala uwolnić mu się z Furii. Później Issei jest świadkiem manifestacji Wielkiego Czerwonego, który unosi się w Szczelinie Wymiarowej.

Bohaterski Oppai Smok

Issei na randce z Akeno.

W tomie siódmym Issei idzie na randkę z Akeno, która kończy się spotkaniem Odyna, Rossweisse i Barakiela, przywódcy upadłych aniołów i ojca Akeno, który robi za ochroniarza Odyna. Jakiś czas później Klub Okultystyczny zostaje zaatakowany przez Lokiego, który przybywa zabić Odyna i wprowadzić Ragnarok. Issei stawia czoła Lokiemu, ale z góry znajduje się na straconej pozycji, gdyż jego przeciwnik posiada Fenrira. Jednak nagłe przybycie Valiego i jego drużyny ratuje Isseia od śmierci. Dwa Niebiańskie Smoki postanawiają połączyć swe siły. O poradę proszą Smoczego Króla, Midgardsormra. Podczas ostatecznego starcia Issei dzierży replikę Mjolnira, młota nordyckiego boga Thora. Początkowo nie jest w stanie wykorzystać jego pełnej mocy. Udaje mu się jednak okiełznać moc tej broni po tym, jak przy pomocy Biuściastej Wróżki pomaga Akeno pogodzić się z ojcem. Wraz z młotem boga i Mocą Świętych Błyskawic Barakiela i Akeno udaje się mu pokonać Lokiego.

Issei walczy przeciwko "Czerwonemu Maou" w Ruinach Złączenia.

W Dodatkowym Żywocie tomu ósmego Issei wraz z Rias udają się do Zaświatów, gdzie mają przejść przez obrzęd zaręczyn w Ruinach Złączenia. Issei jednak nie zdaje sobie sprawy z celu tej ceremonii. Issei i Rias zostają poddani czterem próbom przygotowanym przez "Maou Rangers". W pierwszej muszą zatańczyć taniec salonowy; w drugiej zostają poddane próbie ich maniery przy stole; w trzeciej zaś sprawdza się ich wiedzę na temat historii Klanu Gremory i ogólnego pojęcia o Zaświatach. Wszystkie trzy zaliczają bez większych przeszkód i w końcu przychodzi czas na ostatnią próbę: Issei zostaje zmuszony do walki z Sirzechsem. Początkowo Czerwony Szatan przygniata go potęgą swojej mocy, ale Grayfia radzi Isseiowi, aby użył piersi Rias jako wzmocnienia. Pozwala mu to na użycie potężnego Smoczego Strzału, ale mimo tego i tak przegrywa i traci przytomność. Po przejściu obrzędów zaręczynowych, Ajuka Belzebub, jeden z Czterech Maou i twórca systemu Diabelskiego Pionka, modyfikuje figury wewnątrz Isseia, aby mógł lepiej przystosować się do mocy Ddraiga.

W tomie dziewiątym Issei i reszta drugoklasistów udają się na szkolną wycieczkę do Kioto. W czasie podróży pociągiem Isseiowi udaje się wkroczyć w otchłanie Boskiego Daru, gdzie spotyka jednego ze swoich poprzedników, który wręcza mu pudełko, odblokowujące w pełni możliwości Boskiego Daru. Podczas pobytu w Kioto Issei zostaje zaatakowany przez kilka youkai] dowodzonym przez Kunou, która uznała Isseia za osobę odpowiedzialną za porwanie jej matki, Yasaki, przywódczyni tamtejszych youkai. Nieporozumienie udaje się jednak wyjaśnić, ale wkrótce potem Issei wraz z przyjaciółmi stają twarzą w twarz z porywaczami Yasaki, czyli frakcją Bohaterów przewodzoną przez Cao Cao. Pierwsze ich stracie zostaje szybko przerwane przez pojawienie się Le Fay Pendragon oraz Gogmagoga z drużyny Valiego, choć Isseiowi przychodzi stanąć do walki raz jeszcze i udaje się mu uratować Yasakę.

Issei w starciu z frakcją Bohaterów w formie Walijskiego Gońca Niszczyciela.

W trakcie walki towarzysze Isseia zostają pokonani na jego oczach. Zaczyna przeklinać własną niemoc. Jednak przy pomocy Belzarda i Elshy Isseiowi udaje osiągnąć się Zakazany Ruch „Trójząb”. Pałanie ogromną chęcią uratowania przyjaciół oraz żądzą do piersi Rias pozwalają mu na modyfikację Zbroi Łuskowej przez promocję. Wraz z tą nową mocą udaje mu się czasowo zdominować frakcję Bohaterów, jednak nowa technika pochłania zbyt dużo kondycji, aby mógł w niej długo walczyć. Zostają jednak uratowani z rąk terrorystów przez nagłe pojawienie się Sun Wukonga, który przegania wroga i używa swojego senjutsu do przywórcenia kondycji Isseia, pozwalając mu na użycie jeszcze jednego ataku, który trafia prosto w oko Cao Cao. Po powrocie z Kioto drużyna zostaje zganiona przez Rias za niepowiadomienie jej o zaistniałej sytuacji i poproszenie o pomoc. Azazel, ku niezadowoleniu dziewczyn z Klubu Okultystycznego, mówi o zbliżającym się przeniesieniu się Ravel do Akademii Kuou.

Rias próbująca uwieść Isseia w saunie.

W tomie dziesiątym, po skończonym przedstawieniu Oppai Smok, Issei i Rias napotykają się na matkę Rias, Venelaną, która wpierw chwali ich za ciężką pracę, a następnie strofuje Rias za brak postępów w relacjach z Isseiem. W wyniku tego spotkania Rias próbuje uwieść Isseia i kochać się z nim w saunie w piwnicach Rezydencji Hyoudou. Issei jednak nie pojmuje, o co jej tak naprawdę chodzi, i zwraca się do niej „Buchou”, doprowadzając Rias do smutku i wielkiej złości zarazem, co skutkuje zadaniem mu pytania, kim ona dla niego jest. Potem w rozmowie z Koneko, Asią i Akeno (które próbują go „uleczyć”), wyjawia, że doświadczenie z Raynare sprawiły, że ma strach przed kobietami. Boi się zwracać do nich po imieniu; obawia się ponownego odrzucania lub wyśmiania, jeżeli przyzna się do swoich uczuć. Dziewczyny zaprzeczają temu, a „klątwa” Reynare zostaje usunięta z serca Isseia.

Podczas Królewskiej Grze przeciwko Sairaorgowi Baelowi Issei walczy przeciwko jego Gońcowi, Corianie, oraz Królowej, Kuishie Abaddon. Obie zostają pokonane, nie mając nawet możliwości stanięcia do walki z Isseiem. Sairaorg wraz ze swoim Pionem, Regulusem, staje do ostatniej walki z Rias. Issei radzi sobie przeciwko Sairaorgowi dobrze aż do czasu, gdy ten łączy się z Regulusem, aby użyć jego Łamacza Ładu. Skutkuje to całkowitą dominacją nad Isseiem. Udaje mu się jednak odwrócić przebieg walki poprzez uzyskanie dostępu do Pierwotnej Królowej, osiągając Formę Szkarłatnej Królowej, która łączy w sobie moce Wieży, Skoczka oraz Gońca. Technika ta zostaje dodana do jego zbroi Łamacza Ładu i zmienia jej kolor na szkarłatny. Korzystając z nowej mocy, Issei jest w stanie walczyć na równi z Sairaorgiem. Udaje mu się pokonać go w walce wręcz – Sairaorg traci przytomność. Idąc za ciosem, Issei nie jest w stanie dusić dłużej w sobie uczuć i wyznaje Rias miłość, zwracając się do niej po raz pierwszy po imieniu. Rias w łzach radości odwzajemnia jego uczucia i oficjalnie stają się parą, choć nie wygląda na to, aby pozostałe dziewczyny, czyli Akeno, Xenovia, Asia, Koneko, Irina i Ravel, tak łatwo się poddały.

Issei umierający na oczach Ophis.

W tomie jedenastym Issei i reszta drużyny Gremory są zaskoczeni widokiem Ophis, której towarzyszą Le Fay oraz Kuroka, w Rezydencji Hyoudou. Spotkanie to zostało z góry zaplanowane przez Azazela, który uległ prośbie Ophis, chcącej poprzyglądać się Isseiowi. Później Issei, Akeno i Yuuto udają się na terytorium rodu Glasja-Labolasów, aby przystąpić do testów na średnioklasowe diabły. Podczas odpoczynku po testach grupa zostaje niespodziewanie zaatakowana przez Cao Cao i Georga, którzy przybywają, aby skraść moce Ophis, którą potem porywa Shalba Belzebub. Issei rusza za nim w pościg i odbija z jego rąk zakładniczkę, zabijając także potomka byłego Maou. Sam jednak ginie, trafiony strzałą zatrutą jadem Samaela.

W tomie dwunastym ciało Isseia zostało zniszczone z powodu klątwy Samaela, ale dzięki pomocy Ophis i Wielkiego Czerwonego zyskuje nowe. Udaje mu się powrócić ze Szczeliny Wymiarowej do Zaświatów i uratować dziecko, które zostało wzięte na zakładnika przez Jeanne i Heraklesa oraz przy okazji pokonać dwójkę terrorystów. Potem walczy z Cao Cao, ale ten ma nad nim znaczną przewagę. Jednak dzięki sprytnemu fortelowi, wykorzystując jad Samaela oraz słabość oka Meduzy, posiadanego przez Cao Cao, udaje mu się wygrać. Cao Cao spróbował wtedy użyć Świętej Włóczni, jednak ta nie chciała go słuchać, co oznaczało, że Longinus wybrał marzenie Isseia i uznał je za lepsze, od ambicji Cao Cao. Pod koniec tomu Issei został oficjalnie awansowany na średnioklasowego diabła wraz z Akeno i Yuuto. Potem obiecuje Rias, że zabierze ją na randkę, jednak reszta dziewczyn Klubu Okultystycznego (a także i ku zgrozie Issieia, także Gasper, Yuuto i Azazel), również go o to prosi.

W Dodatkowym Żywocie tomu trzynastego, do Rezydencji Hyoudou przybywa Millikas. Potem chłopiec stacza treningową bitwę z Isseiem, Kibą oraz Gasperem i mimo iż z nimi przegrał, to Issei stwierdził, że jego moc jest na tym samym poziomie co u Valiego. Później Issei o mały włos nie stacza pojedynku z samym Sirzechsem, zazdrosnym o swojego syna, jednak w porę zostaje uratowany przez Grayfię. Potem Issei zyskuje swojego własnego chowańca, latający okręt Skidblandir, który ofiarowuje mu Surtr Drugi.

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

W tomie czternastym Issei, wraz z całym klubem, spotyka przewodniczącego Rady Magów, Mefisto Felesa, z którym omawiają zawieranie paktów z magami. Później spotykają się z wampirami, reprezentowanymi przez Elmenhilde Galnstein. Wampirka domaga się, aby Gasper dołączył do ich klanu i całkowicie ignoruje pytania Isseia, którego lekceważy, jako zwykłego sługę. Kilka dni później Akademia Kuou zostaje zaatakowana przez wygnanych magów, którzy porywają Koneko, Ravel oraz Gaspera. Issei, wraz z resztą Klubu Okultystycznego oraz Samorządu Uczniowskiego, rusza na pomoc uprowadzonym. Dochodzi do bitwy, a wygnani czarodzieje zostają bez trudu pokonani. Grupa trafia wtedy do "fabryki", w której produkowano sztuczne Łzy Feniksa, używając do tego celu klonów członków rodziny Feneks. Człowiek wyglądajacy na przywódce, rozmawia wtedy z nimi i przyzywa Grendela, z którym Issei stacza zaciekły pojedynek, dopóki przywódca, którym okazuje się być młodszy brat Grayfi, Euclid Lucyferiusz, nie każe mu się wycofać.

W tomie piętnastym Issei był zaskoczony, kiedy dowiedział się od Kuroki, że Drużyna Valiego została zaatakowana przez Aži Dahāka. Później w Rezydencji Hyoudou pojawiają się Griselda Quarta, Dulio Gesualdo i Tobio Ikuse, którzy pytają, czy nie będzie im przeszkadzać, jeśli będą ich szkolić w walce, na co Issei z radością przystaje.

W tomie szesnastym Issei oraz reszta Klubu Okultystycznego, a także Bennia i Loup Garou, przybywają do Rumunii, aby pomóc Rias i Yuuto, którzy są przetrzymywani na zamku Frakcji Tepes. Później, już w komplecie, cały Klub Okultystyczny spotyka się z "Królem" frakcji Tepes, Valerie oraz merem, Mariusem. Całą grupę złości zachowanie tego ostatniego, jednak ten jest pewny siebie, głównie dzięki swojemu ochroniarzowi, którym jest Smok Zła, Crom Cruach. Po skończonym spotkaniu cała grupa spotyka starego diabła, ubranego w szaty Lucyfera, którym okazuje się być Rizevim Livan Lucyfer, potomek dawnych Maou. Następnie Issei próbuje powstrzymać wampiry przed pozbawieniem Valerie jej Longinusa, Graala Sefiry i ponownie stacza walkę z Grendelem, aby kupić więcej czasu Rias, by ta mogła przygotować swój atak. Starcie nie przynosi jednak rozstrzygnięcia, gdyż Grendel się wycofuje, a jego miejsce zajmuje Crom Cruach. Wtedy pojawia się Vali i obaj chłopcy walczą wspólnie z Crom Cruachem, ale nawet pomimo tego, że stosuje swoje najsilniejsze ataki, to nie są w stanie wyrządzić żadnej krzywdy Smokowi Zła. W końcu sam Crom Cruach przerywa walkę i pozwala im przejeść. Issei walczy później z masowo produkowanymi Smokami Zła oraz Euclidem, który używa kopii jego Daru Wzmocnienia. Mimo iż na początku przeciwnik miał nad nim przewagę, to jednak udaje mu się go w końcu przewyższyć, ale walka zostaje nagle przerwana przez Rizevima, który nakazuje Euclidowi wycofać się z walki. Po powrocie z Rumunii Issei wziął udział w sformowaniu Drużyny DxD i powiedział Ravel że chce, aby Le Fay zawarła z nim pakt.

W tomie siedemnastym Rossweisse poprosiła Isseia, aby udawał jej chłopaka, co dla wszystkich było niemałym zaskoczeniem. Potem wyszło na jaw, że powodem tego była wizyta jej babci, której była walkiria skłamała, że ma chłopaka. Issei udaje potem chłopaka przed jej babcią, a potem idzie z Rossweisse na randkę, którą przerywa pojawienie się Euclida. Później cały Klub Okultystyczny udaje się do Zaświatów, aby zobaczyć szkołę, zbudowaną przez Sonę Sitri i pomaga w oprowadzaniu po niej dzieci, dopóki nie pojawia się na Qlippoth, który przeprowadza atak. Issei walczy w parze z Nimurą przeciwko masowo produkowanym Smokom Zła, a potem dołączają do Sajiego oraz Koneko i w czwórkę walczą z Grendelem i Ladonem, który zamyka Isseia wewnątrz bariery. Od tego momentu Ise może się tylko bezradnie przyglądać, jak Saji i ojcowie dzieci są atakowani przez Grendela, dopóki nie pojawia się Sairaorg, a Ladon zostaje wezwany do innego miejsca. Całej grupie udaje się pokonać Grendela i zapieczętować jego duszę w klejnocie ze zbroi Issiea. Następnie Issei i reszta jego przyjaciół walczą z pozostałymi Smokami Zła, dopóki nie pojawia się Euclid, który porywa Rossweisse. Issei i Rias ruszają jej wtedy z pomocą. Srebrnowłosy diabeł zdradza im wtedy, że zamierza zrobić z Rossweisse swoją "siostrę" i zabija magów, detonując bomby, które były ukryte ich ciałach, doprowadzając w ten sposób do zniszczenia szkoły. Issei atakuje wtedy Euclida i pokonuje go, używając swojego Niszczyciela Longinusa.

W tomie osiemnastym Issei udaje się do Nieba wraz z całą Grupą Gremory. Tata Iriny prosi go, aby opiekował się jej córką. Później, podczas ataku Qlippotu na Niebo, walczy z Crom Cruachem w trybie Prawdziwej Królowej. Ich pojedynek zostaje jednak przerwany przez pojawienie się Walburgi. Issei walczy potem przeciwko Rizevimowi, któremu mocno się od niego obrywa. Zanim jednak starcowi udaje się uciec z Lilith, Issei oznajmia mu, ze zostanie pokonany przez Valiego.

W tomie dziewiętnastym Issei wraz z całym Parostwem Rias, udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Tam po raz pierwszy zostaje pocałowany przez Xenovię i dowiaduje się, że Kunou będzie uczęszczała do jego szkoły. Po rozpoczęciu nowego semestru, ze zdumieniem przekonuje się, że Kiryuu od jakiegoś czasu zna jego tożsamość. Z nie mniejszym zaskoczeniem dowiaduje się, że Le Fay i Bennia także dołączą wkrótce w szeregi uczennic Akademii Kuou. Później, podczas drogi powrotnej do domu, wraz z przyjaciółmi zostaje napadnięty przez zbuntowanych egzorcystów, którzy wyzywają ich na pojedynek. Gdy rozpoczyna się bitwa, Ise walczy z Walburgą, którą udaje mu się pokonać i wziąć do niewoli. Później, wraz z całą grupą, jest świadkiem przebudzenia Valerie

W tomie dwudziestym Issei, wraz całym Klubem Okultystycznym, Grupą Sitri i Azazelem, udaje się na spotkanie z Ajuką Belzebubem, Który wyjawia im prawdę o mrocznych tajemnicach Królewskiej Gry oraz o korupcji, która w niej panuje. Wszyscy wracają do miasta Kuou, gdy wychodzi na jaw, że Ophis została zaatakowana przez Smoka Zła, a rodzice Isseia uprowadzeni przez terrorystów. DxD przygotowuje się do ataku na bazę Qlippothu znajdującą się na Agreas, którą udało się zlokalizować Drużynie Valiego. Po walce z Smokiem Zła, Níðhǫggrem, Issei i Asia oddzielają się od całej grupy i ruszają na pomoc rodzicom chłopaka. Podczas walki z Belialem i Rizevimem wychodzi na jam prawdziwa tożsamość Isseia, ale jego rodzice oświadczają że dalej będą kochać swojego syna, niezależnie od tego, kim by się nie stał. W Isseia wstępuje wtedy nowa moc i udaje mu się pokonać Rizevima, ale po walce pada na ziemię, osłabiony walką i potęgą nowej mocy.

W tomie dwudziestym pierwszym, po swojej zaciętej walce z Rizevimem, Issei budzi się w szpitalu, po trwającej tydzień śpiączce. Jednak z powodu mocy Diabelskiego Smoka, widok, mówienie i myślenie o piersiach, wywołuje u niego cierpienie. Jednak mimo tego bierze udział w walce ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą. Podczas walki ponownie korzysta z mocy Diabelskiego Smoka i udaje mu się zabić Apophisa.

Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

W tomie dwudziestym drugim Issei zostaje prawie uwiedziony przez Akeno i Rias, ale przeszkadza im w tym Ravel, która opowiada wszystkim o Międzynarodowym Turnieju Królewskiej Gry, Pucharze Azazela. Później Issei spotyka Bovę który jest trzecim synem Tannina i najsilniejszym spośród jego dzieci. Smok prosi go, o możliwość zostania jego podwładnym. Po szkole Issei idzie sobie powędkować z całym Klubem Okultystycznym, Drużyną Valiego oraz swoimi rodzicami. Podczas wędkowania, rozmawia z Valim na temat zbliżającego się turnieju oraz awansu Valiego na diabła klasy ostatecznej. Dzień przed swoim awansem, Ise oprowadza po szkole Kunou i przedstawia ją Sonie oraz Sajiemu. W dniu swojego awansu, Issei spotyka Risera i jego mamę, która wymienia z nim Ravel. Issei doknuje także wymiany Asi i Xenovi z Rias, a po ceremonii awansu, spotyka Śiwę i jego sojusznika Mahabaliego. Bóg Zniszczenia prosi go, o pomoc w wypadku wojny z Indrą, co wszystkich zaskakuje. Podczas ich rozmowy pojawia się Cao Cao, który informuje wszystkich, że też weźmnie udział w nadchodzącym turnieju. Następnego dnia, po ceremonii ukończenia szkoły przez Rias, Issei składa jej obietnicę na przyszłość, a zraz potem wyznaje Motohami i Matsudzie, że on i Rias od dawna są parą. Gdy turniej się zaczyna, Issei i jego drużyna przybywają na pokładzie Ryuuteimaru (który stał się olbrzymi okrętem). Kilka pierwszych meczów które toczy, kończy sie dla niego zwycięsko, ale krytycy nie oceniają go najlepiej. Kilka dni później dowiaduje się, że jego następnym przeciwnikiem będzie Barakiel. Walka przeciwko ojcu Akeno toczy się ze zmiennym szczęściem i kończy pojedynkiem między oboma Królami, który Ise wygrywa, dzięki czemu zwycięża w meczu. Deklaruje także, że kocha Akeno, która zostanie z nim na zawsze. Po meczu Ise rozmawia z Ajuką Belzebubem, który zdradza mu, że planuje stworzyć nową, tajną organizację, mającą bronić świat przed terrorystami.

W tomie dwudziestym trzecim Issei, po zostaniu wysokoklasowym diabłem, otrzymuje własne terytorium do zarządzania, a także przygotowuje się do meczu przeciwko Drużynie Dulia. Podczas spotkania w pokoju klubowym, Issei poznaje Tiamat i dowiaduje się, ze smoczyca nienawidzi Ddraiga, gdyż ten wiele lat temu pożyczył od niej kilka cennych przedmiotów, które zaginęły po jego śmierci. Issei obiecuje, że jeśli zwycięży, to wtedy odda jej zaginione skarby. Issei spotyka także Lint Sellzen, która opowiada mu o swoim pochodzeniu, a także Roygun Belfegor, która postanawia doradzać mu podczas turnieju, a także wyraża swoje zainteresowanie nim. Podczas meczu przeciwko drużynie Dulia Issei zostaje uwięziony w bąblu, w którym może oglądać film ze skąpo odzianą Gabriel, ale udaje mu się wydostać z tej pułapki i walczyć dalej. Później, podczas walki, Xenovia i Irina proponują Isseiowi małżeństwo, a on się zgadza. Po meczu Ise oświadcza się Asi i dowiaduje się, że następny mecz stoczy z Królem Potworów, Tyfonem.

Moce i umiejętności

Issei przyzywający swój Boski Dar.

Początkowo Issei nie wykazuje żadnych specjalnych zdolności, jednak stając się diabłem, rozwija swoje umiejętności fizyczne (na przykład jest w stanie pedałować niezwykle szybko na rowerze), a jego zmysły ulegają zaostrzeniu. Dodatkowo, będąc Pionem może używać Promocji, gdy tylko znajdzie się wgłębi terytorium wroga. Dzięki temu może zostać dowolną figurą, oczywiście poza Królem. Wraz z modyfikacją systemu Diabelskiego Pionka, może promować kiedy tylko chce i przełączać się pomiędzy poszczególnymi figurami.

Jego Boskim Darem jest Dar Wzmocnienia, jeden z trzynastu Longinusów. Przebywa w nim jeden z Niebiańskich Smoków, Ddraig, Czerwony Cesarski Smok. Mówi się o nim, że posiada moc tak wielką, że może pozwolić na zabicie Boga. Zdolnością jego Boskiego Daru jest dublowanie mocy posiada co każde dziesięć sekund, a podumiejętnością jest możliwość przenoszenia zwielokrotnionej mocy na przedmiot lub istotę, co czyni go przydatnym w zakresie wsparcia podczas walki. Dzięki Boskiemu Darowi, Ise zyskał też wiele innych technik, takich jak Diabelski Smok.

Issei strzelający Smoczym Pociskiem.

Issei jest także w stanie wystrzelić wiązką energii, co nazywa "Smoczym Pociskiem" (魔力弾(ドラゴンショット) Doragon Shotto). W tomie siódmym Issei ujawnia swoją nową umiejętność - małych rozmiarów Smocze Pociski, które zostają użyte do eliminacji wyłącznie ludzi z frakcji Bohaterów (a nie np. diabłów). Po walce z Sirzechsem, Issei zostaje zainspirowany sposobem używania przez niego Mocy Zniszczenia. Issei zaczyna pracować nad sposobem zmienienia kierunku lotu swoich Smoczych Pocisków poprzez poruszanie nimi w różnych kierunkach. Używa tej techniki po raz pierwszy w tomie dziewiątym w starciu z Cao Cao, a potem w tomie dwunastym w walce z Dziaberlakiem.

Ciekawostki

High School DxD - Character Box

Miasto Kuou
Akademia Kuou
Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
Rezydencja Hyoudou
Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
Inni Mieszkańcy
Klijenci Isseia Mil-tan
Trzy Frakcje
Diabły
Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
Upadłe anioły
Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
Anioły
Serafini MichałGabrielUrielRafał
Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
Mitologie
Mitologia Nordycka
Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
Mitologia Grecka
Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
Mitologia Indyjska
Bogowie IndraŚiwaMahabali
Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
Mitologia Japońska
Bogowie
Youkai YasakaKunou
Mitologia Egipska
Bogowie
Egipskie Potwory Benu • Sfinks
Inne
Smoki
Pierwotny Smok Wielki Czerwony
Boski Smok OphisLilith
Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
Brygada Chaosu
Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
Walpurgia Walburga
Inne postaci
Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Issei_Hyoudou&oldid=14519