Rias Gremory

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Rias Gremory
Rias Gremory (anime).jpg
Kana リアス・グレモリー
Romaji Riasu Guremorī
Zarys postaci
Rasa diabeł (czystej krwi)
Przezwiska Szkarłatnowłosa Księżniczka Zniszczenia
Księżniczka Zniszczenia

Przewodnicząca(Buchou)
„Księżniczka Przełączenia” (po raz pierwszy nazwana tak przez Bikou, potem tytuł ten używany w programie Oppai Smok)
„Szkarłatna Biuściasta Księżniczka” (nazwana tak raz przez Azazela)
Ria-tan (nazywana tak przez Sirzechsa Lucyfera)
Prze-chan (nazywana tak przez Kurokę)

Kolor włosów szkarłatny
Kolor oczu niebiesko-zielony
Zdolności/oręż Moc Zniszczenia
Diabelskie Pionki
Szkarłatny Smok Zguby
Status osobowy
Krewni Zeoticus Gremory (ojciec)
Venelana Gremory (matka)
Sirzechs Lucyfer (starszy brat - zapieczętowany)
Millikas Gremory (bratanek)
Grayfia Lucyferiusz (szwagierka)
Sairaorg Bael (kuzyn)
Magdaran Bael (kuzyn)
Misla Bael (ciotka)
Lord Bael (wuj)
Issei Hyoudou (narzeczony)
Powiązania Klan Gremory (spadkobierczyni tronu)
72 Filary (członkini)
Akademia Kuou (studentka uniwersytetu)
Klub Okultystyczny (założycielka/była przewodnicząca)
Rezydencja Hyoudou
Harem Isseia
D×D
12 Niebiańskich Piersi
Stan postaci żyje
Ranga Diabeł klasy ostatecznej
Król
Seiyuu Yōko Hikasa (japońska)
Jeong Sin Wu (koreańska)

Rias Gremory – główna żeńska bohaterka w High School DxD. Diablica z klanu Gremory – rodziny diabłów czystej krwi; znana jako Szkarłatnowłosa Księżniczka Zniszczenia. Jest studentką uniwersytetu Akademii Kuou, byłą przewodniczącą Klubu Okultystycznego, a także najpiękniejsza dziewczyna w całej szkole.

Wygląd zewnętrzny

Rias Gremory (anime-art) wygląd postaci.jpg

Rias jest nastoletnią dziewczyną o dorodnych kształtach, jasnej karnacji i niebiesko-zielonych oczach. Charakteryzują ją długie, szkarłatne włosy, które sięgają do jej ud, z pojedynczym pasmem sterczących włosów na czubku głowy (znanych jako ahoge). Ma długą, szeroką grzywkę, która opada na jej czoło, a nawet zakrywa część twarzy.

Choć przez serię przewija się wiele ubrań, które Rias ma na sobie, najczęściej nosi damski mundurek Akademii Kuou, który składa się z białej koszuli o długich rękawach i zapinanym kołnierzu (w wersji letniej rękawy są krótkie), czarnej wstążce wiązanej pod kołnierzem, czarnej peleryny okrywającej ramiona, rozpinanego gorsetu ozdobnego, purpurowej spódniczki z białymi akcentami, brązowych mokasynów i białych skarpetek. Rias nie stroni również od zmysłowych strojów i bielizny, zwłaszcza gdy pragnie uwieść Isseia.

Okazyjnie Rias zakłada okulary, choć nie ma żadnych problemów ze wzrokiem. Zdarza się to wtedy, gdy popada w głębokie zamyślenie – okulary sprawiają, że lepiej się jej myśli.

Osobowość

W serii Rias jest ukazana jako osoba uprzejma i o delikatnym podejściu do swoich podwładnych. Uważa Isseia za osobę dla siebie wyjątkową i zawsze zżera ją zazdrość, gdy są przy nim inne dziewczyny. Jest kompletnie inną osobą, gdy widzi go w otoczeniu innych dziewczyn, lub gdy chodzi o trening.

Jest dumna ze swojego nazwiska rodowego, jednak nie lubi, gdy inni postrzegają ją jako Rias z domu Gremory. Żyje w ludzkim świecie, ponieważ (powiedziała to w tomie drugim) wszyscy tutaj traktują ją jako "zwykłą" Rias, nie diablicę czy też Szkarłatnowłosą Księżniczkę Zniszczenia.

Lubi rozpieszczać Isseia i Asię, jednak jednocześnie daje do zrozumienia – zarówno Asi, jak i każdej innej dziewczynie – że Issei jest jej i nie ma zamiaru z kimkolwiek się nim dzielić. Nie jest dla niej żadnym problemem pokazywanie Isseiowi swoich piersi, czy też spanie z nim nago (co, według niej, zawsze robi).

Historia

Rias jest drugim dzieckiem z domu Gremory. Została następczynią głowy rodu po tym, jak jej brat, Sirzechs, stał się Szatanem Lucyferem i utracił prawo do zostania głową domu. Po ogłoszeniu jej sukcesji w klanie Gremory, Rias została zaręczona z Riserem Feneksem. Przed wydarzeniami z tekstu, Rias wskrzesiła Akeno Himejimę, Yuuto Kibę, Koneko Toujou i Gaspera Vladiego jako członków swojego parostwa. Dwa lata przed rozpoczęciem akcji w utworze, wraz z Akeno, Soną i Tsubaki rozpoczęły naukę w Akademii Kuou. Jakiś czas później utworzyła Klub Okultystyczny jako podstawę dla swojego parostwa i została jego przewodniczącą.

Postać Rias w utworze

Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka

 • Naga Rias śpiąca w łóżku Isseia.
 • Rias próbuje zerwać swoje zaręczyny, oddając swoje dziewictwo Isseiowi.
 • Rias wyznaje Isseiowi pocałunkiem swoje uczucia.

  Rias wskrzesza Isseia pod postacią swojego sługi po tym, jak zostaje zabity przez upadłą anielicę Raynare. Niedługo później ratuje go przed atakiem innego upadłego, Dohnaseeka. Zabiera ciężko rannego Isseia do jego domu, gdzie spędza z nim noc, lecząc jego rany. Nie mija wiele czasu, jak ocala go po raz kolejny – tym razem wraz z pozostałymi członkami Klubu Okultystycznego przed Freedem Sellzenem. Kiedy Issei wyrusza na ratunek Asi Argento, Rias pośrednio pomaga mu poprzez zabicie trzech sojuszników Reynare, a potem poprzez zabicie jej samej. Ku radości Isseia wskrzesza Asię pod postacią swojego Gońca.

  Na początku tomu drugiego, po codziennym treningu z Isseiem, Rias ku jego zaskoczeniu oznajmia, że Asia będzie mieszkała w jego domu, z łatwością przekonując do swojego pomysłu rodziców Isseia, mówiąc, że Asia pozostanie na treningu przedmałżeńskim, co wywołuje u nich widoczną radość. Jakiś czas później Rias teleportuje się w nocy do pokoju Isseia, próbując nakłonić go, aby odebrał jej dziewictwo – miało to zerwać jej zaręczyny. Próba ta jednak kończy się niepowodzeniem przez zjawienie się Grayfii Lucyferiusz, królowej Sirzechsa, która gani za to Rias. Gdy na drugi dzień w pokoju klubowym zjawia się jej narzeczony, Riser Feneks, Rias, nie mogąc pogodzić się z zaręczynami, które zostały z góry narzucone przez jej ojca i brata, godzi się na Królewską Grę z Riserem: jeżeli zwycięży ona, zaręczyny zostają zerwane, a jeżeli wygranym okaże się Riser, to Rias będzie zmuszona go natychmiast poślubić.

  Rias przygotowuje dla Isseia i Asi, którym oboje brak doświadczenia w walce, trening w górach. Podczas jego trwania w Rias zaczynają zakwitać uczucia w stronę Isseia, będąc odpowiedzią na jego uczucia. W dniu gry Rias stawia czoła Riserowi w wiernie odwzorowanej replice Akademii Kuou przygotowanej w innym wymiarze. Szala zwycięstwa początkowo przechyla się na stronę drużyny Rias, ale wskutek polegnięcia członków Klubu w walce przegrywają. Rias poddaje się, widząc, jak Issei, będąc prawie pobity na śmierć, dalej trzyma się na nogach i próbuje dla niej walczyć. Następnie widzimy ją podczas przyjęcia zaręczynowego w Zaświatach, które zostaje przerwane pojawieniem się Isseia, przybyłego rzucić wyzwanie Riserowi: stawką znów są zaręczyny Rias. Jednak tym razem Isseiowi udaje się wygrać. Po tym wszystkim Rias zakochuje się w nim i podczas ucieczki z Zaświatów całują się po raz pierwszy. Pod koniec wprowadza się do domu Isseia.

  Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

  W tomie trzecim Rias przedstawia swoich nowych podwładnych, Isseia i Asię, członkom Samorządu Uczniowskiego, prowadzonego przez Sonę Sitri, wysokoklasową diablicę czystej krwi z rodu Sitrich. Jest ona przyjaciółką Rias z dzieciństwa, a jednocześnie jej odwieczną rywalką. Jakiś czas później członkowie klubu spotykają się w domu Isseia, gdzie jego mama pokazuje im album ze zdjęciami małego Ise. Na jednym ze zdjęć widnieje jego przyjaciółka z dzieciństwa, Irina Shidou, wraz ze swoim ojcem, który dzierży w dłoniach święty miecz. Issei zauważa, jak zmienia się twarz Yuuta na widok tej fotografii. Rias opowiada Isseiowi o przeszłości Yuuta, który niedługo później, po spotkaniu Xenovii i Iriny, opuszcza ją, szukając zemsty. Wraz z Soną odkrywają sojusz Isseia, Koneko i Sajiego z kościelnym duetem, mający na celu zniszczenie Excaliburów, za co ich karzą. Niedługo później zjawia się Kokabiel, jeden z przywódców upadłych aniołów, wypowiadając wojnę grupom Gremory i Sitri. Rias zbiera wszystkich swoich podwładnych (z wyjątkiem Yuuta, który zaginął) i próbuje stawić czoła wrogowi, mając grupę Sitri za wsparcie. W czasie walki Kokabiel przywołuje piekielnego psa Cerbera, którego udaje się pokonać dzięki współpracy grupy Gremory i Xenovii, która pojawia się na polu walki. Po osiągnięciu przez Yuuta Łamacza Ładu i zniszczeniu Excalibura z pomocą Xenovii grupa Gremory zostaje zmuszona do stawienia czoła samemu Kokabielowi. Walka zdaje się jednostronna i z góry przesądzona, jednak nagłe pojawienie się Valiego Lucyfera, który przybywa z rozkazu Azazela, aby zabrać z powrotem Kokabiela, ratuje grupę Gremory od porażki.

  Rias walcząca z Akeno o Isseia.

  W tomie czwartym Issei ku złości Rias informuje ją o swoim spotkaniu z Azazelem. Niedługo potem zostają zaskoczeni pojawieniem się bratem Rias, Sirzechsa Lucyfera, który przybył na dzień otwarty do jej szkoły. Mówi jej, że Azazel nie podejmie żadnych drastycznych działań, tak jak miało to miejsce w przypadku Kokabiela. Jakiś czas później Rias ujawnia swojego drugiego Gońca, Gaspera Vladiego, pół-wampira, który został wskrzeszony jako diabeł przy pomocy Pionka Mutacji. Podczas rozmów pokojowych pomiędzy Trzema Frakcjami Rias zostaje poproszona o zdanie raportu z pojawienia się Kokabiela i walki z nim, jednak obrady zostają zakłócone przez nagłe pojawienie się Brygady Chaosu, którzy wykorzystali do swojego ataku moc Gaspera. Pod koniec tomu Rias jest zakłopotana tym, że Azazel został mentorem Klubu Okultystycznego. Wścieka się, gdy podsuwa on Isseiowi pomysł wybrania się na „rozprawiczającą” podróż, odpowiadając mu, że ma oko na jego prawictwo. Decyduje się również na przebudowę domu Isseia po tym, jak Akeno i Xenovia się do niego wprowadzają.

  W środku walki Issei zaskakuje dawnego Smoczego Króla Tannina, pytając Rias o pozwolenie na zabawę jej sutkami.

  W tomie piątym Rias powraca do Zaświatów na Zebranie Młodziaków, gdzie będą walczyć w Królewskiej Grze. Przed ceremonią rozpoczęcia Rias przedstawia Isseiowi swojego kuzyna, Sairaorga Baela, mówiąc mu, że jest on najsilniejszy z młodziaków. Podczas samej ceremonii cała szóstka wybranych młodych diabłów jest poproszona o wystąpienie, podczas którego mają opowiedzieć o swoich marzeniach. Ceremonia dobiega końca wraz z obwieszczeniem Sirzechsa o pierwszym meczu, który odbędzie się pomiędzy Rias i Soną. Podczas trwania przyjęcia dla młodziaków, przygotowanego przez Sirzechsa, Issei wraz z Rias dostrzegają Koneko wybiegającą z sali. Podążają za nią niespostrzeżenie, aż ich oczom ukazuje się starsza siostra Koneko, Kuroka, która próbuje zabrać Koneko ze sobą. Pociąga to za sobą szybką reakcję Rias, która oznajmia jej, że Koneko jest jej Wieżą i że nie pozwoli nikomu, nawet Kuroce, która jest jej biologiczną siostrą, zabrać jej od siebie. Kuroka używa specjalnej mgły, oddziałującej na Koneko i Rias i ograniczającej ich zdolności ruchowe. Pomimo tego Rias wciąż pozostaje przydatna w walce, jako że jej piersi pozwalają Isseiowi wkroczyć w stan Łamacza Ładu. Później przychodzi czas na stawienie czoła swojej przyjaciółce i rywalce z dzieciństwa, Sonie, w pierwszym meczu Zebrania Młodziaków. Rias wygrywa dzięki Isseiowi i Yuutowi, jednak pozostaje niezadowolona z zwycięstwa, gdyż musiała polegać na wsparciu Yuuta podczas starcia z Soną i straciła cztery swoje figury. Pod koniec tomu, w drodze powrotnej do świata ludzi, drużyna Gremory zostaje zaskoczona nagłym pojawieniem się Diodory Astarotha.

  Rozwścieczona Rias na słowa Shalby Belzebuba, że Asia nie żyje.

  W tomie szóstym jako przeciwnika do drugiego meczu przydzielono jej Diodorę. Rias odrzuca jego ofertę wymiany sług. W dniu rozgrywki Królewska Gra nie odbywa się wskutek ataku Brygady Chaosu. Na wierzch wychodzą ich powiązania z Diodorą. Po porwaniu Asi przez Diodorę Rias wraz ze swoimi podwładnymi wyrusza na jej ratunek. Złe uczucia w Isseiu, wywołane rzekomą śmiercią Asi, doprowadzają go do furii i powodują wejście w stan Niszczycielskiej Furii. Sytuację ratuje przybycie Iriny, która przynosi ze sobą nagranie piosenki autorstwa Azazela i Sirzechsa. Pozwala to Isseiowi odzyskać część swojej świadomości, a zaś piersi Rias powodują całkowity powrót Isseia.

  Bohaterski Oppai Smok

  Rias zalana łzami po tym, jak Issei po raz pierwszy zwrócił się do niej po imieniu.

  Na początku tomu dziesiątego, matka Rias, Venelana, zachęca córkę do pogłębienia swoich relacji z Isseiem. Rias udaje się go uwieść, jednak wszystko spełza na niczym, gdyż Issei nie zwraca się do niej po imieniu. Płacząc, zostawia go samego. Jakiś czas później stawia czoła swojemu kuzynowi, Sairaorgowi, w Królewskiej Grze. Drużyna Rias wygrywa po tym, jak Issei pokonuje w walce Sairaorga, czyniąc Rias zwyciężczynią zawodów Zebrania Młodziaków. Pod koniec tomu Issei wreszcie wyznaje jej swoją miłość i po raz pierwszy zwraca się do niej Rias, a nie, jak dotychczas, Buchou. Na jego słowa zalewa się łzami szczęścia i odwzajemnia jego uczucia. Issei i Rias stają się oficjalnie parą.

  Szkarłatna Biuściasta Księżniczka „doładowuje” Isseia, pomagając mu tym samym pokonać przeciwników.

  W tomie jedenastym Rias towarzyszy Isseiowi, Akeno i Yuutowi podczas ich testom na średnioklasowego diabła. Issei mówi, że jeżeli przejdzie pomyślnie test, to zabierze ją na randkę. Wypoczywając po testach, zostają niespodziewanie zaatakowani przez Cao Cao i Georga, którzy przybyli wykraść Ophis jej moce. Starcie kończy się przegraną drużyn Gremory i Valiego, a Ophis traci część swojej mocy. Po ucieczce dwóch przeciwników zjawiają się hordy nowych pod postacią ponurych żniwiarzy i Zygfryda. Udaje się im jednak opanować sytuację dzięki Isseiowi, który uzupełnia swoje zasoby mocy piersiami Rias, zmuszając przeciwników do odwrotu. Pod koniec tomu, kiedy wszyscy czekają na powrót Isseia z zapadającego się wymiaru, Rias, podobnie jak reszta Klubu, zostaje zaskoczona tym, że zamiast Isseia przybył tylko jego Diabelski Pionek. Z wielkim szokiem dowiaduje się, że Issei nie żyje.


  Rias szykuje się do walki z Brygadą Chaosu.

  W tomie dwunastym Rias, która pozostaje w szoku po śmierci Isseia, zamyka się w swoim pokoju i nie odpowiada nikomu aż do przybycia Sairaorga, który pomaga się jej pozbierać. Rias wraz ze swoimi podwładnymi udaje się do świata ludzi, aby spotkać się ze stwórcą systemu Diabelskiego Pionka, Ajuką Belzebubem, żeby ten sprawdził jego Diabelski Pionek. Są kompletnie zaskoczeni spotkaniem tam frakcji Starych Maou i Bohaterów, którzy próbują nawiązać z Ajuką sojusz, na co on jednak stanowczo się nie godzi i pozbawia życia członków frakcji Starych Maou, pozostawiając Siegfrieda drużynie Gremory. Jednak Rias, podobnie jak reszta dziewczyn, jest niezdolna do użycia wszystkich swoich sił do czasu, gdy Diabelski Pionek Isseia zaczyna świecić i przekazuje jego uczucia całej drużynie, pozwalając tym samym wszystkim odzyskać wolę walki. Po wszystkim Ajuka potwierdza, że dusza Isseia wciąż istnieje, co napełnia Rias i resztę radością. Biernie śledzą rozwój wydarzeń w Zaświatach do momentu, gdy dowiadują się, że grupa Sitri walczy z Brygadą Chaosu. Po powrocie Isseia Rias całując Isseia, umieszcza Diabelski Pionek z powrotem w jego ciele. Pod koniec tomu Rias gratuluje Isseiowi zdania testów na średnioklasowego diabła i upomina się o randkę, którą jej obiecał.

  Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

  W tomie czternastym Rias wraz z podwładnymi spotykają się z szefem Rady Czarodziejów, Mefisto Felesem, odnośnie układów zawieranych z czarodziejami. Rias podczas treningu z Akeno udaje się opanować nowy atak kończący. Po pertraktacjach z wampirzą rodziną Carmillów Rias zostaje rozzłoszczona przez to, jak chcą pozyskać Gaspera, powołując się na Sojusz Trzech Potęg i praktycznie zmuszając tym samym do przekazania Gaspera, gdyż odmowa skutkowałaby tym, że diabły zostałyby obarczone winą zaniedbania postanowień sojuszu, czyli osiągnięcia pokoju. Rias decyduje się później na wyjazd do Rumunii z Kibą i Azazelem, aby dowiedzieć się więcej o zdolności Gaspera.

  W tomie piętnastym Rias oraz Kiba przebywają w zamku należącym do Domu Vladi. Obydwoje są bardzo zaskoczeni, gdy wychodzi na jaw, że nowym przywódcą rodu została Valerie Tepes.

  W tomie szesnastym Rias oraz Kiba są przetrzymywani w zamku, z powodu zamachu stanu, który miał miejsce we Frakcji Tepes, po cichu wspieranego przez Brygadę Chaosu. Później powraca do swojego parostwa, które zostało wezwane przez Azazela i spotyka się z Valerie Tepes, która przejęła władzę nad rodziną oraz z jej bratem, który objął funkcję mera. Jego postawa wyjątkowo złości zarówno Rias, jak i członków jej grupy, gdyż okazuje się, że Marius kontroluje umysł swojej siostry. Nie mniejszym szokiem jest także spotkanie z Rizevimem i Lilith. Potem, wraz z całym swoim parostwem, bierze udział w akcji ratunkowej Valerie, walcząc z wampirami oraz Grendelem. Używa wtedy swojej nowej techniki, Gaszącej Gwiazdy, aby zranić Grendela. Później, wraz z Akeno, walczy przeciwko masowo produkowanym Smokom Zła, które zaatakowały miasto Frakcji Carmilla. Po powrocie z Rumunii, Rias bierze udział w zformowaniu Drużyny D×D

  W tomie siedemnastym Rias udaje się wraz ze swoim parostwem do Zaświatów, aby zobaczyć szkołę otworzoną przez Sonę Sitri. Podczas ataku Qlippothu bierze udział w walce z wrogiem u boku Benni, a potem, razem z Isseiem, rusza na pomoc Rossweisse, uprowadzonej przez Euclida.

  W tomie osiemnastym Rias udaje się wraz z cały swoim parostwem do Nieba. Kiedy Qlippoth przypuszcza atak, wraz z Cao Cao, Kibą, Akeno, Rossweisse, Koneko i Gasperem walczy z Ladonem oraz klonami Grendela. Całej grupie udaje się pokonać Smoki Zła i zapieczętować Ladona. Pod koniec tomu wybiera Asię na nową przewodniczącą Klubu Okultystycznego.

  W tomie dziewiętnastym Rias wraz z całym swoim Parostwem udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Tam jest nieco zdenerwowana faktem, że zarówno Yasaka, jak i Kunou, okazują Isseiowi swoje zainteresowanie. Później, podczas zajęć klubowych, wyraża nadzieje, że Asia będzie dobrze wypełni swoje zadanie jako jej następczyni. Podczas bitwy z egzorcystami, walczy z Stradą, ale jej ataki są całkiem bezużyteczne wobec starego egzorcysty. Później, wraz z całą grupą, jest świadkiem przebudzenia Valerie

  W tomie dwudziestym Rias, wraz z Klubem Okultystycznym, Grupą Sitri i Azazelem, udała się na spotkanie z Ajuką Belzebubem, który opowiedział im o korupcji panującej w systemie Królewskiej Gry. Spotkanie przerwała wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Drużyna DxD ma zamiar zaatakować główną bazę Qlippothu na Agreas, którą zlokalizowała Drużyna Valiego. Podczas walki z masowo produkowanymi Smokami Zła oraz Níðhǫggrem, Rias i Issei ujawniają swoją nową technikę, która zapewnia wszystkim zwycięstwo. Następnie Rias każe Asi i Isseiowi iść na pomoc rodzicom chłopaka mówiąc, że to oni powinni ich ocalić, jako ich syn i córka.

  W tomie dwudziestym pierwszym, Rias czuwała wraz z resztą dziewczyn przy nieprzytomnym Isseiu w szpitalu, a potem ruszyła wraz z resztą drużyny DxD, aby walczyć ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą, którzy zagrażali Japonii. Była w wielkim szoku, gdy dowiedziała się, co zrobił jej brat, aby powstrzymać Bestię Apokalipsy.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

  W tomie dwudziestym drugim Rias razem z Akeno podejmuje próbę uwiedzenia Isseia, ale przeszkadza im w tym Ravel, która opowiada wszystkim o Międzynarodowym Turnieju Królewskiej Gry, Pucharze Azazela. Później zabiera Issei i Ravel na spotkanie z Bovą, który jest trzecim synem Tannina i najsilniejszym spośród jego dzieci. Potem udaje się ze wszystkimi nad morze, aby powędkować. Później bierze udział w ceremonii awansu Isseia, podczas której koronuje go na Króla. Po ceremonii wymienia z nim Asię i Xenovię. Następnego dnia, po tym jak Rias kończy szkołę, Issei składa jej obietnicę na przyszłość. Rias oznajmia wtedy, że Rossweisse dołączy do jego parostwa, gdyż przyda się w nim bardziej. Gdy zaczyna się turniej, Rias bierze w nim aktywny udział i odnosi sukcesy, zdobywając tym samym duże uznanie krytyków. Po meczu między Isseiem i Barakielem, gdy Akeno okazuje Isseiowi dużo uczucia, Rias kłóci się z nią na temat tego, która z nich weźmie pierwszy raz Isseia i jako pierwsza urodzi mu dziecko.

  W tomie dwudziestym trzecim, podczas meczu Isseia z Duliem, Rias rozpoznał, że Bina Lessthan to w rzeczywistości Grayfia. Kiedy zapytała swoją bratową, dlaczego ta przybrała tajną tożsamość, Grayfia odpowiada, że chce aby Issei został w przyszłości Maou. Potem Rias składa wizytę Vasco Stradzie i udaje jej się go przekonać, aby dołączył do jej drużyny na czas turnieju.

  Moce i umiejętności

  Rias używająca Mocy Zniszczenia.

  Rias odziedziczyła po swojej matce zdolność rodziny Baelów, Moc Zniszczenia. Dzięki niej może wyzwalać energię, która z łatwością dezintegruje materię, zarówno ożywioną, jak i nieożywioną. Jednak przeciwnicy, którzy dzierżą znacznie potężniejsze moce, są w stanie obronić się przed tym atakiem. W tomie czternastym, po treningu z Akeno, zostaje powiedziane, że Rias udoskonaliła swój specjalny ruch zabijający jednym trafieniem, który można opisać jako skompresowanie dużych ilości demonicznych mocy. Atak ten przyjmuje wygląd ogromnej sfery o szkarłatno-czarnej aurze wydobywającej się z jej wnętrza. Rias utrzymuje, że udało się jej ją stworzyć poprzez skupienie się na niszczeniu i wzmacnianiu jej. Dokonała tego po tym, jak doświadczyła ataku terrorystycznego i śmierci swojego ukochanego. Siła tej mocy pozostaje nieznana, ale uchodzi za niezwykle groźną – potrafi obejść system wycofywania się z Królewskiej Gry.

  Rias posiada wszystkie pospolite zdolności i moce diabła. Potrafi przynajmniej sprawnie operować zaklęciami, jak na przykład rytuał wysysania energii z lewej ręki Isseia, teleportacja przy użyciu magicznego kręgu i inne.

  W powieści będąc siostrą Maou, jej moc w porównaniu z innymi diabłami w jej wieku jest wysoka. W pierwszym tomie wraz z Akeno z łatwością pokonują trzy upadłe anioły. W trzecim, z pomocą ośmiokrotnego zwiększenia mocy Isseia, udaje się jej zmusić Kokabiela, aby obronił się przed jej atakiem. Mimo że zostaje on zablokowany, to Kokabiel nie pozostaje bez żadnego uszczerbku. W szóstym tomie Azazel pokazuje Klubowi wykresy porównujące zdolności młodziaków w następujących kategoriach: Moc, Technika, Wsparcie, Magia oraz dodatkową kategorią, Król. Rias góruje na tych wykresach w kategoriach Magia i Moc, podczas gdy w Technice i Wsparciu wypada przeciętnie. Jej wartość jako Króla zdaje się całkiem duża.

  Rias nabyła zdolność emitowania czerwonego światła ze swoich piersi, które to odnawia energię Isseia. Każde użcie tej mocy powoduje czasowe zmniejszenie wielkości jej biustu, co powoduje, że Issei płacze mimo tego, że jest to czasami konieczne. Jej biust powróci do normalności po kilku dniach odpoczynku.

  W tomie dwudziestym Rias, dzięki połączeniu swojej mocy z mocą Isseia, zyskuje czerwoną zbroją, stworzoną z wiwern, dzięki której może używać jego zdolności, takich jak Wzmocnienie, Transfer oraz Przeniknięcie.

  Ciekawostki

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Rias_Gremory&oldid=14349